Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Nowy Rekord Polski Karasia

40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:04 PM

Podaję link do artykułu o nowym rekordzie Polski karasia >>kilk<<
Karaś miał 4,05kg

#2 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 16 July 2009 - 01:08 PM

CYTAT(Rydlu7 @ czw, 16 lip 2009 - 16:04) Wyświetl post
Karaś miał 4,05kg

Miał... bo poszedł do gara. Żałosne zabijac takie okazy... icon_eek.gif
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#3 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:13 PM

Fajny BYŁ ten karaś.Ale wiadomo musiał go zabić i zabrać do domu bo przecież nikt by mu nie uwierzył.... icon_neutral.gif icon_neutral.gif fotka to za mało...szkoda mi takich ludzi icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

#4 igorziom12

igorziom12

Weteran

• Members
  • 168 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:14 PM

szkoda rybki, naprawdę:P Ale karaś Niezły.icon_razz.gif

#5 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:20 PM

Ktoś się orientuje jaki był poprzedni rekord karasia?
Trzeba przyznać że szkoda tej rybki icon_neutral.gif

#6 kolczat

kolczat

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:30 PM

Dla niektorych wszystkie ryby sa zjadliwe icon_sad.gif

#7 marek9889305

marek9889305

Weteran

• Members
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;)

Napisano 16 July 2009 - 01:30 PM

Karaś 3,9 kg

Karaś srebrzysty 3,4 kg

NIe wiem czy aktualne

#8 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 16 July 2009 - 01:41 PM

CYTAT(jinx_da_cat @ czw, 16 lip 2009 - 14:08) Wyświetl post
Miał... bo poszedł do gara. Żałosne zabijac takie okazy... icon_eek.gif

CYTAT(wojtek_16 @ czw, 16 lip 2009 - 14:13) Wyświetl post
Fajny BYŁ ten karaś.Ale wiadomo musiał go zabić i zabrać do domu bo przecież nikt by mu nie uwierzył.... icon_neutral.gif icon_neutral.gif fotka to za mało...szkoda mi takich ludzi icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

CYTAT(igorziom12 @ czw, 16 lip 2009 - 14:14) Wyświetl post
szkoda rybki, naprawdę:P Ale karaś Niezły.icon_razz.gif

CYTAT(Rydlu7 @ czw, 16 lip 2009 - 14:20) Wyświetl post
Ktoś się orientuje jaki był poprzedni rekord karasia?
Trzeba przyznać że szkoda tej rybki icon_neutral.gif

CYTAT(kolczat @ czw, 16 lip 2009 - 14:30) Wyświetl post
Dla niektorych wszystkie ryby sa zjadliwe icon_sad.gif

Panowie, dlaczego krytykujecie kogoś, kto skorzystał ze swojego prawa wzięcia ryby ze sobą? Czy jest to zabronione ? Popieram wypuszczanie ryb ale nie krytykuję, jeśli ryba była wzięta zgodnie z prawem nie w okresie ochronnym. Póki co mamy takie prawo w nie inne i należy się do tego dostosować. Metodę C&R szerzmy ale w inny sposób niż ten !
Pozdrowienia
Klay

#9 zakrzak_z11

zakrzak_z11

Weteran

• Members
  • 101 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:01 PM

CYTAT(Klayman @ czw, 16 lip 2009 - 14:41) Wyświetl post
Panowie, dlaczego krytykujecie kogoś, kto skorzystał ze swojego prawa wzięcia ryby ze sobą? Czy jest to zabronione ? Popieram wypuszczanie ryb ale nie krytykuję, jeśli ryba była wzięta zgodnie z prawem nie w okresie ochronnym. Póki co mamy takie prawo w nie inne i należy się do tego dostosować. Metodę C&R szerzmy ale w inny sposób niż ten !

....a chciałbyś kiedyś złowić taką rybkę???

...dlatego powinien ją wypuścić...by kiedyś inni mogli się z niej cieszyć
~Catch & Release~

#10 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:21 PM

Nigdzie nie pisze w regulaminie że ryby nie możesz brać do domu (oprócz te objęte ochronom). Oczywiście ze popieram wypuszczanie ryb ale to i tak za wiele nie da przy tym ze rybak siecią lub kłusownik wyłapie siecią tyle ryb jak ty np przez pół roku to jest dopiero.

A panu Gratulacje Ładny Karasek icon_smile.gif Oczywiście Sam Nie Łapie Karasi Ale Piękny Okaz.

#11 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:29 PM

tak wogole to jest niedzielny wedkarz.CZy w sklepie dostaniecie wedke okumy??On taka ma a takie sa na bazarze.Kolowrotek jaxon tez renomowana firma.Chwała mu za to ze zlowil na taki sprzet taka rybe.Niewiarygodne szczescie

#12 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1481 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:31 PM

Ostatnio przez trzy poranki z rzędu marzył mi się taki okaz. Złowiłem za to sporo jego wnucząt icon_biggrin.gif

Pan pomyślał, że jak go wypuści to się rybka upasie i ktoś pobije jego rekord.
Ja zabieram często ryby, ale takiego to by mi było raczej szkoda ubić.
Вода это колыбель разумной жизни.

#13 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:31 PM

wedkarze popierajacy metode C&R wypuszczaja ryby a kulsownicy zabieraja do domu 15 razy tyle i nie patrza czy ma wymiar czy nie!! wiec jesli ktos zabierze sobie czasem rybe do domu to nie widze w tym nic zlego

#14 groszek

groszek

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:47 PM

Tylko pogratulować okazu icon_smile.gif

Pozdrawiam

#15 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 821 postów

Napisano 16 July 2009 - 02:54 PM

Oczywiście złowiona ryba należy do "łowcy", dodatkowo w niektórych środowiskach istnieje "presja" na przechwalanie się zdobyczami. Więc rozumowanie jest na zasadzie:
- Jak wypuszcze, to kto mi uwierzy?
Rozwiązać to mogłyby np. górne wymiary ochronne, ale póki nie istnieją wg prawa wszystko jest OK. Pozostaje jednak pewien niesmak...
Rekord i co dalej?

Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 16 July 2009 - 02:58 PM

CYTAT(HANI @ czw, 16 lip 2009 - 15:31) Wyświetl post
wedkarze popierajacy metode C&R wypuszczaja ryby a kulsownicy zabieraja do domu 15 razy tyle i nie patrza czy ma wymiar czy nie!! wiec jesli ktos zabierze sobie czasem rybe do domu to nie widze w tym nic zlego

Idąc Twoi tokiem rozumowania, powinniśmy brać wszystko co łapiemy, żeby nie zostało dla kłusoli..

Zmiany?? Wszyscy za!!
Najtrudniej jednak zacząć od siebie....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#17 elsjusz

elsjusz

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 16 July 2009 - 03:08 PM

Ja mam przykład w Jeziorze Dominickim (Boszkowo) kiedyś był ogrom ryb nawet jak ryba nie żerowała to i tak nawet z pomostu sie złapało kilka-kilkanaście a jak brała to kurde wędkarze wyciągali po 200 ryb i niektóre takie ze hoho a "rybacy" niby tak sie nazywają
łapiąc do barów i restauracji i na sprzedaż wygłupiali sie i wyciągali tyle że na łodzi im sie nie mieściło a teraz płynąc łódka jak ryba nie żeruje to nic nie wyciągniesz jak żeruje w połowie to góra 10 ryb a jak bardzo dobrze to może 30 tak jak ostatnio wyciągnąłem z tatom i dziadkiem teraz w niedziele jadę ale będę tez buszował za okoniem i szczupakiem :> Wydaje mi się że przyszłe pokolenie lub ci wszyscy młodzi jak ja i troszkę starsi będą robili C&R albo z kilka ryb na kolacje bo starsi jadą po ryby nie na bo od dziada pra dziada brali ryby i nie widzą sensu jechania na ryby oczywiście nie wszyscy icon_smile.gif

#18 SztoruS

SztoruS

Weteran

• Members
  • 549 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo :)

Napisano 16 July 2009 - 03:19 PM

Pogratulować okazu szkoda że już sobie nie popływa

Pozwole właczyć się do dyskusji

Niby ryby ponad wymiar mozna zabierać rozumiem że wielu wedkarzy jedzie po "miecho"
Im widza wieksza rybe tym sa bardziej podjarani powinny zostać wprowadzone zakazy zabierania wielkich okazów których i tak jest teraz strasznie mało a złowienie czegoś wiekszego niż 2kg graniczy z cudem

C&R

#19 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 16 July 2009 - 09:44 PM

Pasiasty troszke zle mnie zrozumiales (albo ja zle napisalem) nie chodzi mi o zabieranie kazdej zlowionej ryby icon_smile.gif sam wiekszosc wypuszczam icon_smile.gif ale zdaza sie ze zabieram do domu icon_smile.gif czesto wybieram sie na karasie, lowie okazay po 45 cm i jesli nalowie ich np 8 to 2 zabieram a reszta do wydy wraca icon_smile.gif chodzi mi o to ze kazdy ma prawo do zabrania swojej zdobyczy icon_smile.gif owszem jestem za wypuszczaniem najwiekszych okazow icon_smile.gif

#20 rafa84

rafa84

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 16 July 2009 - 10:04 PM

CYTAT(karpik888 @ czw, 16 lip 2009 - 17:29) Wyświetl post
tak wogole to jest niedzielny wedkarz.CZy w sklepie dostaniecie wedke okumy??On taka ma a takie sa na bazarze.Kolowrotek jaxon tez renomowana firma.Chwała mu za to ze zlowil na taki sprzet taka rybe.Niewiarygodne szczescie

Aha, i to świadczy o tym że to niedzielny wędkarz bo ma wędkę niby z bazaru, kołowrotek jaxona... no i co z tego? To o niczym nie świadczy bo sprzęt a tym bardziej "firma" ryb nie łowi. Ja na sprzęt bazarowy złowiłem swoje największe ryby i zdarzało się że bywałem na rybach nie mal co dzień i nie uważam się za niedzielnego wędkarza bo sprzęt nie ma nic do tego.

Łowcy gratuluje pięknej rybki i życzę dalszych sukcesów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?