Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólnie i zbiorczo o piłce nożnej.

659 odpowiedzi w tym temacie

#641 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 16 czerwiec 2012 - 22:08

Gdy wyrzucali Beenhakkera - byłem przeciw, nawet Engel, moim zdaniem, odszedł za szybko. Ale Smuda - wypad. Przez niego nie wygraliśmy z Grecją. Facet, który nie przyjmuje żadnej krytyki a na konstruktywne uwagi obraża się, nie zasługuje na prowadzenie polskiej kadry. Po prostu jak nietykana panienka...
Inna sprawa, to postawa naszych zawodników. Najaktywniejsi - Boenisch, Perquis, Polanski, Błaszczykowski, Obraniak. Czekam na pierwszy atak słowny pana Tomaszewskiego - zapewne kolejna, typowa dla niego, "werbalna masturbacja" (cytując Comę). Bez tych, jak ich określił - "odrzutów z innych reprezentacji" (wyjątek - Błaszczykowski) - mielibyśmy zero punktów.
Może krytykuję, narzekam i w ogóle wiem wszystko lepiej - ale przecież mamy 40 mln obywateli, którzy znają się na piłce najlepiej icon_wink.gif
Podsumowując: Nie zasłużyliśmy na więcej. Dopóki mamy trenera, który obraża się na zawodników, zawodników, którzy nie gryzą murawy (patrz "Lewy" w dzisiejszym meczu) i linii pomocy, nie mamy co szukać w imprezach teg typu, poza punktami do rankingu.
PS. Od 8 lat pada propozycja zaproszenia Kasperczaka do prowadzenia kadry. Niestety - facet nie ma krewnych i znajomych w PZPN. Uważam, że "dekomunizację" przeprowadziliśmy w złych miejscach... (PZW też jest tego przykładem).

Edit:
Miron Białoszewski "Ach gdyby nawet piec zabrali..."
Moja niewyczerpana oda do radości

Mam piec
podobny do bramy triumfalnej!

Zabierają mi piec
Podobny do bramy triumfalnej!!

Oddajcie mi piec
Podobny do bramy triumfalnej!!!

Zabrali.

Została po nim tylko
szara
naga
jama
szara naga jama.

I to mi wystarczy:
szara naga jama
szara-naga-jama
sza-ra-na-ga-ja-ma
szaranagajama.

Użytkownik DuDi555 edytował ten post 16 czerwiec 2012 - 22:43

#642 Martinesss85

Martinesss85

Weteran

• Members
  • 155 postów

Napisano 17 czerwiec 2012 - 08:39

Lewy nie gryzł murawy? o czym Ty mówisz?! grałem w piłkę ładnych parę lat i akurat wiem co to znaczy biegać sobie między obrońcami. obrońców było 4 a Lewy był sam. w pojedynkę nic nie zdziała.

Co do Smudy...przed Smudą wszyscy się domagali żeby to Franz w końcu poprowadził reprezentację. Do cholery jasnej większość kibiców piłkarskich uważała to za trafny wybór na który czekała cała piłkarska Polska. Nie wyszło facetowi trudno.

Ale podczas wczorajszego meczu a właściwie już po jeden z kibiców świetnie powiedział jedno zdanie do mnie: "Jaka liga taka reprezentacja". i to jest prawda. mogą najlepsi grać poza granicami kraju tj jest to w naszej reprezentacji ale obraz reprezentacji pokazuje nasza rodzima liga. Mimo że jestem kibicem Śląska Wrocław to niech o samej lidze świadczy fakt, że z WKSu nie było w kadrze ani jednego mistrza Polski. no do cholery jasnej póki nie będzie w pełni profesjonalnego podejścia w polskiej lidze to nie mamy co marzyć o wynikach na międzynarodowej arenie czy to klubowej czy to reprezentacyjnej. Dlatego (odchodząc od tematu reprezentacji) pełen SZACUN dla Pana Wojciechowskiego właściciela Polonii Warszawa. skończył się sezon a on zarządził ostre treningi dla piłkarzy bo mieli nadwagę. czy to jest normalne? Drużyna z czołówki polskiej ligi ma piłkarzy profesjonalistów którzy mają nadwagę.

Także kolego Dudi555-->nie mów że Lewy nie walczył bo robił co mógł żebyśmy awansowali. Lewy to profesjonalista w każdym calu. zdecydowanie najlepszy polski piłkarz obecnie.
Także na koniec jedno zdanie powtórzę które śpiewali nasi kibice wczoraj....

"NIC SIĘ NIE STAŁO!!! POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO!! ...." oraz "DZIĘKUJEMY!!! DZIĘKUJEMY!!!"

#643 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 17 czerwiec 2012 - 13:01

Im więcej przed meczem było pompowania przez media tego balonu oczekiwań, tym bardziej byłem przekonany że naszym nie pójdzie, a po meczu te komentarze i pytania do trenera, to tak jakby dziennikarze byli jakimś zranionym zwierzem. Byłem pewien, że nikt z nich się nie zachowa jak kibice irlandzcy. Uważam, że nasi miło zaskoczyli i dali powód do dumy, że potrafią strzelać piękne bramki i mają ducha walki. Samo to może więcej przynieść korzyści w rozwój polskiej piłki bo może po takich meczach (jak na Euro) nabiorą większej motywacji młodzi żeby trenować i trenerzy żeby nie ograniczać się do gimnastyki na treningach.

Nie wiem czy oglądał ktoś dokument w TV o Górskim jak wygrywał kiedyś z naszymi piłkarzami i moment kiedy wrócił z jakichś mistrzostw czy olimpiady ze srebrem i w kraju został przywitany jak Smuda po meczu z Czechami icon_mrgreen.gif hehe Ja nie wiedziałem wcześniej , że właśnie z tego powodu (że spotkał się z takim brakiem zrozumienia i uznania) przeniósł się do Grecji i że tam dalej trenował piłkarzy, którzy w jakichś swoich ligach także zaczęli odnosić sukcesy.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 17 czerwiec 2012 - 13:04

#644 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 17 czerwiec 2012 - 23:42

CYTAT(Martinesss85 @ nie, 17 cze 2012 - 11:39) Wyświetl post
Ale podczas wczorajszego meczu a właściwie już po jeden z kibiców świetnie powiedział jedno zdanie do mnie: "Jaka liga taka reprezentacja".

Zgodzę się w całej rozciągłości. Dobry przykład w tym względzie:
1/ Irlandia - żaden z piłkarzy kadry nie gra w IFA Premiership
2/ Anglia - wszyscy piłkarze grają w Premier League
3/ Niemcy - 18 z 23 piłkarzy gra w Bundeslidze
Widzimy, jak wygląda faza grupowa...

Także kolego Dudi555-->nie mów że Lewy nie walczył bo robił co mógł żebyśmy awansowali. Lewy to profesjonalista w każdym calu. zdecydowanie najlepszy polski piłkarz obecnie.

Zgodzę się, że jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy, a na pewno najlepszym napastnikiem ("jakość" piłkarzy na innych pozycjach nie zawsze należy oceniać po liczbie strzelonych goli i w tym ich pech icon_wink.gif ).
A to czy gryzł murawę, czy nie - zapewne nie rozstrzygniemy tego dylematu:) Wiem jedno - jeśli drużyna jest w opałach, druga linia nie istnieje a obrona jest zdezorganizowana, to potrzeba przywódcy, człowieka, który okaże się "superbohaterem" - przechwyci piłkę w obronie, pośle celne podanie i jeszcze celnie strzeli. Taka już nieszczęsna dola supergwiazdy, że musi robić to wszystko, jeśli drużyna ma kłopoty.
Tymczasem w tym konkretnym meczu Lewy zachował się jak typowy "cyngiel", czekający na połowie przeciwnika na podanie, którym go obsłużą. Próbował rozgrywać, ale mu nie wychodziło, przejęcia nie wychodziły a strzały słał "panu Bogu w okno".
Pozytywnie za to zaskoczył mnie Perquis, który pod koniec meczu, widząc, że podania nie dochodzą, wziął sprawy we własne ręce: przechwycił piłkę w obronie i przebiegł z nią całe boisko aż pod pole karne Czechów. Czegoś takiego oczekiwałem od Lewego, żeby potwierdził swój status gwiazdy. Nie zobaczyłem. Może po prostu nie znam się na piłce icon_twisted.gif

Także na koniec jedno zdanie powtórzę które śpiewali nasi kibice wczoraj....

"NIC SIĘ NIE STAŁO!!! POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO!! ...." oraz "DZIĘKUJEMY!!! DZIĘKUJEMY!!!"

Oj stało się, stało. Ale miło było obejrzeć kilka ładnych występów polskiej reprezentacji. Pozostaje niesmak po wypowiedzi Błaszczykowskiego (w kwestii postępowania PZPN i prezia Laty, a nie samej wypowiedzi). Nie rozumiem, jak może dochodzić do sytuacji, że rodziny piłkarzy muszą ustępować miejsca na stadionach "zasłużonym działaczom". A rodziny piłkarzy nie zasłużyły się? Te wieczne treningi, wyjazdy, wydatki na początku kariery, kiedy nie jest pewne nawet to, czy zagra. Czym zasłużyli się "działacze"? Wykonali powierzoną im pracę i tyle. Można powiedzieć, że sprawa tych biletów to pierdoła. Że premie, których wysokości nasi piłkarze nie znali to jakaś bzdura, nic nie znaczący fakt. Tak może być, kiedy w zawodzie, który wykonujesz nic nie zależy od psychiki. W trakcie takiego turnieju piłkarze nie powinni być zmuszani do rozmów w kombinatorami pokroju Kręciny (jego tam już nie ma, ale chyba nie wierzycie, że on był jedyny). To zaburza myślenie, irytuje, psuje spokój. Piłkarz wychodząc na boisko powinien mieć pewność, że wszystko będzie dobrze, że jego rodzina - jeśli zechce - zasiądzie na trybunie. Od tego jest PZPN a nie od biesiadowania przy wódeczce... Dlatego uważam, że nie ma lepszego momentu na wprowadzenie zarządu komisarycznego w PZPN i wejście tam prokuratury niż zaraz po zakończeniu Euro. W tego typu "betonowych" organizacjach działa tylko "procedura feniksa": spalić i wybudować od nowa. Teraz Plattini już nie ochroni swoich kolesi, bo nie będzie miał bata na nas... takie małe marzenie... icon_smile.gif
"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!
Znaj znaczenie słów, których używasz.

#645 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 27 sierpień 2012 - 09:06

Odchodząc od "poeurowej" paranoi w PZPN proponuję wrócić do meritum, czyli do futobolu, a jakże icon_wink.gif

W europejskich pucharach Śląsk daje ciała, choć wczoraj w lidze z Koroną wygrali, ale grunt, że rozpoczęła się LaLiga! icon_mrgreen.gif Pierwszy mecz i gładkie zwycięstwo Barcy nad San Sebastian(2 trafienia Messiego) i w tej samej kolejce remis aktualnych "miszczów" z Valencią...Wczoraj słabo stylowo, wymęczone, ale jednak zwycięstwo nad Osasuną(znowu MessiX2 icon_mrgreen.gif ), aby kilka godzin później "królewscy" schodzili z boiska w Getafe przy wyniki 2-1...w plecy icon_wink.gif Nieźle się to zaczyna, zwłaszcza, że pierwsze El Classico(Superpuchar) mamy już za sobą- 3-2 na Camp Nou. A w środę rewanż! Dzieje się!!

Vamos Barca!! icon_mrgreen.gif

Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#646 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 07 październik 2012 - 14:14

I dziś znów El Classico
Michał, 79', Okręg Konin

#647 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 07 październik 2012 - 15:49

CYTAT(mikeus @ nie, 07 paź 2012 - 15:14) Wyświetl post
I dziś znów El Classico

Otóż to. A mimo, że to początek sezonu, to mecz arcyważny, bo różnica punktowa wynosi już aż 8 punktów!!

BAAAAARCA!! icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#648 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 07 październik 2012 - 18:04

E-tam jakaś "Barca"...
- LEGIA MISTRZ! icon_smile.gif I Pogoń też. icon_wink.gif

C&R

#649 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 08 październik 2012 - 19:09

CYTAT(Haczyk_Dawido @ nie, 07 paź 2012 - 21:04) Wyświetl post
E-tam jakaś "Barca"...
- LEGIA MISTRZ! icon_smile.gif I Pogoń też. icon_wink.gif

Dawido poprzestawiles slow , to ma byc tak;
Pogon tez icon_smile.gif) Legie icon_biggrin.gif

#650 renifer2

renifer2

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 27 październik 2012 - 01:04

Od dzisiaj mamy nowego prezesa a tu taka cisza? : D
Osobiście cieszę się że wygrał Boniek, ale muszę powiedzieć że na to nie liczyłem. Kosecki natomiast został vice i będzie odpowiedzialny za szkolenie młodych icon_smile.gif
Skuteczne zarządzanie czasem - wskazówki i porady

#651 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 27 październik 2012 - 08:56

Niech najpierw Boniek pokaże, co jest wart jako prezes, a później zobaczymy, jakie komentarze wpisać... Ja tam nie zapomnę mu dezercji po meczu z Łotwą!
Michał, 79', Okręg Konin

#652 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 27 październik 2012 - 11:26

Wychodząc naprzeciw prośbie Kol. renifer2 dodam, że podobno na wieść o wyborze nowego prezesa, FIFA przesunęła Polskę w swoim rankingu ze sto-którejś na 99 pozycję i choć wiadomość nieoficjalna to jest to niewątpliwy sukces nowych władz. icon_mrgreen.gif

Na razie jedyne co można napisać to gratulacje z wyboru do nowych władz a z oceną to poczekajmy... Jakaś nadzieja jest, ale pamiętam jakie nadzieje były w momencie powołania Franka.
Osobiście mam wątpliwości czy nowe władze zmienią dzisiejszych krajowych kopaczy w ambitnych, "gryzących trawę", rasowych piłkarzy. Pewno sporo wody upłynie nim to nastąpi.
Mnie takie zmiany bardziej interesują niż to komu udało się dosięgnąć (niemałych) profitów płynących z przynależenia do zarządu PZPN.

#653 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 27 październik 2012 - 19:30

CYTAT(esox2b @ sob, 27 paź 2012 - 14:26) Wyświetl post
Na razie jedyne co można napisać to gratulacje z wyboru do nowych władz a z oceną to poczekajmy... Jakaś nadzieja jest, ale pamiętam jakie nadzieje były w momencie powołania Franka.

Ja pamiętam jakie nadzieje były w momencie powołania Bońka na trenera reprezentacji i jakoś szybko zrezygnował z tej funkcji. Ciekawy jestem czy podejmie podobną decyzję jak się okaże że nie ogarnia także tego nowego stanowiska icon_mrgreen.gif Raczej wątpię.

#654 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 27 październik 2012 - 19:51

CYTAT(mikeus @ sob, 27 paź 2012 - 11:56) Wyświetl post
Niech najpierw Boniek pokaże, co jest wart jako prezes, a później zobaczymy, jakie komentarze wpisać... Ja tam nie zapomnę mu dezercji po meczu z Łotwą!

Poatapil wlasciwie zobaczyl ze nie ma talentu do trenerki i odszedl , a nie pobieralby pensje i mydlil wszystkim oczy jaki Smuda .

Tez czekam co Boniek pokaze , bo jak wybierali LAto to byle wniebowziety ,patrzylem na niego przez pryzma t bylych sukcesow sportowych.A jako preze klops pensja o 100% w gore a wyniki reprezentacji w dól.

#655 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 27 październik 2012 - 20:51

CYTAT(Wojtek@ @ sob, 27 paź 2012 - 20:30) Wyświetl post
Ja pamiętam jakie nadzieje były w momencie powołania Bońka na trenera reprezentacji i jakoś szybko zrezygnował z tej funkcji. Ciekawy jestem czy podejmie podobną decyzję jak się okaże że nie ogarnia także tego nowego stanowiska icon_mrgreen.gif Raczej wątpię.

Gdyby zrezygnował szybciej (albo lepiej - nie otrzymał posadki), wówczas awansowalibyśmy przynajmniej do baraży EURO 2004, przypomnę, że drugie miejsce przeszło nam koło nosa po tym jak Szwedzi ułożyli się z Łotyszami. Łotwa wygrała ze Szwecją w Solnej 1 do 0 w ostatnim spotkaniu!

C&R

#656 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 26 luty 2013 - 19:00

Odgrzewam bo ostatnio sporo się dzieje (i dziać bedzie !) w piłkarskim światku:)

Wkrótce rewanże par LM,jakie typy po pierwszysch starciach?

Wróciły też rozgrywki na naszym podwórku,ale tu nie ma się nad czym rozwodzić (grunt ,że Legia dostała icon_biggrin.gif )

A Już dziś łojenie madryckich tyłków w GD!:)

Użytkownik Bluzer edytował ten post 26 luty 2013 - 19:03

Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#657 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 26 luty 2013 - 19:20

Coś czuję że w tym roku LM zdobędzie PSG, choć bardzo nie lubię klubów tego pokroju. Bardzo prawdopodobne że w tym sezonie dalsza faza może odbyć się bez żadnej hiszpańskiej drużyny (wcale mnie to nie zaboli)icon_wink.gif

Co do naszej kopanej to po pierwszej kolejce nie ma co gdybać, bo pierwsze kolejki zawsze zaskakują:)
Tak skromnie to się cieszę z postawy mojego Górnika;)

#658 adam1987

adam1987

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 26 luty 2013 - 19:50

A ja kibicuje tak na prawdę innej drużynie nie związanej z piłką nożną tylko z żużlem a mianowicie Falubaz'owi Zielona Góra icon_biggrin.gif Pewnie wielu was słyszało o akcji "TYLKO FALUBAZ" na derbach ziemi Lubuskiej w Gorzowie Wlkp. albo o szaliku na Jezusie w Świebodzinie icon_biggrin.gif Te akcje odbiły się echem w całej kibicowskiej Polsce icon_smile.gif

Jeśli chodzi natomiast i kopaną to zawsze lubiłem FC Liverpool choć teraz im nie idzie za dobrze to zawsze oglądam ich mecze jak lecą w TV taka moja druga drużyna zaraz po Falubaz'ie.

A o 21:00 będę trzymał kciuki za Real (mimo że są mi obojętni) bo nienawidzę Barcelony i stylu w jakim gra jest męczący oraz nurzący do oglądania z dwojga złego wolę Real.

Użytkownik adam1987 edytował ten post 26 luty 2013 - 19:51

Falubaz Zielona Góra
Drużynowy Mistrz Polski 1981, 1982, 1985, 1991, 2009, 2011, 2013

#659 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 28 luty 2013 - 18:05

Warta Sieradz rządzi icon_smile.gif

#660 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:58

Rewanż w Superpucharze! BARCA- Atletico Madryt. Po raz pierwszy Messi i Neymar da Silva Junior mają zagrać razem od pierwszej minuty!

Vamos Barca!!
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych