Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jerkowanie

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 marzec 2012 - 21:44

CYTAT(Hechtrute @ sob, 10 mar 2012 - 21:51) Wyświetl post
A jakie polecacie wędzisko do dżerkowania dla początkującego? Mam na wydanie ok. 200zł

Z pazurkiem?

#22 Hechtrute

Hechtrute

Wędkarz

• Members
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo , motocykle:-D

Napisano 10 marzec 2012 - 22:28

Nie wolałbym bez

#23 mrozik_ph

mrozik_ph

Początkujący

• Members
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Spinning

Napisano 15 marzec 2012 - 19:25

Ja mam taki zestaw:
Cormoran black bull hc jerkbait, do tego kołowrotek team dragon FD 735. Na razie jeden sezon jerkowania za sobą i będę kontynuował. Kilka razy inni nic, a ja łowiłem niezłą sztukę. Myślę, że nie jest potrzebny multik do tej metody, no chyba że będziemy łowić tylko dużymi jerkami. Kołowrotek daje radę i wyrzucić też można z palca. Plecionki używam 0,20 momoi, a z tańszych proponowałbym power pro w rozmiarze 0,23.

#24 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 20:51

Zacząłem kompletowanie zestawu, mam już kij (w serwisie Robinsona) i agrafki polecane przez Kamila. icon_wink.gif

Nie licząc 10-15 jerków Siek i Salmo.

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 15 marzec 2012 - 20:52

C&R

#25 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 22:06

CYTAT(Haczyk_Dawido @ czw, 15 mar 2012 - 21:51) Wyświetl post
Zacząłem kompletowanie zestawu, mam już kij (w serwisie Robinsona) i agrafki polecane przez Kamila. icon_wink.gif

Nie licząc 10-15 jerków Siek i Salmo.

Pochwal się zestawem i wobkami icon_wink.gif

Co do postów powyżej. Nigdzie nikt nie napisał, że do jerków MUSI być zestaw z pazurem i multikiem..Po prostu takowy jest najwygodniejszy a i wytrzymalszy również. No i pozwala nam oszczędzić opuszki palców icon_wink.gif Przy lżejszych przynętach można spokojnie łowić krótkim, mocnym spiningiem.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#26 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 23:19

To moja wstępna baza.

Uploaded with ImageShack.us Slidery, jeden przemalowany, kiedyś mnie wzięło i go tak oszpeciłem, skinery i karaś Jaxona. Na dniach listonosz przyniesie Slidery S7 i S10 w barwach HSH, nabyte na innym forum, w dobrej cenie - 20 złotych od sztuki.

- Tyle że bez krętlików.

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 15 marzec 2012 - 23:20

C&R

#27 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 06:41

Fajne zabawki icon_wink.gif
Oprócz gliderów i twichbaitów polecam zaopatrzyć się też w jakiegoś pullbaita- czasem biorą tylko na taki rodzaj wabika icon_wink.gif
Agrafki- bardzo dobre i sprawdzone rozwiązanie icon_wink.gif
Przypony będziesz na nich robił sam?
Jakiż to kijek posiadasz i jaką plecionkę dobierasz do zestawienia??

Maj coraz bliżej icon_wink.gif icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#28 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 18:26

Tak jak Ci pisałem, zalatany widocznie jesteś. :>

Robinson Zander 10-45 + Gold Arc 10300 + plecionka (wytrzymałość jak polecałeś) 20 lb. Co do przyponów, to pójdę w tytan, tylko wymienię agrafki - zatem także tutaj - jak sam polecałeś.

Z powyższym sprzętem planuję wystartować w kwietniu na dołkach po żwirowniach, ale nie za szczupakiem, choć z pewnością będę na niego skazany, tylko za pasiakiem, ale takim pasiakiem - wiesz sam najlepiej za jakim... bo kwiecień zdaje się być właściwym miesiącem na poważniejszego pasiastego marudera.

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 16 marzec 2012 - 19:12

C&R

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 18:49

Coś sobie przypominam icon_wink.gif
W kwietniu bym odpuścił jeszcze- wiosną pasiaki na takim "solidnym" pokarmie raczej nie żerują, a szkoda kaleczyć szczupaczki, które jeszcze zajęte tarłem mogą być icon_smile.gif
Linka i agrafki dadzą radę, jerki też- kijek miejmy nadzieję, że też się okaże dobry i będziesz łowił drapieżniki "nową" metodą, a to daje naprawdę sporo frajdy icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#30 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 19:21

Wychodziłem z założenia, że większy pasiak, czyli 35+, po tarle i z racji przetrzebionego zeszłorocznego narybku chętnie skusiłby się na taki bezsterowy wynalazek... Na domiar tego dziś się dowiedziałem, że w tym stawku, w którym przede wszystkim planuję jerkować, wyjechał przed sześcioma laty okoń 52 cm... W zeszłym roku Rafał (Qwiateq) trafił tam czterdziestaka (fota jest w galerii) właśnie na slidera, ale rzeczywiście później - bodaj we wakacje.

No, ale znając mnie, jakoś pewnie przeżyję i dam czas wytypowanej wodzie, zwłaszcza, że celów na wiosnę jest ogrom, a dwa - muszę w końcu opchnąć woby, żeby uzbierać kapitał na katarynę do powyższego zestawu.

Pozdrawiam
Dawido

Kamilu, na dniach zamówię kręcinę - rodzi się jedno pytanie, pytanie o wielkość. Byłem zdecydowany na rozmiar 1030, jednak 1040 jest cięższy raptem o 5 gramów - pewnie tylko przez szpulę. Różnica w pojemności Gold Arc 1030: 150m - 0,29, 1040: 150 - 0,33. Linkę do wariantu jerkowego już nabyłem - żółtą Power Pro 20 lb - 135m, dodam, że kołowrotek ma służyć także do opadu za sandałem i tutaj zastosuję plecionkę do 5-6 lb.

Pozdrawiam
Dawido

C&R

#31 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 17:19

CYTAT(Haczyk_Dawido @ pon, 02 kwi 2012 - 12:48) Wyświetl post
Kamilu, na dniach zamówię kręcinę - rodzi się jedno pytanie, pytanie o wielkość. Byłem zdecydowany na rozmiar 1030, jednak 1040 jest cięższy raptem o 5 gramów - pewnie tylko przez szpulę. Różnica w pojemności Gold Arc 1030: 150m - 0,29, 1040: 150 - 0,33. Linkę do wariantu jerkowego już nabyłem - żółtą Power Pro 20 lb - 135m, dodam, że kołowrotek ma służyć także do opadu za sandałem i tutaj zastosuję plecionkę do 5-6 lb.

Pozdrawiam
Dawido

Wielkościowo to "jeden pies" icon_wink.gif
Pomyślałbym nad 4000. Za jakiś czas może zmienisz zdanie i nawiniesz na jedną szpulkę np 30lb pod jerki, a na drugą 15lb pod sandałki- i wtedy nieco głębsza szpulka się przyda, zwłaszcza, że plecionka układa się nieco inaczej na szpuli, jak żyłka.
5-6lb na sandałki? Toż to zwolennicy takowej na okonie mogą nawijać icon_wink.gif Ciężko będzie cokolwiek z zaczepu uwolnić.....

Kolor do jerków nie powinien mieć znaczenia- przynajmniej ja jerkowałem żółtą PP w bardzo czystej wodzie i gryzły "jak trza" icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#32 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 21:48

Jestem finezyjnym rybokiem, toteż mnie zaczypy nie straszne. A tak naprawdę - na zaporówce, na której głównie uganiamy się (ja się uganiam, koledzy łowią icon_wink.gif), karcze i takie tam nie przysparzają większych trudności, problemem może okazać się wyłącznie wąsata łódź podwodna.

Wziąłem jednak 3000, tak dla kurażu, a może po prostu się bałem, że 4000 to już będzie tęgie krówsko, a tego wolałbym uniknąć, chociaż pewnie błądzę i koniec końców oba modele różnią się jedynie głębokością szpuli...

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 02 kwiecień 2012 - 21:50

C&R

#33 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 09:59

CYTAT(Haczyk_Dawido @ pon, 02 kwi 2012 - 22:48) Wyświetl post
Jestem finezyjnym rybokiem, toteż mnie zaczypy nie straszne. A tak naprawdę - na zaporówce, na której głównie uganiamy się (ja się uganiam, koledzy łowią icon_wink.gif), karcze i takie tam nie przysparzają większych trudności, problemem może okazać się wyłącznie wąsata łódź podwodna.

Wziąłem jednak 3000, tak dla kurażu, a może po prostu się bałem, że 4000 to już będzie tęgie krówsko, a tego wolałbym uniknąć, chociaż pewnie błądzę i koniec końców oba modele różnią się jedynie głębokością szpuli...

One gabarytowo są identyczne icon_smile.gif Podobnie jak wersje 100 i 200. Różnica jest tylko w głębokości szpulki...No, ale Twój wybór icon_wink.gif
Ja mimo, że lubię łowić delikatnie, staram się używać w danej sytuacji najmocniejszego zestawu pozwalającego łowić komfortowo, czuć przynętę, cieszyć się holem, ale i możliwie skrócić czas holu do minimum icon_smile.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#34 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 04 kwiecień 2012 - 22:42

ajjj, zdałem sobie przed momentem sprawę, że przelicznik u mnie zawiódł, coś mi się nieźle ubzdurało i szedłem w ślad za tym błędem........... zamiast 20 lb, wziąłem plecionkę, owszem, 20, lecz kg... Stąd kompromitowałem się gadką o 5-6 lb na sandacze.... ;>

I co teraz, nada się ta linka do jerkówki? icon_mrgreen.gif

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 04 kwiecień 2012 - 22:42

C&R

#35 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 05:53

Czy będzie dobra? Do najcięższych "klocków" będzie właśnie super icon_smile.gif

Spokojnie- szczupakom nie będzie przeszkadzała na pewno icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#36 bs13

bs13

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 20:30

Panowie,

Czy za 300zł można złożyć jakiś sensowny sprzęt do tego typu łowienia? Oczywiście chodzi o wędkę jerk`ową oraz multiplikator.

Dzięki z góry za informację.
----------------------------------------------------------------------
Mikado Essential Perch 2,4m + Shimano Catana 2500FB
Dragon Thytan Jerk Cast 1,95m + Abu Garcia BlackMax 5
Dragon Mystery XT Contact Jig 2,7m + Shimano Catana 2500FB
Dragon Mystery XT Feeling Zander 2,45m + Shimano Catana 2500FA
Shimanto Alivio 2,7m + Dragon Manta FD430i

#37 suzaryba

suzaryba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 08:59

CYTAT(Haczyk_Dawido @ pią, 16 mar 2012 - 01:19) Wyświetl post
To moja wstępna baza.

Slidery, jeden przemalowany, kiedyś mnie wzięło i go tak oszpeciłem, skinery i karaś Jaxona. Na dniach listonosz przyniesie Slidery S7 i S10 w barwach HSH, nabyte na innym forum, w dobrej cenie - 20 złotych od sztuki.

- Tyle że bez krętlików.

Piękny zestaw icon_smile.gif
Kupując legowisko dla psa pomagasz dokarmiać psy z biednych schronisk

#38 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:19

Jakie macie doświadczenia ze sliderami. Bo ja jakoś marne. Fakt miałem sporo brań ale rybki nie chciały się zapinać bądź się spinały, mój kolega miał to samo. Czy ta przynęta taka jest czy trzeba dać jakieś duże kotwice.

#39 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:50

CYTAT(wiselka @ pon, 22 kwi 2013 - 20:19) Wyświetl post
Jakie macie doświadczenia ze sliderami. Bo ja jakoś marne. Fakt miałem sporo brań ale rybki nie chciały się zapinać bądź się spinały, mój kolega miał to samo. Czy ta przynęta taka jest czy trzeba dać jakieś duże kotwice.

Istotne jest utrzymanie linki w ciągłym napięciu, a także bardzo mocne, nawet podwójne zacięcie- pamiętajmy, że często używamy krótkich wędzisk, a więc ramię dźwigni mamy krótsze. Ryba trzymając mocno duży i ciężki wabik robi często to z taką siłą, że zbyt lekkie zacięcie nie jest w stanie przesunąć go w pysku i wbić tym samym kotwicy w bądź co bądź twardą szczupaczą szczękę...Kotwice te, które są oryginalnie są odpowiednie(wielkościowo). O pilnowaniu ostrości grotów nawet nie wspominam, bo to wiadomo... icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#40 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:59

No widzisz ja zacinałem tylko raz i to nie za mocno icon_biggrin.gif Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość. Jak prowadziłem slidera w klasyczny sposób nie było brań a jak zacząłem go wypuszczać pod powierzchnie to wtedy szczupaki atakowały. Mało tego większość ataków było na grzbiet slidera a nie na brzuch. Największy szczupak chwycił go za głowę no i oczywiście puste zacięcie było bo jak zaciąć rybę jak na grzbiecie i głowie nie ma kotwicy. Kamil też tak miałeś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych