Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Kopanie Stawu

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 31 August 2009 - 05:32 PM

Witam wszystkich jestem w trakcie kopania (budowy stawu) i mam kilka pytań staw został wykopany w czerwcu tego roku na podmokłym terenie po ostatnich ulewach jakie były tego lata w stawie jest pełno wody woda przelała sie nawet przez zaporę którą zrobiłem żeby ryby nie uciekły jeszcze ich nie ma. i mam właśnie pytanko chcę zarybić teraz staw jakoś na jesień lub na wiosne chce wpuścić karasia lina karpia tołpygę amura pstrąga i sandacza ale do pstrąga i sandacza chyba jest potrzebny przepływ i własnie tutaj moje pytanko jak zrobić dany przepływ żeby to jakoś funkcjonowało fotki wkleję w niedzielę to wszystko bedzie jaśniejsze i podam dokładne wymiary stawu ale ma jakieś 40m x 60 m .

#2 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 31 August 2009 - 10:48 PM

CYTAT(energy259 @ pon, 31 sie 2009 - 18:32) Wyświetl post
Witam wszystkich jestem w trakcie kopania (budowy stawu) i mam kilka pytań staw został wykopany w czerwcu tego roku na podmokłym terenie po ostatnich ulewach jakie były tego lata w stawie jest pełno wody woda przelała sie nawet przez zaporę którą zrobiłem żeby ryby nie uciekły jeszcze ich nie ma. i mam właśnie pytanko chcę zarybić teraz staw jakoś na jesień lub na wiosne chce wpuścić karasia lina karpia tołpygę amura pstrąga i sandacza ale do pstrąga i sandacza chyba jest potrzebny przepływ i własnie tutaj moje pytanko jak zrobić dany przepływ żeby to jakoś funkcjonowało fotki wkleję w niedzielę to wszystko bedzie jaśniejsze i podam dokładne wymiary stawu ale ma jakieś 40m x 60 m .

Jezeli zdecydujesz sie na tzw. staw przeplywowy-zasilany jakakolwiek woda powierzchniowa. Bedziesz potrzebowal pozwolenie wodno-prawne. Oprocz tego pierwszego niezbedny jest plan/ projekt budowy. Brak pozwolenia moze spowodowac (oprocz innych sankcji), ze pobieranie pozytkow,a wiec odlow ryb z takiego zbiornika bedzie mial inny podmiot niz wlasciciel gruntu.

pozdrawiam

#3 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 01 September 2009 - 01:55 PM

CYTAT(tracjan @ wto, 01 wrz 2009 - 01:48) Wyświetl post
Jezeli zdecydujesz sie na tzw. staw przeplywowy-zasilany jakakolwiek woda powierzchniowa. Bedziesz potrzebowal pozwolenie wodno-prawne. Oprocz tego pierwszego niezbedny jest plan/ projekt budowy. Brak pozwolenia moze spowodowac (oprocz innych sankcji), ze pobieranie pozytkow,a wiec odlow ryb z takiego zbiornika bedzie mial inny podmiot niz wlasciciel gruntu.
pozdrawiam

Pozwolenie już dostałem dokładnie wszystkiego sie dowiedziałem wszystkie formalności pozałatwiałem teraz tylko musze zrobić projekt i zanieść i właśnie mam pytanko jak zrobić ten przepływ bo nie bardzo wiem jak to zrobić żeby to poprawnie działało plac mam duży i własnie chyba trzeba wykopać jeszcze obok mały stawik ale nie wiem jak zrobić żeby tak woda sie wymieniała dobrze natleniała

#4 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 September 2009 - 03:10 AM

CYTAT(energy259 @ wto, 01 wrz 2009 - 14:55) Wyświetl post
Pozwolenie już dostałem dokładnie wszystkiego sie dowiedziałem wszystkie formalności pozałatwiałem teraz tylko musze zrobić projekt i zanieść i właśnie mam pytanko jak zrobić ten przepływ bo nie bardzo wiem jak to zrobić żeby to poprawnie działało plac mam duży i własnie chyba trzeba wykopać jeszcze obok mały stawik ale nie wiem jak zrobić żeby tak woda sie wymieniała dobrze natleniała

Najprostszym sposobem jaki widzialem spelniajacym swoj cel ( 9 pstragow 0.5-1 kg w oczku wodnym o wymiarach okolo 2-2 metra !!!) jest zainstalowanie pompy i kamiennego wodospadu. Pompa odprowadza wode, ktora wraca wodospadem. Widzialem identyczne rozwiazania w wiekszych zbiornikach.
Innym sposobem, jest zainstalowanie pompy rownoleglej, ktora tworzy podwodny strumien zasilajacy oba zbiorniki w obiegu zamknietym.

pozdrawiam

#5 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 02 September 2009 - 06:21 PM

CYTAT(tracjan @ śro, 02 wrz 2009 - 06:10) Wyświetl post
Najprostszym sposobem jaki widzialem spelniajacym swoj cel ( 9 pstragow 0.5-1 kg w oczku wodnym o wymiarach okolo 2-2 metra !!!) jest zainstalowanie pompy i kamiennego wodospadu. Pompa odprowadza wode, ktora wraca wodospadem.

Dzięki to z pompą to dobry pomysł ale w jakich odstępach czasu ma chodzić ta pompa bo chyba nie da rady tak żeby 24/h pompowała wode ? i czy macie jakieś pompy firme produkującą takie pompy bo nie wiem zadokładnie jaka była by najlepsza z góry Dzięki

#6 jimyzoo

jimyzoo

Weteran

• Members
  • 367 postów

Napisano 02 September 2009 - 06:44 PM

Czy wiecie jaka moc musiałaby mieć taka pompa aby sprawowała swoją funkcje w stawie 60 x 40 m ?? Nie chciałbym widziec rachunku za prąd:D
Catch&Release!!

#7 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 02 September 2009 - 09:24 PM

CYTAT(jimyzoo @ śro, 02 wrz 2009 - 21:44) Wyświetl post
Czy wiecie jaka moc musiałaby mieć taka pompa aby sprawowała swoją funkcje w stawie 60 x 40 m ?? Nie chciałbym widziec rachunku za prąd:D

no własnie do tego kieruje pytanko jaka pompa i w jakich odstępach czasu ma pracować bo prądu to troche idze bo 24/h to nie da rady ani pompa ani portfel

#8 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 September 2009 - 01:40 AM

CYTAT(energy259 @ śro, 02 wrz 2009 - 19:21) Wyświetl post
Dzięki to z pompą to dobry pomysł ale w jakich odstępach czasu ma chodzić ta pompa bo chyba nie da rady tak żeby 24/h pompowała wode ? i czy macie jakieś pompy firme produkującą takie pompy bo nie wiem zadokładnie jaka była by najlepsza z góry Dzięki

W pierwszym przypadku byla to mala pompka i pracowala 24/7. W drugim przypadku tak jak pisalem byla to pompa rownolegla ( widzialem takie polaczenia w osrodkach hodowlanych w Kanadzie)- i tutaj zaskoczenie pompa nie byla gigantycznych rozmiarow-wiazalo sie to z tym, iz oba zbiorniki byly polaczone waska grobla, z ktorej to woda byla przepompowywana do kolejnego i odplywem wracala do pierwotnego. Niestety nie znam marki tego urzadzenia.

pozdrawiam

#9 Jasiek072

Jasiek072

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 03 September 2009 - 05:58 PM

nad jeziorem gdzie amy "stałe miejsce" mamy taki staw ozdobny gdzie jak złapalismy jakiś narbek czy szczupaki to tam wpuszczaliśmy. Do dotlenienia używamy fontanny wygląda estetycznie i pełni swoją funkcje. Oczko nie jest zbyd duże ale żadne ryby nie zdechły.

#10 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 03 September 2009 - 07:35 PM

fontanna nie zda egzaminu na tak dużej powierzchni i głebokości kiedyś na stawach hodowlanych widziałem przepływy pokopane rowy itd. ale nie wiem jak to wszystko działało

#11 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów
  • Zainteresowania:sport, przyroda

Napisano 03 September 2009 - 07:46 PM

podeślij foto stawu i przyległego terenu
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#12 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 14 September 2009 - 07:33 AM

CYTAT(lis @ czw, 03 wrz 2009 - 22:46) Wyświetl post
podeślij foto stawu i przyległego terenu

Wklejam fotki stawu troche słabe ale coś tam widać w kopaniu narazie cisza zarosło zielem bo nic sie nie robi czekamy aż na polach bedzie pusto chodzi nam o skoszenie kukurydzy która rośnie u sąsiada na polu jak zostanie skoszona to trzeba porównać teren staw był kopany bez wywrotki dlatego są usypane góry gliny ale to wszystko zginie na jesieni rozgarniemy to na pola i wszystko bedzie na działce mam jeszcze sporo miejsca wiec pisze w sprawie tego przepływu były już pomysły z kopaniem basenu i wsadzeniu pompy ale jest to zbyt duża inwestycja bo ta pompa musi być duża a prądu trochę pobiera są inne pomysły staw wykopany jest na takim terenie z jednej strony jest góra z drugiej też jest góra jest wykopany tak jakby w takim rowku dlatego po tym ostatnich ulewach które były w lato woda przelała sie przez zaporę co wiosnę płynie tam woda przez pola a teraz bedzie płynęła do stawu i przez staw wiec mam zamiar ze strony gdzie płynie woda zrobić małą tamę żeby sie zrobił taki wodospad troche bedzie sie woda natleniała w ten sposób ale nie wiem jak z kopaniem tego drugiego stawu żeby był przepływ wody.

Załączone miniatury

• 13092009_001_.jpg
  • 13092009_002_.jpg
  • 13092009_004_.jpg
  • 13092009_005_.jpg
  • 13092009_006_.jpg
  • 13092009_009_.jpg
  • 13092009_010_.jpg
  • 13092009_012_.jpg
  • 13092009_018_.jpg

#13 rafal801106

rafal801106

Weteran

• Members
  • 389 postów

Napisano 14 September 2009 - 06:08 PM

http://www.aquapolte...n...7&Itemid=59 może ten link ci pomoże

#14 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 15 September 2009 - 06:43 AM

CYTAT(rafal801106 @ pon, 14 wrz 2009 - 21:08) Wyświetl post
http://www.aquapolte...n...7&Itemid=59 może ten link ci pomoże

ile taka pompa może pobierać prądu bo może bym się w końcu na to zdecydował bo bardzo chciałbym mieć sandacza i pstrąga icon_cry.gif

#15 szary60

szary60

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 September 2009 - 10:31 AM

Masz to w tabelce. Zależnie od modelu od 0,55 kW/h do 1,1kW/h. Jedna kWh kosztuje około 40 groszy, więc używanie tego średniego modelu ( 0,75 kW) będzie Cię kosztowało jakieś 30 groszy za godzinę (przy średniej 12 godzin na dobę koło stówki miesięcznie). Niższy czy wyższy model proporjonalnie taniej lub drożej. Weź też pod uwagę, że te urządzenia działają na prąd trójfazowy (380V), który jakoś nad wodę będziesz musiał podciągnąć, ale o to już pytaj elektryka.

Ciekawe jaką skuteczność natleniania mają te urządzenia. Wyglądają nieźle. Mam nadzieje, że uda Ci się z pstrągiem i sandaczem icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Użytkownik szary60 edytował ten post 15 September 2009 - 10:34 AM

#16 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 15 September 2009 - 12:32 PM

Wielkie dzieki przemyśle całą sprawe i chyba skorzystam z pomysłu kolegi myśle że wszystko sie uda teraz tylko czekam aż sąsiad skosi kukurydze i będę mógł rozgarnąć ziemie i wykopać drugi stawik

#17 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 15 September 2009 - 03:14 PM

Mam jeszcze pytanko takie jak sobie poradzić ze złodziejami kusownikami żeby czasami nie przyszło im do głowy przeciągnięcia siatki icon_razz.gif myślałem o zamontowaniu kamery ale kamerę można strącić kamieniem albo wiatrówką wiec chyba to nie jest zbyt dobry pomysł

#18 rafal801106

rafal801106

Weteran

• Members
  • 389 postów

Napisano 15 September 2009 - 03:34 PM

Wyjęcie ryby siatką ze stawu nie jest takie proste dość skutecznie można to zrobić stawiając przestawe na kilka dni lub użyć agregatu radzę jeszcze poczytać na temat doboru narybku do stawu http://www.farmer.pl...e88a74c4b6.html pozdrawiam

Użytkownik rafal801106 edytował ten post 15 September 2009 - 03:52 PM

#19 gandziorz

gandziorz

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 15 September 2009 - 06:07 PM

Karasia nie wpuszczaj, bo wszystko zapleni się dziadostwo.

#20 energy259

energy259

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 15 September 2009 - 09:49 PM

Dzieki za info karasia wpuściłem na początek żeby sie staw użyźnił bardziej bo nic nie było sama glina zero roślin nic teraz myślę nad wpuszczeniem szczupaka do tych karasi żeby zrobił porządek bo naprawde ich na wiosne bedzie za dużo. karpia bede wpuszczał za jakieś 2 tygodnie staw został tak wykopany dla ryb które lubią głębszą i dal tych które lubią płytsza wodę tylko czekam na ten przepływ żeby można było wpuścić coś lepszego

Użytkownik energy259 edytował ten post 15 September 2009 - 09:51 PM

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?