Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiosna

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszykówka.

Napisano 23 marzec 2005 - 23:17

Marzec w powietrzu unosi się już zapach wiosny.
Nad wodą cała przyroda zaczyna budzić się do życia, a wraz z przyrodą zaczynają budzić się wędkarze.
Byłem dziś na rybach, poszedłem na kanał potrenować na płotkach, i ku mojemu zaskoczeniu nad wodą spotkałem wielu wędkarzy.
Każdy z nich siedział w fotelikach z wędkami i co jakiś czas wyciągał płocie po 10 cm. Kiedy znalazłem obiecujące miejsce, usiadłem i zacząłem się rozbijać podszedł do mnie starszy pan. Zazwyczaj nie lubię rozmawiać z ludźmi, gdy jestem na rybach, w tych chwilach cenie sobie ponad wszystko cisze, lecz ten człowiek był inny nie narzucał się od razu z pytaniami " na co tu najlepiej bierze?" czy też nie mówił jak to on w 1934 łapał tutaj wielkie ryby. Rozmowa przebiegała nam sprawnie, tak że zaprzestałem chwilowemu rozkładaniu się na łowisku i kontynuowałem rozmowę. Po krótkiej rozmowie pan ten powiedział rzecz nad którą postanowiłem bardziej się zastanowić, powiedział mi on o młodzieży którą można spotkać nad wodą. Opowiedział mi jak kiedyś łowił ryby, a parę osób zaszło go od tyłu i zabrało mu większość sprzętu...
Zastanawiałem się, czy oni są wędkarzami ? czy zwykłymi złodziejami, którzy kradną byle co i sprzedają to później za grosze na targach.
Opowiadał mi także o złośliwości młodzieży, gdyż widział kiedyś jak wędkarz łowiący obok niego, był dosłownie prześladowany przez grupę bezmyślnych chłopaków.
Zastanawiałem się czemu niektórzy tak właśnie postępują ? i dalej nie potrafię sobie na to odpowiedzieć!?
Mi zawsze się wydawało, że do ludzi starszych trzeba mieć szacunek, czy to już nie obowiązuje??? nie rozumiem tego w dalszym ciągu.
Ale to, co ten człowiek mi opowiedział, dosłownie mną wstrząsnęło.
Pozdrawiam serdecznie!

#2 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 24 marzec 2005 - 08:47

KLiK
Że sytuacja taka nastąpiła to mnie nie dziwi. Napisałeś że poszedłeś nad kanał czyli wnioskuje że w twoim mieście. Wg mnie to jedne z najniebezpieczniejszych właśnie łowisk. Ci "tubylcy" a raczej blokersi nie jezdza PKS'em gdzieś daleko tam gdzie my wędkarze. Dużo było takich sytuacji. Np. Znajomy z poznania 2 razy bił się o sprzęt i 2 razy przegrał, raz połamali mu nos. Wyżej zamieściłem link do telefonów do PSR i SSR w całej Polsce. Jeżeli coś takiego się wam przydaży to dzwońcie na policje, ale również i tam. Dzięki temu wzmożą patrole w miejscu gdzie dokonano napaści i jest szansa że złapie się dowcipnisiów. Temat aktualny był na PW do czego bardzo zachęcam: Klik

• Guests

Napisano 29 marzec 2005 - 18:51

witam

odn. Wiosny mam pytanie czy już coś bierze icon_wink.gif??? co łowicie - bo chciałbym sie wybrac nad wode. czy juz karasia dostaniemy...?

Dzieki pozdrawiam

#4 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 29 marzec 2005 - 19:13

No rybki już biorą ładnie.
Najlepiej jak dotąd skubie płoć i krąpiki, ale myśle, że może jakiś karaś skusił by się także o pochwycenie przynęty, choć nie jest to jeszcze sezon na niego.
pozdrawiam

Gdy człowiek chce upolować tygrysa,
nazywamy to sportem;
gdy tygrys chce upolować człowieka,
mówimy o okrucieństwie.

George Bernard Shaw

• Guests

Napisano 29 marzec 2005 - 22:28

a o ktorej tak najlepiej sie wybrac na tą płotke .. lub inne ..?

dzieki icon_wink.gif

#6 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów

Napisano 30 marzec 2005 - 12:48

No nie wiem to nie zależy ode mnie ale od ryb.
Ja najlepsze wyniki rejestrowalem miedzy godzinami 14 - 19 wtedy bran bylo najwiecej!!
Pozdrawiam

Gdy człowiek chce upolować tygrysa,
nazywamy to sportem;
gdy tygrys chce upolować człowieka,
mówimy o okrucieństwie.

George Bernard Shaw

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych