Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drop Shot

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 galactica

galactica

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 20:45

dobra metoda na wysoki brzeg.

filmiki o drop shot

http://www.youtube.com/watch?v=VSRyFL0KZQ8

http://www.youtube.com/watch?v=KPtTmaPrg_I&feature=fvsr

http://www.youtube.com/watch?v=DhQA8dP9b9E&translated=1

http://www.youtube.com/watch?v=2udwWjj2ERo&translated=1

#22 siewicz

siewicz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 18:26

Panowie mam pewien problem z drop shotem - notuje całą masę pustych brań.. ryby chwytają za ogonek przynęty, podskubują, ale zaciąć się tego nie da.. jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym, czy po prostu przy tej metodzie tak się zdarza? icon_smile.gif

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

#23 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 19:36

Puste Brania w dropshocie zdarzaja sie czesto mimo to wyjac rybe trzeba. Jest kilka podstawowych bledow. Zle dobrany Hak, zacinasz zbyt szybko, zle zalozona Guma. Zrob fotke zestawu jak mozesz to cos wymyslimy icon_wink.gif
Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#24 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 12 listopad 2010 - 16:41

zacina zbyt szybko ?? hmm czy ja wiem ... tak samo jak piszą że powinno się zacinać po 3 sekundach icon_biggrin.gif śmiać mi się chce icon_biggrin.gif gugcio dobrze napisał możesz mieć źle dobrany hak icon_smile.gif albo po prostu małe rybki walą icon_smile.gif .. u mnie teraz jest nawałnica małych sandaczyków ... te to nie dają spokojnie powędkować icon_smile.gif spróbuj przynętę przebić przez środek :0 musisz kombinować .. są tysiące sposobów zakładania przynęty icon_biggrin.gif no może z tym tysiącem przesadziłem troche icon_biggrin.gif

#25 brt3

brt3

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:47

Ja łowię z łódki i DS działa.Jak dobrze pokompinujecie to będziecie łowić 2 okonie na raz. Tak jak na boczny trok.
ps.wiem że zaraz ktoś napisze że nie wolno:)

#26 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 18:08

CYTAT(brt3 @ sob, 22 sty 2011 - 19:47) Wyświetl post
Ja łowię z łódki i DS działa.Jak dobrze pokompinujecie to będziecie łowić 2 okonie na raz. Tak jak na boczny trok.
ps.wiem że zaraz ktoś napisze że nie wolno:)

chodzi Ci o to ,że jeden bedzie brał za hak ,a drugi za ciężarek?
"Wędkarstwo to sposób na życie "

#27 Marcin5xd

Marcin5xd

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 19:03

mam film o tej technice jak by kogos interesowal to moge wyslac ... wystarczy tylko sie skontaktowac ze mna

#28 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 21:46

CYTAT(Marcin5xd @ sob, 22 sty 2011 - 22:03) Wyświetl post
mam film o tej technice jak by kogos interesowal to moge wyslac ... wystarczy tylko sie skontaktowac ze mna

Siema , mi możesz podesłac ,bo i tak mi się nudzi ;D
"Wędkarstwo to sposób na życie "

#29 kuba17.04

kuba17.04

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2011 - 23:23

a z tym fluorocarbonem to czy mógłym go założyć normalnie na szpulę kołowrotka czy lepiej zwykłą żyłkę. Zestaw oczywiście będe robił fluorocarbonem ale może szpulę też nim wypełnię? Co o tym sądzicie? icon_smile.gif

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 luty 2011 - 23:35

CYTAT(kuba17.04 @ sob, 12 lut 2011 - 00:23) Wyświetl post
a z tym fluorocarbonem to czy mógłym go założyć normalnie na szpulę kołowrotka czy lepiej zwykłą żyłkę. Zestaw oczywiście będe robił fluorocarbonem ale może szpulę też nim wypełnię? Co o tym sądzicie? icon_smile.gif

Można, ale linki fluorocarbonowe przeznaczone jako linki główne, a nie przyponowe, to inne nieco "konstrukcje"- i trzeba się ich naszukać....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#31 WojtekPieńkowski

WojtekPieńkowski

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 20:29

Dzięki za ten temat.
Bardzo mi pomógł ; )

#32 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 21:39

Witam!
Dla mnie Drop Shot to trochę teorii i zero praktyki, ale może kiedyś spróbuję.
Na razie to niektóre gumki do Drop Shota mi się spodobały, tylko trochę inaczej je zbroje icon_wink.gif

Załączone miniatury

• DSCF5547.JPG

#33 spigot

spigot

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 07:37

Witam kolegów

Drop Shot to fajna metoda być może skuteczna bardziej z łodzi niż z brzegu. I tak jak ktoś wcześniej napisał, wszystko zależy od struktury brzegowej. Okazuje się że z brzegu również można fajnie połowić. Osobiście odradzałbym żyłkę jako linkę główną z powodu dużej rozciągliwości. O wiele skuteczniej operuje się plecionką jako linką główną wykończoną węzłem zderzakowym z FC nie grubszym niz 26mm. W zależności od producenta grubsze FC potrafią szumieć ( wytwarzać wibracje ) w wodzie co może być negatywnie odbierane przez rybę. Można również stosować żyłkę na tak krótkim odcinku zestaw nie traci na sztywności podczas zabawy. Z brzegu kąt prowadzenia można również powiększyć długością wędziska , jest naprawdę wiele możliwości.

#34 m3e30

m3e30

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 12 październik 2012 - 19:36

CYTAT(Piotr PGr @ sob, 09 kwi 2011 - 00:39) Wyświetl post
Witam!
Dla mnie Drop Shot to trochę teorii i zero praktyki, ale może kiedyś spróbuję.
Na razie to niektóre gumki do Drop Shota mi się spodobały, tylko trochę inaczej je zbroje icon_wink.gif

dokładnie o co w tym chodzi

#35 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 19 październik 2012 - 13:06

Ja dopiero raczkuje w tej metodzie ale musze powiedzieć, że coś wspaniałego icon_wink.gif

Łowię z brzegu w dość dużym dystansie.

Póki co używam wklejki 2,7 m do 15 g wraz z żyłką 0,16, a brania i tak są wyczuwalne często aż w barku. Do tego eliminuje dzięki używaniu większych dropshotowych przynęt mniejsze okonki, które nie radzą sobie z przynetą, a te już od 18 cm w górę potrafią 5-7 cm przynetę zagryźć calusieńką.

Zbroję w dropshotowy hak za samą główkę.

#36 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 26 październik 2012 - 21:10

Okonki takie po 18cm potrafia na luzie zassac wabiki nawet 12cm. Mam gdzies nawet fotki.

#37 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 29 październik 2012 - 12:38

Ale to chyba nie w Polsce icon_wink.gif W naszym pięknym kraju są tak wystraszone, że wylądują na patelni, że mają kompleks większych przynęt - nie to co za granicą xD

Takie pytanko. Dziś nabyłem haki do większych przynęt i powiedz mi Gugcio czy jako tako to będzie funkcjonować ?

#38 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 29 październik 2012 - 19:54

Ten dolny hak wide gap idealny do takich rozwiazan, ten gorny to offset do wormow. Na tego offseta mozesz zalozyc gume jak na jiga nakluwajac wabik na niego. Chyba ze worm jest smukly i pruy braniu da sie ssunac do luku kolankowego haka co pozwoli zaciac rybe. Polecam przynety lunker city jak fin s fisch whipstick lub japonce np. Hog impact czy live impact firmy keitech (sa na allegro).

Zdr

#39 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 30 październik 2012 - 11:16

Czyli ta pierwsza guma jest uzbrojona zle i nie umozliwi skutecznego zaciecia? I czy ewentualnie hak z 2 gumy bedzie lepszy do tej pierwszej i jego rozmiar nie bedzie za maly?

dzieki za odp

#40 Robert'o

Robert'o

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 30 październik 2012 - 18:12

Cześć panowie spróbowałem i powiem, że na przynęty 7,5 cm nie miałem nic jedynie ok. 20 okonków połakomiło się na raka 1" z relaxa powiedzcie czy da się kupić przynęty do dropa w wielkości ok. 5 cm ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych