Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw Grunfeld

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 BROWAReq

BROWAReq

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 14:21

Witam,
łowi ktoś z Was lub może wie cokolwiek o stawie Grunfeld? Położony na Muchowcu w Katowicach między działkami ok 4 ha - wyrobisko gliny - podobno max głębokość 27 metrów? Słyszałem co nieco o karpiach, amurach i sumach stamtąd ale oczywiście chciałbym wiedzieć jakieś pewne informacje o populacji ryb jakie tam występują. Zamierzam tam się wybrać na nockę w ten weekend i może następny.
Z góry dzięki za wszelkie info.

#2 Scyzor

Scyzor

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 02 październik 2009 - 11:53

Witam. Też zamierzam wybrac sie tam na nocke. Równiez słyszalem o sumach, karpiach i amura. Sam osobiście widziałem tam zdechłego amura (ok. 10kg). Utrudnieniem jest tam to ze woda jest krystalicznie czysta i ryba wszystko widzi oraz zaczepy. kiedys rozmawiałem tam z nurkami ktorzy mieli tam cwiczenia i mowili ze widzieli tam sumy od 1m do ponad 2m. Jeżeli jest tam karp to bedzie go bardzo mało ale będą to okazy sięgające około 20 kg

#3 BROWAReq

BROWAReq

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 03 październik 2009 - 11:06

Witam - możliwe w następny weekend wyskoczę tam na nockę - teraz musiałem gdzie indziej rozłożyć kije i strasznie zimno w nocy. Na grunfeldzie mam nadzieję właśnie na suma i może ponęcę parę dni to amur jeszcze się obudzi ;]

#4 Carp Team Nagie Haki(Bujak

Carp Team Nagie Haki(Bujak

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:26

Byłem ostatnio na Grunfeldzie posiedzieć i mi jeden gościu powiedział że w tamtym roku podobno ktoś na tym stawie prądem wode potraktował. Tak wiec może być różnie ale za to małe płotki widziałem icon_smile.gif

#5 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:56

Panowie niema co się podniecać staw jest głęboki co prawda działkowicze kłusują co niemiara... właściciel szuka szczupaka w okresie ochronnym. Kilka lat wstecz zbiornik należał do PZW został zarybiony sumem co prawda i nawet wisiała tabliczka z zakazem połowu tej ryby przez 10 lat. Kiedyś szło tam połowi piękne leszcze płocie. Gdy PZW straciło dzierżawę zrobiono odłów prądem i wycięto drobnice itp. Ale ani jednego suma. Dzisiaj może tam łowić każdy!!! Woda lux czysta największa głębokość od strony ulicy Ceglanej.

#6 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 10:18

Staw jak staw .
Felix ma racje troche zniszczono ten zbiornik.
Woda strasznie himeryczna.
Czasem przez cały tydzien nic się niedzieje nawet skubnięcia.
A czasem w jedną noc można pociągnąc kilka niezłych sztuk.
Ale suma to jeszcze tam nigdy niewidziałem.
Co do głebokości to twż kolega Felix ma rację .
połamanie kija.
Uważam że wszystkie wody PZW po uiszczeniu opłaty rocznej powinny być dostęne dla wędkarza, niezależnie od okręgu, w którym opłatę wnosił.

#7 Scyzor

Scyzor

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:59

Witam. Od ponad tygodnia pływałem z sądą na tym zbiorniku. w najgłebszym miejscu pokazało mi 11m. na środku wanna, jedynie przy brzegach kilka pułek. znalazłem 2 górki mniejwiecej 50m od brzegu od strony drogi dojazdowej do działek. Są to wypłycenia z jakis ponad 6m do 4m. jednego dnia w czasie sądowania przepływając pontonem spłoszyłem 2 ciekawe rybki wygrzewające sie w upale przy powierzchni, a pod koniec dnia widziałem dwa piekne amury ok metra płynące razem. z relacji miejscowych wynika ze zostało jeszcze troche amurów, zaś jeżeli chodzi o karpia to zdania były podzielone... fakt faktem jest ze lata temu był ten zbiornik zarybiany ową rybą, lecz niektórzy twierdzą ze wytępili ją prądem i sieciami. ja osobiście uważam że na tak głębokim zbiorniku karp ma gdzie schowac sie przed prądem czy sieciami... Siadam teraz na wekeend ze znajomym. Mam zamiar posypac kukurydza i na to samo łowic na włosie. Niewiem jak by sie miały rybki do kulek na tym zbiorniku, tym bardziej jeżeli niewiadomo czy jest tam jeszcze karpik. Jak uważacie czy amur będzie żerował na 10m?? ja osobiście łowiłem je na innych wodach 4m najgłębiej. Podzielcie sie też swoimi info na temat tej wody bo jestem ciekaw co kryje ten zapomniany grunfeld icon_biggrin.gif

#8 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:51

Witam

Z własnego doświadczenia wiemże na głembokim żadko coś skubnie.
Najlepsze efekty zawsze miałem w plytkiej zatoczce.

Fajnie że ktoś wreszcie mniejwięcej wie jak wygląda dno.
A karpiki napewno jeszcze są.

Pozdrawiam

#9 ks72

ks72

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 październik 2017 - 18:49

Grunfeld karp niespodzianka , szukam chętnych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych