Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomorskie Jeziora Firmy Radbur

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 body_joe

body_joe

Wędkarz

• Members
  • 95 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 09:10

Witam
Mam zamiar zrobić wyjazd na jedno jeziorko z poniższych są one własnościa firmy radbur.. Czy ktoś ostatnio łowił na nich?? jakie wyniki ??? I czy ogólnie warto?
O to te jeziorka:
RADUŃSKIE GÓRNE -
RADUŃSKIE DOLNE –
OSTRZYCKIE–
BROBNO WIELKIE –
BRODNO MAŁE –
KŁODNO –
BIAŁE –
REKOWO –
BUKSZYNO DUŻE, BUKSZYNO MAŁE – KARP, KARAŚ
NIERZESTOWO, ŁĄCZYŃSKIE

#2 -Słoik-

-Słoik-

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 15:42

http://www.splawik.c...Okolice___21132
tu o ostrzyckim jest . W tym roku jeszcze tam nie byłem nawet bo podobno tragedia jest ,bynajmniej z białorybem .

#3 dawidj

dawidj

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2013 - 03:08

Podepne sie pod temat, poniewaz chce jechac z rodzinka na wakacje na jedno z tych jezior mianowicie radunskie grn,moze jest ktos z okolic lub w stanie okreslic mi czego moge tam sie spodziewac i czy jest w ogole sens brac sprzet a nie lepiej wiecej zabawek dla dziecka icon_smile.gif pozdrawiam icon_twisted.gif

#4 Geryonimo

Geryonimo

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 11:45

Mieszkam niedaleko,moim zdaniem panuje tu gospodarka rabunkowa,niektóre jeziora dość czyste (Ostrzyckie -wg mnie "szambo")ale lepiej kup sobie dużo piwa bo na połów nie licz.Przesieciowane i przekłusowane. Nie daj się nabrać na bajki ,że to dobre łowiska.omijaj bo będziesz żałował. Na Kaszubach mało jest jezior rybnych .Na 100 znajdziesz jedno godne miana łowiska.

#5 body_joe

body_joe

Wędkarz

• Members
  • 95 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:42

Hej
Po dłuszym czasie wpadam aby wypowiedzieć się na temat tych jezior.
To co mogę powiedzić nie są to łowne zbiorniki... raczej drobnica na jakieś okazy nie liczyłbym, no może na jakieś 20 cm płocie... szczupak gdzieś w sklepie rybnym leży ale napewno nie w tych zbiornikach..... jak jest to bardzo mały 20-30 cm.....
tyle...

#6 BoskiAlvaro

BoskiAlvaro

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 22:56

a ktos wie jak Radunskie gorne??

jade w srode na weekend tam;) i nie wiem czy brac kij

#7 JohnyByk

JohnyByk

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 17 maj 2013 - 10:47

Planuje się wybrać a ryby nad Bukrzyno. Tylko nie wiem na które lepiej. Duże czy małe? Czy ktoś z Was łapie lub łapał w tych jeziorach? Jakie odczucia? Jaką rybę można złapać?

Pozdrawiam

#8 neonek87

neonek87

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 20:26

Odkopię temat w którym nie pisano około rok czasu.

Dzisiaj łowiłem z "kolegami" na jeziorze "Brodno Małe". Złowiliśmy tylko (małe) płotki, które ponownie wpuściliśmy do łowiska. Łowiliśmy około 8 godzin na 6 wędek - 3 osoby. W miejscu gdzie łowiliśmy był straszny bałagan - butelki od piwa, jakieś talerze, plastikowe butelki, puszki itd. Troszkę tam posprzątaliśmy. Woda w miarę czysta. Rozmawiałem z wędkarzami i też narzekali na brak ryb. Nawet taki miły, starszy człowiek opowiadał jak kiedyś łowił, a jak dzisiaj. Długo można opowiadać ale nie ma co wracać do przeszłości. Po prostu ciężko coś tam złapać większego. Nam nie udało się. Chciałem zwiedzić w tym roku wszystkie jeziora Radbur, aby w przyszłym roku wykupić zezwolenie całoroczne i wybrać 2 łowiska ale ja i moi znajomi rezygnujemy. Mogę wypowiedzieć się jedynie o jeziorze Ostrzyckim, małym i wielkim Brodnie. Nie polecam łowienia tam ryb. Najgorsze miejsca w których łowiłem w tym roku. To tylko moje zdanie ale najlepiej samemu zbadać jeziorka jeżeli posiada się wolne fundusze...

Powód edycji: błąd icon_smile.gif

Użytkownik neonek87 edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 09:09

Bardzo lubię łowić, prowadzę blog www.acy.pl

#9 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:11

odkopałeś, napisałeś - ja Ci odpowiem, że w zeszłym roku łowiłem na Brodnie Wielkim, nie nastawiałem się na wielkie ryby (podobne opinie do Twoich wyczytałem w necie), dlatego sprzęt był też raczej delikatniejszy (przede wszystkim żyłki na kołowrotkach to max. 14) i nastawiłem się na drobnicę. Nie będę się mocno rozpisywał, ale łowienie tam wspominam dobrze icon_smile.gif - niestety, ze względu na sprzęt jaki miałem, większe ryby (podejrzewam, że liny) pruły prosto w zielska (grążele) owijały się wokół nich i się spinały, nie dało się ich zatrzmać, hamulec najpierw ustawiony 'normalnie' tylko zgrzytał i tyle ryby widziałem, a jak je wziąłem na sztywno, to i tak szanse dla mnie wzrastały niewiele. Przez te trzy dni udało mi się przeciągnąć chyba najmniejszego lina (40cm.) kilka leszczyków, też podobnej wielkości i wzdręgę niewiele mniejszą (35) Jednego większego lina miałem blisko pomostu, ja wiem, że mówi się, że ryby rosną w oczach wędkarza, ale jak go zobaczyłem (oceniam go na ok. 50cm) - zamarłem, ta chwila zawahania pomogła mu w ucieczce icon_wink.gif Więc jak widzisz - ja mam dobre wspomnienia i jeśli tylko będę mógł wrócić, choćby znów na kilka dni, to z przyjemnością tam pojadę icon_smile.gif Na zdjęciu moja miejscówka icon_smile.gif

Załączone miniatury

• IMG_0478m.jpg

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 13:36

#10 PAYA

PAYA

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 14:34

Witam, czy ktos wie jaki jest status prawny jeziora Trzebno (przeplywa przez nie Radunia)
Na jakiej zaszdzie mozna tam lowic? Czy sa tam jakies miejscowki z brzegu?
Pzdr

#11 olii123

olii123

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 18:57

Firma radbur ma drogie opłaty za wedkowanie 160 zł za7 dni Byliśmy na urlopie na Brodno Wielkie.Wędkowanie rano i pod wieczór  łódka +echosonda marne wzdręgi .płoteczki i dwa malutkie szczupaczk przez cały tydzień we dwóch .Już tam nie pojadę.

#12 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:54

Również nie polecam jezior dzierżawionych przez firmę Radbur. Od dawna słąbiutko z drapieżnikiem a także z białą rybą. Stawianie sieci na tarle i rabunkowa gospodarka to tam normalka. Trzeba mieć dużo szczęścia lub bardzo dobrze znać jeziora by złowić tam coś wymiarowego. A o zarybieniach to tylko ładnie opowiadają tylko nikt ich nie widział...

Kol. PAYA - Trzebno z tego co pamnietam jest prywatne. Zadzwoń tutaj:

http://rybaczowka.eu/1,4,O-nas.html

#13 PAYA

PAYA

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 09:48

Dzieki. Pozdr.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych