Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy To Było Branie?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ian3

ian3

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 22:00

Witam
Właśnie dziś o godz. 20 poszedłem sobie połowić na karpia .Łowiłem na kulkę proteinową ( metodą włosowa ).I tutaj pytanie :
Na wędce miałem zainstalowany sygnalizator brań słynna bombka ( jak ryba bierze sygnalizator unosi się ku górze )
raz był taki moment ,że sygnalizator gwałtownie uniósł na 5 sekund czy było to branie ( np. karp wciągną kulkę lecz po chwili poczuł haczyk i wypluł ) woda stojąca bez jakich kol wiek fal.
z góry dzięki za pomoc .

#2 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 22:34

Mogło to być branie, ale nie koniecznie. Przy prawidłowo zmontowanym zestawie karp przy gwałtownym braniu powinien się sam zaciąć (przynajmniej w 90 %). Inne ewentualności to np. branie amura który robi to dużo delikatniej i rzadziej się sam zacina, lub leszcza.

Często zdarza się rownież, że niedoświadczeni łowcy mylą branie z zaczepieniem ryby o żyłkę. gdy np Karpie przebywają w łowisku często zaczepiają o żyłki zestawów co objawiane jest jako fałszywe brania. Jest to ważna informacja mówiąca o odwiedzaniu i żerowaniu ryb w naszym miejscu.

POZDRO

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#3 ian3

ian3

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 13:18

Ok.Wielkie dzięki!

#4 maciek92

maciek92

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 21:36

Jeśli posiadasz kołowrotek z wolnym biegiem, to karp biorący na kulkę proteinową, powoduje tak zwany odjazd i wtedy w 100% jesteś pewien że to jest branie.

Jeśli w łowisku gdzie łowisz, są raki to one potrafią robić takie rzeczy...ja ostatnio kulkę wyciągnąlem z wody w kształcie trójkąta;)

Powodzenia i połamania kija:)icon_smile.gif

#5 piotrek___

piotrek___

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 22:23

a ja od siebei dodam ze to juz nietoperz mogł byc:P one tez lubią takie zabawy^^

#6 kamyczek

kamyczek

Weteran

• Members
  • 114 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 10:48

jak 5 sekund mowisz to na 100 % miałes branie , bo 2 sekundy 1 sekunda to rozumiem ale 5 to powinienes juz dawno zaciąć

#7 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 11:23

wszystkie karpie jakie zlowilem braly jak glupie tzn byl tzw odjazd icon_smile.gif teraz kolejne pytanie do autora tematu icon_smile.gif czy sygnalizator wysoko podskoczyl? czy dobil do wedki?

#8 maciek92

maciek92

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 18:58

Szczerze powiedziawszy nawet jakby bombka opadła na dół to też by dobrze wróżyło;)

Wolny bieg w kołowrotku to bardzo dobra sprawa bo można gonić wędke jak weżmie taka 12:D:D:D

#9 universumsandomierz

universumsandomierz

Weteran

• Members
  • 322 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo oraz motoryzacja i wszystko co z tym związane ;)

Napisano 21 lipiec 2009 - 06:42

CYTAT(piotrek___ @ nie, 19 lip 2009 - 23:23) Wyświetl post
a ja od siebei dodam ze to juz nietoperz mogł byc:P one tez lubią takie zabawy^^

Powiedział co wiedział, skoro miał sygnalizator(bombkę) to żyłka idzie po wodzie, przy łapaniu na feedera ds zdażały mi się akcje z gackiem ale to były tylko szarpnięcia 1 sekundowe, po 5 sekundach tniesz ! heh bo przecież przez 5 sek. nie zdązysz spytać na forum czy to jest branie icon_wink.gif pozdrawiam
WWW.NaRape.Net <-----> NOWY PORTAL BOLENIOWY ZAPRASZAM !

Pozdrawiam

#10 wrest26

wrest26

Wędkarz

• Members
  • 52 postów

Napisano 22 lipiec 2009 - 19:47

Na moje to było branie ale błedem mogło byc w jaki sposób zrobiłes zestaw!!!!jezeli włos był za długi tz kulka nie dotykała kolanka chaczyka i sporo od niego odstawała,mogło byc tak ze karp zassał sama przynete bez chaczyka,tobie babka pokazała branie,karp poczuł opór i wypłuł kulke bez zaciecia...nawet jak bys zaciał to nic na chaku by nie wisiało oprócz włosa z kulka...to taka moja teoria błedy sie zdażaja icon_biggrin.gif nie ma sie co przejmować połamania kija

#11 flyfishing

flyfishing

Weteran

• Members
  • 145 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 17:21

Prawdopodobnie mógł być do chwilowy zaczep:D

#12 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 02 listopad 2009 - 18:52

CYTAT(flyfishing @ pon, 02 lis 2009 - 18:21) Wyświetl post
Prawdopodobnie mógł być do chwilowy zaczep:D

Podpłynął sobie wielki konar, pociągnał za kulkę, ale że smak mu nie przypasował, to odpłynął
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#13 spiningista2

spiningista2

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 16:56

no ja jestem karpiarzem mam kręciłoki z wolnym biegiem i teraz kupuję bez wolnego biegu z konwersją bardzo dobre ale jak ktoś zaczyna niech lepiej kupi z wb ja już tego nie potrzebuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych