Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jezioro Strzeszyńskie - Poznań

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 13:33

Witam wszystkich! zan ktoś dobrze jezioro Strzeszyńskie w Poznaniu?na co warto się tam zasadzić i gdzie są najlepsze miejscówki?słyszałem, że ładny karpik tam chodzi...czekam na posty i porady:) pozdrawiam.

#2 Krzeszu

Krzeszu

Wędkarz

• Members
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Gitara, Honda, rybki...

Napisano 25 czerwiec 2009 - 14:53

Bywam tam rekreacyjnie co jakiś czas, ale oprócz dorodnych płoci nie udało mi się niczego godnego uwagi wyciągnąć. Zwykle zasiaduję na kładkach po lewej stronie (patrząc na jezioro od drogi glównej). Z gruntu nigdy niczego nie wyciągnąłem, ale to pewnie wina dna - zawsze sprężyna i haczyk uwalone są jaimiś roślinkami i syfami po wyciągnięciu... Jednego dnia miałem 2 podbicia szczupaków na bezbronne płoteczki wyciągane delikatnym zestawem podczas zwijania ich do brzegu:) Bywalcy często wyciagaja liny nieduże... Słyszałem że w strzeszynku pływaja "potwory" róznej maści (karpie, amury, sandacze, wegorze), ale jak to zwykle bywa, na zasłyszeniu sie skończyło.

#3 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:12

to efekty podobne do moich;] slyszalem właśnie o karpiach w Strzeszynku lapiąc z grunktu przezs 3 dni nie miałem nawet brania:] na spławik jeden leszczyk i dwa szczupaczki na spina:) a widziałeś może żeby ktoś jakiegoś karpia wyciągnał z tego jeziora?bo tak się z kumplem na karpicha tam napaliliśmy ale póki co rybki te są od nas sprytniejsza:p

#4 Krzeszu

Krzeszu

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:47

CYTAT(s_nestor @ czw, 25 cze 2009 - 18:12) Wyświetl post
to efekty podobne do moich;] slyszalem właśnie o karpiach w Strzeszynku lapiąc z grunktu przezs 3 dni nie miałem nawet brania:] na spławik jeden leszczyk i dwa szczupaczki na spina:) a widziałeś może żeby ktoś jakiegoś karpia wyciągnał z tego jeziora?bo tak się z kumplem na karpicha tam napaliliśmy ale póki co rybki te są od nas sprytniejsza:p

Niestety nie widziałem... Ale wszystko przed nami:) Minutę temu kumple zadzwonili żeby wypruć na strzeszynek, ale niestety dużo pracy dzisiaj, więc się nie skusiłem. Jak złapią jakiegoś karpia to dam znać icon_wink.gif

#5 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:53

CYTAT(Krzeszu @ czw, 25 cze 2009 - 18:47) Wyświetl post
Niestety nie widziałem... Ale wszystko przed nami:) Minutę temu kumple zadzwonili żeby wypruć na strzeszynek, ale niestety dużo pracy dzisiaj, więc się nie skusiłem. Jak złapią jakiegoś karpia to dam znać icon_wink.gif

Koniecznie daj znać jakie efekty jak już sie wybierzesz:) połamania!:D

#6 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 13:33

a może ktoś mi coś o stawkach obok strzeszyna napisze?warto się tam wybrać??

#7 Krzeszu

Krzeszu

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 21:37

CYTAT(s_nestor @ sob, 27 cze 2009 - 16:33) Wyświetl post
a może ktoś mi coś o stawkach obok strzeszyna napisze?warto się tam wybrać??

Z racji dużej ilości wędkarzy na strzeszyie łowiłem dzisiaj własnie na tym mniejszym stawiku. Byłem tam wczesniej kilkanascie razy. Łącznie mielismy rzucone 3 "sprężyny" i 3 spławiki (na 3 osoby). Same ukleje i mikroskopijne okonki... Z gruntu nigdy tam nawet brania nie widziałem.

#8 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 23:13

polecam Spining...katujcie ostro..na tym mniejszym stawkujest ladny okon..i sredni szczupak..jak nie spinning, to zywczyk(maly karasek)..efekt murowany..potwierdzam, równiez ja nigdy nie mialem brania z gruntu na strzeszynku..;/połamania loli

#9 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 11:34

O braku bran z gruntu na strzeszynie to juz chyba od kazdego slyszalem wiec chyba tą metode na tym jeziorku należy sobie odpuścić:P chociaż na pewnym forum z 2006 roku czytałem o dobrych efektach na sprężyne ale zdecydowana większość forowiczów jak i miejscowych wędkarzy odradza tą metode...wczoraj bawiłem się spiningiem w strzeszynie( w pierwszej zatoczce jadąc drogą rowerową z rusałki) i po stronie przeciwnej do głównej plaży ok 3 metry od brzegu w sporych zaroślach ukazał mi się bardzo ładny lin:) pomyślalem więc aby zapolować na tą sprytną rybkę:D jaką metode, przynęte i miejscówke polecacie na lina?
Odnośnie stawków obok strzeszyna to na tym zaraz przy drodze rowerowej rusałka - strzeszynek wczoraja na nocce ojciec całkiem przyzwoitego węgorza złapał. Miał ok 65cm, złapany z gruntu na dendrobenki:)
Na tym samaym stawku rok temu złapałem na woblerka kilka okonków i miniaturkę szczupaka:P
lechol o którym stawku mówiłeś? tym przy drodze rowerowej rusałka - strzeszynek czy ty przy mostku między strzeszynem, a właśnie jakimś stawkiem?
czekam na posty i pozdrawiam:)

#10 Damian98765

Damian98765

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 15:00

Witam dziś też byłem na Strzeszynku w tym sezonie był to mój debiut jeśli chodzi o to jeziorko ,wędkowałem od strony mostku na płyciźnie , wszystko zapowiadało sie dobrze były brania od razu złapałem lina na białe tylko szkoda że bez wymiaru . Chwile później przepłyneła motorówka policyjna narobiła hałasu i brania ucichły icon_sad.gif

#11 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 19:15

Panowie a jestescie w stanie mi powiedziec gdzie najlepiej łowic na jeziorze strzeszynskim..tzn nie chodzi mi o te stawki tylko strikte jezioro. Jak jestem na tej glownej plazy gdzie sa te pomosty to isc na lewo czy na prawo jak sie patrzy w strone wody?? czy moze lepiej zupelnie z drugiej strony? wiecie moze w ktorym miejscu jest ta najwieksza głebia?

#12 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 20:22

CYTAT(lechol @ pon, 29 cze 2009 - 22:15) Wyświetl post
Panowie a jestescie w stanie mi powiedziec gdzie najlepiej łowic na jeziorze strzeszynskim..tzn nie chodzi mi o te stawki tylko strikte jezioro. Jak jestem na tej glownej plazy gdzie sa te pomosty to isc na lewo czy na prawo jak sie patrzy w strone wody?? czy moze lepiej zupelnie z drugiej strony? wiecie moze w ktorym miejscu jest ta najwieksza głebia?

ja osobiście łapałem tylko w zatoczce na lewo od głównej plaży - patrząc na wodę (tam gdzie kładki są). Tam dość głęboko jest. Wiele osób odradza tam metode gruntową i ja również ponieważ byłem tam 3 razy i nawet brania na gruntówce nie było ( ani u mnie ani u znajomych). Widziałem, że ludzie tam na spławiczki próbują ale nie mam pojęcia jakie efekty, ja tam tylko 2 szczupaczki i okonia na spina złapałem.
Jak już się wybierzesz na strzeszyn to daj znać gdzie miałeś miejsce i jak efekty. Połamania!

#13 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 20:02

czy jest ktos mi w stanie powiedziec czy na tym stawie po lewej stronie od głownej plaży ( jak sie patrzy w strone wody j.strzeszynskiego) jest sandacz albo wegorz?? bo z tego co wiem to na jeziorze jest ale czy na tym stawie tez? prosze o info

#14 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 22:46

CYTAT(lechol @ śro, 08 lip 2009 - 23:02) Wyświetl post
czy jest ktos mi w stanie powiedziec czy na tym stawie po lewej stronie od głownej plaży ( jak sie patrzy w strone wody j.strzeszynskiego) jest sandacz albo wegorz?? bo z tego co wiem to na jeziorze jest ale czy na tym stawie tez? prosze o info

wiem, że na stawku, który mija się jadąc drogą rowerową z rusałki na strzeszynek( to ten, który łączy się z następnym stawkiem, z którego z kolei płynie mała rzeczka do strzeszyna) węgorz jest bo niedawno ojciec złapał tam takiego ok 50cm na nocce. Co do sandacza to nie wiem ale okonki tam często na woblerka łapałem...takie do 25cm ale większe pewnie też gdzieś tam siedzą:P Jeżeli chodzi o stawek bezpośrednio wpływający do strzeszyna to próbowałem tam jedynie ze spinem i nigdy niczego nie złapałem ale próboweałem chyba tylko 4 razy przechodząc na następny stawek;] jakbyś się wybrał na jeden z tych stawków to koniecznie daj znać jakie efekty, jakie matody itd. a byłeś może ostatnio na strzeszynie?albo ktoś inny?jakies efekty? pozdrawiam i połamania!:)

#15 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 07:55

ja tam jestem dosyc czesto..bo mieszkam niedaleko..na tym stawku z lewej strony(ale nie ten co wplywa do strzeszyna bezposrednio) złapałem juz w tym sezonie 6 szczupakow(czesc w galerii) i troche okonkow (najwiekszy 31 cm). ostatnio nalapalem troche ukleji i chcialem sie wybrac na wegorza..dzieki za info!pozdro

#16 s_nestor

s_nestor

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 16:25

CYTAT(lechol @ czw, 09 lip 2009 - 10:55) Wyświetl post
ja tam jestem dosyc czesto..bo mieszkam niedaleko..na tym stawku z lewej strony(ale nie ten co wplywa do strzeszyna bezposrednio) złapałem juz w tym sezonie 6 szczupakow(czesc w galerii) i troche okonkow (najwiekszy 31 cm). ostatnio nalapalem troche ukleji i chcialem sie wybrac na wegorza..dzieki za info!pozdro

A drapieżnika łapiesz na żywczyka czy na spina? bo tak sie ostatnio zastanawiałem nad nocka na węgorza i do tego jakiś żywczyk:)a z białej ryby to na co warto na tym stawku?jakiś czazs temu byłem przy kapelonach (pod takim drzewkiem..hehe zresztą zostawiłem tam na drzewie woblerka:P) i tylko wzdręgi i okonki brały ale byłem jakoś w południe...jak na tym stawku wygląda sytuacjia z linem, karasiem(pewnie jest bo kiedys wpuscilem tam 10 małych karaskow:P:P:P) no i może karpikiem??pzdr

#17 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 17:48

Na spina albo na zywca..jak zywiec to karas..na nocke tez bym sie przeszedl...ale w ten weekend nie dam rady...

#18 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 06 luty 2010 - 11:13

Panowie zamierzam w tym roku wybrac sie na wegorza na jezioro strzeszynskie...wiem ze jest tam wegorz na 100%...dotychczas probowalem swoich sil na stawie przed glownym jeziorem-trafialy sie sznurówki..teraz chcialbym zapolowac na grubego zwierza..jestesm mi w stanie doradzic od ktorej strony probowac łowic?? chcialem walic na grunt (na martwa albo rosowke)..wiecie moze gdzie sa najglebsze miejsca na jeziorze strzeszynskim albo macie moze jakies mapy barymetryczne?? od kiedy mozna probowac na wegorza?? prosze o pomocne informacje.pozdrawiam!

#19 Klocart

Klocart

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 10:04

Jeśli chodzi o strzeszynek to polecam duże molo. Ładna płoć tam urzęduje(na głębokości od 6 metrów) oraz okoń zdecydowanie na spina.

#20 jarko

jarko

Wędkarz

• Members
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Biologia (hydrobiologia-> ichtiologia), wędkarstwo, historia II Wojny Światowej i starożytna, żużel, astronomia

Napisano 25 kwiecień 2011 - 14:05

Witajcie:)
Czy ktoś z Was ma może plan batymetryczny tego jeziora?
Pozdrawiam
Jarek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych