Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Na ryby w marcu...

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid212

dawid212

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 26 February 2006 - 07:58 PM

Witam! Jestem początkującym wędkarzem. W zeszłym roku wykupiłem kartę i w tym też mam taki zamiar. Jako że zostało mi kilka dni urlopu i do końca marca muszę je wykorzystać, chciałbym przez ten wolny czas wybrać się na ryby. I tu się pojawia moje pytanie... Jakie ryby mogę łapać w marcu? Czy mogę używać spławikówki czy raczej gruntówki?
Jakich przynęt i zanęt używać? Byłbym wdzięczny za pomoc...

#2 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 26 February 2006 - 08:25 PM

metoda połowu nie ma znaczenie, w marcu możesz łowić leszcze, karpie, płocie poleciłbym ci zanętę uniwersalną wzbogaconą np. w kukurydze to samo zakładasz na haczyk i łowisz icon_smile.gif wiosną łowi sie tak samo jak latem z tym że jedne ryby są strasznie ostrożne a inne aż skaczą na haczyk icon_smile.gif

#3 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo !

Napisano 27 February 2006 - 07:42 AM

trzeba jeszcze tylko dodac ze lowisko to rzeka bo jeziora w marccu sa jeszcze skute lodem a jezeli nie ma juz lodu to i tak wieksze szanse na ładny połów masz w rzece

#4 dawid212

dawid212

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 27 February 2006 - 05:08 PM

Dzięki za odpowedź. Za bardzo w rzece nie umiem łowić. Wolę jeziora. Może pod koniec marca już odmarzną... No nic trza się będzie podszkolić w łapaniau na rzece.

#5 elwis76

elwis76

Wędkarz

• Members
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Sport, wedkarstwo, akwarystyka

Napisano 28 February 2006 - 02:44 PM

Ja bym sie nie zgodził ze metoda lowienia w marcu nie ma znaczenia. Oczywiscie mozna łowic roznie ale ktora bedzie najbardziej skuteczna. Moim zdaniem grunt odpada. Temperatura wody na dnie jest znacznie nizsza niz wyzej i ryby sa bardziej ospale. Polcem wody płynace gdyz tam woda sie szybciej oczyszcza i natlenia a co za tym idzie ryba tez tam jest zywsza i ma lepszy apetyt

#6 berth

berth

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 28 February 2006 - 03:50 PM

jeżeli chodzi o wody stojące to bym proponował łowić delikatnie blisko brzegu,gdzie jest płytko i woda szybciej się nagrzewa.ja wiosną do zanęt dodaję więcej zapachów a łowię przeważnie na przynęty zwierzęce.

#7 dawid212

dawid212

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 28 February 2006 - 03:59 PM

CZyli rozumiem, że zanęty i przynęty o tej porze roku powinny być bardziej pachnące? A przynętę warto "pomaczać" w dipie (nie mylić z du...ą:)), no ochotkowym?

#8 berth

berth

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 28 February 2006 - 04:03 PM

QUOTE(dawid212)
CZyli rozumiem, że zanęty i przynęty o tej porze roku powinny być bardziej pachnące? A przynętę warto \"pomaczać\" w dipie (nie mylić z du...ą:)), no ochotkowym?

Można i tak.Wiosną można bardziej aromatyzować zanęty ponieważ w zimnej wodzie zapachy wolniej się rozchodzą.Niektórzy nawet wkładają do koszyczków zanętowych chusteczkę lub coś podobnego nasączone atraktorem, ale osobiście tego nie próbowałem.

#9 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 28 February 2006 - 08:56 PM

U nas lód potrzyma do maja :] . W marcu jeszcze zawody podlodowe.
Polecałbym jeziora do których wpadają rzeki. Ustaw się przy samym wylocie i zarzuć poprostu spławikówkę z jakąś naturalną przynętą (rosówka, chruścik, ochotka) i nęć tym co masz na haku obciążony m glinką lub ziemią.

#10 Guest_taraxacus_*

Guest_taraxacus_*
  • Guests

Napisano 01 March 2006 - 09:53 AM

wal do nas do Kłodzka na wiosenne pstrągi ja juz tylko czekam jak lód z rzeki wojsko rozkruszy. ale jeszcze sie nie kwapią. A tak na poważnie to na spinning na wiosne jest fantastyczna zabawa. pozdro

#11 Korey

Korey

Wędkarz

• Members
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, programistyka

Napisano 21 March 2006 - 12:32 PM

a w marcu na spinning to co można złapać na małej rzeczce??
Kiedyś złowię dużo rybkę!
U mnie też klikajcie prosze:
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=83999

#12 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 21 March 2006 - 08:10 PM

QUOTE(Korey)

katar icon_smile.gif łowiłem na spinning 2 dni w Odrze i kolejne 2 dni w małej rzece Oławie przynęty zmieniałem co chwile i ani jednego brania

#13 berth

berth

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 21 March 2006 - 09:10 PM

QUOTE(adams1999)
QUOTE(Korey)

katar icon_smile.gif łowiłem na spinning 2 dni w Odrze i kolejne 2 dni w małej rzece Oławie przynęty zmieniałem co chwile i ani jednego brania

można też złapać ptasią grype icon_biggrin.gif icon_lol.gif

#14 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 21 March 2006 - 09:28 PM

chodziło mi o to że w dużej rzece nic nie złowiłem a w małej było tak samo

#15 lesio

lesio

Wędkarz

• Members
  • 64 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo,rpg piłka, nożna

Napisano 22 March 2006 - 04:10 PM

co do zanęty najlepiej wybrać ciemną i dołożyć do niej ochotki a na haczyk też ochotki, a co do spinningu to poradził bym 3cm gumeczke motor oil i łowienie wzdłuż pasma trzcin daje szanse na 15cm okonie może to mało ale daje to prawdziwą frajde

#16 Korey

Korey

Wędkarz

• Members
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, programistyka

Napisano 26 March 2006 - 12:00 PM

to miałeś pecha z tym katarem proponuje cieplej się ubiera mój kumpel ładnego sandacza ciachnął i okoni wiele też było a od kiedy do kiedy okres ochronny szczupaka??
Kiedyś złowię dużo rybkę!
U mnie też klikajcie prosze:
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=83999

#17 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 26 March 2006 - 12:09 PM

Masz kartę ? Jak masz to nie wiem jakim sposobem ... jeśli nie masz a wędkujesz to jesteś kłusownikiem. Jest już temat gdzie znajduję sie wszystko o okresach. RAPR Cie obowiązuje !
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania