Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Technika Rzutu Feederem

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin=

Marcin=

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 09 October 2009 - 02:24 PM

Witam
Jak rzucać feederem? pytam bo ostatnio kupiłem taką wędkę i chciałbym wiedzieć jak rzucać, żeby jej nie połamać. icon_redface.gif
Z góry dziękuje z odpowiedz.

#2 Geralt

Geralt

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 10 October 2009 - 08:24 PM

Tak samo jak zwykłą teleskopówką. Jak nie chcesz jej połamać to popatrz jakie ma cw i nie przekraczaj go.

#3 Mateusz1992

Mateusz1992

Weteran

• Members
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 16 October 2009 - 09:42 AM

CYTAT(Marcin= @ pią, 09 paź 2009 - 15:24) Wyświetl post
Witam
Jak rzucać feederem? pytam bo ostatnio kupiłem taką wędkę i chciałbym wiedzieć jak rzucać, żeby jej nie połamać. icon_redface.gif
Z góry dziękuje z odpowiedz.

witam, też dołączę się do pytania.
Mimo że feederem już łowię trochę też ciekawi mnie to pytanie. Czy taki kij trzeba naładować (na czym to polega) ???
Jak żucać aby nie strzeliła szczytówka?
połaania

Użytkownik Mateusz1992 edytował ten post 16 October 2009 - 09:44 AM

Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasje, która sprawia mu ogromną radość - ja mam ją od urodzenia :-)

#4 LUZAK

LUZAK

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 16 October 2009 - 10:35 AM

Przed zarzuceniem trzeba odchylić wędzisko do tyłu, zwracając uwagę istniejące przeszkody za sobą czyli trawy,krzaki itp. a także czy żyłka nie oplątała się na szczytówce (przy wyrzucie z zaplatanym zestawem przy szczytówce grozi złamanie wędki,sam sie o tym przekonałem icon_neutral.gif ) Następnie bardzo płynnym ruchem, którego siłę dobiera się do masy obciążenia i odległości łowienia. Po wyrzucie kij utrzymuje się pod katem 45-60 stopni do powierzchni wody(dzięki temu można kontrolować lot zestawu). Przed upadkiem zestawu na wodę lub osiągnie tą odległość na której chcemy łowić, stopniowo hamuje się zestaw, przyciskając żyłkę do szpuli. Dzięki hamowaniu zestawu zestawu niweluje się wybrzuszenia żyłki powstałe w skutek działania wiatru.

pozdro icon_wink.gif
Catch & Release

#5 Marcin=

Marcin=

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 16 October 2009 - 11:06 AM

Dzięki wszystkim za odpowiedź icon_wink.gif

#6 Marcin92

Marcin92

Weteran

• Members
  • 225 postów
  • Zainteresowania:jak każdy na tym forum - wędkarstwo

Napisano 16 October 2009 - 01:05 PM

Najważniejsze jest by nie przekraczać CW (ciężar wyrzutowy) jak pisze 60-100g to najlepiej być pomiędzy. Następnie przed rzutem sprawdzić szczytówkę - czasem żyłka może się zawinąć. Do wykonania rzutu staję bokiem do rzeki, wędka czeka na wyrzut w tym czasie trzeba "uspokoić" zestaw. Otwieram kabłąk tak by otwierał się do dołu (czasem przy rzucaniu potrafi sie zamknąć). I wykonuję płynny i zdecydowany wymach. Koszyk leeeeeeci..., gdy spadnie odczekuję chwilę następnie lekko podciągam żyłkę krótkim szarpnięciem - niektórzy twierdzą że w tedy wysypuje sie trochę zanęty. Ustawiam wędkę na podpórce i napinam żyłkę.
Pozdrawiam
Marcin92

Zapraszam do mojego sklepu wędkarskiego na zakupy :)

http://allegro.pl/Sh...how?id=38367127

#7 skwarecki

skwarecki

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 22 November 2009 - 12:38 AM

Chyba każdy kto kupił feedera i założył duży koszyk ma ten dylemat.Uwierzcie z czasem wam przejdzie i nawet przekroczenie cw. o 20-40g.nie będzie problemem.Trzeba czasu i dużo rzutów,apotem to już jest instynktowne jak jazda na rowerze.Feedera(dobrego)nie tak łatwo połamać.

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Użytkownik skwarecki edytował ten post 22 November 2009 - 01:42 AM

#8 Mateusz1992

Mateusz1992

Weteran

• Members
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 22 November 2009 - 07:23 AM

CYTAT(skwarecki @ nie, 22 lis 2009 - 00:38) Wyświetl post
Chyba każdy kto kupił feedera i założył duży koszyk ma ten dylemat.Uwierzcie z czasem wam przejdzie i nawet przekroczenie cw. o 20-40g.nie będzie problemem.Trzeba czasu i dużo rzutów,apotem to już jest instynktowne jak jazda na rowerze.Feedera(dobrego)nie tak łatwo połamać.

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Z zgadzam się z kolegą trochę czasu i wszystko ok (wiem sam po sobie)
Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasje, która sprawia mu ogromną radość - ja mam ją od urodzenia :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania