Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędzisko Morskie

353 odpowiedzi w tym temacie

#21 Buli

Buli

Weteran

• Members
  • 458 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 14:46

Koledzy a ten kijek http://allegro.pl/it...00gr_tanio.html nadaje się na Bałtyk z kutra ,tak się zastanawiam bo szczytówka to jest jak u 20/40 gr kijka.

#22 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 15:53

Jeśli ta szczytówka jest zrobiona w włókien szklanych albo z tworzywa epoksydowego, to niczym się nie martw. Tak ma być, bo wtedy kijek jest bardzo czuły.
Radziłbym sprawdzić jedną rzecz: Sztywność całego blanku. Cena sugeruje, że ten kij jest wykonany ze szkła lub kompozytu. Te materiały dają raczej miękkie blanki. Jeśli kij nie będzie dostatecznie sztywny, to ciężko będzie zaciąć, i hol będzie strasznie męczący. Dodatkowo czułość szczytówki będzie ginęła na blanku. Spróbuj znaleźć ten kij gdzieś w sklepie i sam go sobie pomacaj.
Вода это колыбель разумной жизни.

#23 Bartek_Eg_23

Bartek_Eg_23

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 21:55

Faaajny kijek,węglówka to to nie jest ale warty uwagi jak za tą cenę icon_smile.gif

#24 bigul

bigul

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 22:10

Witam
Panowie ja mam takie pytanie czy łowił ktoś z was na kij o długości 3,6 m bo mam taki w zanadrzu ale nie wiem czy to nie będzie za długi jak na kuter , wyrzutu nie wiem ile ma bo jest podana w lbs i ma 3lbs, na ryby jeżdżę sporadycznie dlatego nie chcę kupować kija.

#25 Bartek_Eg_23

Bartek_Eg_23

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 00:56

Wychodzi na to,że ma ciężar wyrzutu do między 130 a 140 gram,a 3.6 jak na kuter to raczej za długi kij ;/ chociaż nigdy nie łowiłem na tak długi,mój ma 2.70

#26 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 02:41

Czytałem kiedys w WW iż im dłuższy kij na morze tym przyneta opada naturalniej (co jest logiczne) i tu jest moje pytanie do starych wyjadaczy morskich czy to prawda czy ściemka az boli?
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#27 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 09:02

CYTAT(Astarot @ wto, 09 mar 2010 - 03:41) Wyświetl post
Czytałem kiedys w WW iż im dłuższy kij na morze tym przyneta opada naturalniej (co jest logiczne) i tu jest moje pytanie do starych wyjadaczy morskich czy to prawda czy ściemka az boli?

Ja osobiście uważam, żte to jak najbardziej prawda.......tylko, że na głębokich łowiskach, ciągnięcie ryby długim kijem to poprostu męczarnia.

#28 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 10:03

No ok panowie tylko ze (wybaczcie bylem doslownie 3 razy na morzu z ojcem a mysle nad prezentem dla niego tj. nowy kij) czy za kij dlugo uwazamy 2.7m czy moze dluzszy?
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#29 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 10:44

CYTAT(Astarot @ wto, 09 mar 2010 - 11:03) Wyświetl post
No ok panowie tylko ze (wybaczcie bylem doslownie 3 razy na morzu z ojcem a mysle nad prezentem dla niego tj. nowy kij) czy za kij dlugo uwazamy 2.7m czy moze dluzszy?

Ja osobiście długość 2,7 na kutrze uważam za taki złoty środek..... Jeżeli wybierał bym kijek na płytkie łowiska (np. Łeba) wziołbym dłuższy, jeżeli tylko na głębokie to krótszy.... a 2,7 i tu i tu jakoś da rade dlatego to najpopularniejsza długość.

#30 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 496 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 15:07

CYTAT(Astarot @ wto, 09 mar 2010 - 13:03) Wyświetl post

Zależy gdzie będziecie śmigać na pomuchla, jeżeli powiedzmy sobie do 40-50 to nawet dobre 3 metry i dasz rade , a jeśli pojedziecie do Władka np: tak jak teraz pływają to nawet wskazana króciutka 2,10 2,40 aby się lekko pracowało, a jak chcecie pojeździć po Polskich portach to tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli macie zamiar jeździć dość często to nie kupuj byle czego jakiejś tam pały, aby kupić, poczytaj forum dużo można zaczerpnąć, nie raz lepiej jest trochę dołóżyc niż potem żałować i się męczyć z badylem . . . pozdrawiam połamania icon_neutral.gif

Użytkownik grocik7 edytował ten post 09 marzec 2010 - 15:09

#31 plażowicz77

plażowicz77

Weteran

• Members
  • 102 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 15:37

CYTAT(bigul @ pon, 08 mar 2010 - 23:10) Wyświetl post
Witam
Panowie ja mam takie pytanie czy łowił ktoś z was na kij o długości 3,6 m bo mam taki w zanadrzu ale nie wiem czy to nie będzie za długi jak na kuter , wyrzutu nie wiem ile ma bo jest podana w lbs i ma 3lbs, na ryby jeżdżę sporadycznie dlatego nie chcę kupować kija.

Spróbuj, może akurat będzie ci leżał w ręku. Z tego co opisujesz to jest to prawdopodobnie karpiówka. Nie widziałem aby ktoś łowił takim kijem, chociaż sam łowię kijem 3.4 m długości. Jeśli mam dość miejsca na kutrze to ta długość mi leży. Najlepiej się łowi do 40 m głębokości, głębiej odczuwają rączki.

#32 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 15:47

CYTAT(grocik7 @ wto, 09 mar 2010 - 16:07) Wyświetl post
Zależy gdzie będziecie śmigać na pomuchla, jeżeli powiedzmy sobie do 40-50 to nawet dobre 3 metry i dasz rade , a jeśli pojedziecie do Władka np: tak jak teraz pływają to nawet wskazana króciutka 2,10 2,40 aby się lekko pracowało, a jak chcecie pojeździć po Polskich portach to tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli macie zamiar jeździć dość często to nie kupuj byle czego jakiejś tam pały, aby kupić, poczytaj forum dużo można zaczerpnąć, nie raz lepiej jest trochę dołóżyc niż potem żałować i się męczyć z badylem . . . pozdrawiam połamania icon_neutral.gif

Dokładnie.... ważne jest również co Tobie odpowiada. Ja nie wyobrażam sobie łowić kijem krótszym niż 2,7 bo mi wtedy łowi się poprostu źle, nie moge poprowadzić przynęty tak jakbym tego chciał, zwłaszcza, że staram się łowić dość lekko. Osobiście planuje teraz zakup kijka o długości 3,1 na łowiska płytsze, do 40 m.

#33 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 11:15

CYTAT(bigul @ wto, 09 mar 2010 - 01:10) Wyświetl post
Witam
Panowie ja mam takie pytanie czy łowił ktoś z was na kij o długości 3,6 m bo mam taki w zanadrzu ale nie wiem czy to nie będzie za długi jak na kuter

Będzie za długi. Będziesz się strasznie męczył i ciężko będzie ciągnąć każdą rybkę.

CYTAT(Astarot @ wto, 09 mar 2010 - 05:41) Wyświetl post

Takich kijków używają wyczynowcy. Przy dużych falach pozwala on na ciągły kontakt przynęty z dnem i skuteczne zacięcie bez względu na to, czy akurat bujnie w dół czy w górę. Im ta długość nie przeszkadza, bo i tak tłuką drobnicę na ilość, a poza tym chwała zwycięzcy jest ważniejsza niż ból ręki icon_biggrin.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#34 rybka11

rybka11

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 12:11

Ja lowie ABU 2,10m do 300g i jest ok . Nie rozumie po co wam takie dlugie kije jak i tak nie rzucasz tym na odleglosc tylko rzucasz praktycznie pod siebie .Moze sie myle ale ja lowie na Szweckich wodach .Pikery jakie uzywam to glownie 250-300g .

Użytkownik rybka11 edytował ten post 12 marzec 2010 - 20:52

Mysliwy na Szczuple i Sandaly - Szwecja

#35 essewissa

essewissa

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 13:17

http://www.allegro.p..._160_dorsz.html

ta wędka i pozamiatane. Bardzo lekka i super wykonana, przelotki nie rozlęcą się po dwóch wyjazdach (Cormoran) i nie pęknie Ci szczytówka na pierwszym rejsie (Dragon). Miałem Abu na Wladysławowie i mimo cw.160 łapłałem bez problemu na pilkery 180-200gr, mój kolega w Ustce wyciągał na niej dublety 3-4kg i nawet nie jeknęła. Moim zdaniem w cenie do 300zl trudno będzie znaleźć dla niej konkurencję, może tylko Dega/Jenzi i Yad.

Użytkownik essewissa edytował ten post 10 marzec 2010 - 13:25

#36 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 14:02

CYTAT(essewissa @ śro, 10 mar 2010 - 14:17) Wyświetl post
http://www.allegro.p..._160_dorsz.html

ta wędka i pozamiatane. Bardzo lekka i super wykonana, przelotki nie rozlęcą się po dwóch wyjazdach (Cormoran) i nie pęknie Ci szczytówka na pierwszym rejsie (Dragon). Miałem Abu na Wladysławowie i mimo cw.160 łapłałem bez problemu na pilkery 180-200gr, mój kolega w Ustce wyciągał na niej dublety 3-4kg i nawet nie jeknęła. Moim zdaniem w cenie do 300zl trudno będzie znaleźć dla niej konkurencję, może tylko Dega/Jenzi i Yad.

W cenie do 300PLN to jest mój faworyt:
Dega Balance TX Jigger
http://www.belonka.p...duct/show/id/90

Jest poprostu znakomita. występuje również w długości 2,75. Myśle, że już niedługo będe taką miał icon_smile.gif

#37 plażowicz77

plażowicz77

Weteran

• Members
  • 102 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 14:07

CYTAT(ramzess @ śro, 10 mar 2010 - 15:02) Wyświetl post
W cenie do 300PLN to jest mój faworyt:
Dega Balance TX Jigger
http://www.belonka.p...duct/show/id/90

Jest poprostu znakomita. występuje również w długości 2,75. Myśle, że już niedługo będe taką miał icon_smile.gif

Uważam, że DEGA BALANCE TX JIGGER bije na łeb wszystkie wędki dorszowe za 300 zł, jest lekka, sztywna, bardzo czuła, wg. mnie ideał.

#38 essewissa

essewissa

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 14:52

Ok. Tak jak napisalem, wg mnie w cienie do 300zł poza Degą i Yad Abu Garcia nie ma konkurencji. Teraz sprawilem sobie taką wędęczkę:
http://www.penn-fish...Heavy-Pilk.html

ale nie mialem jeszcze okazji jej wypróbować. Na stronie jest błądnie opisana waga wędzisk, Penn Overseas Heavy Pilk 100-160 2,70 waży około 300gr. Zastanwiałem się również nad wersją 80-120gr (Light Pilk), ale z racji tego, że często trafiają mi się wypady do Władka to bałem się, że 80-120gr będzie ciut za malo. Wędka sliczna icon_biggrin.gif, wykonanie pierwsza klasa, ale cena wysoka. Na Ebay można ją kupić z wysyłką za około 400-450zl, niby dużo, ale..., ale wędka jest dostarczana razem z rewelacyjnie wykonaną, sztywną tubą z paskiem na ramię. Koszt tuby tej klasy w Polsce to pewnie 60-100zł i odliczając jej cenę, wychodzi że wędka kosztuje 300-350zł, a to juz moim zdaniem dobra cena. Tuba na wędkę morską to bardzo prakatyczne rzecz, do morza mam kawalek drogi i w transporcie zdarzały się moim kolegom uszkodzenia wędek. Teraz mam problem z glowy, tuba z wedką sru na pakę i można spokojnie otwierać piwko icon_mrgreen.gif

Użytkownik essewissa edytował ten post 10 marzec 2010 - 14:55

#39 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 15:11

fajnie wyglada, ciekawe jak pracuje

Użytkownik Dinet edytował ten post 10 marzec 2010 - 15:12

#40 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 15:15

CYTAT(essewissa @ śro, 10 mar 2010 - 15:52) Wyświetl post
Ok. Tak jak napisalem, wg mnie w cienie do 300zł poza Degą i Yad Abu Garcia nie ma konkurencji. Teraz sprawilem sobie taką wędęczkę:
http://www.penn-fish...Heavy-Pilk.html

ale nie mialem jeszcze okazji jej wypróbować.

Rzeczywiście wędeczka wygląda na fajniutką... Napisz o nie pare słów jak już ją przetestujesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych