Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Będzie Dobra Pogoda?

2063 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buli

Buli

Weteran

• Members
  • 458 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 10:54

Witam jaka jest pogoda w Łebie podobno sztorm i nikt nie wypływa czy to długo potrwa bo następny wolny termin w listopadzie .Jak sądzicie czy długo będzie wiało bo jestem umówiony 05.10 .

#2 Lego

Lego

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:00

Ja mam zamiar płynąć jutro, a i w piątek 2.10 płynę icon_smile.gif

EDIT:

Tylko, ze to zatoka icon_smile.gif

Użytkownik Lego edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 11:01

#3 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:11

CYTAT(Lego @ wto, 29 wrz 2009 - 12:00) Wyświetl post
Ja mam zamiar płynąć jutro, a i w piątek 2.10 płynę icon_smile.gif

EDIT:

Tylko, ze to zatoka icon_smile.gif

Ja bym wcale nie był taki pewny, czy popłyniesz icon_sad.gif

#4 Buli

Buli

Weteran

• Members
  • 458 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:14

Witam dzwoniłem rano na GRETE B i szyper powiedział że nikt nie wypływa .Zatoka Gd.

Użytkownik Buli edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 11:21

#5 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:42

CYTAT(Buli @ wto, 29 wrz 2009 - 12:14) Wyświetl post
Witam dzwoniłem rano na GRETE B i szyper powiedział że nikt nie wypływa .Zatoka Gd.

Chyba raczej armator ci to powiedział kolego icon_smile.gif)) Bo szyper siedzi w domu, popija piwko i czeka na poprawę pogody.

#6 Andrzej122

Andrzej122

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 12:00

Może ktoś wie jakie są prognozy na najbliższe dni?Ja mam rezerwacje na 3 i 4 października.

#7 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 12:05

CYTAT(Andrzej122 @ wto, 29 wrz 2009 - 13:00) Wyświetl post
Może ktoś wie jakie są prognozy na najbliższe dni?Ja mam rezerwacje na 3 i 4 października.

Do tej daty to się jeszcze wiele może zdarzyć. Chociaż na chwilę obecną są do bani. Jedyny dzień ze słabszym wiatrem, to jak na razie 30.09.2009. Zresztą, popatrzcie sobie sami: Pogoda , należy kliknąć zakładkę "10mWind" na górze strony.

#8 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 13:56

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 13:05) Wyświetl post
Do tej daty to się jeszcze wiele może zdarzyć. Chociaż na chwilę obecną są do bani. Jedyny dzień ze słabszym wiatrem, to jak na razie 30.09.2009. Zresztą, popatrzcie sobie sami: Pogoda , należy kliknąć zakładkę "10mWind" na górze strony.

Tylko w telewizji i innych wydumanych portalach wciskają kit z prognozami np na tydzień do przodu i dalej.
Najlepszy portal pogodowy z którego korzystają również kutry rybackie to: http://new.meteo.pl/, model UM podaję pogodę na 48 godzin z tym że na 24 h - trafność jest 99% - aktualizacja jest co 12 godzin, model COAMPS - prognoza 84 godz. - mniej dokładna, i model WAM - falowanie morza baltyckiego. Na dzień przed planowanym wyjazdem jestem w stanie z prawie 100 % pewnością ocenić pogodę - wiatr, opady , zachmurzenie z dokładnością prawie do godziny.

POLECAM

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#9 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:25

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 14:56) Wyświetl post
Tylko w telewizji i innych wydumanych portalach wciskają kit z prognozami np na tydzień do przodu i dalej.
Najlepszy portal pogodowy z którego korzystają również kutry rybackie to: http://new.meteo.pl/, model UM podaję pogodę na 48 godzin z tym że na 24 h - trafność jest 99% - aktualizacja jest co 12 godzin, model COAMPS - prognoza 84 godz. - mniej dokładna, i model WAM - falowanie morza baltyckiego. Na dzień przed planowanym wyjazdem jestem w stanie z prawie 100 % pewnością ocenić pogodę - wiatr, opady , zachmurzenie z dokładnością prawie do godziny.

POLECAM

Nie wiem kolego z jaką częstotliwością pływasz. Natomiast jak dla mnie to newmeteo wprowadza ludzi w błąd zaniżając prognozowaną siłę i kierunki wiatrów. Fakt, że czasami patrzę na ich stronę, ale tylko dla porównania z innymi. Z tą trafnością też bym nie przesadzał, jak dla mnie max.50%. A odnośnie sprawdzalności prognoz długoterminowych masz rację. Maksymalna przewidywalność 48 godzin.

#10 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:55

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 15:25) Wyświetl post
Nie wiem kolego z jaką częstotliwością pływasz. Natomiast jak dla mnie to newmeteo wprowadza ludzi w błąd zaniżając prognozowaną siłę i kierunki wiatrów. Fakt, że czasami patrzę na ich stronę, ale tylko dla porównania z innymi. Z tą trafnością też bym nie przesadzał, jak dla mnie max.50%. A odnośnie sprawdzalności prognoz długoterminowych masz rację. Maksymalna przewidywalność 48 godzin.

Jeżeli chodzi o zaniżanie prędkości wiatru to może najpierw należałoby się nauczyć i sprawdzić jednostki w jakich się czyta. Przed chwilą sprawdziłem pogodę na podanej przez ciebie stronie w rejonie zatoki gdańskiej i na meteo oto wynik:

http://www.wetterzentrale.de - wiatr północno- zachodni ok 18 węzłów (jednostka kt - to są węzły jakbyś nie wiedział)

http://new.meteo.pl/ - wiatr północno-zachodni ok 8-10 m/s (co daje 15,5-19,4 węzła)

zwracam również uwagę, że falowanie morza podają na zasadzie prognozowanej wysokości fali w metrach.

Niektórzy zadawalają się informacją że jutro będzie słońce i już , a mnie interesuje że słońce będzie do godz. ok 14 a później zacznie się chmurzyć.

Cóż ale nie wszyscy radzą sobie z duża ilością informacji i potrafią je interpretować.

Użytkownik Darczez edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 14:57

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#11 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 15:51

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 15:55) Wyświetl post
Jeżeli chodzi o zaniżanie prędkości wiatru to może najpierw należałoby się nauczyć i sprawdzić jednostki w jakich się czyta. Przed chwilą sprawdziłem pogodę na podanej przez ciebie stronie w rejonie zatoki gdańskiej i na meteo oto wynik:

http://www.wetterzentrale.de - wiatr północno- zachodni ok 18 węzłów (jednostka kt - to są węzły jakbyś nie wiedział)

http://new.meteo.pl/ - wiatr północno-zachodni ok 8-10 m/s (co daje 15,5-19,4 węzła)

zwracam również uwagę, że falowanie morza podają na zasadzie prognozowanej wysokości fali w metrach.

Niektórzy zadawalają się informacją że jutro będzie słońce i już , a mnie interesuje że słońce będzie do godz. ok 14 a później zacznie się chmurzyć.

Cóż ale nie wszyscy radzą sobie z duża ilością informacji i potrafią je interpretować.

Dokładnie, nie wszyscy kolego. Nie zachęcałem wcale nikogo do sprawdzania prognozy na wetterzentrale, a jedynie do porównywania prognoz z kilku źródeł. Na temat newmeteo taki sam pogląd mam ja i kilkudziesięciu innych szyprów pływających po Bałtyku. Co do oceny i przeliczania jednostek lekko mnie rozśmieszyłeś icon_smile.gif Robię to niestety codziennie od kilku lat, bo to moja praca (też jestem szyprem). Nie mam zamiaru też twierdzić, że jedynie słuszna jest taka a nie inna strona z serwisem pogodowym, gdyż sam na podstawie wspomnianego wetterzentrale, newmeteo, windguru, windfindera i jeszcze kilku innych oceniam szanse na wyjście z wędkarzami w morze. Tak więc zanim następnym razem zaczniesz kogoś oceniać, to zasięgnij o nim wiedzy z różnych źródeł. A może nawiążemy współpracę i zdam się na ciebie w kwestii prognoz icon_smile.gif

#12 Buli

Buli

Weteran

• Members
  • 458 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 16:25

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 18:51) Wyświetl post
Dokładnie, nie wszyscy kolego. Nie zachęcałem wcale nikogo do sprawdzania prognozy na wetterzentrale, a jedynie do porównywania prognoz z kilku źródeł. Na temat newmeteo taki sam pogląd mam ja i kilkudziesięciu innych szyprów pływających po Bałtyku. Co do oceny i przeliczania jednostek lekko mnie rozśmieszyłeś icon_smile.gif Robię to niestety codziennie od kilku lat, bo to moja praca (też jestem szyprem). Nie mam zamiaru też twierdzić, że jedynie słuszna jest taka a nie inna strona z serwisem pogodowym, gdyż sam na podstawie wspomnianego wetterzentrale, newmeteo, windguru, windfindera i jeszcze kilku innych oceniam szanse na wyjście z wędkarzami w morze. Tak więc zanim następnym razem zaczniesz kogoś oceniać, to zasięgnij o nim wiedzy z różnych źródeł. A może nawiążemy współpracę i zdam się na ciebie w kwestii prognoz icon_smile.gif

Ostry .To co sądzisz czy jest szansa na wyjście na początku przyszłego tygodnia

#13 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 16:47

CYTAT(Buli @ wto, 29 wrz 2009 - 17:25) Wyświetl post
Ostry .To co sądzisz czy jest szansa na wyjście na początku przyszłego tygodnia

Na chwilę obecną tak jak wcześniej pisałem, to jedynie na jutro jest szansa na wyjście. A co będzie na początku następnego tygodnia?? Najstarsi górale tego nie wiedzą icon_smile.gif Latem pogodę da się przewidzieć max.48h do przodu, jesienią czasami 12 godzin przed rejsem jest co innego, a następnego dnia rano co innego. I nic na to się nie poradzi. Ani szyprowie, ani wędkarze, ani meteorologowie niestety nie mają wpływu na układy prądów, ciśnienia, temperatur i kilkudziesięciu innych czynników, od których zależy pogoda. pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i wykonać telefon do szypra dzień przed planowanym rejsem, najlepiej po godz.13:00, po urzędowej prognozie dostępnej w necie tutaj: Infobałtyk . Jest aktualizowana o 7:00, 13:00, 19:00, 22:00, 1:00. Jak na niej jest ostrzeżenie o sztormie, to żaden kapitanat, czy bosmanat nie wypuści wędkarzy w morze. Zresztą jak dla mnie łowienie przy sile wiatru powyżej 6B traci sens, bo to już nie wędkarstwo, a walka z falami.

#14 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 17:42

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 16:51) Wyświetl post

Sam fakt, że podałeś taką, a nie inna stronę na początku tzn wetterzentrale powoduje że zachęcasz do sprawdzania tam pogody. Jak byś błysnął odrobiną rozsądku to wyjaśnił byś innym co tam i jak można wyczytać - bo nie każdy jest szyprem który pozjadał wszystkie rozumy. Powyżej sam podałeś newmeteo jako jedyną polską stronę z której korzystasz. Skupiasz się na prognozach wiatru bo jako szypra masz prostą kalkulację: wieje nie ma kasy, nie wieje - jest kasa.

We wcześniejszych postach nie pouczałem Cię tylko próbowałem wyjaśnić innym co ktoś miał na myśli, bo nie każdy jest szyprem i pogodę ogląda zwykle w telewizji.
Oczywiste jest, że najlepiej porównać kilka prognoz. Z punktu widzenia nie tylko wiatru, ale innych zjawisk jak zachmurzenie, pułap chmur, nasłonecznienie, temperatura, wilgotność powietrza i przebieg tych zjawisk pogodowych - newmeteo wypada najlepiej.

Ja jestem inż. elektroenergetykiem zajmującym się budową lini i stacji energetycznych najwyższych napięć - i zjawiska pogodowe interesują mnie z racji zawodu i hobby wędkarstwa i patrzę na to szerzej, niż tylko przez pryzmat wiatru i kasy.

#15 remex1973

remex1973

Weteran

• Members
  • 114 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 18:41

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 20:42) Wyświetl post
Sam fakt, że podałeś taką, a nie inna stronę na początku tzn wetterzentrale powoduje że zachęcasz do sprawdzania tam pogody. Jak byś błysnął odrobiną rozsądku to wyjaśnił byś innym co tam i jak można wyczytać - bo nie każdy jest szyprem który pozjadał wszystkie rozumy. Powyżej sam podałeś newmeteo jako jedyną polską stronę z której korzystasz. Skupiasz się na prognozach wiatru bo jako szypra masz prostą kalkulację: wieje nie ma kasy, nie wieje - jest kasa.

We wcześniejszych postach nie pouczałem Cię tylko próbowałem wyjaśnić innym co ktoś miał na myśli, bo nie każdy jest szyprem i pogodę ogląda zwykle w telewizji.
Oczywiste jest, że najlepiej porównać kilka prognoz. Z punktu widzenia nie tylko wiatru, ale innych zjawisk jak zachmurzenie, pułap chmur, nasłonecznienie, temperatura, wilgotność powietrza i przebieg tych zjawisk pogodowych - newmeteo wypada najlepiej.

Ja jestem inż. elektroenergetykiem zajmującym się budową lini i stacji energetycznych najwyższych napięć - i zjawiska pogodowe interesują mnie z racji zawodu i hobby wędkarstwa i patrzę na to szerzej, niż tylko przez pryzmat wiatru i kasy.

KOLEGO DARCZEZ nie łap OSTREGO za słówka, to że pływa zawodowo to jego prywatna sprawa. Ma też prawo do opiniowania między innymi stron z pogodą. Każdy może przedstawić na tym forum swoją opinię na tematy związane z wędkowaniem. Dla mnie prognozy pogody są tylko drobną wskazówką. Ufam tylko swojemu szyprowi i to do niego dzwonie 48 gozin przed rejsem wtedy mówi mi czy jest szansa czy też nie. Następnie kolejny telefon na jakieś 12 godzin przed wypłynięciem i to wtedy jest podejmowana decyzja. Osobiście uważam że takiej choćby 80% prognozy to nie ma, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jedyną żetelną prognozą jest szyper bo to on jest na miejscu i widzi co się dzieje.

#16 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 18:49

CYTAT(remex1973 @ wto, 29 wrz 2009 - 19:41) Wyświetl post
KOLEGO DARCZEZ nie łap OSTREGO za słówka, to że pływa zawodowo to jego prywatna sprawa. Ma też prawo do opiniowania między innymi stron z pogodą. Każdy może przedstawić na tym forum swoją opinię na tematy związane z wędkowaniem. Dla mnie prognozy pogody są tylko drobną wskazówką. Ufam tylko swojemu szyprowi i to do niego dzwonie 48 gozin przed rejsem wtedy mówi mi czy jest szansa czy też nie. Następnie kolejny telefon na jakieś 12 godzin przed wypłynięciem i to wtedy jest podejmowana decyzja. Osobiście uważam że takiej choćby 80% prognozy to nie ma, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jedyną żetelną prognozą jest szyper bo to on jest na miejscu i widzi co się dzieje.

Jeżeli podał tę wiadomość na forum jako argument to nie dziw się, że łapię go za słówka skoro nie potrafi zaakceptować odmiennej opini. Z forum korzystają nie tylko szyprowie, ale cała rzesza młodych wędkarzy, którzy chcą zdobyć wiedzę przed być może pierwszym wyjazdem, dlatego z myślą o nich należy informacje podawać rzetelnie i przejrzyście, a nie na zasadzie, że ja wiem to i wy powinniście się domyśleć.

Użytkownik Darczez edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 18:50

#17 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 18:57

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 18:42) Wyświetl post

Jak dla mnie, to ty jesteś wszechwiedzący o prognozach pogody. Ja wcale siebie za takiego nie uważam. Próbowałem jedynie wędkarzom przybliżyć pogląd na sprawy pogody z poziomu wykonywanego obecnie przez siebie zawodu. No i rzeczywiście, wieje, nie pływam i mam kasę icon_smile.gif Nie wieje, też pływam i mam kasę icon_smile.gif A z tego prostego powodu, że wędkarze do mnie dzwonią i pytają o prognozy, to jestem na bieżąco z prawie wszystkimi, żeby ich poinformować co do możliwości wyjścia w morze. I przez te kilka lat codziennego czytania map i przeglądania oraz wysłuchiwania radiowych prognoz doszedłem do wniosku, że są takie, które zaniżają, zawyżają, lub są w miarę obiektywne, co do warunków panujących na morzu. No i jestem niestety tylko zwykłym szyprem (nie inżynierem). Niestety mam możliwość porównywania prognoz do warunków panujących na morzu. Na tej podstawie oceniam przydatność zamieszczanych w necie i nie tylko informacji ze stanem faktycznym. Panie inżynierze, z całym szacunkiem, zapraszam do współpracy. Jak oceniona przez ciebie prognoza się nie sprawdzi, to będę miał na kogo zwalić, jak odeślę z kwitkiem wędkarzy, którzy przyjechali do mnie na ryby przez pół Polski. A tak na marginesie, to coraz częściej wydaje mi się, że co niektórzy wykorzystują różne fora do wyładowywania swoich żali i frustracji. Bo ja czerpię radość i przyjemność, jak ktoś do mnie przyjedzie i połowi. A kasa dla mnie, to tylko mały elemencik tego zawodu. Napisałem wyżej, najpierw zdobądź o kimś informacje z różnych źródeł, a potem oceniaj.

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 14:56) Wyświetl post

POLECAM

I nie wiem kto tu w tym poście polecił najlepszy portal pogodowy, z którego korzystają również kutry rybackie icon_smile.gif)) Może ja, a może Pan Inżynier icon_smile.gif

#18 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 19:30

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 19:57) Wyświetl post
Jak dla mnie, to ty jesteś wszechwiedzący o prognozach pogody. Ja wcale siebie za takiego nie uważam. Próbowałem jedynie wędkarzom przybliżyć pogląd na sprawy pogody z poziomu wykonywanego obecnie przez siebie zawodu. No i rzeczywiście, wieje, nie pływam i mam kasę icon_smile.gif Nie wieje, też pływam i mam kasę icon_smile.gif A z tego prostego powodu, że wędkarze do mnie dzwonią i pytają o prognozy, to jestem na bieżąco z prawie wszystkimi, żeby ich poinformować co do możliwości wyjścia w morze. I przez te kilka lat codziennego czytania map i przeglądania oraz wysłuchiwania radiowych prognoz doszedłem do wniosku, że są takie, które zaniżają, zawyżają, lub są w miarę obiektywne, co do warunków panujących na morzu. No i jestem niestety tylko zwykłym szyprem (nie inżynierem). Niestety mam możliwość porównywania prognoz do warunków panujących na morzu. Na tej podstawie oceniam przydatność zamieszczanych w necie i nie tylko informacji ze stanem faktycznym. Panie inżynierze, z całym szacunkiem, zapraszam do współpracy. Jak oceniona przez ciebie prognoza się nie sprawdzi, to będę miał na kogo zwalić, jak odeślę z kwitkiem wędkarzy, którzy przyjechali do mnie na ryby przez pół Polski. A tak na marginesie, to coraz częściej wydaje mi się, że co niektórzy wykorzystują różne fora do wyładowywania swoich żali i frustracji. Bo ja czerpię radość i przyjemność, jak ktoś do mnie przyjedzie i połowi. A kasa dla mnie, to tylko mały elemencik tego zawodu. Napisałem wyżej, najpierw zdobądź o kimś informacje z różnych źródeł, a potem oceniaj.

Ostry, w zasadzie to ja już nie wiem o co ci właściwie chodzi - chyba normalne jest, że o końcowej decyzji o wyjściu w morze decydują szyprowie, a wędkarze muszą do nich zadzwonić, z tym że końcowa decyzja jest ok 12 godz. przed rejsem.

Może przeczytaj temat w jakim piszemy - ludzie chcą z grubsza wiedzieć jaka będzie pogoda dużo wcześniej dwa trzy dni a nawet tydzień, więc albo podaj telefon do siebie jako do pogodynki, która wie najlepiej i poinformuje każdego, albo wyłóż ludziom "kawę na ławę" jak mogą czytać mapy pogody z takiej czy innej strony.

Póki co to podałeś link do kilku stron o pogodzie - bez bliższych informacji o nich, skrytykowałeś mnie że mam inną stronę, z której jednak też korzystasz, a reszta to wychwalanie się , że cała Polska i inni szyprowie patrzę w Ostrego jak w mapę pogody i robią co każe.
Odnoszę wrażenie że to tobie żal - że nie jesteś tym jedynym, który ma coś do powiedzenia.... o pogodzie.

CYTAT(Ostry @ wto, 29 wrz 2009 - 16:51) Wyświetl post
...... gdyż sam na podstawie wspomnianego wetterzentrale, newmeteo, windguru, windfindera i jeszcze kilku innych oceniam szanse na wyjście z wędkarzami w morze.

Czy najlepsza prognoza pogody jest na newmeteo to moja prywatne subiektywna opinia, a że nawet guru pogodowy szyprów z niej korzysta to fakt.

PS: Nie pisze się Wszechwiedzący OSTRY posta pod postem - jest taka opcja EDYTUJ do uzupełniania lub korekty postu.

Użytkownik Darczez edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 20:05

#19 Buli

Buli

Weteran

• Members
  • 458 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 19:42

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 22:30) Wyświetl post
Ostry, w zasadzie to ja już nie wiem o co ci właściwie chodzi - chyba normalne jest, że o końcowej decyzji o wyjściu w morze decydyją szyprowie, a wędkarze muszą do nich zadzwonić, z tym że koncowa decyzja jest ok 12 godz. przed rejsem.

Może przeczytaj temat w jakim piszemy - ludzie chcą z grubsza wiedzieć jaka będzie pogoda dużo wcześniej dwa trzy dni a nawet tydzień, więc albo podaj telefon do siebie jako do pogodynki, która wie najlepiej i poinformuje każdego, albo wyłuż ludzim "kawę na ławę" jak mogą czytać mapy pogody z takiej czy innej strony.

Póki co to podałeś link do kilku stron o pogodzie - bez bliższych informacji o nich, skrytykowałeś mnie że mam inną stronę, z której jednak też kożystasz, a reszta to wychwalanie się , że cała Polska i inni szyprowie patrzę w Ostrego jak w mapę pogody i robią co każe.
Odnoszę wrażenie że to tobie żal - że nie jesteś tym jedynym, który ma coś do powiedzenia.... o pogodzie.

Tak prawdę powiedziawszy to nikt nie wie jaka pogoda będzie jutro ,możemy tylko przypuszczać z tej strony czy z tamtej

#20 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 874 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 19:53

CYTAT(Darczez @ wto, 29 wrz 2009 - 20:30) Wyświetl post
Ostry, w zasadzie to ja już nie wiem o co ci właściwie chodzi - chyba normalne jest, że o końcowej decyzji o wyjściu w morze decydyją szyprowie, a wędkarze muszą do nich zadzwonić, z tym że koncowa decyzja jest ok 12 godz. przed rejsem.

Może przeczytaj temat w jakim piszemy - ludzie chcą z grubsza wiedzieć jaka będzie pogoda dużo wcześniej dwa trzy dni a nawet tydzień, więc albo podaj telefon do siebie jako do pogodynki, która wie najlepiej i poinformuje każdego, albo wyłuż ludzim "kawę na ławę" jak mogą czytać mapy pogody z takiej czy innej strony.

Póki co to podałeś link do kilku stron o pogodzie - bez bliższych informacji o nich, skrytykowałeś mnie że mam inną stronę, z której jednak też kożystasz, a reszta to wychwalanie się , że cała Polska i inni szyprowie patrzę w Ostrego jak w mapę pogody i robią co każe.

PS: Nie pisze się Wszechwiedzący OSTRY posta pod postem - jest taka opcja EDYTUJ do uzupełniania lub korekty postu.

Panie wszechwiedzący frustracie, żeby przytoczyć twój kilka postów wyżej post zachwalający jedyne wiarygodne źródło pogody, musiałem niestety napisać posta pod postem. I tyle. No i te błędy ortograficzne w tekście nie przystoją inżynierowi. Zresztą sam napisałeś, że temat o pogodzie. Panowie wędkarze czytający te posty, jest naście portali i stron z prognozami:
www.windguru.com/pl
www.pogoda.augustyna.pl
www.windfinder.com
www.weatheronline.pl
www.wetterzentrale.de
www.new.meteo.pl
http://www.pogodynka.pl/infobaltyk.php
Ja akurat korzystam z tych. Jak ktoś ma pytania odnośnie ich czytania, z chęcią pomogę. Siedzę w tym na co dzień. Myślę, że to już koniec polemiki na ten temat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych