Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekord Polski Sum 102 Kg 245 Cm

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 01 październik 2009 - 19:23

Ale nie wiele osób wie, że podczas letniej przyduchy na Bugu, wyłowiono martwego suma, który ważył 114 kg i mierzył ponad 260 cm ... a więc wszystko przed nami icon_smile.gif

Nie krytykujmy człowieka, jeśli sum został zjedzony, a nie rzucony na wysypisko ... miał takie prawo, szkoda troszkę ryby ale ...

#22 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 01 październik 2009 - 19:31

Na forum sumowym piszą że w Rybniku są na pewno większe ,tylko kwestia czasu jak złapią większego,jest tylko jeden minus zakaz używania łodzi........

#23 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 01 październik 2009 - 19:36

W niemczech tez padl akurat rekord ktory nie zostal uznany ze wzgledu na to ze madrzy wedkarze pocieli suma na 4 kawalki zeby moc go zwazyc. Bestia zostala zlapana na spinning o CW do 100gr na biale kopyto podczas polowania na sandacze. SUm mierzyl 2,58cm i wazyl 226funtow.

Załączone miniatury

• 5847_7_2009_09_30_weserwels_alexander_stein.jpg

Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#24 lordmatej

lordmatej

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 03 październik 2009 - 07:37

Fajny ten rybnik,muszę uderzyć w przyszłym roku zobaczyć tą żabiankę!!W tym już mam pozamiatane z urlopem. A co do sumów to ja wierzę że jeszcze rekord świata nie padł taki jak trzeba!! Ja wierzę że ktoś kiedyś wyjmie magiczne 3..!! Podczas pobytu na ebro niedaleko marquinenzy widziałem na echosondzie takie mutanty że poprostu SZOK!!! Ciężko mi mierzyć bo to był mój pierwszy raz z echosondą ale nasz przewodnik orientacyjnie mówił właśnie o ok 250-300!! Tam gdzie ciepła woda tam żyją bestie!! W mojej okolicy ostatnio dorwali suma przy elektrowni połaniec na wiśle!! Też jakiś mega ale wymiarów nie pamiętam. A co do C&R to ja stosuje w 100% ale nie wiem jak bym się zachował gdybym go dorwał sam z przygodnymi gapiami bez aparatu i w środku nocy!! Wiecie co by to mogło oznaczać gdybyście pochwalili się przyjaciołom że w nocy mieliście 245cm suma ale nia ma fotek bo coś tam!!!??? Wyśmiali by was na 1000% i uznali za bajkopisarza!! Poza tym jak zglosiłby go do rekordu ??Za pomocą fotki robionej telefonem??Za pomocą opowieści innych wędkarzy?? Szkoda że jednego smoka mniej ale ja kolesia rozumie!

#25 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 październik 2009 - 10:09

Rekord ale nie polski.... I nadal pływa!! Złowiony przez ekipę z Francji pod koniec sierpnia na rzece Ebro w Hiszpanii. Wziął na pellet na zestawie :
-Wędka Shimano Nexave Game Type 300 g
-Kołowrotek Shimano Stella SW 20000
-Plecionka 150 lb
-Przypon 300 lb
-Hak VMC 6/0

Rybka miała 112kg przy 258cm długości...

Fotki....

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#26 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 19 październik 2009 - 10:18

Kamil już o tym pisałem Post#17

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 19 październik 2009 - 10:18

#27 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 19 październik 2009 - 10:31

Rzeczywiście! teraz poznaję wspólną fotkę....no więc uznajmy, że pozwoliłem sobie wrzucić więcej zdjęć i dorzuciłem sprzęt na który padł potwór icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 14:25

CYTAT(radkacz @ nie, 20 wrz 2009 - 02:08) Wyświetl post
Jest o tym artykuł w październikowym WS piękna ryba. szkada tylko, że nie przeżyła holu i sesji zdjęciowej.

Tak jest wstawie z niego stornkę (ty są dwie jedna jest obrucona a drga nie) aby można bylo zobaczyc sobie i poczytac artykuł;]

Załączone miniatury

• 001.jpg
  • 001.jpg

#29 adiq88adiq

adiq88adiq

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 18:09

CYTAT(SławomirJ @ czw, 01 paź 2009 - 20:44) Wyświetl post
Rekord Świata został ustanowiony w tym roku Mequinenza w Hiszpani. Padł 29.08.09 tylko ten wrócił do wody,a nie jak u nas brak słów icon_evil.gif

2,58m i 112 kg

i ten koleś co w hiszpani go wypuścił z powrotem złamał tamtejsze prawo bo u nich sum to ryba która naturalnie nie występuje w ich wodach ale jakiś facet wpuścił 30 szt młodych sumów i one znalazły tam b.dobre warunki do dorastania i rozmnażania i mamy efekty. A sum w Hiszpani robi wielkie spustoszenie .

#30 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 18:20

CYTAT(adiq88adiq @ nie, 30 sty 2011 - 13:09) Wyświetl post
i ten koleś co w hiszpani go wypuścił z powrotem złamał tamtejsze prawo bo u nich sum to ryba która naturalnie nie występuje w ich wodach ale jakiś facet wpuścił 30 szt młodych sumów i one znalazły tam b.dobre warunki do dorastania i rozmnażania i mamy efekty. A sum w Hiszpani robi wielkie spustoszenie .

No rzeczywiście robi niesamowite spustoszenie,wystarczy zapytać ludzi którzy żyją z wędkarskiej turystyki nad Ebro...

#31 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 19:18

Tony peletu idą do wody co dziennie,oprócz tego sum zbiera drobnicę z powierzchni,której jest tam na masę,płynąc łodzią zbierałem ja w podbierak.Oprócz tego zatrzęsienie karpi,sandaczy ,trochę bassów i duzo płoci,które poławiane są ostatnio w zadziwiających rozmiarach.Woda jest naprawdę rybna.

#32 szymas

szymas

Weteran

• Members
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,sport i imprezy

Napisano 30 styczeń 2011 - 19:26

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 19 paź 2009 - 12:09) Wyświetl post
Rekord ale nie polski.... I nadal pływa!! Złowiony przez ekipę z Francji pod koniec sierpnia na rzece Ebro w Hiszpanii. Wziął na pellet na zestawie :
-Wędka Shimano Nexave Game Type 300 g
-Kołowrotek Shimano Stella SW 20000
-Plecionka 150 lb
-Przypon 300 lb
-Hak VMC 6/0

Rybka miała 112kg przy 258cm długości...

Fotki....

Ale kolos a ile czasu im zajęło wyciągnięcie go?

#33 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 20:49

CYTAT(szymas @ nie, 30 sty 2011 - 20:26) Wyświetl post
Ale kolos a ile czasu im zajęło wyciągnięcie go?

A nie mam zielonego pojęcia icon_wink.gif
Ale chyba nie tak długo- sprzęt przystosowany do połowu dużych ryb, więc pewnie nie przeciągali niepotrzebnie holu i ryba cała i zdrowa odpłynęła.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#34 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 21:53

CYTAT(ErJot @ nie, 30 sty 2011 - 21:20) Wyświetl post
No rzeczywiście robi niesamowite spustoszenie,wystarczy zapytać ludzi którzy żyją z wędkarskiej turystyki nad Ebro...

Z tego co słyszałem od znajomych, którzy byli na Ebro, to tam obecnie obowiązuje zakaz wypuszczania sumów. Populacja sumów jest tak ogromna, że może doprowadzić do katastrofy ekologicznej w Ebro i Hiszpanie zdają sobie z tego sprawę.
Nie można popadać w skrajny fanatyzm tak jak eko-debile chroniący za wszelką cenę np. wilka w Bieszczadach: Wszystko fajnie, jest coraz więcej wilków, tylko nie mają na co polować.(Wilki oczywiście icon_smile.gif )
Вода это колыбель разумной жизни.

#35 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 22:31

Jak nie mają>? icon_mrgreen.gif a ludzie to co

#36 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 23:21

ekolodzy

#37 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 01 luty 2011 - 15:48

CYTAT(wahlul @ nie, 30 sty 2011 - 22:53) Wyświetl post
Z tego co słyszałem od znajomych, którzy byli na Ebro, to tam obecnie obowiązuje zakaz wypuszczania sumów. Populacja sumów jest tak ogromna, że może doprowadzić do katastrofy ekologicznej w Ebro i Hiszpanie zdają sobie z tego sprawę.
Nie można popadać w skrajny fanatyzm tak jak eko-debile chroniący za wszelką cenę np. wilka w Bieszczadach: Wszystko fajnie, jest coraz więcej wilków, tylko nie mają na co polować.(Wilki oczywiście icon_smile.gif )

Dla potwierdzenia:
http://www.splawik.c...and_33____31901
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych