Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanał Dwory

87 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 21 sierpień 2009 - 09:36

Witam ... chciałem się dowiedziec jak jest na kanale dwory z drapieżnikiem ?? chodzi mi głównie na co się tam najlepiej nastawic i jakich przynęt używac z góry dzięki icon_wink.gif)

#2 icegoly

icegoly

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 11:08

J dziś się wybieram na dwory na białą rybkę......

#3 -Gofer-

-Gofer-

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 19:27

Kanał Dwory to łowisko bardzo specyficzne, obfitujące w drapieżnika. Głównym agresorem jest tam na pewno sandacz, który zdecydowanie liczebnością przebija szczupaka. Nie mało jest też suma i okonia. Łowisko jest jednak trudne i mimo dość dużej liczebności kilku gatunków trzeba dojść do kilku wniosków by skutecznie tam łowić.

#4 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 10:17

Mam pytanko czy łowiąc na Wiśle w Dworach można zostawić bezpiecznie auto icon_question.gif. Mam zamiar wybrać się na Wisłę po raz pierwszy w życiu :!:. Obawiam się, że na rzece bez główek mogę sobie nie poradzić icon_neutral.gif. Może jakieś rady od bardziej doświadczonych spinningistów. Z góry dziękuję za pomoc.

#5 -Gofer-

-Gofer-

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 11:08

Co do samochodu to jest względnie bezpiecznie. Nic złego nam się tam jeszcze nie przytrafiło. Jest to miejsce o dość dużej presji. W weekendy rzadko będziesz tam sam.

Co do spiningowania to wiele zależy od tego co chcesz tam łowić. Jest dużo sandacza, bardzo dużo krótkiego. Więc kopyto, ciężka główka i oraj kamienie. Co jakiś czas przypnij małego woblerka (kleń, jaź). Możesz spróbować też poćwiczyć bolenie. Co do miejscówek - zacznij od progu, poświęć mu sporo czasu. Potem powoli schodź w dół.

#6 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 14:50

CYTAT(-Gofer- @ nie, 23 sie 2009 - 14:08) Wyświetl post
Co do samochodu to jest względnie bezpiecznie. Nic złego nam się tam jeszcze nie przytrafiło. Jest to miejsce o dość dużej presji. W weekendy rzadko będziesz tam sam.

Co do spiningowania to wiele zależy od tego co chcesz tam łowić. Jest dużo sandacza, bardzo dużo krótkiego. Więc kopyto, ciężka główka i oraj kamienie. Co jakiś czas przypnij małego woblerka (kleń, jaź). Możesz spróbować też poćwiczyć bolenie. Co do miejscówek - zacznij od progu, poświęć mu sporo czasu. Potem powoli schodź w dół.

Od progu tzn icon_question.gif Jadę tam pierwszy raz i kompletnie nie wiem, o czym mowa... Patrząc na zdjęcia satelity możesz mi zaznaczyć gdzie jest ten próg. Jeżeli mowa o główkach to, jaka gramatura i czy łowiłeś kiedyś tam kogutami icon_question.gif. Pisząc o boleniach to powiedz mi gdzie ich tam szukać i jak prowadzić przynętę.

Załączone miniatury

• dwory2.jpg

#7 -Gofer-

-Gofer-

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 19:52

CYTAT(bercikZabrze @ nie, 23 sie 2009 - 18:50) Wyświetl post
Od progu tzn icon_question.gif Jadę tam pierwszy raz i kompletnie nie wiem, o czym mowa... Patrząc na zdjęcia satelity możesz mi zaznaczyć gdzie jest ten próg. Jeżeli mowa o główkach to, jaka gramatura i czy łowiłeś kiedyś tam kogutami icon_question.gif. Pisząc o boleniach to powiedz mi gdzie ich tam szukać i jak prowadzić przynętę.

Dowry_II.jpg

Główki przy samym progu ciężkie gdyż woda tam strasznie rwie. 20-25-30 gram. Niżej rzeka trochę zwalnia. Bolenie najczęściej łowi się właśnie w okolicach progu. Moje spostrzeżenie podpowiada, że ta ryba szczególnie upodobała sobie pianę która tworzy się właśnie z przelewającej się wody. Przynęty klasyczne - woblery o kształtach i kolorach uklei (w Wiśle to główne pożywienie wszystkich drapieżników), prowadzone w szybkim tempie. Kogutów tam nie próbowałem.

Użytkownik -Gofer- edytował ten post 23 sierpień 2009 - 19:55

#8 RYBAK24

RYBAK24

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 20:32

Witam.Był ktoś może teraz na Dworach lub w okolicy,dzieje sie coś czy dalej taka nędza...pozdro

#9 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 10:39

Mam pytanko do tych którzy jeżdżą w te okolice. Czy o tej porze roku jest sens nad kanał sie wybierać? Ryba tam siedzi cały rok, czy o tej porze nie ma czego tam szukać? Myslę przede wszystkim o leszczach i sandaczu. Za wszystkie info z góry dziękuję...

#10 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 06 grudzień 2009 - 18:45

byłem wczoraj ... od samego rana jeszcze ciemno było ... ehh nędza totalna ... z początku jedna na żywca i DS... przez 3 godziny kompletne zero zrezygnowalismy z kumplem bo bylo troche zimno i poszlismy spiningowac ... ani bicia nic
Wędkarstwo karpiowe No Kill

#11 Włodzimierz 69

Włodzimierz 69

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 08:41

Dwory to moje ulubione łowisko, dlatego że występuije tam i sandacz i szczupak , a także sporo leszcze i płoci .. łowienie jest trudne , a sa miejsca gdzie prąd wody zmnienia kierunek ( woda cofa się) .. dla osoby nieznającej tego kanału może to byc spore zaskoczenie icon_smile.gif .. ale to lowisko moge polecic każdemu kto lubi się troche pomęczyć i aktywnie połowic -

#12 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 19:56

CYTAT(Włodzimierz 69 @ śro, 16 gru 2009 - 11:41) Wyświetl post
Dwory to moje ulubione łowisko, dlatego że występuije tam i sandacz i szczupak , a także sporo leszcze i płoci .. łowienie jest trudne , a sa miejsca gdzie prąd wody zmnienia kierunek ( woda cofa się) .. dla osoby nieznającej tego kanału może to byc spore zaskoczenie icon_smile.gif .. ale to lowisko moge polecic każdemu kto lubi się troche pomęczyć i aktywnie połowic -

A zimną porą roku ryba tez tam siedzi? Podobno jest tam ok 2-3 m głębokości, więc ryby tam raczej nie zimują?

#13 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:09

Powiedzcie mi cos na temat odcinka Wisły w miescu gdzie zaczyna sie Kanał, aż do miejsca gdzie się kończy jak z dostepem do rzeki ??. Drugie pytanie co lepsze kanał czy Wisła ??

#14 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:11

CYTAT(bercikZabrze @ czw, 17 gru 2009 - 23:09) Wyświetl post
Powiedzcie mi cos na temat odcinka Wisły w miescu gdzie zaczyna sie Kanał, aż do miejsca gdzie się kończy jak z dostepem do rzeki ??. Drugie pytanie co lepsze kanał czy Wisła ??

Dobre pytania, aczkolwiek odpowiedzi raczej sie nie doczekasz... Coś zamarło nam to forum wraz z nastaniem zimy...

#15 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:16

CYTAT(robson.b @ sob, 19 gru 2009 - 01:11) Wyświetl post
Dobre pytania, aczkolwiek odpowiedzi raczej sie nie doczekasz... Coś zamarło nam to forum wraz z nastaniem zimy...

Teraz zimą kanał dwory musi być ostoją dla wiekszości ryb... Ale wiosną chyba lepsza Wisełka icon_smile.gif

#16 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 19:48

CYTAT(bercikZabrze @ sob, 19 gru 2009 - 20:16) Wyświetl post
Teraz zimą kanał dwory musi być ostoją dla wiekszości ryb... Ale wiosną chyba lepsza Wisełka icon_smile.gif

Tego pewien nie jestem. O efektach na Wisle w tych rejonach nie słyszalem, natomiast z kanału w miesiącach maj, czerwiec zgłoszono
już kilka leszczy w granicach 3-4 kg.

#17 arek1985

arek1985

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 21:12

Przepraszam że się wpinam ale nie wiedziałem gdzie to wstawić a temat trochę podobny...A mianowicie co myślicie na tamat kanału w Przeciszowie???Warto się tam wybrać???I na jakie gatunki ryb się tam nastawiać???

#18 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 21:18

CYTAT(arek1985 @ nie, 20 gru 2009 - 00:12) Wyświetl post
Przepraszam że się wpinam ale nie wiedziałem gdzie to wstawić a temat trochę podobny...A mianowicie co myślicie na tamat kanału w Przeciszowie???Warto się tam wybrać???I na jakie gatunki ryb się tam nastawiać???

Najlepiej jak bys nowy temat zapodał... A na temat tego kanału nic ci nie powiem bo pierwszy raz o nim słysze icon_sad.gif

#19 arek1985

arek1985

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 21:30

Na drugi raz tak zrobię,on podobno właśnie jest połączony z kanałem dwory i póżniej gdzieś do wisły wpada.Dokładnie to się nazywa ta miejscowość Przeciszów Las,przynajmniej tak słyszałem icon_neutral.gif

#20 -Gofer-

-Gofer-

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 23:30

Dwory to woda bardzo trudna i nieprzewidywalna. Właśnie wróciłem. Cztery kije z trupami bez dotknięcia, w miejscu gdzie w letnich miesiącach działo się całkiem dobrze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych