Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apel...

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:14

Apel do wszystkich Administratorów, Moderatorów i Panujących na tym forum !!!

Panowie czy wy nie widzicie jaki jeden wielki smietnik postów sie zrobił na tym forum. Jeżeli ktos rzuci na "tacę" jakiś temacik to zaraz forumowicze rzucają się do odpowiedzi na temat mimo że połowa z nich nawet nie ma zielonego pojęcia o czym pisze(gdzies podczyta, coś zacytuje itp.)
Np.
Otworzyłem temacik na temat sztucznej ochotki więc myslałem ze uzyskam odpowiedzi od forumowiczów którzy ją używali i chciałem ich porady, a z postów wynika że tylko jedna czy dwie osoby ją używały a reszta pisze, byle tylko coś napisać. I tak jest z wszystkimi tematami.
Jak masz coś ważnego do powiedzenia to sie wypowiedz, a jak nie to zmilcz na wieki. Amen.

#2 toms2m

toms2m

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:42

Popieram w 100%. Można również usunąć połowe tematów bo się powtarzają. icon_cool.gif

#3 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:46

Bardzo dobrze, może wkońcu skończy sie nabijanie postów na tym forum...
Catch and Release "C&R"

#4 Marcin1992

Marcin1992

Weteran

• Members
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, muzyka i dobry film

Napisano 09 styczeń 2010 - 20:02

Przykładem poprawności tej reguły jest choćby zjawisko w tym wątku... Pierwszy post jak najbardziej na miejscu ale kolejne według mnie już nie są potrzebne bo poza powtórzeniem tej samej myśli nie wnoszą kompletnie nic.

#5 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:02

najlepszym sposobem bylo by usunac te chore liczniki postow. Niektorzy forumowicze mysla ze sa lepsi od innych bo maja wiecej postow...

#6 Marcin1992

Marcin1992

Weteran

• Members
  • 377 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:09

Podpisuję się pod tym pomysłem icon_smile.gif Duża część forumowiczów traktuje ilość napisanych postów jako wędkarskie doświadczenie, a według mnie to nie jest odpowiedni określnik.

#7 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:38

Wg mnie faktem takiego stanu rzeczy jest ogromna ilosc mlodych ludzi ( nie obrazajac mlodych), ktorym sie wydaje, ze po 2-3 sezonach lowienia wiedza juz wszystko i chca zaimponowac. Ale takie prawa tego portalu. jakby policzyc ilosc uzytkownikow, ktorzy pisza regularnie okazalo by sie, ze jest ich 1/5 czy nawet wszystkich zarejestrowanych. Liczy sie glownie przeplyw ludzi przez strone i liczba wejsc. Radze zajrzec np na Pogawedki tam takiego problemu nie ma. Tyle ode mnie w tym temacie. Pozdrawiam
www.carpholic.pl

#8 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:46

CYTAT(Marcin1992 @ sob, 09 sty 2010 - 21:02) Wyświetl post
Przykładem poprawności tej reguły jest choćby zjawisko w tym wątku... Pierwszy post jak najbardziej na miejscu ale kolejne według mnie już nie są potrzebne bo poza powtórzeniem tej samej myśli nie wnoszą kompletnie nic.

Moim zdaniem nie masz racji, i to co zuważam znajduje potwierdzenie w twojej wypowiedzi.

Sporo osób nie zauważa różnicy w charakterze tematów.

adijos1 wygłosił apel - uwagę do forum w formie otwartej i jego stanowisko będzie popierane lub nie przez innych forumowiczów. Wypowiedzi będą różnorodne odzwierciedlając zdania różnych osób. Otwarty apel jest również charakterem sondy wśród społeczności forum.
Przypuszczam, że @adijos nie będzie w tym przypadku miał zarzutów przy różnych opiniach, czasem skrajnych, bo zakładając taki temat naturalnie bierze się to pod uwagę.

Inna sprawa jest przy tematach dotyczących ściśle określonego sprzętu, materiału, produktu gdzie pytający oczekuje merytorycznej opinii i dyskusji z osobami, które mają praktyczne doświadczenie z danym produktem i wówczas opinie gdzieś słyszałem lub czytałem bez choćby próby rzeczywistej weryfikacji informacji mogą wprowadzać niepotrzebny zament i prowadzić do błędnych opini i wniosków.

Na koniec dodam, że każde forum społecznościowe dotyczące tematu którym intresuje się szerokie spektrum społeczeństwa - wędkarstwo uprawiane jest przez ludzi w bardzo różnym wieku, wykształceniu, charakterze, w każdej grupie społecznej są wędkarze - musi liczyć się również z bardzo odmiennymi wypowiedziami nie zawsze może wnoszącymi jakąś wartość. Należy w pewien sposób się z tym pogodzić, gdyż w tak szerokiej grupie ludzi nie da się tego uniknąć.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#9 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:55

CYTAT(Marcin1992 @ sob, 09 sty 2010 - 22:09) Wyświetl post
Podpisuję się pod tym pomysłem icon_smile.gif Duża część forumowiczów traktuje ilość napisanych postów jako wędkarskie doświadczenie, a według mnie to nie jest odpowiedni określnik.

Twoje 2 posty też wiele nie wnoszą, oprócz tego że prubujesz swoją dyplomacją przebić innych.

Sorry za OT. To tak wzgledem wychowania. icon_twisted.gif
Catch and Release "C&R"

#10 Marcin1992

Marcin1992

Weteran

• Members
  • 377 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 10:45

Być może kolego John_Deere masz rację, nie mnie to oceniać, aczkolwiek jeśli tak jest zwracam honor icon_smile.gif. Może faktycznie ta sytuacja nie była adekwatna do tego co napisałem icon_redface.gif .

Edit: Aha w roli ścisłości, nikogo nie próbuję przebić moją rzekomą dyplomacją. Chyba każdy tu jest sobie równy, a to że staram się pisać w miarę poprawnie i jasno, według mnie jest raczej zaletą i nie potrzebuje lekcji wychowania. W każdym razie pozdrawiam i kończę OT.

Użytkownik Marcin1992 edytował ten post 10 styczeń 2010 - 10:48

#11 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 10:57

CYTAT(domen88330 @ sob, 09 sty 2010 - 22:02) Wyświetl post
najlepszym sposobem bylo by usunac te chore liczniki postow. Niektorzy forumowicze mysla ze sa lepsi od innych bo maja wiecej postow...

Dokładnie, często czytam o nabijaniu postów i rzeczywiście, są tacy którzy mają poczucie większego doświadczenia jak ma napisane weteran , a jak by było szajbus to już jest takim wędkarzem że nawet na ryby nie musi jezdzić. Zlikwidować tą funkcję a sytuacja powinna wrócić do normalności.

#12 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 11:04

Wg mnie nie tutaj tkwi problem. Na wszystkich znanych i mi forach sa liczniki postow i jakos problemow w zwiazku z tym nie ma zadnych.
www.carpholic.pl

#13 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 11:59

CYTAT(domen88330 @ sob, 09 sty 2010 - 22:02) Wyświetl post

Myślę że to dobry pomysł i od tego można by zacząć. Zobaczymy co by się zmieniło. Próbować trzeba.
Dragon Destiny Spinn 255 cw 10-42 + Team Dragon 930iz
Cortez Light Spinn 270 cw 8-20 + Shimano Exage 2500 FB

#14 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:04

Forum spławik ma dość dużą liczbę userów. I tak jak ktoś już wyżej napisal ludzi którzy wypowiadają się często i często odwiedzają forum jest kilkunastu. Dużo jest młodych wędkarzy i zdarza się tak że wchodzą koledzy z szkoły i później jest wojna o posty. Bo ja będę miał do kwietnia 200 a Ty tylko 120. I później piszą głupoty nie wnoszące nic do tematu pod każdym tematem. Problemem też są starsi ludzie..którzy zakładają temat i ciągle narzekają na PZW lub wędkarstwo morskie. Dla przykładu mogę podać ostatnio założony temat gdzie pierwszy post użytkownika najeżdżał na wszystkie jednostki morskie..wydaje mi się że założycielowi tematu chodziło tylko o konkurencję żeby zrobić wszystko aby odbić ludzi od innych. I tak często właśnie na tym forum bywa. icon_neutral.gif

#15 ffranek

ffranek

Weteran

• Members
  • 149 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 16:35

CYTAT
Popieram w 100%. Można również usunąć połowe tematów bo się powtarzają. icon_cool.gif

Co do powtarzających się tematów, t powinno być tak np. do sprzętu wędkarskiego:

Często się powtarzają tematy wędka do 300zł, kręcioł do 200 itp. Tak było jest i będzie ponieważ temat z 2007 roku jest nie aktualny cenowo bądź za tą kwotę można kupić lepszy sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem co do takich dublowanych tematów było by usunięcie starych roczników i zostawienie oferty tylko z poprzedniego roku.

#16 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 14:19

No to może i ja się wypowiem, ponieważ jest to apel miedzy innymi i do mnie i uprzedzam, że nie reprezentuję wszystkich "rządzących tym forum" a tylko i wyłącznie siebie.

Mianowicie jest to wolne forum o dość luźnych zasadach. Dużo osób bije pianę wypisując posty nie na temat "bo coś słyszeli w temacie". Mają do tego zupełne prawo. I niestety, a może i dobrze, nic na to nie poradzimy. Moderatorzy pilnują porządku ale zwróćcie uwagę, że aktywnych modów jest teraz 3 może 4. Zwróćcie uwagę jakie są statystyki forum. Ile postów dziennie powstaje, ile tematów ilu userów przybywa. Moderatorzy robią to charytatywnie, nie pobierając żadnych korzyści finansowych z pełnionej funkcji robiąc to tylko i wyłącznie w wolnej chwili.

Po prostu trzeba zachęcić bardziej doświadczonych wędkarzy do szerszego korzystania z forum.

Odnośnie pomysłu ... przy tej ilości moderatorów nie ma na to szansy ! Poza tym jak kasowaliśmy posty nie wnoszące nic do forum - były alarmy ze strony użytkowników, że moderatorzy robią sobie samowolkę i kasują wszystko. Tetamy, które pozostały na forum są niczym w porównaniu z tym, co mamy na priv. Tak więc życze powodzenia w realizacji przedsięwzięcia jeśli ktokolwiek podejmie się przejżenia kilkusert stron z tematami i kilkunastu tysięcy postów.
Pozdrowienia
Klay

#17 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 styczeń 2010 - 15:31

Podpisuję się pod tym co napisał Klayman.

Poza tym. Jak widzicie dublowany temat itd, to nie ma sensu odpisywać, tylko od razu przesyłać raport do moderatora.

Właśnie co do raportów. Panowie zgłaszający i popierający "apel"- nie pamiętam, kiedy ostatnio od któregokolwiek z Was przyszedł raport na temat spamu, OT, dublowania tematów czy postów. Za to niejednokrotnie widziałem Wasze odp pod bezsensownymi tematami, wymagającymi właśnie raportu, a nie komentowania....

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#18 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 11 styczeń 2010 - 17:50

Raport to takie "cuś" pod postem, gdzie klikamy i piszemy automatyczna wiadomość do moderatorów z uwagami icon_wink.gif

flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#19 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:28

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 11 sty 2010 - 18:31) Wyświetl post
Podpisuję się pod tym co napisał Klayman.

Poza tym. Jak widzicie dublowany temat itd, to nie ma sensu odpisywać, tylko od razu przesyłać raport do moderatora.

Właśnie co do raportów. Panowie zgłaszający i popierający "apel"- nie pamiętam, kiedy ostatnio od któregokolwiek z Was przyszedł raport na temat spamu, OT, dublowania tematów czy postów. Za to niejednokrotnie widziałem Wasze odp pod bezsensownymi tematami, wymagającymi właśnie raportu, a nie komentowania....
Pozdrawiam
Kamil

Ja przyznaję się bez bicia, że zdarza mi się donosić icon_smile.gif

#20 Marcin1992

Marcin1992

Weteran

• Members
  • 377 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:13

Chyba słowa Pasiastego nieco nie trafione icon_smile.gif bo raczej większość forumowiczów biorących udział w dyskusji nie raz raportowało nie zgodne z regulaminem posty.

Użytkownik Marcin1992 edytował ten post 11 styczeń 2010 - 19:13

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych