Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędzisko Morskie

353 odpowiedzi w tym temacie

#1 Endi

Endi

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 27 październik 2009 - 11:14

Witam wszystkich doświadczonych kolegów łowiących na Bałtyku, potrzebuję dobrego kijka na morze obecnie używałem Cormorana Red Pilk 2,70m o wyrzucie: 100-200g, waga:270g (nowość na 2009r) super lekki i poręczny kijek, ale przelotki chyba w tej wędce są Chińskie bo po około 7 wyprawach 3 porcelanki się pokruszyły. Proszę o radę jaka wędka podobna do opisywanej(nie chodzi mi o kolor!) lecz głównie o jej wagę, rękojeść i pracę raczej szczytową, cena do 300zł. Myślałem o dragonie Silver Edition ponieważ też łowiłem na nią jest bardzo wytrzymała posiada i przelotki "sic" kolega ma ją już ok. dwóch lat przeżyła kilkanaście wypraw na dorsza, nawet widziałem jak koledze upadła na metalowy kuter, nie na niej prawie śladów użytkowania, a każdy doświadczony wie w jakich warunkach łowi się dorsze na jednostkach szczególnie jesienią.
Pozdrawiam! Andrzej Uwaga___NK.jpg

#2 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 27 październik 2009 - 13:25

używałem pół roku Dragona SE 2,7m i ma jedną wadę, a mianowicie słaba akcja szczytowa przechodzi szybko w parabole.
Ponad to, zbyt długa rękojeść, ale można ją skrócić i wyważyć. Poza tym kij OK.
(tak na marginesie - metalowe mocowanie kołowrotka powoduje, że zimą trochę marzną palce, nawet przez rękawice icon_wink.gif )

Jak dla mnie Red Pilk 2,70m jest dość fajnym kijem (waga i akcja szczytowa) , ale o cw 80-150g. Używa go mój syn i nic się z nim nie dzieje.

#3 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 27 październik 2009 - 13:51

CYTAT(Dinet @ wto, 27 paź 2009 - 15:25) Wyświetl post
Jak dla mnie Red Pilk 2,70m jest dość fajnym kijem (waga i akcja szczytowa) , ale o cw 80-150g. Używa go mój syn i nic się z nim nie dzieje.

Ja również posiadam red pilka o c.w do 180g i jestem zadowolony. Problemów przez kolegę opisanych nie doświadczyłem, owszem kij złamał sie podczas pierwszej wyprawy ale po wymianie w ramach gwarancji już wszystko było ok. Może warto oddać kij do reklamacji i sprawdzić czy to nie jest po prostu trefny egzemplarz? Takie rzeczy się zdarzają.

Użytkownik Tomek M edytował ten post 27 październik 2009 - 23:16

Pozdrawiam znad pięknego polskiego Bałtyku:D

Tomek

Piszę poprawnie po polsku.

#4 plażowicz77

plażowicz77

Weteran

• Members
  • 102 postów

Napisano 27 październik 2009 - 13:56

CYTAT(Endi @ wto, 27 paź 2009 - 13:14) Wyświetl post
Witam wszystkich doświadczonych kolegów łowiących na Bałtyku, potrzebuję dobrego kijka na morze obecnie używałem Cormorana Red Pilk 2,70m o wyrzucie: 100-200g, waga:270g (nowość na 2009r) super lekki i poręczny kijek, ale przelotki chyba w tej wędce są Chińskie bo po około 7 wyprawach 3 porcelanki się pokruszyły. Proszę o radę jaka wędka podobna do opisywanej(nie chodzi mi o kolor!) lecz głównie o jej wagę, rękojeść i pracę raczej szczytową, cena do 300zł. Myślałem o dragonie Silver Edition ponieważ też łowiłem na nią jest bardzo wytrzymała posiada i przelotki "sic" kolega ma ją już ok. dwóch lat przeżyła kilkanaście wypraw na dorsza, nawet widziałem jak koledze upadła na metalowy kuter, nie na niej prawie śladów użytkowania, a każdy doświadczony wie w jakich warunkach łowi się dorsze na jednostkach szczególnie jesienią.

Posiadam Team Dragon Silver Edition Pilk 2.7 m c.w 100-200g. Szczerze ci ja odradzam, pękła mi na pierwszej wyprawie miedzy 3 a 4 przelotką od góry przy energicznym wyrzucie pilkerem 100 g. Szczytówka jest węglowa i pusta w środku co według mnie jest nieporozumieniem. Powinna być szklana i pełna. Zaznaczam, że nigdzie nie puknąłem szczytówką w " coś". Już jestem po reklamacji
( szybko rozpatrzona, nie jestem jedyny), łapię tym kijem ale nie mam do niego zaufania. Jak lubisz paraboliki to ogladnij Yad Kansas, jak akcję szczytową przeglądnij arsenał degi. Kij musisz wziąść do ręki, musi ci leżeć.

#5 Rutko

Rutko

Weteran

• Members
  • 112 postów

Napisano 27 październik 2009 - 16:19

Osobiście używam i sobie bardzo chwalę kijek Dragon Millenium HD Dorsz. Jest to kijek z dwoma wymiennymi szczytówkami o pełnej długości . Delikatniejsza 60-150 gr , mocniejsza 120-250 gr. Próbowałem różnych wariantów wagowych tzn mieszałem pilkami i ich gramaturą na obydwu szczytówkach - wydaje mi się , że obydwie przechodzą przenajróżniejsze testy pomyślnie. Obydwie akcja szczytowa , ogólnie fajny kombajnik. Ale tak jak pisał przedmówca kijek trzeba wziąść do ręki - musi leżeć. Aha , cena ok 300 pln.

#6 byxtarr

byxtarr

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 27 październik 2009 - 20:02

Też mam Red Pilka 2,7m do 150gr i nic się z nim nie dzieje, a przeżył już kilkanaście wypraw. Jestem bardzo zadowolony z tego kijka i myślę, że jest wart swojej ceny. A z twoim to faktycznie do serwisu, może akurat trafiłeś na jakiś wadliwy.
Pozdrawiam

#7 filippoznan

filippoznan

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 27 październik 2009 - 20:29

Również posiadam Red Pilk 2,70m o cw 80-150g i jestem z niego bardzo zadowolony ok.10 wyjazdów i nic się nie dzieje.

Pozdrawiam Filip

#8 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 29 październik 2009 - 18:54

Ja łowie na dragona mystery multi tip boat, 3 wymienne szytówki o c.w. 60-150
150-200
150-250
Dałem za nią wtedy 240 zł, przeżyła drugi sezon i nic się z nią nie dzieje, bardzo dobra szczytowa akcja przy ciężkim holu przechodząca w parabole, jestem z niej zadowolony choć czasem coś mi w niej nie leży, wtedy powracam do starego szklaka york racer pilk 2,70 cw.50-200 super praca i mniejsza waga,rybę lepiej czuć na kiju niż na dragonie a,niby york i to za 50 zeta a lepszego nie trzeba. Do czego zmierzam, przy wyborze kija nie bez przesady powinniśmy sugerować się ceną i marką bo wędki z niższej półki potrafią być nie gorsze od tych z półki top, nie ulegajmy chwytom marketingowym, bądzmy wędkarzami a nie kolekcjonerami sprzętu wędkarskiego bo nie pijąc absolutnie do nikogo u wielu tak to wygląda.

#9 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 29 październik 2009 - 20:33

Kolego Andrzeju a ja przypuszczam że te przelotki się rozsypały z powodu jakiś uderzeń np. podczas transportu.
Ja od dwóch lat używam Mikado sea federa 2,7 z trzema szczytówkami ( do 110, 140, 180) i daję mu ocenę 4 na 5 możliwych. Ogólnie jestem z niego zadowolony. Łowiłem nim wielokrotnie na zatoce, we Władku i Łebie. w pewnych sytuacjach przydał by się typowy semi parabolik, a w mikado są miękkie szczytówki, a dalej jest dosyć sztywno. Mam też Yada Kansas 3,0m, wg. mnie ten kij pomimo, że jest opisany do 180 g, to optymalna masa pilka to 120-130 g, potem strasznie się wygina. Wielokrotnie sprawdzałem Red Pilki i wg mnie w tym przedziale cenowym kije te nie mają konkurentów, urzekła mnie w nich mała masa i dobrze leżą mi w ręku, także chyba na mikołaja sprawię sobie red pilka.
Pozdrawiam

Użytkownik maniekjaskol edytował ten post 29 październik 2009 - 20:36

#10 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 30 październik 2009 - 11:00

CYTAT(mariuchap @ czw, 29 paź 2009 - 19:54) Wyświetl post
bądzmy wędkarzami a nie kolekcjonerami sprzętu wędkarskiego bo nie pijąc absolutnie do nikogo u wielu tak to wygląda.

Czy jedno wyklucza drugie? Nie rozumiem sugestii.
Jak mam ochotę zmieniać sobie wędkę co drugi miesiąc i kupować drogie kije, to mnie dyskredytuje jako wędkarza?
Dziwne podejście.

#11 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 01:49

CYTAT(Dinet @ pią, 30 paź 2009 - 12:00) Wyświetl post
Czy jedno wyklucza drugie? Nie rozumiem sugestii.
Jak mam ochotę zmieniać sobie wędkę co drugi miesiąc i kupować drogie kije, to mnie dyskredytuje jako wędkarza?
Dziwne podejście.

Nie zrozumiałeś mnie. Ja nie napisałem że ludzie kupujący drogi sprzęt nie są wędkarzami ,chodziło mi o to że cena nie musi być i często nie jest odzwierciedleniem w jakości, czyli produkt drogi nie musi być dobry i odwrotnie ,produkt o przystępnej cenie nie musi być bublem . Często w produktach celowo zawyża się ceny tylko po to by sugerowały lepszą jakość i zyskały miano sprzętu markowego. Nie wiem czy się orientujesz że wiele marek sprzętu wędkarskiego dostępnego na polskim rynku to tylko nazwa wymyślona przez importera z Chin .( NIE WSZYSTKIE,celowo nie podaje konkretnych firm) Parę lat temu robiłem 3 letnie studium Marketing I Reklama i dzięki temu wiem jakich niesamowitych podstępów, iluzji i ingerencji w ludzką psychikę dopuszczają się firmy by sprzedać swój produkt.Generalnie chodzi mi o jedno ,przy zakupie sprzętu zachowujmy zdrowy rozsądek , starajmy nie popadać w snobizm bo przy współczesnej , bezlitosnej reklamie narażeni na to jesteśmy wszyscy nawet nie wiesz jak bardzo.

Użytkownik mariuchap edytował ten post 07 listopad 2009 - 10:48

#12 polamaniakija

polamaniakija

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 13:37

Witam

Ja mam dwa kijki i póki co nic nie będę więcej kombinował (chyba że wybiorę się w końcu na Lofoty:)) ). Pierwszy z nich na wody płytkie takie jak Darłowo Łeba czy Kołobrzeg to TICA G TEAM z wyrzutem do 180g o długości 2,7 ( tu zrobiłem mały błąd powinienem kupić dłuższy 2,95 ale i tak wybrał bym ten sam kijek) a drugi na Władysławowo i na wraki na Helu również TICA , TJONSGTHEIN BOAT 20-30LB o długości 2.16 . Jeden i drugi kij wytrzymał już nie jedno i wierze że nie jedno jeszcze wytrzyma , po za tym świetna akcja i czułość szczytówki która pokazuje najdelikatniejsze brania. Koszt pierwszego to około 300zł a drugi to mniej więcej 250 zł , więc nie jest to wysoka półka ale naprawdę solidne wędziska i szczerze mogę polecić każdemu .

#13 krzysio

krzysio

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 11:34

A łowił ktoś z was na Mikado albo Pena ? Są węglowe wędki i paraboliki w cenie około 250zł. i powiem że nigdy nie zamienię na inne bo dają przyjemność z łowienia a nie tylko aby wyrwać tą biedną rybę jak najszybciej z wody. Łowię na morzu już od 10 lat i widzę jak ludzie podchodzą to tego tego jakby nie było hobby i sportu. Poczuj branie dorsza a nie zacinaj go za ogon,brzuch,bok,niech hak znajduje się w pysku ryby. Życzę połamania kija.

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 07 luty 2010 - 11:37

Drodzy Koledzy PO Kiju mam do was wielką prośbę oraz pytanko;]
Czy doradzili byście mi jaki kij na może wybrać taki do 90zł(może być więcej max do 100zł)
dodam że będę na morzu pierwszy raz łowił z plaży i mam w domu spining ale wyrzut jego to od 10-40gr wiec bardzo mało a chcem połapać rybki jakieś (jadę do Niechorza w lipcu tego roku na tydzień) wędeczkę chcem taką jakąś żeby miała chociaż 100gram wyrzutu.
Z góry dziękuję za udzielenie pomocy
Łukasz.Sz

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 07 luty 2010 - 11:38

Czy doradzili byście mi jaki kij na może wybrać taki do 90zł(może być więcej max do 100zł)
dodam że będę na morzu pierwszy raz łowił z plaży i mam w domu spining ale wyrzut jego to od 10-40gr wiec bardzo mało a chcem połapać rybki jakieś (jadę do Niechorza w lipcu tego roku na tydzień) wędeczkę chcem taką jakąś żeby miała chociaż 100gram wyrzutu.
Łukasz.Sz

#16 Bartek_Eg_23

Bartek_Eg_23

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 07 luty 2010 - 14:29

Ja uzywam dragon team silver edition 2.70 / 100-250 gr. , działa elegancko, nie zgadzam sie ze ma slaba akcje szczytowa,wrecz przeciwnie.Jedyna wada jest to ze wedka jest raczej zrobiona pod multiplikator,kolowrotek wsadzilem na wcisk,takze nie ma prawa wyskoczyc,mam nadzieje ze przy wiekszej rybie nie wyskoczy,poki co wyjalem ,,piątkę,,,nie bylo problemow.Ogolnie jestem zadowolony z kija,jest juz po blisko 10 wyprawach,wyglada jakby byl nowy icon_wink.gif W kazdej serii produkcyjnej zdarzaja sie wadliwe sztuki,byc moze trafiliscie na takie,(pisze do kolegow wyzej ktorzy nie pochwalaja kija). polamania panowie icon_smile.gif

#17 Tleilax

Tleilax

Wędkarz

• Members
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i gruntowe, sporadycznie spining (brak dobrego nauczyciela) a chętnie spróbuję na poważnie.

Napisano 23 luty 2010 - 20:58

CYTAT(Łukasz.Sz @ nie, 07 lut 2010 - 14:38) Wyświetl post
Łukasz.Sz

Poszukaj Kolego Cormorana, ceny tańszych modeli są bardzo przystępne (70zł) ,jak na pierwsze wyjazdy w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam i połamania kija.

#18 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:08

CYTAT(Endi @ wto, 27 paź 2009 - 14:14) Wyświetl post

Sam jestem ciekaw tego RED PILKA bo kupiłem dwie sztuki na Norwegię - oczywiście nie 2,70 ale 2,10. Jak się będą sprawowały - z pewnością napiszę na Forum. Kijki te kupiłem głownie na czarniaki ( w połowie wody i leciutkie zestawy) bo na inne rybki żyjące przy dnie w Norwegii jednak preferuję cięższe a nieraz i krósze ( 1,80m)
Pozdrawiam

bobas_demolka

#19 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 24 luty 2010 - 09:35

CYTAT(Rutko @ wto, 27 paź 2009 - 19:19) Wyświetl post
Osobiście używam i sobie bardzo chwalę kijek Dragon Millenium HD Dorsz. Jest to kijek z dwoma wymiennymi szczytówkami o pełnej długości . Delikatniejsza 60-150 gr , mocniejsza 120-250 gr.

Miałem ten kijek w łapach - Jak dla mnie rewelacja. Używa go kilku moich kolegów, którzy eksploatują te kije niesamowicie ostro. Wysoka jakość potwierdzona na wielu, wielu rejsach.

CYTAT(krzysio @ nie, 08 lis 2009 - 14:34) Wyświetl post
A łowił ktoś z was na Mikado albo Pena ?

Ja osobiście mam MIKADO ATTHIS sea feeder 2,7 i TEMPTATION sea feeder 3,0. Kije rewelacyjne, ale mają drobną wadę:

- W obydwóch słabym punktem jest drugi element, czyli ten, w który wkłada się wymienne szczytówki. Wada polega na tym, że nie zawsze wybacza błędy podczas holu. Przy umiejętnym holu wszystko jest ok, ale łatwo go złamać jak się kij podniesie zbyt wysoko do pionu.
Poza tym czułość i praca kija są idealne, a trzy różne szczytówki pozwalają na idealne dopasowanie do warunków pogodowych i ciężaru pilkera.
Ja jestem z nich bardzo zadowolony.
Вода это колыбель разумной жизни.

#20 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 24 luty 2010 - 10:35

CYTAT(wahlul @ śro, 24 lut 2010 - 10:35) Wyświetl post
Miałem ten kijek w łapach - Jak dla mnie rewelacja. Używa go kilku moich kolegów, którzy eksploatują te kije niesamowicie ostro. Wysoka jakość potwierdzona na wielu, wielu rejsach.

Również jestem posiadaczem tej wędeczki i musze potwierdzić, że to kawał solidnego patyka. Naprawde fajnie się tym łowi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych