Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przygotowania Na Zawody

265 odpowiedzi w tym temacie

#41 SztoruS

SztoruS

Weteran

• Members
  • 551 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo :)

Napisano 31 marzec 2010 - 19:19

Tomek słuchaj mam sprawe do Ciebie potrzebuje jakaś dobra mieszanke do Federa .
Nastawiam się na leszcze .
Zbiornik z dnem zamulonym głebokość 1.5m w rowie jakies 3m
Duża ilość małż na dnie , 0 roślinnosci wodnej, Woda=syf tzn zakaz kopieli co roku kolor dna poczatek piasek pozniej ciemnia ;] ...

Licze na pomoc

Pozdrawiam ;]

#42 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 04 kwiecień 2010 - 13:27

CYTAT(SztoruS @ śro, 31 mar 2010 - 20:19) Wyświetl post
Tomek słuchaj mam sprawe do Ciebie potrzebuje jakaś dobra mieszanke do Federa .
Nastawiam się na leszcze .
Zbiornik z dnem zamulonym głebokość 1.5m w rowie jakies 3m
Duża ilość małż na dnie , 0 roślinnosci wodnej, Woda=syf tzn zakaz kopieli co roku kolor dna poczatek piasek pozniej ciemnia ;] ...

Licze na pomoc

Pozdrawiam ;]

Gold pro marcela
coprah mellase
siekane gnojaki
biale robaki

Wszystko , zanete dowilz tak zeby w polowie wody juz pracowała , aby na dnie rozpadła sie i utowrzyla dywan na dnie .

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#43 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 13:29

CYTAT(Romano82 @ śro, 31 mar 2010 - 19:32) Wyświetl post
Witam.
11.04 mam zawody, zawody odbędą się na stawie średnia gł. 1,5m pow. ok.3ha, przy jednym brzegu dno jest zamulone reszta dna raczej twarda na dnie będzie ił lub glina. Co do ryb to jest płoć raczej taka do 20cm jaź ale łowi się przeważnie nie miarowego, jest ładny lin no i karp którego na jesień było wpuszczone 400kg i zbiornik został zamknięty , wiec jest on tam raczej na 100%. Będę łowił odległościówką i mam zamiar nastawić sie właśnie na te karpie , bo płotkami to raczej nie wygram z tyczkarzami.
I stąd moja prośba czy mógłbyś podać jakiś przepis na zanętę na te karpie, cenowo tak do 100zł.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Carp Red Marcela Van den eynde
kukurydza
duza ilosc bialych robakow ( badz kup klej do bialych robakow i podaj czyste kulki robakow )
konopie gotowane

Chyba nie znam lepszej na karpia icon_smile.gif
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#44 Romano82

Romano82

Wędkarz

• Members
  • 87 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 20:43

CYTAT(Tomek1992 @ nie, 04 kwi 2010 - 16:29) Wyświetl post
Carp Red Marcela Van den eynde
kukurydza
duza ilosc bialych robakow ( badz kup klej do bialych robakow i podaj czyste kulki robakow )
konopie gotowane

Chyba nie znam lepszej na karpia icon_smile.gif

jeżeli podawałbym robaki w zanęcie to mam je wcześniej unieruchomić?

#45 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 22:49

CYTAT(Romano82 @ nie, 04 kwi 2010 - 21:43) Wyświetl post
jeżeli podawałbym robaki w zanęcie to mam je wcześniej unieruchomić?

Nie , wydaje mi sie ze ie ma takiej potrzeby aczkolwiek mozesz je lekko przydusic aby prze te 2 min nie byly ruchome , dodasz do zanety przed samym lepieniem kul , ( do torebki foliowej wsypujesz robaki i zawiazujesz szczelnie)
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#46 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 13:53

Ja mam troche inne pytanie: w jaki sposób sobie wszystko rozplanować aby na w miare jak najmniejszej ilości wypadów nad wode zrobić jej rozpoznanie przed zawodami ? Łowie sam i nie mam żadnych znajomków z którymi można by szybciej dojść do pewnych wniosków na temat łowiska.

P.S
Tomek, który wędkarski we Wieluniu ma najciekawszy asortyment ? Kojarze tylko Azyl na przeciwko Biedronki.

Użytkownik abramis17 edytował ten post 06 kwiecień 2010 - 13:56

#47 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:10

CYTAT(abramis17 @ wto, 06 kwi 2010 - 14:53) Wyświetl post
Ja mam troche inne pytanie: w jaki sposób sobie wszystko rozplanować aby na w miare jak najmniejszej ilości wypadów nad wode zrobić jej rozpoznanie przed zawodami ? Łowie sam i nie mam żadnych znajomków z którymi można by szybciej dojść do pewnych wniosków na temat łowiska.

P.S
Tomek, który wędkarski we Wieluniu ma najciekawszy asortyment ? Kojarze tylko Azyl na przeciwko Biedronki.

I o ten chodzi icon_smile.gif
Jak bys zawital to powiedz ze polecil ci ten sklep Tomek z Niemiec.
Napewno bedzie wiedzial o kogo chodzi icon_razz.gif

Co do twojego pytania niestety jest to trudne poniewaz kazda woda to inna woda , inne dno , sposob zerowania ryb w danej porze roku itd....
Naj jednak siegnac informacji w internecie , moga byc nawet ogolne. Czasem lepiej przygotowac sie uniwersalnie niz calkowicie pod jedna rybe. Jesli jest to woda stojaca to mamy uproszczona sprawe poniewaz nie bierzemy pod uwage uciagu oraz stau wody.
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#48 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 07:22

Jak będę następnym razem to tak powiem icon_smile.gif

Co do przygotowania do zawodów to chodziło mi bardziej o to, w jaki sposób szybko ustalić takie podstawy jak: czy lepsza zanęta jasna czy ciemna, o zapachu np. wanilii czy lepiej np. czekoladowa, dodawać do tego jeszcze np. coco belge czy już nie itd. Ja kilka lat nie wędkowałem, a wcześniej to tak rekreacyjnie, ostatnio pomyślałem, że można by się w zawody pobawić troche. W zeszłym roku latem przed Mistrzostwami Koła na nieznanej wcześniej wodzie (1,8-2,0m, zasyfiona bo spora presja, 2 razy w roku zarybiane karpiami, dużo leszczyka 15-25cm, a krąpia, płotki już mniej, pierwsze miejsca na zawodach rzadko kiedy mają więcej jak 3kg ryby) robiłem tylko tak: 2tyg. wcześniej wybrałem się w sobote z zanętą jasną, o dużej granulacji, miodową, dzień później, w niedziele z zanętą leszczową Lorenca. Nęciłem pinką w zanęcie i dostrzelaną procą, łowiłem białymi i pinką. Efekt był taki, że więcej złowiłem na zanętę leszczową. Więc tydzień później, a tydzień jeszcze do zawodów pojechałem w sobote z leszczową i kombinowałem z dodatkami i bardziej skupiłem się na sposobie łowienia. Na zawodach efekt był taki, że zająłem 3 miejsce. Niby fajnie, ale większość konkurentów to typowe dziadki trzcinowe z Traperem, więc już mniej fajnie.

Użytkownik abramis17 edytował ten post 07 kwiecień 2010 - 07:25

#49 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:17

CYTAT(abramis17 @ śro, 07 kwi 2010 - 08:22) Wyświetl post
Jak będę następnym razem to tak powiem icon_smile.gif
Co do przygotowania do zawodów to chodziło mi bardziej o to, w jaki sposób szybko ustalić takie podstawy jak: czy lepsza zanęta jasna czy ciemna, o zapachu np. wanilii czy lepiej np. czekoladowa, dodawać do tego jeszcze np. coco belge czy już nie itd. Ja kilka lat nie wędkowałem, a wcześniej to tak rekreacyjnie, ostatnio pomyślałem, że można by się w zawody pobawić troche. W zeszłym roku latem przed Mistrzostwami Koła na nieznanej wcześniej wodzie (1,8-2,0m, zasyfiona bo spora presja, 2 razy w roku zarybiane karpiami, dużo leszczyka 15-25cm, a krąpia, płotki już mniej, pierwsze miejsca na zawodach rzadko kiedy mają więcej jak 3kg ryby) robiłem tylko tak: 2tyg. wcześniej wybrałem się w sobote z zanętą jasną, o dużej granulacji, miodową, dzień później, w niedziele z zanętą leszczową Lorenca. Nęciłem pinką w zanęcie i dostrzelaną procą, łowiłem białymi i pinką. Efekt był taki, że więcej złowiłem na zanętę leszczową. Więc tydzień później, a tydzień jeszcze do zawodów pojechałem w sobote z leszczową i kombinowałem z dodatkami i bardziej skupiłem się na sposobie łowienia. Na zawodach efekt był taki, że zająłem 3 miejsce. Niby fajnie, ale większość konkurentów to typowe dziadki trzcinowe z Traperem, więc już mniej fajnie.

Jak napisalem to wszystko zalezy od rybostanu lowiska, jaki gatunek ryby polawiany jest najczesciej na tym zbiorniku na zawodach , jakie dno , czystosc wody itd ...
Wedlug mnie zamiast bawic sie w dopalanie zanet , lepiej kupic gotowa zanete zawodnicza do ktorej praktycznie nic nie potrzeba dodawac ( ja dodaje jedynie epiceine,chlebek fluo i czasem konopie prazone ) , zapachow praktycznie nie dodaje , chyb ze woda jest syfiasta , brudna , zanieczyszczona wtedy mozna sypnac czegos wiecej aby przebic sie zapachem.
Bardziej skup sie na pracy zanety bo to jest wazniejsze, jesli bedziesz mial dno muliste , bedziesz musial zrobic zanete mocno pracujaca , w strefie przydennej musi sie rozpasc.
Kolor zanety dobierany jest pod gatunek ryby oraz kolor dna, jesli w lowisku dominuje plotka ( zdazaja sie leszcze, karpie , liny ) zanete podajemy ciemna, mozemy 2-3 kulki zrobic bardziej tresciwe liczac na bonusa dodajac wieksze przynety zanetowe( ochotka haczykowa, grube biale robaki , kukurydza , konopie, siekane czerwone robaki)
Mam nadzieje, ze troche Ci rozjasnilem umysl icon_smile.gif
Podstawa to informacje o lowisku, pozniej to logika i myslenie.

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#50 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:26

No teraz już się dowiedziałem kilku rzeczy icon_smile.gif W ciągu 2tyg. dam znać jak to wszystko się potoczyło, zawody mam 24 kwietnia, w tym roku jeszcze tam nie łowiłem. Dzięki icon_smile.gif

#51 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 14:18

CYTAT(abramis17 @ śro, 07 kwi 2010 - 11:26) Wyświetl post
No teraz już się dowiedziałem kilku rzeczy icon_smile.gif W ciągu 2tyg. dam znać jak to wszystko się potoczyło, zawody mam 24 kwietnia, w tym roku jeszcze tam nie łowiłem. Dzięki icon_smile.gif

Popytaj miejscowych co tam sie teraz dzieje , naj kolegow ktorzy tam czesto lowia a naj na zawodach .
Charakterystyke zbiornika znasz wiec chyba problemu nie bedzie icon_smile.gif
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#52 kurzi_16

kurzi_16

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 17:17

Zanęcać będzimy około 5h,jezioro 24ha,dnyo piaskowe z pokrywą mułu ok 1-3 cm w niekturych mjejscach piasek(dno mieszane) ryby:lin,karaś,szczupak,węgorz,płoć,metoda:BAT,dużo roślinności w wodzie jak i na brzegach.Poprosił bym o jakąś skuteczną mieszanke na te waruki interesuje mnie płoć ,karaś,lin.

#53 Avalanche

Avalanche

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:39

Tomek witam icon_smile.gif Na pewno znasz zbiornik Widoradz icon_wink.gif) jaka wg Ciebie jest najlepsza zanęta na to łowisko?;> Chodzi mi o zwykłe łowienie jak również zawody icon_wink.gif Będę już na nich 4-ty raz, zawsze jakieś sukcesy ale jednak pytam bardziej doświadczonego kolegi po kiju icon_wink.gif
Pozdrawiam.

Z&W

#54 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:40

CYTAT(Avalanche @ nie, 11 kwi 2010 - 12:39) Wyświetl post
Tomek witam icon_smile.gif Na pewno znasz zbiornik Widoradz icon_wink.gif) jaka wg Ciebie jest najlepsza zanęta na to łowisko?;> Chodzi mi o zwykłe łowienie jak również zawody icon_wink.gif Będę już na nich 4-ty raz, zawsze jakieś sukcesy ale jednak pytam bardziej doświadczonego kolegi po kiju icon_wink.gif
Pozdrawiam.

Oczywiscie ,ze znam , tam stawialem pierwsze kroki na wodach PZW oraz wedkarstwa wyczynowego.
Powiedz w ktorej czescie zbiornika chcialbys lowic poniewaz to ma duze znaczenie ( plyty czy na rekawie )
Jaka metoda polowu ?
I oczywiscie ile masz pieniedzy na kazdy wypad do wydania , jak i jednarazowo na zawody.
To lowisko jest specyficzne na ta chwile, ja na zawodach najczesciej lowilem Jazie , co dziwne to lowisko jest opanowane przez nie wymiarowe zyletki ( wymiar na tym lowisku 30 cm ) oraz oraz bonusu w postaci nie wymiarowych Amurów ( wymiar 45 cm )
Ostatni raz lowilem tam ok licpa poprzedniego roku , miedzy leszczykami , plotkami mialem 16 amurowo od 40 do 60 cm Tak ze mozna czasem wymiarowego bonusa trafic.

Użytkownik Tomek1992 edytował ten post 11 kwiecień 2010 - 15:41

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#55 Avalanche

Avalanche

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 16:41

CYTAT(Tomek1992 @ nie, 11 kwi 2010 - 18:40) Wyświetl post
Oczywiscie ,ze znam , tam stawialem pierwsze kroki na wodach PZW oraz wedkarstwa wyczynowego.
Powiedz w ktorej czescie zbiornika chcialbys lowic poniewaz to ma duze znaczenie ( plyty czy na rekawie )
Jaka metoda polowu ?
I oczywiscie ile masz pieniedzy na kazdy wypad do wydania , jak i jednarazowo na zawody.
To lowisko jest specyficzne na ta chwile, ja na zawodach najczesciej lowilem Jazie , co dziwne to lowisko jest opanowane przez nie wymiarowe zyletki ( wymiar na tym lowisku 30 cm ) oraz oraz bonusu w postaci nie wymiarowych Amurów ( wymiar 45 cm )
Ostatni raz lowilem tam ok licpa poprzedniego roku , miedzy leszczykami , plotkami mialem 16 amurowo od 40 do 60 cm Tak ze mozna czasem wymiarowego bonusa trafic.

Hmm no teraz nie wybieram się tam często ale na jednorazowy wypad to pieniądze jakie moge wydać to ok 25-30 zł, a jeżeli chodzi o zawody coś koło 50. Jak wybieram się tam to łowie na płytach ale na zawodach to nie wiem jak to bedzie icon_wink.gif (na razie 3x z rzędu na płytach).
No ja na zawodach przeważnie łapałem tam leszczyki, płocie i jazie oraz małe okonie. Przynęta biały robak/pinka. Zanęta jaką zazwyczaj dobierałem to Traper Leszcz Special. W zeszłym roku dodałem do tej zanęty melasę braslem i efekty były takie sobie (III miejsce) ale ja winie za to pogodę, gdyż były bardzo złe warunki.
I oczywiście metoda połowu na zawodach to spławik, na swoich wyprawach grunt/spławik.

Z&W

#56 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 17:37

CYTAT(Avalanche @ nie, 11 kwi 2010 - 17:41) Wyświetl post
Hmm no teraz nie wybieram się tam często ale na jednorazowy wypad to pieniądze jakie moge wydać to ok 25-30 zł, a jeżeli chodzi o zawody coś koło 50. Jak wybieram się tam to łowie na płytach ale na zawodach to nie wiem jak to bedzie icon_wink.gif (na razie 3x z rzędu na płytach).
No ja na zawodach przeważnie łapałem tam leszczyki, płocie i jazie oraz małe okonie. Przynęta biały robak/pinka. Zanęta jaką zazwyczaj dobierałem to Traper Leszcz Special. W zeszłym roku dodałem do tej zanęty melasę braslem i efekty były takie sobie (III miejsce) ale ja winie za to pogodę, gdyż były bardzo złe warunki.
I oczywiście metoda połowu na zawodach to spławik, na swoich wyprawach grunt/spławik.

Jesli chodzi o rekreacje , jesli chcesz sobie potrenowac lowienie ploci ( a sa ladne tam , po srodku odcinka na plytach juz mozna polowic fajnie , woda ma ok 4 m )
Na taki wypad proponuje ci 1 kg Gp Lorpio Roach , do tego troszke chlebka fluo czerwonego , konopie gotowane 150 g , 250 soli kuchennej , Strzelaj pinka z procy a masz szanse ladne jazie i karpie polowic .

Na zawody proponuje
Sensas Etang Brune 400 g
Sensas Gros Gardons 1 kg
150 g epiceine
chlebek fluo po garsci z kazdego koloru.
glina rozpraszajaca z wiazaca ( jasne ) 2kg wymieszane 1:1

W tym podaj troszke pinki , grubego bialego robaka i odrobine jokersa , strzelaj duzo proca konopia i pinka .

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#57 Avalanche

Avalanche

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 17:51

CYTAT(Tomek1992 @ nie, 11 kwi 2010 - 20:37) Wyświetl post
Jesli chodzi o rekreacje , jesli chcesz sobie potrenowac lowienie ploci ( a sa ladne tam , po srodku odcinka na plytach juz mozna polowic fajnie , woda ma ok 4 m )
Na taki wypad proponuje ci 1 kg Gp Lorpio Roach , do tego troszke chlebka fluo czerwonego , konopie gotowane 150 g , 250 soli kuchennej , Strzelaj pinka z procy a masz szanse ladne jazie i karpie polowic .

Na zawody proponuje
Sensas Etang Brune 400 g
Sensas Gros Gardons 1 kg
150 g epiceine
chlebek fluo po garsci z kazdego koloru.
glina rozpraszajaca z wiazaca ( jasne ) 2kg wymieszane 1:1

W tym podaj troszke pinki , grubego bialego robaka i odrobine jokersa , strzelaj duzo proca konopia i pinka .

dzięki wielkie, na pewno skorzystam z rad i pozdrawiam icon_wink.gif

Z&W

#58 canon1001

canon1001

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 18:30

To i może ja posile się pomocą Tomka

Więc pokoleji
miejsce wędkowania to zalew o powieszchni ok. 17ha głębokośc łowiska to max 2-3 m od brzegu do 1,5m .Kolor dna barwy ciemnej podchodzącej pod kolor czarny .Dno muliste i to dosyć bardzo. Z ryb przeważa płoc która nie przekracza 12 cm gdyż jest karłowata jest także dość sporo drobnego leszcza który średnio osiąga długość do 20cm lecz będe skupiał sie na płoci bo ona zawsze bierze a leszcz jest dość kapryśny.Jest także lin jaź ale to juz mała ilość.Będe łowił na bata 5m gdyż tylko takie posiadam .u mnie na łowisku własnie łowi się na krótko .

Następnie jako bazy zanętowej będe używał mieszanki M.V.D.E. Roach black która sprawdzała mi sie na poprzednich zawodach ale żawsze lądowałem w okolicach 5-8 miejsce więc byłem zadowolony ale do czasu gdyż chciałem na stałe zagniezdzić się w śród pierwszej 5.(mam nadzieje że mi pomożesz w tym).Lecz mam problem z dobraniem dodatków w porze wiosennej zawody odbędą się 18.04 2010r .

Więc tak jokersa i ochotke hakową będe posiadał do tego pinka .Joka mam zamiar podawać w ziemi bełchatowskiej .

Zestaw wygląda tak żyłka główna 0,10 przyponowa 0,08 hak to zależy czasem 18 a czasami 20.

Więc tak nasówa mi sie pytanie.

1.Jakich użyć dodatków do zanęty w takim łowisku?i czy wogóle je używać w porze wiosennej i prosze o skaponowanie jakiejś dobrej nieprzekombinowanej mieszanki .
Z góry pozdrawiam i dziękuje .

#59 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:14

Cannon1001 ty nawet mozesz byc 1 na tych zawodach , po specyfice lowiska widac ze tam liczy sie szybkosc polawianych ryb aby zbudowac wage , ryb jest duzo ale sa male wiec trzeba sie troche namachac.

proponuje ci aby zrobil tak:

Zanety zmieniac nie bedziemy , jest to fajna slona zaneta , proponuje ci ja przemielic na przed zawodami aby byla drobniejsza , dodac 150 g konopi prazonej oraz 50 -100 g wanilli .

Ziemia :

Pomieszaj gline rozpraszajaca 1 kg z ziemia belchatowska 1 :2
W tym podaj ok 400 g jokersa ... ( na poczatek wrzuc 200 g , poznij podczas donecania dodawaj troszke larw ..)
Leszczyki sa tzw bonusikmi wiec proponuje ci abys do ziemi dodal wanilli naturalnej sensasa badz m.v.d.e.

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#60 LUZAK

LUZAK

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:12

Witam!! Tomku chciałbym cie prosić o pomoc w sprawie zanęty na zawody.
A wiec ma za tydzień zawody na zbiorniku Żeronice.To sztuczny zbiornik zaporowy w kształcie litery 'L'. Poziom wody uzależniony jest od poziomu wody w kanale dopływowym.(stąd prąd wody na zbiorniku). Średnia głębokość 1,5-1,8m w najgłębszym miejscu 2,5m. Woda brudna ma ciemny kolor jak i dno pokrywa muł. Z Białej ryby wystepuje tam masowo ukleja od której ostatnio ciężko się odegnać i wszędobylski jazgarz,sporo krąpia i drobnego leszcza(na tej rybie wygrywa się zawody) duży leszcz tez tam ale przeważnie dobrze bierze dopiero w maju, ładny lin poza tym jest ładna płoć której jest mało sporadycznie jaź,kleń,karaś,amur i karp.
Będę łowił odległościówka tak na około 15 m od brzegu(nęcił będę z ręki)
W mojej miejscowości w sklepach ma do dyspozycji zanęty lorpio, M.V.D.E, Platinum,Traper(jak juz to sepia gold)
do tego mogę mieć jokersa,pinki, białe pobaki i gnojaki.O gliny i ziemie beł. w sklepach nie ma problemu
cena to w 100zł chciał bym się zmieścić.

Użytkownik LUZAK edytował ten post 11 kwiecień 2010 - 20:20

Catch & Release

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych