Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przygotowania Na Zawody

265 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 04 październik 2009 - 11:05

CYTAT(igorziom12 @ nie, 04 paź 2009 - 11:59) Wyświetl post
Ja też w swojej kategorii juniorów 2 miejsce, ogólnie trochę cienizna bo ryba siedziała dalej od brzegu, wygrał jakiś przypadkowy ziomek z odległościówką, ja miałem 1100 ptk drobną płocią.

Nie przypadkowy , poprostu gosciu pomyslal , skoro ryby boi sie podejsc do brzegu to tylko odleglosciowka . . .

#22 kurok90

kurok90

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 23 luty 2010 - 15:16

Witam! Teraz ja bym chciał żebyście mi pomogli wybrać jakąś dobrą mieszankę na zawody. Jest to staw, głębokość od 2.5 do 5 metrów, woda średnio przejrzysta, dno ciemne w niektórych miejscach zarośnięte, rybki to m.in. ukleje, płocie czasem jaź, będę łowić batem 4-5metrów. Cena nie gra roli icon_biggrin.gif Pozdrawiam !

#23 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 23 luty 2010 - 16:36

CYTAT(kurok90 @ wto, 23 lut 2010 - 16:16) Wyświetl post
Witam! Teraz ja bym chciał żebyście mi pomogli wybrać jakąś dobrą mieszankę na zawody. Jest to staw, głębokość od 2.5 do 5 metrów, woda średnio przejrzysta, dno ciemne w niektórych miejscach zarośnięte, rybki to m.in. ukleje, płocie czasem jaź, będę łowić batem 4-5metrów. Cena nie gra roli icon_biggrin.gif Pozdrawiam !

napisz jeszcze jakie wyniki na tej wodzie sie najczesciej robi , zeby wygrac ...
Jaka wielkosc ryb, czy trafiaja sie bonusy w postaci wiekszych ryb .
Kiedy te zawody ?
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#24 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 23 luty 2010 - 16:46

Witam!!
W tym roku wybieram się na zawody Feeder rozgrywane na Odrze i tu mam do was pytanie jakie stosować zanęty ?
Ja myślałem nad taka mieszanką :
Zanęta Feeder + dużo pinki + kukurydza + konopie gotowane w całości i zmielone
Co powiecie na temat mojej zanęty ?
Dodam jeszcze że zawody odbędą się na dość szybkim nurcie gdzie używa się średnio koszyków 80-120g

Z góry dzięki : )

#25 kurok90

kurok90

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 23 luty 2010 - 18:16

CYTAT(Tomek1992 @ wto, 23 lut 2010 - 19:36) Wyświetl post
napisz jeszcze jakie wyniki na tej wodzie sie najczesciej robi , zeby wygrac ...
Jaka wielkosc ryb, czy trafiaja sie bonusy w postaci wiekszych ryb .
Kiedy te zawody ?

Zawody odbywają się 1 Maja. Aby wygrać średnio trzeba miec 2-2,5 kg ryb. Płocie i ukleje takie do ok 20 cm. Bonusem można nazwać jazie bo jak sie trafi to już taki lepszy.

#26 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 23 luty 2010 - 20:39

CYTAT(kurok90 @ wto, 23 lut 2010 - 19:16) Wyświetl post
Zawody odbywają się 1 Maja. Aby wygrać średnio trzeba miec 2-2,5 kg ryb. Płocie i ukleje takie do ok 20 cm. Bonusem można nazwać jazie bo jak sie trafi to już taki lepszy.

Ja by zastosowal cos takiego :

Sensas Etang 400 g
Sensas Noire 400 g
100 g konopii prazonej
garstke pieczywa fluo czerwonego drobnego do nawilzonej zanety ( aby od razu zapracowalo , zaraz przed lepieniem kul zanetowych )

Zapach mozesz uzyc wanilli, roach M.V.D.E badz Gardonix noire Sensasa

Do tego :
glina wiazaca ciemna 400 g
ziemia belchatowska torfowa 600 g
glina rozpraszajaca 400 g

w tym podaj ok 400 g jokersa .

CYTAT(lokis @ wto, 23 lut 2010 - 17:46) Wyświetl post
Witam!!
W tym roku wybieram się na zawody Feeder rozgrywane na Odrze i tu mam do was pytanie jakie stosować zanęty ?
Ja myślałem nad taka mieszanką :
Zanęta Feeder + dużo pinki + kukurydza + konopie gotowane w całości i zmielone
Co powiecie na temat mojej zanęty ?
Dodam jeszcze że zawody odbędą się na dość szybkim nurcie gdzie używa się średnio koszyków 80-120g

Z góry dzięki : )

Co do necenia feederem na rzecze to duzo w tym roku widzialem zawodow feederowych na Renie , czy zbiornikach ...
Powiem ci tak , podstawa to celnosc rzutow , jesli trafisz z poczatku kilka razy w jedno miejsce ( necac w ten sposob , ok 10 - 15 razy ) i pozniej bedziesz lowil w tym miejscu masz szanse a udany polow .
Druga sprawa to dobranie koszyczka , odpowiednia gramtura aby zaktwiczyc zestaw ...

Zaneta i przynety :

A wiec tak proponuje uzyc zanety rzecznej ( Lorpio Gp River z ewentualna domieszka Gp Big Bream )

Do zanety dodajemy jokersa , grube biale robaki i pinki ( martwe ) kukurydza i odrobina konopii gotowanej , przed kazdym napelnieniem koszyczka uzupelniamy go do polowy , siekamy odrobine czerwonych robakow , wpychamy w koszyczek i blokujemy znowu zaneta ...

Nie widzialem aby ktos stosowal inny sposob , podstawa to tehnika ...

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#27 kurok90

kurok90

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:21

ok spoko dzięki wielkie przed zawodami zrobię trening na podstawie twojej receptury icon_biggrin.gif A jeśli chodzi o ten zapach to w jakiej ilości go dodać ? 1-2 łyżki stołowe ?

#28 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:26

CYTAT(kurok90 @ wto, 23 lut 2010 - 22:21) Wyświetl post
ok spoko dzięki wielkie przed zawodami zrobię trening na podstawie twojej receptury icon_biggrin.gif A jeśli chodzi o ten zapach to w jakiej ilości go dodać ? 1-2 łyżki stołowe ?

z 50 g , nie ma sensu przesadzac ...
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#29 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:29

CYTAT
Co do necenia feederem na rzecze to duzo w tym roku widzialem zawodow feederowych na Renie , czy zbiornikach ...
Powiem ci tak , podstawa to celnosc rzutow , jesli trafisz z poczatku kilka razy w jedno miejsce ( necac w ten sposob , ok 10 - 15 razy ) i pozniej bedziesz lowil w tym miejscu masz szanse a udany polow .
Druga sprawa to dobranie koszyczka , odpowiednia gramtura aby zaktwiczyc zestaw ...

Zaneta i przynety :

A wiec tak proponuje uzyc zanety rzecznej ( Lorpio Gp River z ewentualna domieszka Gp Big Bream )

Do zanety dodajemy jokersa , grube biale robaki i pinki ( martwe ) kukurydza i odrobina konopii gotowanej , przed kazdym napelnieniem koszyczka uzupelniamy go do polowy , siekamy odrobine czerwonych robakow , wpychamy w koszyczek i blokujemy znowu zaneta ...

Nie widzialem aby ktos stosowal inny sposob , podstawa to tehnika ...

Dzięki przed zawodami potrenuję tą zanętę .
Ja będę łowił na rzece o szybkim nurcie więc myślę że koszyk od 80g - 120g zależy od uciągu, będę też stosował koszyki trójkątne ponoć dobrze trzymają się dna przy nurcie.
A co do zanęcania mam specjalne bardzo duże kosze zanętowe do zanęcania łowiska,zaznaczam sobie odpowiedni kawałem żyłki na klipsie i będę zarzucał prawie za każdym razem w te same miejsce.

#30 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:38

CYTAT(lokis @ wto, 23 lut 2010 - 22:29) Wyświetl post
Dzięki przed zawodami potrenuję tą zanętę .
Ja będę łowił na rzece o szybkim nurcie więc myślę że koszyk od 80g - 120g zależy od uciągu, będę też stosował koszyki trójkątne ponoć dobrze trzymają się dna przy nurcie.
A co do zanęcania mam specjalne bardzo duże kosze zanętowe do zanęcania łowiska,zaznaczam sobie odpowiedni kawałem żyłki na klipsie i będę zarzucał prawie za każdym razem w te same miejsce.

Tylko bierz pod uwage jeszcze strone , lewo - prawo ...icon_smile.gif
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#31 kiełbik12

kiełbik12

Weteran

• Members
  • 317 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 00:30

CYTAT(Tomek1992 @ wto, 23 lut 2010 - 22:38) Wyświetl post
Tylko bierz pod uwage jeszcze strone , lewo - prawo ...icon_smile.gif

Najlepiej wyznacz sobie jakis punkt na drugim brzegu i tam zarzucaj zestaw.

#32 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 10:54

CYTAT(kiełbik12 @ pią, 19 mar 2010 - 01:30) Wyświetl post
Najlepiej wyznacz sobie jakis punkt na drugim brzegu i tam zarzucaj zestaw.

To kolego odkryles tajemnice faraona...
Po twoich postach widze ze jestes nabijaczem postow bo to co ktos napisze powtarzasz tylko po inna postacia .

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#33 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 11:05

Mam zawody 11 kwietnia jest to taki jakby kanał odry hmm nie wiem zbytnio jak go opisać taki kanał który kończy się na stawie

-głębokość - 1-4 m tak będę łapał na tej głębokości
-czystość wody w łowisku - brudna odra ^^
-kolor dna - ciemne
-rodzaj dna - muliste przy brzegu dalej chyba piasek nie duża roślinność
-rybki w łowisku - prawie wszystkie
-co łowi się na zawodach najczęściej i w jakich ilościach - teoretycznie leszcze plocie rzadko często okonie ja ukleje icon_biggrin.gif a nie chce na nich bić pkt więc proszę o zanętę na leszcze leszczyki i płocie

Druga sprawa jest wybranie odpowiednich skladnikow mieszanki , z czego sklada sie :
-zanęta - coś z lorpio może Canal ?
-dodatki do zanęt - ochotke mogę kupić pinki
-atraktory - tutaj nie wiem ale mam all round i miodowy
-ziemie , gliny , piaski , żwir - glinę na 100% dostanę resztę nie wiem ;/

mamy rozpoczęcie sezonu więc chcę dobrze wypaść będę łowił na 2 wędziska bo na niektórych zawodach u nas można (nie zbyt duże koło) odległościówka na leszcze i rozłożone 2 baty 4 i 6 metrów oraz picker

#34 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 14:16

CYTAT(elsjusz @ nie, 28 mar 2010 - 12:05) Wyświetl post
Mam zawody 11 kwietnia jest to taki jakby kanał odry hmm nie wiem zbytnio jak go opisać taki kanał który kończy się na stawie
-głębokość - 1-4 m tak będę łapał na tej głębokości
-czystość wody w łowisku - brudna odra ^^
-kolor dna - ciemne
-rodzaj dna - muliste przy brzegu dalej chyba piasek nie duża roślinność
-rybki w łowisku - prawie wszystkie
-co łowi się na zawodach najczęściej i w jakich ilościach - teoretycznie leszcze plocie rzadko często okonie ja ukleje icon_biggrin.gif a nie chce na nich bić pkt więc proszę o zanętę na leszcze leszczyki i płocie

Druga sprawa jest wybranie odpowiednich skladnikow mieszanki , z czego sklada sie :
-zanęta - coś z lorpio może Canal ?
-dodatki do zanęt - ochotke mogę kupić pinki
-atraktory - tutaj nie wiem ale mam all round i miodowy
-ziemie , gliny , piaski , żwir - glinę na 100% dostanę resztę nie wiem ;/

mamy rozpoczęcie sezonu więc chcę dobrze wypaść będę łowił na 2 wędziska bo na niektórych zawodach u nas można (nie zbyt duże koło) odległościówka na leszcze i rozłożone 2 baty 4 i 6 metrów oraz picker

Proponuje ci abys lowil na baty , jesli nic by sie nie dzialo a nurt bylby leniwy to mozesz sprobowac dalej matchowka .
Wszystko zalezy jaki nurt wystepuje poniewaz do niego dobiera sie odpowiednie gliny i ziemie , aby kule nie rozmyly sie za szybko oraz nie staly jak kamienie ...

Jokers napewno sie przyda , zanety spozywczej napewno nie za wiele , zubozona glina chyba ze uciag bedzie prawie minimalny wtedy ziemie .

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#35 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 15:47

to jest taka jakby odnoga odry tam uciągu prawie nie ma jest znikomy

Link: http://mapa.szukacz.pl/?&n=51.579176&a...=Kliknięty punkt

tylko że tu nie ma pokazane że na końcu takie małe jeziorko jest ^^ na 2 baty raczej nie dam rady , bo ta 6 to ciężka ;/ po 10 minutach ręka pada ^^ na matchówke przy dnie na leszcze przy samym lekko spławik prze-gruntowany tak najlepiej tam biorą z tego co wiem icon_wink.gif

#36 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 16:14

CYTAT(elsjusz @ nie, 28 mar 2010 - 16:47) Wyświetl post
to jest taka jakby odnoga odry tam uciągu prawie nie ma jest znikomy

Link: http://mapa.szukacz....&a...=Kliknięty punkt

tylko że tu nie ma pokazane że na końcu takie małe jeziorko jest ^^ na 2 baty raczej nie dam rady , bo ta 6 to ciężka ;/ po 10 minutach ręka pada ^^ na matchówke przy dnie na leszcze przy samym lekko spławik prze-gruntowany tak najlepiej tam biorą z tego co wiem icon_wink.gif

Nie przesadzaj na bata 7 szklanego lowilem w wieku 13 lat i nie poddawałem się .
A wiec jesli jest znikomy , kup gline wiazaca , rozpraszajaca i ziemie torfowa ... Z kazdego wymieszasz po ok 1kg razem , reszte bedziesz mial na nastepny raz ..

Zaneta , moim zdaniem nie ma co wymyslac , ja proponował bym ci Gross Gardonsa Sesnsasa z 10 g wanilli naturalniej 1:1 z swiezo zmielona kolendra.Zapach uniwersalny na wiosne i na te ryby . zanete i gline podawaj oddzielnie ( ok 0,3 kg jokersa) w zanecie odrobine pinki i wydaje mi sie ze to bylo by wszystko.
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#37 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 17:44

troche przesadziłem ale 0.5kg waży ^^ aha i jak mówiłem jedynie w wedkarskim dostane lorpio i trapera ,a ziemie nie wiem ;/

i mi na następny raz nie potrzeba zanęty ^^ jak mam to wszystko pakuje umiarkowanie ^^

Użytkownik elsjusz edytował ten post 28 marzec 2010 - 17:46

#38 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 18:13

CYTAT(elsjusz @ nie, 28 mar 2010 - 18:44) Wyświetl post
troche przesadziłem ale 0.5kg waży ^^ aha i jak mówiłem jedynie w wedkarskim dostane lorpio i trapera ,a ziemie nie wiem ;/

i mi na następny raz nie potrzeba zanęty ^^ jak mam to wszystko pakuje umiarkowanie ^^

Jak dostaniesz Lorpio Grand Prix Roach black , wedlug mnie rowna sie z tym ss z tym ze tamta jest bardziej unierwasalna ale ta tez sie nada ..
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#39 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 19:17

okej dzięki icon_wink.gif leci dla ciebie wielki + icon_wink.gif

#40 Romano82

Romano82

Wędkarz

• Members
  • 87 postów

Napisano 31 marzec 2010 - 18:32

Witam.
11.04 mam zawody, zawody odbędą się na stawie średnia gł. 1,5m pow. ok.3ha, przy jednym brzegu dno jest zamulone reszta dna raczej twarda na dnie będzie ił lub glina. Co do ryb to jest płoć raczej taka do 20cm jaź ale łowi się przeważnie nie miarowego, jest ładny lin no i karp którego na jesień było wpuszczone 400kg i zbiornik został zamknięty , wiec jest on tam raczej na 100%. Będę łowił odległościówką i mam zamiar nastawić sie właśnie na te karpie , bo płotkami to raczej nie wygram z tyczkarzami.
I stąd moja prośba czy mógłbyś podać jakiś przepis na zanętę na te karpie, cenowo tak do 100zł.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych