Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jez. Drużno Pzw Elbląg

77 odpowiedzi w tym temacie

#41 petros

petros

Weteran

• Members
  • 397 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 07:10

CYTAT(tracjan @ czw, 21 sty 2010 - 02:51) Wyświetl post
Generalnie bylo to dla mnie szczupakow eldorado (wraz z Panem Piotrem, a raczej Pan Piotr mial opanowana polnocna czesc jeziora).
Czy chodzi o to samo gospodarstwo rybackie, ktore wlada jeziorem Narie??

Ponocna czesc jeziora do tej pory jest dobra, na tej jesieni zlowilem tam dobrze ponad 20 szczupakow, jednak tylko 2 mialy 50 cm....Tak to obecnie wyglada. Wieksze zabiera dokladnie ta sama spolka co "gospodaruje" na Narie, brak slow co zrobili z Narie, a teraz dobijaja mniejsze jeziora. Przyklad: koniec listopada, najglebsza czesc jeziora, gdzie na zime schodzi ryba, jest systematycznie zaciagana potezna siecia. Klusole stawiaja sieci wokol grazeli, wplywaja lodkami na liscie i tluka po nich dechami ploszac rybe w sieci. W taki to sposob jezioro systematycznie umiera. No i wedkarze, najczesciej z ruskimi teleskopami lowiac na zywca, biora kazdego szczupaka, ostatnio na moich oczach padl rekod -20cm do wora...

#42 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 07:30

CYTAT(petros @ czw, 21 sty 2010 - 07:10) Wyświetl post
Ponocna czesc jeziora do tej pory jest dobra, na tej jesieni zlowilem tam dobrze ponad 20 szczupakow, jednak tylko 2 mialy 50 cm....Tak to obecnie wyglada. Wieksze zabiera dokladnie ta sama spolka co "gospodaruje" na Narie, brak slow co zrobili z Narie, a teraz dobijaja mniejsze jeziora. Przyklad: koniec listopada, najglebsza czesc jeziora, gdzie na zime schodzi ryba, jest systematycznie zaciagana potezna siecia. Klusole stawiaja sieci wokol grazeli, wplywaja lodkami na liscie i tluka po nich dechami ploszac rybe w sieci. W taki to sposob jezioro systematycznie umiera. No i wedkarze, najczesciej z ruskimi teleskopami lowiac na zywca, biora kazdego szczupaka, ostatnio na moich oczach padl rekod -20cm do wora...

No to, rzeczywiscie nieciekawie- chociaz dochodzily mnie wiesci apropos takiej rabunkowej gospodarki prowadzonej przez spolke rybacka z Bogaczewa. Samo Narie pamietam jeszcze z poczatku lat 90 kiedy bylo doslowanie zaglebiem szczupakowym, a z bialorybia lowilo sie potezne leszcze i plocie- mam nawet nad tym jeziorem nieruchomosc, jednak rozrost pseudoturystyki i wspomniany wczesniej podmiot zarzadzajacy jeziorem skutecznie zniechecja mnie do powrotu.

#43 okast

okast

Weteran

• Members
  • 158 postów
  • Zainteresowania:religioznawstwo, żywienie człowieka

Napisano 21 styczeń 2010 - 12:29

CYTAT(Paweleg @ śro, 20 sty 2010 - 00:06) Wyświetl post
A ma ktoś może aktualne wieści z drużna? Bierze coś spod lodu? Jak jechałem drogą E7 to parę osób siedziało...

szwagier twierdzi, że można łowić spod lodu.
Ma pozwolenie.
Niestety nic nie bierze.
Prawdopodobnie jak była cofka i na Drużnie duża woda to potem ryba spłynęła z nią do Zalewu.

#44 Paweleg

Paweleg

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 16:00

CYTAT(okast @ czw, 21 sty 2010 - 13:29) Wyświetl post
szwagier twierdzi, że można łowić spod lodu.
Ma pozwolenie.
Niestety nic nie bierze.
Prawdopodobnie jak była cofka i na Drużnie duża woda to potem ryba spłynęła z nią do Zalewu.

Czyli trzeba przejechać się nad zalew:) Samochody jeżdżą po zalewie to lód gruby jest icon_mrgreen.gif

#45 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 18:05

@Petros jeszcze male pytanie: widze, ze znasz okolice o ktorych dyskutujemy.Rzeka Waska w jakis sposob zostala zarybiona, mozna tam lowic??- pamietam ze byly takie plany. I jak sie sprawa ma z krutynia??

#46 petros

petros

Weteran

• Members
  • 397 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 20:18

CYTAT(tracjan @ czw, 21 sty 2010 - 21:05) Wyświetl post
@Petros jeszcze male pytanie: widze, ze znasz okolice o ktorych dyskutujemy.Rzeka Waska w jakis sposob zostala zarybiona, mozna tam lowic??- pamietam ze byly takie plany. I jak sie sprawa ma z krutynia??

Na waskiej nie lowie, wiem ze sa pstragi, no i klusole, ale podobno niektorzy lowia pstragi regularnie. Waska zarybiaja. PZW elblag na swojej stronie podaje, ze w 2009 zarybili Waska 40000 wylegu pstraga potokowego, no ale papier...Ogolnie rzeka troche podregulowana odcinkami, chociaz ciagle jeszcze na szczescie niewiele jest regulacji, troche drzew odcinkami wycieli przy brzegach. Mam znajomego ktory wyciagnal w tym roku kilka szczupakow po okolo 3kg, jednak mozliwe ze jakos przedostaly sie one ze spuszczona do rzeki woda z jeziorka w Pasleku albo to dzieci moich szczupakow ktore sam wpluscilem do rzeki 10 lat temu ze stawu:) Jest masa stynki, ale ta ryba zawsze byla.

Nie jestem na 100% pewien ale te fotki to chyba z zawodow na Waskiej, poznaje pewne miejsca:
http://www.pzwkolopa...i...ak&ktory=26

Tu masz troche popisane:
http://www.pzwkolopa...lowacz&strona=2

Co do krutyni to nic nie wiem, ale rzeka Pasleka ciagle atrakcyjna:)

#47 rzeczka lyna

rzeczka lyna

Weteran

• Members
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 22 styczeń 2010 - 01:06

CYTAT(petros @ czw, 21 sty 2010 - 21:18) Wyświetl post
Co do krutyni to nic nie wiem, ale rzeka Pasleka ciagle atrakcyjna:)

co prawda to prawda , piękne klenie tam pływają
weekend bez wędki to weekend zmarnowany...
pozdrawiam Tomasz

Sklep Wędkarski "Ryb iOgon"

#48 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 02:17

CYTAT(rzeczka lyna @ pią, 22 sty 2010 - 01:06) Wyświetl post
co prawda to prawda , piękne klenie tam pływają

O Paslece jest duzo nawet w samej sieci-takze wiem, iz rzeka przezywa swoj renesans. O Krutyni z kolei slyszalem, ze rozwoj turystyki kajakowej, jak rowniez rozwoj szeroko pojetych szlakow turystycznych doprowadzil na pewnych odcinkach do zaniku wlasciwosci wedkarskich przez rzeke (cokolwiek mialoby to znaczyc).

#49 rzeczka lyna

rzeczka lyna

Weteran

• Members
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 22 styczeń 2010 - 12:26

CYTAT(tracjan @ pią, 22 sty 2010 - 03:17) Wyświetl post
O Paslece jest duzo nawet w samej sieci-takze wiem, iz rzeka przezywa swoj renesans. O Krutyni z kolei slyszalem, ze rozwoj turystyki kajakowej, jak rowniez rozwoj szeroko pojetych szlakow turystycznych doprowadzil na pewnych odcinkach do zaniku wlasciwosci wedkarskich przez rzeke (cokolwiek mialoby to znaczyc).

często łowię na pasłęce od wioski dębiny do jeziora pieszchały .. kilka ładnych kleni tam złowiłem w tym roku nie raz tam zapewne zagoszczę. taki mały off top
weekend bez wędki to weekend zmarnowany...
pozdrawiam Tomasz

Sklep Wędkarski "Ryb iOgon"

#50 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 18:55

CYTAT(rzeczka lyna @ pią, 22 sty 2010 - 12:26) Wyświetl post
często łowię na pasłęce od wioski dębiny do jeziora pieszchały .. kilka ładnych kleni tam złowiłem w tym roku nie raz tam zapewne zagoszczę. taki mały off top

Jaki OT- caly czas poruszamy sie na jednym i tym samym terenie-wiem ze na Paslece populacja pstraga jest coraz wieksza i to cieszy.

#51 petros

petros

Weteran

• Members
  • 397 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 19:39

CYTAT(tracjan @ pią, 22 sty 2010 - 21:55) Wyświetl post
Jaki OT- caly czas poruszamy sie na jednym i tym samym terenie-wiem ze na Paslece populacja pstraga jest coraz wieksza i to cieszy.

No to tez dorzuce 3 grosze. Klenie, jazie sa i to piekne - fakt, szczupaki tez ladne, mozna sie natknac na okazale bolenie na zborniku pierzchalskim. Podobno regularnie zarybia sie sumem. No i grzyby...piekne grzyby w tamtejszych lasach:)

#52 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 19:48

Powiem Wam Panowie, ze lezka sie w oku kreci jak wspominam te warminskie klimaty, kiedy jako dzieciak tam bywalem- sentyment pozostal

#53 okast

okast

Weteran

• Members
  • 158 postów
  • Zainteresowania:religioznawstwo, żywienie człowieka

Napisano 26 styczeń 2010 - 07:22

CYTAT(tracjan @ pią, 22 sty 2010 - 20:48) Wyświetl post
Powiem Wam Panowie, ze lezka sie w oku kreci jak wspominam te warminskie klimaty, kiedy jako dzieciak tam bywalem- sentyment pozostal

tracjan,

każdemu kto czuje sentyment do Żuław polecam ten reportaż "Takich Żuław już nie ma"

http://przewodnik.on...65,artykul.html

pzdr

#54 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 08:27

CYTAT(okast @ wto, 26 sty 2010 - 07:22) Wyświetl post
tracjan,

każdemu kto czuje sentyment do Żuław polecam ten reportaż "Takich Żuław już nie ma"

http://przewodnik.on...65,artykul.html

pzdr

No tak, przyczym przedstawionych w reportazu scen nie uswiadczylibysmy nawet kilkadziesiat lat temu. Poza tym, zulawy jak rowniez cale Prusy Wschodnie byly traktowane po macoszemu ze wzgledu na typowo poniemiecki charakter tych ziem. Przejawem tego bylo, chociazby metodyczne zasiedlanie tych terenow przez repatriantow ze wschodu (zdaniem wladz komunistycznych - czynnika niepewnego).
Rozumiem,ze skrot myslowy zawarty w reportazu "Nowy Dwor" odnosi sie do stolicy Zulaw Nowego Dworu Gdanskiego??

pozdrawiam

#55 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 178 postów
  • Zainteresowania:rybki

Napisano 24 marzec 2010 - 10:29

witam panowie długo mnie tu niebyło ,widze za znalazło sie kilka osób ktore tez pływały po wodach tej pięknej wody. Ja tej jesieni mialem przyjemnosc 3 razy połowic na Drużnie ( to rodzinne strony mego ojca, teraz mam 300km i to mały problem) Ogolnie moge stwierdzic ze mało jest u nas takich łowisk szczupakowych.Co roku z niecierpliwościa czekam na nastanie jesiennych chłodów, bo wtedy wyniki najlepsze.W tym sezonie podczas 3 dni jakie spedzilem na druznie złowiłem około 80 szczupakow(87,95,109cm najwieksze)

filmik z 80cm niestety byłem sam icon_razz.gif

#56 Paweleg

Paweleg

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 11:49

CYTAT(szydlos @ śro, 24 mar 2010 - 11:29) Wyświetl post
witam panowie długo mnie tu niebyło ,widze za znalazło sie kilka osób ktore tez pływały po wodach tej pięknej wody. Ja tej jesieni mialem przyjemnosc 3 razy połowic na Drużnie ( to rodzinne strony mego ojca, teraz mam 300km i to mały problem) Ogolnie moge stwierdzic ze mało jest u nas takich łowisk szczupakowych.Co roku z niecierpliwościa czekam na nastanie jesiennych chłodów, bo wtedy wyniki najlepsze.W tym sezonie podczas 3 dni jakie spedzilem na druznie złowiłem około 80 szczupakow(87,95,109cm najwieksze)

filmik z 80cm niestety byłem sam icon_razz.gif

Witam kolego.
A na jakie przynęty miałeś najlepsze wyniki?
Pozdrawiam

#57 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 178 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 20:32

głownie na jerki (slidery salmo 7cm,10cm, perch salmo) Gumy(9-15cm) na lekkiej głowce, alga 3 na kanale żeglugowym.
A Ty tez troche połapałeś jesienią??

#58 Paweleg

Paweleg

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 18:54

CYTAT(szydlos @ śro, 24 mar 2010 - 21:32) Wyświetl post
głownie na jerki (slidery salmo 7cm,10cm, perch salmo) Gumy(9-15cm) na lekkiej głowce, alga 3 na kanale żeglugowym.
A Ty tez troche połapałeś jesienią??

Parę sztuk, ale nic specjalnego.
Dopiero się uczę icon_wink.gif
Od tego sezonu zamierzam właśnie zacząć łowić jerkami icon_biggrin.gif
Do Drużna mam 10km icon_mrgreen.gif
A na tym rozlewisku koło Michała można wędkować cały rok. Obowiązuje regulamin PZW.

#59 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 178 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 11:12

Jakim rozlewisku kolo Michała?? Mozesz cos wiecej napisac.

#60 Paweleg

Paweleg

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 21:46

CYTAT(szydlos @ pią, 26 mar 2010 - 12:12) Wyświetl post
Jakim rozlewisku kolo Michała?? Mozesz cos wiecej napisac.

Ja też o tym nie wiedziałem icon_wink.gif
Zaraz poszukam mapki w gazecie zeskanuje i dodam
Edit:
http://www.garnek.pl...166986/druzno-1
http://www.garnek.pl.../9166955/druzno
Na mapce oznaczone numerem 1. Jak masz jakieś pytania śmiało pisz icon_smile.gif
Żeby tam dojechać trzeba dojechać do miejscowości dzierzgonka przez mostek i odrazu za mostkiem z lewo na wał. Potem cały czas prosto i dojedzie się do Michała. Po lewej stronie będzie rzeka dzierzgonka a po prawej właśnie te rozlewisko.

Użytkownik Paweleg edytował ten post 26 marzec 2010 - 22:25

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych