Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przygotowania Na Zawody

265 odpowiedzi w tym temacie

#261 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWOOO !!!!!!!

Napisano 08 maj 2014 - 09:51

Moja propozycja nie będzie tania, ale myślę ze w 50zł się wyrobisz.

Z robactwa proponuję 0,5kg jokersa, łowić na ochotkęlub pinkę.

Glina:
4kg glina argile (brune+czarna)
2kg ziemia bełchatowska
2kg glina rozpraszająca

Do gliny ładujesz 0,4 kg jokersa.

Zanęta:
0,5kg Sensas Gross Gardons
0,5kg Sensas Etang Brune
0,2kg konopi grilowanych

Do zanęty dajesz kilogram gliny z powyższego połączenia.
Do mieszanki glony z zanętą dajesz pozostałe 10dkg jokersa. Kule robisz osobno ziemia, osobno zanęta z dodatkiem ziemi.

Mieszanka na parwde skuteczna, wyjdzie nieco drożej, jednak po połowie paczki zanęty zostanie na kolejne zawody.

#262 Avituu

Avituu

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 10 maj 2014 - 03:30

Joka pewnie ze osobno icon_razz.gif
Ma sens dosypywanie konopii do zanety dodatkowo?? ekstra?? lub cos innego, niechcem tez przeesadzic = zaneta Lorpio Magnetic Roach...

a jescze jedno czy zaneta przygotowana z 12 godz wczesniej traci jakies substancje wlasciwe?? i czy ma to wogle sens??

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 13:06

#263 Karol01

Karol01

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 19:20

Chciałem zapytać o super zanęte na zawody (na płoć i może też być na leszcza i dzikusa ,ale w szczególności na płoć) zawody odbędą się na zalewie. Woda na nim jest dość w mule , będe łowić spławikiem stałym . Czy zanęta na płoć migdałowa z atraktorem karmelowym będzie dobrze się łączy ,ile dodać ziemi i co jeszcze do tej zanęte moge dodać ? Za odpowiedź z góry dziękuje icon_biggrin.gif

#264 okontomek

okontomek

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2014 - 19:48

Chciałbym poprosic o pomoc w przygotowaniu do zawodów.Miejsce zawodów to małe jeziorko o głebokości 1,5 m - 4m będe łapał na bata 7 m .Średnio robi się tam wynik w przedziale 3 kg (chodzi o pierwsze 3 miejsca). Mam zanęte gp lorenc roach fine i tak myślałem żeby dodac do tego 1 kg ziemi rozpraszającej i 1kg ziemi torfowej i do tego mrożona pinka . Zestaw zyłka głuwna 0,14 spławik 1,5 g przypon 0,09 haczyk 18 .Dno muliste lub piaszczyste zależy od miejsca.Chciałem łapac na ochotke hcaczykową i pinke i tak sobie myślałem żeby postrzelac pinką lub konopią. Ryba która tam dominuje to płoc,mały leszczyk ukleja i może sie zdarzyc przyłów w postaci ładnego krąpia lub karpia.Ps chciałem nastawic sie na płoc icon_biggrin.gif

#265 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 05 październik 2014 - 20:05

W sumie ja bym nie dużo zmienił/dodał. Tzn. do zanęty odrobina konopi prażonych mielonych, i ewentualnie epiceina. Po wymieszaniu zanęty z ziemią/gliną, do gotowej mieszanki garść pieczywa fluo czerwonego. Przydała by się ćwiartka joka do podania w ziemi/glinie + garść do zanęty. Spoistość kul na wstępne nęcenie trochę bym po stopniował dowilżeniem i ewentualnie bentonitem.

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#266 okontomek

okontomek

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2014 - 13:18

CYTAT(ŁYSY0312 @ nie, 05 paź 2014 - 23:05) Wyświetl post
W sumie ja bym nie dużo zmienił/dodał. Tzn. do zanęty odrobina konopi prażonych mielonych, i ewentualnie epiceina. Po wymieszaniu zanęty z ziemią/gliną, do gotowej mieszanki garść pieczywa fluo czerwonego. Przydała by się ćwiartka joka do podania w ziemi/glinie + garść do zanęty. Spoistość kul na wstępne nęcenie trochę bym po stopniował dowilżeniem i ewentualnie bentonitem.

ok mam to wszystko o czym muwisz dzięki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych