Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam Pomocy Przy Wyborze Pontonu

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sojowy

sojowy

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 13:19

Witam wszystkich forumowiczów. Zbliża się powoli sezon na rybki i zastanawiałem się nad kupieniem sobie pontonu. Moglibyście mi doradzić na co trzeba zwracac uwage, ewentualnie jakie macie doświadczenia? Na jaki wiekszy wyskok mam czas z raz czy dwa w sezonie, tak ze nie będzie jakos bardzo ponton eksploatowany. Nie mniej jednak chciałbym cos porządnego i na lata.

Zastanawialem się nad tym i mniej wiecej w tej cenie szukam.

http://allegro.pl/it...odloga_wwa.html

Dzieki z gory i pozdrawiam.

#2 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 16:26

CYTAT(sojowy @ pon, 22 cze 2009 - 14:19) Wyświetl post
Witam wszystkich forumowiczów. Zbliża się powoli sezon na rybki i zastanawiałem się nad kupieniem sobie pontonu. Moglibyście mi doradzić na co trzeba zwracac uwage, ewentualnie jakie macie doświadczenia? Na jaki wiekszy wyskok mam czas z raz czy dwa w sezonie, tak ze nie będzie jakos bardzo ponton eksploatowany. Nie mniej jednak chciałbym cos porządnego i na lata.

Zastanawialem się nad tym i mniej wiecej w tej cenie szukam.

http://allegro.pl/it...odloga_wwa.html

Dzieki z gory i pozdrawiam.

Osobiście uważam, że wybór który pokazałeś jest bardzo dobrą marką ale moim zdaniem zbyt dużo płaci się za logo firmy.

Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy ponton będziesz użytkował częściej sam, czy może zawsze będziesz miał kogoś do pomocy przy wodowaniu i przenoszeniu ?
2. Czy będziesz go składał za każdym razem, przewoził w bagażniku czy rozłożony na przyczepie ?
3. Czy będziesz używał silnika spalinowego i jak dużego - ciężkiego ?
4. Na jak dużych akwenach będziesz pływał ?

Osobiście proponuję proponuję np ponton firmy BUSH, który przy umiarkowanej cenie jest w doskonałej jakości.

Odpowiednikiem HONDY , którą pokazałeś będzie np BUSH Kaiman K300 R w cenie 3500,-:
http://www.pontony.net.pl/bush.php

Należy pamiętać, że do przenoszenia pontonu tej wielkości potrzębne są dwie osoby - masa 50 kg, składanie i rozkładanie jest dłuższe i bardziej kłopotliwe, zajmuje sporo miejsca - z trudem wejdzie zlożony do dużego bagażnika samochodowego (a gdzie reszta), najlepiej przewozić na specjalnej przyczepie jak łódź. Zaletami są lepsze własności żeglowne - dzięki popmpowanemu kilowi, sztywnej podłodze i możliwości założenia dużego do 15 hp (koni mech.) silnka, poradzi sobie na morzu.

Alternatywą jest np. BUSH Kaiman K285 S w cenie 2670,-

Masa 27 kg pozwala na poradzenie sobie z pontonem w jedną osobę, szybsze składanie i pompowanie, półsztywna podłoga pozwala swobodnie stanąć w pontonie przy małej iśredniej fali na kilkusethektarowych zbiornikach. Gorsze własności żeglowne - płaskie dno, silnik spalinowy o mniejszej mocy 6 hp.

Markę tą proponuję ponieważ od 3 lat posiadam ponton BUSH K265 S z półsztywną podłogą - pływam na zbiorniku o powierzchni 490 ha, na silniku elektrycznym. Ponton jest ok 20-30 razy w roku składany i rozkładany nad wodą. Do dziś nie posiada istotnych oznak zużycia. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, takich samych jak bardziej znane markowe HONDY, czy QUICK SILVER. Jest to mój trzeci ponton, wcześniej miałem dwa radzieckie.

Proponję przejżeć również ofertę pontonów np. Kolibri (dostępne od 2 lat na polskim rynku):http://www.pontony.n...ri_motorowe.php

Mój ponton w akcji icon_mrgreen.gif :

POZDRO

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#3 sojowy

sojowy

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 11:42

CYTAT(Darczez @ pon, 22 cze 2009 - 19:26) Wyświetl post
Osobiście uważam, że wybór który pokazałeś jest bardzo dobrą marką ale moim zdaniem zbyt dużo płaci się za logo firmy.

Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy ponton będziesz użytkował częściej sam, czy może zawsze będziesz miał kogoś do pomocy przy wodowaniu i przenoszeniu ?
2. Czy będziesz go składał za każdym razem, przewoził w bagażniku czy rozłożony na przyczepie ?
3. Czy będziesz używał silnika spalinowego i jak dużego - ciężkiego ?
4. Na jak dużych akwenach będziesz pływał ?

Osobiście proponuję proponuję np ponton firmy BUSH, który przy umiarkowanej cenie jest w doskonałej jakości.

Odpowiednikiem HONDY , którą pokazałeś będzie np BUSH Kaiman K300 R w cenie 3500,-:
http://www.pontony.net.pl/bush.php

Należy pamiętać, że do przenoszenia pontonu tej wielkości potrzębne są dwie osoby - masa 50 kg, składanie i rozkładanie jest dłuższe i bardziej kłopotliwe, zajmuje sporo miejsca - z trudem wejdzie zlożony do dużego bagażnika samochodowego (a gdzie reszta), najlepiej przewozić na specjalnej przyczepie jak łódź. Zaletami są lepsze własności żeglowne - dzięki popmpowanemu kilowi, sztywnej podłodze i możliwości założenia dużego do 15 hp (koni mech.) silnka, poradzi sobie na morzu.

Alternatywą jest np. BUSH Kaiman K285 S w cenie 2670,-

Masa 27 kg pozwala na poradzenie sobie z pontonem w jedną osobę, szybsze składanie i pompowanie, półsztywna podłoga pozwala swobodnie stanąć w pontonie przy małej iśredniej fali na kilkusethektarowych zbiornikach. Gorsze własności żeglowne - płaskie dno, silnik spalinowy o mniejszej mocy 6 hp.

Markę tą proponuję ponieważ od 3 lat posiadam ponton BUSH K265 S z półsztywną podłogą - pływam na zbiorniku o powierzchni 490 ha, na silniku elektrycznym. Ponton jest ok 20-30 razy w roku składany i rozkładany nad wodą. Do dziś nie posiada istotnych oznak zużycia. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, takich samych jak bardziej znane markowe HONDY, czy QUICK SILVER. Jest to mój trzeci ponton, wcześniej miałem dwa radzieckie.

Proponję przejżeć również ofertę pontonów np. Kolibri (dostępne od 2 lat na polskim rynku):http://www.pontony.n...ri_motorowe.php

Mój ponton w akcji icon_mrgreen.gif :

POZDRO

Chyba, że ogarnę jakiś rabat. Może mi zejdą ze stówę, mieszkam akurat w Warszawie to sobie podjadę i od razu odbiorę.

Ale spoko, dzięki wielkie za odpowiedź, pozdrawiam.

#4 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 21:08

CYTAT(sojowy @ wto, 23 cze 2009 - 12:42) Wyświetl post
Chyba, że ogarnę jakiś rabat. Może mi zejdą ze stówę, mieszkam akurat w Warszawie to sobie podjadę i od razu odbiorę.

Ale spoko, dzięki wielkie za odpowiedź, pozdrawiam.

Nie wiem jakie masz możliwości finansowe, ale rozmawiamy o różnicy na poziomie 1000 - 1200 zł, a nie 100 zł. Za tą kwotę masz kompletny zestaw: silnik elektryczny + akumulator + ładowarka lub ok 1/2 lub 1/3 nowego kilkukonnego silnika spalinowego.

Ponton HONDA który wybrałeś model T30-AE w cenie 4500,- PLN, z aluminiową podłogą waży 68 kg i nawet w dwóch będzie go ciężko przenieść i wodować. Moim zdaniem biały kolor też nie jest praktyczny i po kilku wyjazdach będzie wyglądał fatalnie - brudny, gdyż osiądą na nim osady z wody, które nie jest łatwo usunąć.

Jeżeli zależy Ci na topowej marce to osobiście przejrzał bym ofertę innych bardzo renomowanych firm jak: Yamaha, QuickSilver, Brig, Zodiac, SylverMarine

BRIG
YAMAHA
QUICKSILVER

Decyzja należy oczywiście do Ciebie.

POZDRO

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 17:29

Zastanawiamy się z kolegą nad zakupem pontonu. Cena pomiędzy 2500-3000, długość ok. 3metrów. Coś, co da się upchnąć po złożeniu do bagażnika OCTAVII (oczywiście po rozłożeniu siedzeń). Pod silnik elektryczny. Dwie ławki mile widziane. Z góry dziękuję za rozsądne propozycje.
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#6 leon131

leon131

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 11:39

CYTAT(terminator @ nie, 07 mar 2010 - 20:29) Wyświetl post
Zastanawiamy się z kolegą nad zakupem pontonu. Cena pomiędzy 2500-3000, długość ok. 3metrów. Coś, co da się upchnąć po złożeniu do bagażnika OCTAVII (oczywiście po rozłożeniu siedzeń). Pod silnik elektryczny. Dwie ławki mile widziane. Z góry dziękuję za rozsądne propozycje.

witam,polecam stronke( z nami odplyniesz )kupilem u nich ponton z silnikiem i jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam

#7 SILVERO

SILVERO

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 12:05

CYTAT(leon131 @ pon, 08 mar 2010 - 14:39) Wyświetl post
witam,polecam stronke( z nami odplyniesz )kupilem u nich ponton z silnikiem i jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam

Proszę napisać, ile ma pan funduszy icon_biggrin.gif i polecam stronkę http://www.pontony.n...ri_motorowe.php

#8 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 08 marzec 2010 - 12:56

Ja kupiłem Kolibri 330D Kamu za 3410zł z przesyłką i powiem szczerze że jeszcze go nie zwodowałem ale i tak już jestem zadowolony. Gramatura materiału to 1100 i jest on wykonany z materiału VALMEX czyli ścisła czołówka światowa jeśli chodzi o produkcje materiałów do wykonania pontonu.
Kupiłem go w firmie TOKAREX i powiem że na 4 lata zakupów wędkarskich jeszcze nie spotkałem się z takim zrozumieniem potrzeb klienta i takim podejściem do klienta.
Sprzedawca wiedział że stać mnie i na nową Yamahę i Hondę i Busha a jednak rzetelnie przedstawił mi wszystkie zalety i wady każdego z nich i to dlatego właśnie wybrałem Kolibri gdyż po podsumowaniu wszystkiego okazuje się że z grupy tych czerech jest bezkonkurencyjny.

Na marginesie proszę zapytać o różnicę materiałów użytych do Busch, Yamacha, Honda i Kolibri i porównać to cenowo icon_wink.gif

Odradzam też aluminiowe podłogi chyba że ktoś jest bokserem bo w bardzo upalne dni zastępują one skakankę icon_wink.gif

Wizualnie niemiłosiernie podobała mi się Yamacha i Honda ale trzeba sobie zadać pytanie(w szczególności odnośnie Yamacha czy on się za bardzo nie brudzi icon_wink.gif Te i inne odpowiedzi znajdziecie na pewno u rzetelnego sprzedawcy.

Jeśli ktoś będzie szukał rzetelnej informacji polecam P. Rafała z Tokarex bo jego podejście do klienta jest niesamowite.

Obsługa po sprzedaży jest wręcz rewelacyjna bo jeszcze nie zdążyłem go zwodować a już dowiedziałem się że Kolibri jeszcze bardziej ulepszyło i wzmocniło podłogę i jeśli zajdzie taka potrzeba to moja mimo iż jest sprawna to zostanie na nią wymieniona.

Nie będę się tu rozpisywał bo czekam na wodowanie i potem napiszę obszerny temat na temat tego pontonu i aspektów z kupnem związanych ale ten ponton już mogę z czystym sercem polecić co u mnie zdarza się rzadko bo mi naprawdę ciężko dogodzić gdyż ja jestem praktykiem i żeby kupić jeden kij potrafię 2 miesiące badać rynek i zbierać opinie na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik avallone78 edytował ten post 08 marzec 2010 - 13:13

Wędkarstwo sumowe
Portal dla ludzi z pasją - Tworzony przez ludzi z pasją

#9 wojtek_wro

wojtek_wro

Weteran

• Members
  • 141 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 16:49

może taki pontonik:

http://carp-world.pl...-sm260-p-3.html

#10 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 18:05

CYTAT(SILVERO @ pon, 08 mar 2010 - 13:05) Wyświetl post
Proszę napisać, ile ma pan funduszy icon_biggrin.gif...

Napisałem... Myślę, że dodatkowe 5 stówek na dwóch jesteśmy w stanie przełknąć. icon_wink.gif

Dzięki za propozycje. Trochę poczytałem po różnych forach + Wasze opinie = coś zaczyna mi się rozjaśniać. icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych