Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drop Shot

52 odpowiedzi w tym temacie

#41 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 30 październik 2012 - 18:25

Jasne, ze mozna zakupic przynety 5 cm. Ja ze swojej strony polecam maggota 5 cm firmy dragon. Mimo, ze nie jest to guma typowo dropshotowa to sprawdza sie wysmienicie a okonie juz kolo 18 cm zagryzaja gumke tak ze ogonek smyra je po zoladku icon_wink.gif

pozdrawiam kksm

aha Gugcio - ta gume wieksza uzbroilem w ten sam hak ale trzonek poprowadzilem normalnie przez srodek gumy i kolanko wraz z zadziorem jest duzo wyzej ponad guma co chyba ulatwi zaciecie icon_wink.gif

#42 kamils89

kamils89

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 01:36

Witam wszystkich,
Mam do Was pytanie dot. wędziska Cormoran Drop Shot K-DON 270cm, c.w. 3-30g. Jakiś czas temu dostałem owe wędzisko w prezencie jednakże kijek do spinningu to dla mnie nowość (dotychczas łowiłem jedynie na spławik i grunt). Chętnie bym spróbował swoich sił w spinningu od następnego sezonu. Próbowałem znaleść w necie jakieś opinie/porady dot. tej wędki ale albo słabo szukam albo nie ma tego za wiele. I tu pytanie do Was: czy ten kijek nadaje sie jedynie do metody Drop Shot czy nada się do łowienia na obrotówkę itp? Ponadto z jaką rybką poradzi sobie to wędzisko, że tak powiem bez uszkodzenia (przykładowo, czy wymiarowy szczupak nie przerobi jej na "drzazgi")? Nie wiem na co mogę się z nim porywać, przypominam iż spinning jest mi jeszcze dość obcy.
Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest rażąco głupie i nie rozśmieszy Was zbytnio.
Pozdrawiam wszystkich Wędkarzy i proszę o podpowiedzi icon_smile.gif

#43 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 13:14

CYTAT(kamils89 @ pon, 31 gru 2012 - 04:36) Wyświetl post
Witam wszystkich,
Mam do Was pytanie dot. wędziska Cormoran Drop Shot K-DON 270cm, c.w. 3-30g...
... Nie wiem na co mogę się z nim porywać, przypominam iż spinning jest mi jeszcze dość obcy....
Pozdrawiam wszystkich Wędkarzy i proszę o podpowiedzi icon_smile.gif

Witaj!
Piszesz, że od nowego sezonu chcesz zająć się spiningiem. Zacznij więc od Drop-Shota. Dla kogoś kto nie ma doświadczenia w spiningu nie jest to dużo trudniejsze od łowienia na woblery czy wirówki. Tym bardziej, że kijek masz do tego odpowiedni...

O tym kiju znalazłem takie zdanie:
"...wędzisko 2,70 perfekcyjnie nadaje się do oddawania dalekich i celnych rzutów z brzegu."
Gdybym miał sugerować się tym zdaniem, to odpowiem, że możesz próbować i z innymi przynętami chociaż problemem może być czuła szczytówka... Wszelkie adaptacje do innych metod nie zawsze się sprawdzają, ale z drugiej strony jak sam nie spróbujesz...
Najtrudniej jest odpowiedzieć na co możesz się "porwać", bo przecież rybę (tę większą) podbierasz podbierakiem lub dłonią a nie "na kiju". Jeżeli nie przesadzisz ze zbyt grubą żyłką, lub zbyt siłowym holem to walkę ten kijek przeżyje z dużo większym niż wymiarowym szczupakiem.
Powodzenia!

Użytkownik esox2b edytował ten post 31 grudzień 2012 - 13:49

#44 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 01 maj 2015 - 07:55

Sorry za odgrzewanie tematu, ale dopiero zamierzam popróbować drop shota. Wszędzie czytam, że najlepszym węzłem do mocowania haczyka jest Palomar, a ja mam nietypowe pytanie, co sądzicie o Prusiku?

Ma tę zaletę, że pozwala przesuwać przynętę wzdłóż linki głównej w zależności od głębokości łowiska i prowadznia przynęty.
Jak myślicie, czy zda egzamin? Czy może już ktoś stosował Prusika?

#45 flix

flix

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 11:53

A masz też taki schemat tego prusika?? Jeszcze nie dotarłem ale zainteresowałeś mnie i szukam właśnie takiego tematu stricte o węzłach że co gdzie i do czego :P

#46 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 29 styczeń 2016 - 09:33

Na temat węzłów jest w internecie całe mnóstwo informacji, schematów i animacji, wystarczy

poszukać.

#47 flix

flix

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 08 luty 2016 - 13:26

Niby tak ale właśnie że jest tego tyle to człowiek idzie się pogubić...

#48 Danio

Danio

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 19 październik 2016 - 22:38

A ja z trochę innej beczki. Macie koledzy jakąś ulubioną sprawdzoną gumową przynętę na dropshota? Wiadomo że trzeba dopasować do ciężarka, łowiska, na co polujesz itd itp. Pytam o takie pewniaki na które mieliście największe branie? Ostatnio sporo o tym czytałem i zastanawiam się czy niektóre detale mają aż takie znaczenie przy tego typu zabawach. Pozdrawiam.

#49 flix

flix

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 25 październik 2016 - 19:51

Tych przynęt jest od cholery. Muszą być mięciutkie, nie twistery nie mogą ci pracować za mocno ogonkiem, musi to byc coś bardziej stabilnego, lekko drgać jak tylko ruszysz szczytówką. Pooglądaj oferty, poszukaj wśród typowych do dropa. Ja polecam od siebie takie jaskółki z rozdwojonym na końcu ogonkiem, dlatego bo używam haków offsetowych. Stosuje z powodzeniem.

Użytkownik flix edytował ten post 25 październik 2016 - 19:54

#50 Danio

Danio

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 22:35

A dlaczego nie nadają się twisterki? Jakie masz modele konkretnie tych jaskółek?

#51 flix

flix

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 23:54

Nie no, praca zupełnie inna. Ruchy jaskółek są bardziej naturalne dla drobnicy przy dnie i okoń chętniej się zainteresuje a Saira (model się tak zwie - poczytaj lub wygoogluj) zdecydowanie w typie okoni jest. 

#52 Danio

Danio

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 11:18

Mhm no śmieszne stworzonko ale rzeczywiście może być skuteczna. Tylko czy będę umiał dobrze ją prowadzić.

#53 flix

flix

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 20:02

Łap fociszcze. Wyżej wspomniana w rozmiarze 11 i 7. Nie ma się czego bać, dla chcącego nic trudnego. Próbuj ;)

Załączone miniatury

• 14975834_1345463288820377_2123259029_o.jpg

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych