Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czemu Na Zywca Zawsze Zrywa Mi Sie Ryba

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czerecha

Czerecha

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 14:48

Witam dopiero zaczynam swoja przygode z wedkowaniem i mam taki problem lapiac szczupaki na zywca za kazdym razem zrywaja mi sie one razem z przeponka i splawikiem zawsze w tym samym miejscu zostaje tylko ostatni stoper zazwyczaj dzieje sie to przy brzegu ostatnio mialem 3 zywce (karasie) ok 10cm brania mialem na kazdego z nich i kazdy sie zerwal jeden byl dosc maly (widzialem ju go przy brzegu). Mam zylke 0.25 do 6kg oraz przepon 30 cm Jaka moze byc tego przyczyna? Chcialbym zaznaczyc ze na dokladnie na ten sam sprzet lapalem wczesniej na spining i zlapalem juz kilka szczupakow najwiekszy 2.8 kg i nie bylo zadnych problemow. Z gory dziekuje za Wasze rady...

#2 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 17:38

CYTAT(Czerecha @ czw, 02 lip 2009 - 13:48) Wyświetl post
Witam dopiero zaczynam swoja przygode z wedkowaniem i mam taki problem lapiac szczupaki na zywca za kazdym razem zrywaja mi sie one razem z przeponka i splawikiem zawsze w tym samym miejscu zostaje tylko ostatni stoper zazwyczaj dzieje sie to przy brzegu ostatnio mialem 3 zywce (karasie) ok 10cm brania mialem na kazdego z nich i kazdy sie zerwal jeden byl dosc maly (widzialem ju go przy brzegu). Mam zylke 0.25 do 6kg oraz przepon 30 cm Jaka moze byc tego przyczyna? Chcialbym zaznaczyc ze na dokladnie na ten sam sprzet lapalem wczesniej na spining i zlapalem juz kilka szczupakow najwiekszy 2.8 kg i nie bylo zadnych problemow. Z gory dziekuje za Wasze rady...

Użyj stalki, wolframu, fluorocarbonu, przyponu surflonowego itd. wybierz sobie coś.

PS:Popracuj nad ortografią i używaj opcji szukaj icon_wink.gif

#3 Suchy

Suchy

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 17:42

Zacznij łowić sandacze żywcem na grunt. hehe

#4 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 19:13

Myśle ze to wina zyłki,moze jest juz stara??Ja na zywca zawsze chyba 0.30 albo 0.35 ale 25 tez powienna byc ok.Jak kolega pisal kup gruby przypon szczupakowy.

#5 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 19:40

Przypon to podstawa. Na spinning są jeszcze trochę większe szanse na wyciągnięcie szczupaka bez przyponu bo nie zawsze połyka on głęboko, na żywca zaś szczupak połyka przynętę głębiej i bez problemu przegryza żyłkę, kwestia czasu icon_razz.gif

#6 Czerecha

Czerecha

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 15:08

OK dzieki

#7 Michal199411

Michal199411

Weteran

• Members
  • 120 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 11:29

A moze tak załóż przypon z drutu?? ^^

#8 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 13:48

CYTAT(Michal199411 @ pon, 13 lip 2009 - 14:29) Wyświetl post
A moze tak załóż przypon z drutu?? ^^

Może od razu sznur niech zarzuci ? Co on na piranie jedzie ?

Zwykły wolfram wystarczy, jak najdłuższy 45 cm, wcale niejest taki długi.

#9 drunkymoonky

drunkymoonky

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 10:29

On pisze ze caly zestaw zrywa , wiec to na bank wina zylki. Kiedys taka mialem zylka byla nowa ale jak zrobilem wezel to jednym szarpnieciem sie urywalo :/ . inna znowu po przeciagnieciu stopera wyzej zeby grunt ustawic niszczylo jej powirzchnie.
Najlepiej na zywca zylka 0,30 lub nawet 0,35 bo szczupakowi i tak sztywny zestaw nierzeszkadza. On i tak polyka sobie stalke ktora jest sztywniejsza od zylki. A stopery uzywaj silikonowych . Sprawdz czy na splawiku spinka niema ostrych krawedzi , i jak przesuwasz stoper sprawdz sobie ostatni metr lub poltora czy niema uszkodzen .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych