Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja Łodzi

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Suchy

Suchy

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 17:05

Mam jedno pytanie , jak wygląda rzecz z rejestracją łodzi wiosłowej 4m-6m. Gdzie to się załatwia i ile kosztuje ?

#2 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 04:23

CYTAT(Suchy @ wto, 01 wrz 2009 - 18:05) Wyświetl post
Mam jedno pytanie , jak wygląda rzecz z rejestracją łodzi wiosłowej 4m-6m. Gdzie to się załatwia i ile kosztuje ?

http://www.splawik.c...;hl=rejestracja

#3 Suchy

Suchy

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 15:35

tam jest tylko o pontonach. A łodzie chyba inaczej kosztują :/

#4 wędkarzz

wędkarzz

Weteran

• Members
  • 141 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 16:12

też niedawno o to pytałem poszukaj w "ogólnych" powinno być. U mnie np to nie kosztuje nic icon_wink.gif, idziesz do starostwa powiatowego , wypełniasz wniosek, pokazujesz uprawnienia i to wszystko- otrzymujesz potwierdzenie. Ale w innych miastach może to kosztować (podobno od 15 do 25zł, nie więcej- więc tragedii nie ma)

#5 Suchy

Suchy

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 20:08

Dzięki za odpowiedz icon_biggrin.gif

#6 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 wrzesień 2009 - 01:50

Przeczytaj podany temat dokladnie

CYTAT(galant @ pią, 11 sty 2008 - 13:10) Wyświetl post
Dokładnie tak jest i tak samo wygląda załatwianie formalności dotyczących rejestracji łodzi. Pozdro

CYTAT(wiesiek @ sob, 12 sty 2008 - 11:15) Wyświetl post
Do pływania rekreacyjnego możesz mieć zwykły ponton, natomiast do wędkowania ma mieć 4 komory. Przy rejestracji musiałem podać do jakich celów będzie służył ten ponton. Pływając pontonem opłacasz środki pływające jak gdybyś miał łódke. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie napewno wyjaśnisz sobie w swoim kole. Powiem tylko,że w trakcie kontroli straż zarządała odemnie tych dokumentów.

#7 elwood

elwood

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:38

Witam, odkopię trochę temat. Pytanie mam takie czy CANOE, Kanu takie jak na foto http://img97.imagesh...cmx87cm1000.jpg

można zarejestrować do połowu ryb? Co w przypadku rejestracji takiej łódki należy wpisać w rubryce "o wyposażeniu" ?
Pozdrawiam

#8 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 23:40

CYTAT(elwood @ nie, 11 kwi 2010 - 14:38) Wyświetl post
Witam, odkopię trochę temat. Pytanie mam takie czy CANOE, Kanu takie jak na foto http://img97.imagesh...cmx87cm1000.jpg

można zarejestrować do połowu ryb? Co w przypadku rejestracji takiej łódki należy wpisać w rubryce "o wyposażeniu" ?
Pozdrawiam

@elwood ze wzgledu na to, ze praktyka w tych przypadkach nie jest identyczna, najlepiej gdybys zasiegnal jezyka w urzedzie wlasciwym miejscowo dla zalatwienia tej sprawy.

#9 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:39

Pozwolę sobie odkopać temat:

Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

Wybieram się z żoną na kajak (z wypożyczalni niezarejestrowany). Mamy płynąć na wysepkę na rzece i spędzić tam trochę czasu.

Czy mogę zabrać wędkę i łowić z brzegu bez ryzyka mandatu?

W kajaku wędka będzie złożona i nieuzbrojona, najpewniej w pokrowcu (jeśli go znajdę :smile: ). Łowić chcę z brzegu, a kajak będzie tylko środkiem transportu na wyspę.

Boję się że już samo "posiadanie" sprzętu do łowienia na pokładzie kajaka, może być potraktowane jako łowienie z niezarejestrowanej jednostki pływającej.

Ryzyko kontroli jest bardzo duże, bo policja pływa tam często, a nawet jeśli oni nie będą pływać, to ja będę przepływał tuż obok ich posterunku więc będę podany jak na talerzu. W kajaku raczej nie ma miejsca na schowanie wędki tak, żeby była niewidoczna (dł. transportowa 150 cm i będzie to delikatna okoniówka, więc nie chciałbym jej wciskać na siłę w żadne szpary).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Вода это колыбель разумной жизни.

#10 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 17:49

Wozić wędkę możesz czymkolwiek, łowić możesz z oznakowanego sprzętu pływającego. Sam fakt posiadania wędki w kajaku nie jest faktem łowienia. Wystarczy że w kajaku nie bedziesz miał przykręconego do wędki kołowrotka i nikt nie powinien się czepiać.

#11 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:49

Dzięki za odpowiedź.

Z logicznego punktu widzenia tak to wygląda, ale pytanie czy nie ma na to jakiegoś nielogicznego paragrafu?

A już w ogóle najlepiej by było znać jakiś paragraf, który jasno mówi że wolno.

#12 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:33

W Ustawie o rybactwie śródlądowym nie ma określonej definicji wędki ale już w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Roz\woju Wsi oraz RAPR taka definicja jest.

Wynika z tego że wędka to "wędzisko o długości conajmniej 30 cm z przymocowaną do niego linką, zakończoną..... " i dalej wymienione są różne (dozwolone) rodzaje uzbrojenia wędki w zależności od metody połowu.

Czyli Twoje wędzisko bez linki (kołowrotka z linką)  nie jest wędką, mimo że potocznie się tak mówi na wędzisko...

Samego paragrafu że wolno wozić wędkę nie znajdziesz bo nikt nie zabrania wożenia wędki. Tak samo nikt nie zabrania wożenia 5 wędek - zabrania się łowienia na więcej niż 2 wędki na wodach śródlądowych.

#13 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:12

O to mi właśnie chodziło. Znaczy, o coś takiego :smile:

Wielkie dzięki!

To na pewno dużo lepsze, niż tłumaczenie, że ja teraz nie łowię.

#14 Arti/W-wa

Arti/W-wa

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:47

Możesz też dodatkowo spróbować dodzwonić się na ten posterunek i tam podpytać...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych