Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szmugler-leba

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzeg

grzeg

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 14:27

W dniu 27 czerwca 2009 roku bylem na kutrze Szmugler w Lebie. Oto moje uwagi:

Obsluga kutra przed przyjsciem rybakow zajmuje najlepsze miejsca na rufie.

Ryby sa zle patroszone. Pracownicy kutra musza miec podane pojemniki - nie chca sie nawet schylac.

Worki foliowe sa wyrzucane przez obsluge kutra do wody, poza tym spuszczaja scieki ropopochodne do wody.

1 czerca spedzilem 2 dni w porcie, poniewaz z powodu nie stawienia sie wszystkich uczestnikow kuter nie wyplynal - nie otrzymalem zadnej rekompensaty z tytulu kolejnej nocy spedzonej w hotelu.

W lutym 2009 kuter wyplynal w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (6 - 7)

#2 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 14:51

Czy naprawdę tak ciężko zauważyć, że istnieje już TEMAT, w którym należy umieszczać swoje opinie o jednostkach ?!
Opisy I Oceny Jednostek Łowiących Dorsze!

#3 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 01 lipiec 2009 - 20:27

Pierwsza rzecz kolego jak jesteś nowy na forum to najpierw poczytaj chociaż spis treści tematów a nie zakładasz nowy temat
Popatrz jak są zredagowane posty innych kolegów i według jakich kryteriów są oceniane kutry pokaż mi jednostkę która jest czysta jak łza w sensie ekologicznym
Ja osobiście byłem na wielu kutrach na wybrzeżu wschodnim i akurat Szmugler w mojej ocenie jest i był zawsze na 4+ w skali 5 stopniowej.
Także jak jesteś świeżakiem na forach wędkarskich to poświęć chociaż 30-40 minut i zorientuj się jakie tematy są już pozakładane i poczytaj choć trochę postów.
Tak jak zauważył kolega DINET są tematy w których umieszcza się opinie o jednostkach, a ty wyskoczyłeś z tym tematem jak Filip z konopi.
Pozdrawiam świeżaka na tym forum.

Użytkownik maniekjaskol edytował ten post 01 lipiec 2009 - 20:28

#4 mapis

mapis

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 12:05

Od 2016 roku Szmugler ma nowego właściciela. Obecnie statek jest na etapie remontu i podwyższania standardu. Pływanie zaczynamy od 1 maja (może uda się szybciej). Zapraszamy do przetestowania naszej załogi. Gwarantujemy najwyższą jakość usług, najlepsze w Łebie warunki socjalne i skuteczny połów!!! http://www.wyprawy-wedkarskie.pl

#5 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 15:02

13.5 węzła przelotowej? Trochę go podkręciliście, będzie chodził jak motorówka :mrgreen:

#6 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 21:38

Taaa. Na silniku 220 KM jest szybszy od Admirała III, który ma dwa silniki po 300  :grin: 

Вода это колыбель разумной жизни.

#7 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo

Napisano 31 marzec 2016 - 05:11

Taaa. Na silniku 220 KM jest szybszy od Admirała III, który ma dwa silniki po 300  :grin:

Admirał III dwa silniki po 557 km Admirał ma dwa po 300 km Pozdrawiam

#8 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 12:40

Moc silników ma znaczenie tylko w chwili gdy szyper chce ją wykorzystać !!! Zazwyczaj stosowana jest "prędkość ekonomiczna) tj. 1/3, 1/4 obrotów maksymalnych co przekłada się na prędkość 7 - 10 węzłów !!!!

#9 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 13:53

Moc silników ma znaczenie tylko w chwili gdy szyper chce ją wykorzystać !!! Zazwyczaj stosowana jest "prędkość ekonomiczna) tj. 1/3, 1/4 obrotów maksymalnych co przekłada się na prędkość 7 - 10 węzłów !!!!

Prędkość jest też zależna od kadłuba. Każdy statek ma swoją prędkość ekonomiczną powyżej której nakład mocy napędu przestaje mieć odzwierciedlenie w szybkości, czyli przykładowo zwiększenie mocy o 100% podniesie prędkość o 15%. Niektóre jednostki w ślizgu nie popłyną choćby nie wiem co.

Вода это колыбель разумной жизни.

#10 Robsson

Robsson

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 22:46

Kto będzie pływał za sterami? Zmiany i ulepszenia a w efekcie wyjdzie statek wycieczkowy z wędkarzami :-)

#11 Arti123

Arti123

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 13:55

--

Użytkownik Arti123 edytował ten post 31 sierpień 2017 - 16:16

#12 Brunon

Brunon

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:42

Ja tam jestem ze Szmuglera zadowolony. Byłem z kumplem w tym roku i wszystko było spoko. Kuter czysty, obsługa pomocna. Sporo się dowiedzieliśmy od załogi. No ale najważniejsze - 26 okazów wpadło. Jest się czym chwalić :)  Wyżerka też super - jedna z lepszych zup rybnych jakie jadłem. Można by tak codziennie. Na pewno wpadniemy tam znowu. 

#13 Filip1

Filip1

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 22:32

Ja tam jestem ze Szmuglera zadowolony. Byłem z kumplem w tym roku i wszystko było spoko. Kuter czysty, obsługa pomocna. Sporo się dowiedzieliśmy od załogi. No ale najważniejsze - 26 okazów wpadło. Jest się czym chwalić :smile:  Wyżerka też super - jedna z lepszych zup rybnych jakie jadłem. Można by tak codziennie. Na pewno wpadniemy tam znowu. 

Czy to jest reklama :?: Czy to jest kryptoreklama :?: Czy to jest anty reklama :?: Chyba każdy zna odpowiedź. A na dobrą opinię od innych wędkarzy trzeba zasłużyć...... A wieść rozniesie się sama niczym lot błyskawicy, czego oczywiście życzę :razz:  :razz:  :razz:

#14 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 22:51

Brawo!!!!

Użytkownik karollek edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 22:51

#15 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members