Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Szybkim Sposobem Wyłowić Karasie Z Łowiska Metody Kłusoli

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 12:40

W stawiku mam MAAASEE karasi 5-6 cm, zarybiłem stawik 100 karpia i 50 amura, teraz chce jakoś wytępić karasie nie zabijając karpi i amurów, dzisiaj pojade spróbować z podrywką, macie inne sposoby?staw ma kształt prostokąta... dno jest spadziste, od 30 cm, do 1,3-1,6 m, czytałem inne tematy ale nadal niewiem co zrobić.... na wędke odłowiliśmy około 500 sztuk, a dalej biorą jak szalone i to jeden w jeden takie same 5-7 cm

dzisiaj zobacz emój patent, siatke umocniłem drutem żeby się nie zginała pod wodą, będzie prosto opadać, na samym końcu siatki przymocowałem ususzony chleb myśle że jak wejdą to je wyciągne.... ja jade z taką siatką, a tata z podrywką...

poradźcie czym jeszcze można łowić, nieuszkadzając karpii icon_neutral.gif

Jakie sa jeszcze metody których używają kłusownicy? jest to bajorko, a w ięc przywatne, czyli mogęzastawiać siatki itp?

Użytkownik Adamas1 edytował ten post 06 sierpień 2009 - 12:45

#2 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:15

najprosciej byloby spuscic ten staw i wtedy dokonac selekcji podrywka nie wylapiesz wszystkiego jak postawisz siate to mozesz pokaleczyc karpie hmmmmm jezeli te karpie sa w miare duze wpusc tam ze 3 szczupaki i problem sie rozwiaze piszesz ze karasie maja 5-6 cm wieksze okonie tez sobie z nimi poradza wyczyszcza zbiornik z drobnicy jak ta lala

Użytkownik blackdog edytował ten post 07 sierpień 2009 - 08:36

nie ma ryb ,ktore nie biora sa tylko ryby, które sa nieumiejetnie wabione do brania

#3 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 17:02

Rowniez optowalbym za umieszczeniem w zbiorniku populacji drapieznika, byc moze naturalna selekcja bedzie trwala dluzej, ale dzieki temu uzyskasz staly balans gatunkowy. W innym przypadku twoje dorazne dzialania beda mialy charakter niekonczacej sie opowiesci.

pozdrawiam

#4 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 09:04

wczoraj na podrywke złapałem 1 karasia, a na mój wynalazek 6 sztuk... na noc to zostawiłęm, za 2 godz podjade obejrzeć... na wędke około 20 sztuk... niestety karpiki też się trafiają... karpie to narybek, tego samego wzrostu jak karasie ;/ za rok, dwa, już będzie co łapać może...

#5 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 13:50

CYTAT(Adamas1 @ pią, 07 sie 2009 - 10:04)  
wczoraj na podrywke złapałem 1 karasia, a na mój wynalazek 6 sztuk... na noc to zostawiłęm, za 2 godz podjade obejrzeć... na wędke około 20 sztuk... niestety karpiki też się trafiają... karpie to narybek, tego samego wzrostu jak karasie ;/ za rok, dwa, już będzie co łapać może...

No to chyba trzeba rozpatrzyc inne metody...przyczym przy zalozeniu ze karp jest narybkiem wpuszczenie drapieznika jest wysoce ryzykowne.

#6 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 15:14

właśnie, tymbardziej że karp to jest delikatna ryba, zostane przy żakach itp... powoli są z tą plagą uporam takie coś zrobiłem: http://w32.wrzuta.pl...vrIl9PTE/siatka

Użytkownik Adamas1 edytował ten post 07 sierpień 2009 - 15:20

#7 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 15:47

na twoim miejscu bym to zostawił w cholere karp podrośnie amur podrośnie rzucasz żaki i wyławiasz a taki karaś w occie jest nawet nawet ^^ a przy łowieniu karpia czy tam amura bierzesz twardszą przynętę (np : kukurydza) i większy haczyk więc i tak drobnica nie ruszy a regularnie jak będziesz karasia wyławiał to bd ok ^^

#8 =NOWY=

=NOWY=

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 17:27

zalezy jak duzy jest ten staw ? Ale ja bym przeciągnoł duzą siate po całym stawie i wiekszosc by sie wyłapało, tak jak to robią kusole

#9 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 14:47

znajomy móiłe że były właściciel utopił w tym stawie kopaczke do ziemniaków icon_mrgreen.gif zbytnio w to niewierze, chociarz... nigdy nic nie wiadomo, coś tam jest bo aż się kotwica wygieła... chyb a nie pozostanie mi nic innego jak to codzienne wyłapywanie wędkom...

#10 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 08:51

a ja bym to zostawil i za jakies 2-3 lata wpuscil drapieznika ladnie by sie pasl wtedy na tych karaskach
nie ma ryb ,ktore nie biora sa tylko ryby, które sa nieumiejetnie wabione do brania

#11 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 19:24

staw około 400 m2

#12 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 20:23

CYTAT(Adamas1 @ czw, 06 sie 2009 - 15:40)  
...Jakie sa jeszcze metody których używają kłusownicy?...

Prądem?
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#13 ffranek

ffranek

Weteran

• Members
  • 149 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:59

CYTAT(terminator @ pon, 10 sie 2009 - 23:23)  
Prądem?

Prądem wytłucze przecież wszystko, a o to nam nie chodzi

#14 sKy

sKy

Weteran

• Members
  • 207 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 22:20

Tak troche poza tematem, skoro masz tak dużo tych karasi to zachacz o jakiś sklep i te wyłowione sprzedawaj do sklepu.

#15 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 10:29

CYTAT(sKy @ wto, 11 sie 2009 - 01:20)  
Tak troche poza tematem, skoro masz tak dużo tych karasi to zachacz o jakiś sklep i te wyłowione sprzedawaj do sklepu.

Ogłoś na wiosce, że karasie za darmo - trzy dni i będziesz miał po rybach icon_wink.gif

#16 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 11:31

heh tylko jak ogłosze na wsi e mam stawik niedaleko wioski z karpiami amurami i karasiami, to oni wszystko wytrzepią... nawet się tam na wiosce niema co chwalić że się ma...

A DO JAKIEGO SKLEPU TO SPZEDAWAĆ!!! do wędkarskiego na żywca? po ile tam stoją???

#17 sKy

sKy

Weteran

• Members
  • 207 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 13:32

No do wędkarskiego. Myślę , że 50gr za sztuke dotaniesz icon_smile.gif

#18 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 13:47

CYTAT(sKy @ wto, 11 sie 2009 - 16:32)  

Myślę, że to dobry pomysł - będziesz miał motywację do ciągłego wyławiania - a może z czasem uznasz, że to amury i karpie są intruzami. icon_biggrin.gif

#19 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 03:38

CYTAT(sKy @ wto, 11 sie 2009 - 14:32)  

I klopot stal sie zyla zlota.... icon_wink.gif

#20 Adamas1

Adamas1

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 13:49

50 POLSKICH GROSZY??? OOOOO łał... a bywa że ich tam natrzepie 100 sztuk w pare godzin.... wowww w cały dzień ze 200 sztuk by było.... = 100 złotych... jej, chyba przejade się do zoologicznego...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych