Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalew Zegrzyński, Narew

264 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zając

Zając

Weteran

• Members
  • 151 postów

Napisano 16 wrzesień 2010 - 15:44

CYTAT(PiotrEl @ pon, 13 wrz 2010 - 15:36) Wyświetl post
W okolicy Łachy normalny poziom, wspomnianego przez Kol. Jacek_wpr oleju w sobotę ani w niedziele z brzegu nie widziałem.

witam, a jak uciąg i brania? duzo ludzi w weekend?

#42 PiotrEl

PiotrEl

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 08:30

CYTAT(Zając @ czw, 16 wrz 2010 - 18:44) Wyświetl post
witam, a jak uciąg i brania? duzo ludzi w weekend?

Wzdłuż "dróżki" ludzi sporo, ja byłem w troche innym miejscu gdzie woda prawie stała, ale nie połowiłem, jedynie można było uklei połowić jak ktos lubi w occie icon_wink.gif

#43 Lenard

Lenard

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 21:38

Byłem wczoraj na Narwi, poniżej zapory w Dębe i uganiałem się za szczupłym aczkolwiek bez wyników.
Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że mam b. hu*** plecionkę;/ i może dobrze, że nie miałem brania bo i tak bym nie wycholował ryby, a tylko została by w pysku z przynętą.
Co do warunków - wysoka woda, trudne podejście do łowiska.

#44 Telemaniak19

Telemaniak19

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 12:56

Witam, jak wygląda sytuacja na rzece? Bierze coś? Kto łowił już od marca niech się wypowie bo nie wiem czy warto się wybierać. icon_smile.gif

#45 Telemaniak19

Telemaniak19

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 18:46

Ponawiam:)

#46 blood

blood

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 07:47

Witam! Wędkowałem na Narwi ostatnio w dniach 27 i 28 kwiecień w miejscowości orzechowo i muszę przyznać, że wyniki są zadowalające, W sumie złowiłem w ciągu tych dwóch dni 10 kg ryby. Pierwszego dnia złowiłem ładnego leszczyka, który miał ponad 2 kg. Byłem również wczoraj, ale niestety już nie było tak kolorowo - zero brań! Ale początek sezony i tak uważam za udany! A jak tam wygląda sytuacja na zalewie zegrzyńskim, jutro rusza sezon szczupakowy, jak ktoś będzie od jutra poławiał tą piękną rybę niech napisze jakie wyniki ?????????????????

#47 cinek251

cinek251

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 02 maj 2011 - 16:53

bylem w nocy z 30 na 1 maja w okolicach pultuska, od 19 do 6 rano tylko jeden krap, woda wysoka, nurt szybki.... Chyba trzeba zaczekac na stabilniejsza pogode i mniejsza wode...

#48 blood

blood

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 02 maj 2011 - 19:04

Ja jak wędkowałem pod koniec kwietnia przy pięknej słonecznej pogodzie najlepsze brania były od 12 do 17, a później nic nawet żadnego puknięcia nie było! Na razie pogoda na początku maja nas nie rozpieszcza!!! A jak tam wyniki na zalewie zegrzyńskim???????????????

#49 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 14:46

Witam.
Jakieś nowe informacje z Narwii i Zegrza?

Pozdrawiam

#50 Telemaniak19

Telemaniak19

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 22 maj 2012 - 18:07

Witam, jak wygląda sytuacja na rzece? Bierze coś?

#51 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 08:50

Chyba nikt już tam nie jeździ... icon_wink.gif A chciałem się na nocke wybrać....

#52 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 12:32

A zatem, jak się ma sytuacja na Zalewie i Narwi (miejscowość Łacha na prawo od mostu w Wierzbicy):

Białoryb - MNIEJ NIŻ ZEROOOOOOO, MNIEJ NIŻ ZEROOOOOOO, a to za sprawą jętki, od której woda aż gęsta. Aczkolwiek rano do przystani w Wierzbicy przypłyneli rybacy i mieli ze 350 kg leszcza przy czym część taka w okolicach 2-3kg. Czyli ryba jest, tyle że nie bierze.

Ja ustawiałem się na sandacza z gruntu. Wynik - najpierw okoń, taki ok 25 cm. po czym zaraz później sandacz. Zdjęcie poniżej. Oczywiście natychmiast został wysłany spowrotem z misją przyprowadzenia dziadków, ale urwis chyba nie posłuchał... icon_wink.gif

I tu pojawia się pytanie wynikające z mojego mizernego doświadczenia z łowieniem sandacza w rzece - miałem w ciągu nocy jeszcze trzy brania - wyglądały tak, że 3-4 mocne uderzenia w kij i cisza. Za pierwszym razem czekałem na poprawkę - nie było. Za drugim od razu zaciąłem - pusty hak. Za trzecim znów poczekałem i znów cisza. Co robiłem źle ? Pomyślałem, że to sandacz poczuł opór i od razu wypluł przynętę, ale nie da się inaczej tego zrobić (albo ja nie umiem) bo jest uciąg, płyną trawy, liście etc. i nawet jak ustawie wolny bieg, to po jakimś czasie na żyłce zbierają się farfocle i ciągnie tak czy inaczej. Może na rzece jakoś inaczej się to robi - będę wdzięczny za podpowiedź.

A na koniec jeszcze jedno - na czerwonego robaka/rosówkę wędkarze co chwilę mieli na hakach sumki w granicach 25-35 cm. także tą przynętę odradzam icon_wink.gif

Ogólnie drapieżnik łaził widać było, ale przy samym brzegu bo tam siedziała drobnica i obrzerała się jętką.

Nieregulaminowe zdjęcie sandacza, musiałem ciachnąć. icon_wink.gif
Pozdrawiam
Dawido

#53 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 16 czerwiec 2012 - 10:51

Dziś w nocy powtórka - bez brania drapieżnika.

Na ok. 15 wędkarzy padl 1 leszcz przez całą noc.

#54 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 20:14

Również i ja spędziłem 24h nad Narwią w okolicach Pułtuska. Byliśmy we dwóch i w okolicy ok 3 wędkarzy. Przez całą noc nic się nie działo. W dzień dokładnie to samo. U nikogo!!

Tak więc niestety z przykrością, ale muszę odradzić łowisko... Takiej sytuacji dawno nie było...

A jak u Was?

A możecie podpowiedzieć gdzie można się udać nad Narew na długosci Serock - Pułtusk? Interesowałoby mnie jakieś cihce i spokojne miejsce na rozbicie biwaku na 24h...

Pozdrowienia dla wszystkich

#55 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 12:13

CYTAT(marVin @ pon, 18 cze 2012 - 23:14) Wyświetl post
Tak więc niestety z przykrością, ale muszę odradzić łowisko... Takiej sytuacji dawno nie było...

A jak u Was?

Witam!

Hm...wygląda na to, że mizeria jest niestety wszędzie, nie tylko na samym ZZ. Przyzan, że w tym roku jeszcze nie łowiłem na ZZ, więc mogę niewiele wiedzieć o tym co się dzieje, ale w niedziele podjechałem na pół godziny do przystani do Zegrza żeby chociaz popatrzeć na wodę (w tym roku byłem tylko dwa razy, ale...na Bałtyku) i dowiedziałem się, że przez większość maja robili jakiś remont na zaporze i woda poszła w dół o ok. 50 cm. Przystaniowy mówił, że przez ten okres aż do teraz nic sie nie dzieje, wygląda jakby ryba poszła w górę Narwi czy też Bugu. Ostatnio zainteresowałem się tematem, bo ciągnie mnie już do spiningu i mojego ulubionego "opadu". Poczyniłem nawet troche zakupów by odświeżyć zapas przynęt. Jeśli dobrze mi się ułoży w pracy, to w niedzielę jestem w Zegrzu icon_wink.gif

Dajcie proszę znać gdybyści słyszeli coś o wynikach spiningistów.

Asp,

wiesz jaka ryba najbardziej mnie interesuje... icon_smile.gif

Pozdr!

Marcin
MIŁOŚNICY METODY "Z OPADU" - ŁĄCZCIE SIĘ!!!

#56 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 14:30

Martin kopę lat !!! icon_biggrin.gif

Słuchaj, wybieram się prawdopodobnie jutro na nockę jakbyś był zainteresowany icon_smile.gif (hyh, jak to zabrzmiało icon_razz.gif )

W dzień chce posiedzieć z koszykiem, bo potrzebuje troche drobnicy na zupę (dostałem fajny przepis i muszę wypróbować icon_razz.gif ) a noc chce poświęcić sandaczowi.

#57 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 14:44

Witam,

Panowie, dajcie znać po weekendzie jakie wyniki.
Powodzenia icon_smile.gif

#58 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 21:48

Niska woda, w nocy na uklejkę mały sumek a tak to nic. Białoryb zero na całym brzegu (Łacha, koło mostu w Wierzbicy) icon_sad.gif

#59 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 04 sierpień 2012 - 10:51

Witam Was,

Niestety nie mam dobrych wieści. Wielkie "NIC" na zalewie zegrzyńskim i narwii. Na Narwii był też znajomy łódką - we dwóch na 4 wędki przez prawie 36h - tylko kilka małych leszczyków.

Przy okazji dorzuce temat Wisły - okolice Góry Kalwarii. Niski poziom wody - brań brak... Drapieżnika również nie widać.

Wszystko wskazuje na fatalny sezon...

Pozdrawiam

#60 sit

sit

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 04 sierpień 2012 - 13:09

w końcu ten szczupak coś musi zacząć żreć;d
pewnie będzie jakiś jeden genialny tydzień ze cokolwiek wrzucisz do wody i będziesz wyciągać drapieżniki;d

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych