Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Lekki Spinning Na Okonia

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 FlyBoy

FlyBoy

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 04 July 2009 - 02:03 PM

Witam
Ostatnio naszła mnie ochota pobawić się w lekki spinning, do tej pory używałem raczej cięższego szczupakowego sprzętu. Mam na oku taki zestaw: Shimano Nexave BX 2.70m 3-15g + kręcioł Shimano Nexave 1000FA co sądzicie o takim połączeniu? Jakie żyłki lub plecionki stosujecie do tak lekkiego spinningu?

Użytkownik FlyBoy edytował ten post 04 July 2009 - 02:05 PM

#2 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,piłka nożna,lotnictwo-modelarstwo lotnicze,jazda na rowerze,formuła 1,muzyka....

Napisano 04 July 2009 - 03:02 PM

CYTAT(FlyBoy @ sob, 04 lip 2009 - 15:03) Wyświetl post
Witam
Ostatnio naszła mnie ochota pobawić się w lekki spinning, do tej pory używałem raczej cięższego szczupakowego sprzętu. Mam na oku taki zestaw: Shimano Nexave BX 2.70m 3-15g + kręcioł Shimano Nexave 1000FA co sądzicie o takim połączeniu? Jakie żyłki lub plecionki stosujecie do tak lekkiego spinningu?

Mozna jescze lzejszy zestaw uzyc do okonia np wklejanke do 10-12 gr zalezy jaka woda czy rzeka ,głebokie jezioro to bedzie w sam raz icon_smile.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#3 FlyBoy

FlyBoy

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 04 July 2009 - 08:40 PM

Witam
Kręciołka już mam w domciu, taki fajny malutki pocieszny kołowrotek. Jednak kultura pracy i wykonanie naprawdę dobre. Kija o tej długości nie mieli na sklepie i będzie na poniedziałek. Czy jest sens zakładać do tak lekkiego spinningu plecionkę? Myślę tutaj o plecionce Berkley 0.08

#4 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,piłka nożna,lotnictwo-modelarstwo lotnicze,jazda na rowerze,formuła 1,muzyka....

Napisano 04 July 2009 - 09:03 PM

Generalnie przy połowie okoni najlepsza jest zyłka np 0,16-0,18mm ale na cieniutka plecionke tez sie da ale akurat tej co pokazałes bym niepolecał wg mnie to badziew jak niewiem icon_neutral.gif o wiele lepsza jest PP lub Sufix o podobnej wytrzymałosci

#5 SnajperSAS

SnajperSAS

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 04 July 2009 - 09:05 PM

Tak cienka plecionka będzie zwiewna przy małym wietrze a w ogóle na okonia lepiej żyłka poniżej 0,20,np. 0,18 czy 0,16.

#6 erdeef

erdeef

Weteran

• Members
  • 486 postów

Napisano 05 July 2009 - 12:16 AM

CYTAT(SnajperSAS @ nie, 05 lip 2009 - 00:05) Wyświetl post
Tak cienka plecionka będzie zwiewna przy małym wietrze a w ogóle na okonia lepiej żyłka poniżej 0,20,np. 0,18 czy 0,16.

problem w tym że żyłka również ale do mikro przynęt plecionka jest zbędna gdyż żyłka daję nam dodatkową amortyzacje gdy padnie nam jednak większa sztuka

#7 FlyBoy

FlyBoy

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 05 August 2009 - 05:05 PM

W końcu wybrałem kijek Mistrall Amundson 2,74m cw do 12 gramów. Przed zakupem łowiłem na pożyczony kijek Shimano Nexave i następnie na Amundsona, no cóż Shimano nie umywa się do tej serii Mistrall'a. Na początku testowałem go z kręciołami Shimano Nexave 1000FA i Shimano Exage 1000FA. Po tygodniu łowienia stwierdzam, że jednak rozmiar 1000 jest za mały, nowiutka żyłka po tygodniu była poskręcana jak cholera. Założyłem starego dziadka Stradica 4000, więcej podkładu i jest miodzio. Wiadomo, przynęty tak jak 1000 się nie poprowadzi ale rzuca się o niebo lepiej, teraz przynęta ląduje tam gdzie ma lądować, a nie w trzcinach, grążelach czy krzakach. icon_smile.gif
Poszukuję teraz tylko dobrych mikro główek lub haków do paprochów bez żadnego obciążenia, co polecacie?

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 05 August 2009 - 09:04 PM

CYTAT(FlyBoy @ śro, 05 sie 2009 - 18:05) Wyświetl post
\
Poszukuję teraz tylko dobrych mikro główek lub haków do paprochów bez żadnego obciążenia, co polecacie?

Łowię Nexave 1000FA w połączeniu z Kongerem WCH Mikrosem(215cm, 0,2-5g) już drugi sezon i mi pasuje, przynęta lata dokładnie tam gdzie chcę, i prowadzę ją jak tylko chcę icon_wink.gif Co do skręcania zyłki to mogła być np wina rolki kabłąka(może nienasmarowana?) lub przelotki szczytowej? Ja w swoim nie mam takich problemów...

A co do główek to z czystym sumieniem polecam Mustad Micro- bez ołowianego kołnierza, który do paproszków i tak zazwyczaj obcinam, ostre haki z mikrozadziorami, o spłaszczonym łuku kolankowym, co ułatwia okoniom zasysanie wabika.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#9 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 05 August 2009 - 11:24 PM

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ śro, 05 sie 2009 - 22:04) Wyświetl post
Łowię Nexave 1000FA w połączeniu z Kongerem WCH Mikrosem(215cm, 0,2-5g) już drugi sezon i mi pasuje, przynęta lata dokładnie tam gdzie chcę, i prowadzę ją jak tylko chcę icon_wink.gif Co do skręcania zyłki to mogła być np wina rolki kabłąka(może nienasmarowana?) lub przelotki szczytowej? Ja w swoim nie mam takich problemów...

A co do główek to z czystym sumieniem polecam Mustad Micro- bez ołowianego kołnierza, który do paproszków i tak zazwyczaj obcinam, ostre haki z mikrozadziorami, o spłaszczonym łuku kolankowym, co ułatwia okoniom zasysanie wabika.

Rowniez polecam Micro od Mustada jak rowniez Tanami od Jaxona sa mega tanie i wystarczajaco dobre,niemaja kołneza i zmiana paprochow odbywa sie bez szkody dla nich icon_biggrin.gif

Użytkownik Greg #2# edytował ten post 05 August 2009 - 11:29 PM

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium