Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okoniowe Sztuczki......

52 odpowiedzi w tym temacie

#41 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 14:48

CYTAT(As_ @ pią, 13 sie 2010 - 15:19) Wyświetl post
Powie może mi ktoś co ja robię źle ponieważ próbowałem wszystkich metod prowadzenia wielu kolorów i rozmiarów gumek obrotówki wahadłówki i nic mi nie bierze malowanie główek też nie działa i ja już nie wiem na co mogę próbować łowić te pasiaste. Żyłkę mam cienką nie stosuję przyponu.

Może tych pasiastych po prostu nie ma w twoim akwenie....

#42 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 18:33

CYTAT(bobesku @ pią, 13 sie 2010 - 17:48) Wyświetl post
Może tych pasiastych po prostu nie ma w twoim akwenie....

Są i to jest masa tylko wyskakują takie spore, jak łowie widać jak pływają pod powierzchnią wody itp. a kiedyś złowiłem na spin takiego maluszka 7-10 cm miał i na spławik się wieszają malutkie.

Użytkownik As_ edytował ten post 13 sierpień 2010 - 18:37

"Nie kręć bezsensownie korbką - tchnij w przynętę życie"

#43 Storbi

Storbi

Weteran

• Members
  • 115 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 18:45

Próbowałeś na żywca?

#44 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 11:11

CYTAT(Storbi @ pią, 13 sie 2010 - 21:45) Wyświetl post
Próbowałeś na żywca?

Rozmawiamy o spiningu -.-

#45 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 17:07

Mówisz ,że próbowałeś na wszystko? To teraz ładnie rozpisz co to jest dla ciebie to "wszystko" bo już tu różne rzeczy słyszałem..icon_biggrin.gif Sprzęt opisz też dokładnie

#46 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 20:35

CYTAT(bobesku @ sob, 14 sie 2010 - 20:07) Wyświetl post
Mówisz ,że próbowałeś na wszystko? To teraz ładnie rozpisz co to jest dla ciebie to "wszystko" bo już tu różne rzeczy słyszałem..icon_biggrin.gif Sprzęt opisz też dokładnie

Mam masę kolorów paprochów , obrotówki różne modele, kopytka woblerki to mam 1 - Salmo BULLHEAD 6 pływający, kolor: HBD. Co do sprzętu to mam wędzisko mistrall vortex RS Spin 270 cm , 5-25g, kołowrotek Dragon Viper Dh Rd 620i oraz żyłka 0.20. Nie używam przyponu. Próbowałem prowadzenie wszystkimi znanymi mi metodami. Woda w jeziorze jest taka dość brudna (zielona taka xD) . Polecacie jakiś wobler bo zamierzam kupić nowy - na okonie.

Użytkownik As_ edytował ten post 14 sierpień 2010 - 20:35

#47 Marcin=

Marcin=

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 21:34

CYTAT(As_ @ sob, 14 sie 2010 - 21:35) Wyświetl post
Mam masę kolorów paprochów , obrotówki różne modele, kopytka woblerki to mam 1 - Salmo BULLHEAD 6 pływający, kolor: HBD. Co do sprzętu to mam wędzisko mistrall vortex RS Spin 270 cm , 5-25g, kołowrotek Dragon Viper Dh Rd 620i oraz żyłka 0.20. Nie używam przyponu. Próbowałem prowadzenie wszystkimi znanymi mi metodami. Woda w jeziorze jest taka dość brudna (zielona taka xD) . Polecacie jakiś wobler bo zamierzam kupić nowy - na okonie.

Żyłeczka 0.20 to na okonka dużo za dużo icon_wink.gif . Wędka też nie za bardzo na łowienie pasiaka się nadaje, może po prostu nie czujesz jak okonie zasysają twoją przynętę. Proponowałbym zmienić wędkę na jakąś wklejankę o CW do ok 10 g, oraz żyłeczkę cieńszą 0.14-0.16.

#48 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 22:15

CYTAT(Marcin= @ nie, 15 sie 2010 - 00:34) Wyświetl post
Żyłeczka 0.20 to na okonka dużo za dużo icon_wink.gif . Wędka też nie za bardzo na łowienie pasiaka się nadaje, może po prostu nie czujesz jak okonie zasysają twoją przynętę. Proponowałbym zmienić wędkę na jakąś wklejankę o CW do ok 10 g, oraz żyłeczkę cieńszą 0.14-0.16.

Rozmawiałem z człowiekiem który ma już tą wędkę trochę czasu i mówił mi że na okonie jest bardzo dobra ;] a żyłka nie sądzę że w tym sęk ponieważ łowiłem wcześniej kiedyś na żyłkę 0.25 ;] ale to na innym zbiorniku

#49 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 23:14

As_, moim skromnym zdaniem nie próbowałeś na wszystko icon_mrgreen.gif . W tamtym roku miałem zbliżony problem, spory zbiornik, okoń jest na 100%, ale nic i nic, i nic - miedź okazała się wybawieniem, jedna malutka blaszka wahadłowa na dnie pudełka. Możliwe też, że okonie u Ciebie wyjątkowo szybko zmieniają preferencje - z czymś takim spotkałem się w te wakacje - w poniedziałek liczne brania na herbatę z pieprzem, we środę ani puknięcia, z kolei seledyn przyniósł ryby, w sobotę znowu miedź, a po wyjściu słońca za chmur - złoto. Jednak taką sytuację odnotowałem tylko na jednym z akwenów. Z pochwyceniem szczupaka również kłopot? Żadnego nie złowiłeś w tej swojej okoniowej wodzie? Częstokroć przynęta na okonia sprawdza się na szczupaku, więc ta szczupakowa powinna na okoniu, oczywiście w rozsądnych proporcjach - zwłaszcza kierowałbym się kolorem.

Źródła niepowodzeń natomiast nie doszukiwałbym się w grubości żyłki lub specyfikacji kija, jeśliby brały, na pewno jakiegoś udałoby Ci się wyciągnąć, co nie zmienia faktu, że takie Twoje łowienie jest tylko namiastką okoniowania kijkiem np. 1-9g i żyłeczką 0,14. icon_smile.gif

PasiastyIrokezie, Twoje wskazówki dają wiele do myślenia.

PS. As_, piszesz, że woda zielona, a próbowałeś motoroilem, jakie dno?

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 14 sierpień 2010 - 23:22

C&R

#50 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 15 sierpień 2010 - 06:46

CYTAT(Haczyk_Dawido @ nie, 15 sie 2010 - 02:14) Wyświetl post
As_, moim skromnym zdaniem nie próbowałeś na wszystko icon_mrgreen.gif . W tamtym roku miałem zbliżony problem, spory zbiornik, okoń jest na 100%, ale nic i nic, i nic - miedź okazała się wybawieniem, jedna malutka blaszka wahadłowa na dnie pudełka. Możliwe też, że okonie u Ciebie wyjątkowo szybko zmieniają preferencje - z czymś takim spotkałem się w te wakacje - w poniedziałek liczne brania na herbatę z pieprzem, we środę ani puknięcia, z kolei seledyn przyniósł ryby, w sobotę znowu miedź, a po wyjściu słońca za chmur - złoto. Jednak taką sytuację odnotowałem tylko na jednym z akwenów. Z pochwyceniem szczupaka również kłopot? Żadnego nie złowiłeś w tej swojej okoniowej wodzie? Częstokroć przynęta na okonia sprawdza się na szczupaku, więc ta szczupakowa powinna na okoniu, oczywiście w rozsądnych proporcjach - zwłaszcza kierowałbym się kolorem.

Źródła niepowodzeń natomiast nie doszukiwałbym się w grubości żyłki lub specyfikacji kija, jeśliby brały, na pewno jakiegoś udałoby Ci się wyciągnąć, co nie zmienia faktu, że takie Twoje łowienie jest tylko namiastką okoniowania kijkiem np. 1-9g i żyłeczką 0,14. icon_smile.gif

PasiastyIrokezie, Twoje wskazówki dają wiele do myślenia.

PS. As_, piszesz, że woda zielona, a próbowałeś motoroilem, jakie dno?

No fakt mam obrotówki złote i srebrne jutro kupie sobie jeszcze miedź ;]. kasy. Na ale cóż dziękuję za porady, pomyśle nad zmianą żyłki. Szczupaka też nigdy nie złowiłem, ale nie widziałem żeby ktoś inny złowił i jak pytałem wędkarzy to większość mówi, że one są nieuchwytne na tym zbiorniku xD. Lecz pewnego razy widziałem gości idącego po plaży z wędką i sporym szczupakiem. ;]

Dziękuje za rady Pozdrawiam ;]

Użytkownik As_ edytował ten post 15 sierpień 2010 - 06:49

#51 Kombis

Kombis

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 14:53

Ja mam u siebie sprawdzona miejscówkę na drapiezniki. Konkretnie jest miejscowy staw a miejscówka to jego dopływ. Tam zawsze można połapać pasiastego jak i zębatego zdarza się też sandacz. Najskuteczniejsza przynęta to biały twister i jego równomierne zwijanie bez żadnych skoków czasami tylko zmiana tępa. Sprawdza się też opad.

#52 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 28 wrzesień 2010 - 10:30

Kończymy Offtop i wracamy do tematu.

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#53 GEKON321

GEKON321

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 11:07

CZEŚĆ
ja okonie łowie wyłącznie na obrotówkę (3 najczęściej 4) albo duza 10 - 11 cm gumę powód prosty nie chcę kaleczyć mniejszych ryb które i tak są bardzo delikatne oczywiście prowadzę przynętę nisko powoli zwijam żyłkę i lekko podbijam wędkę chyba najbardziej klasyczny sposób jednak skuteczny ale ten 9 punkt z chęcią spróbuje dzisiaj ruszam na okonia po 15 morze coś złowię jak coś to się pochwale

jak obiecałem wróciłem dzisiaj połów niebyl zbyt oszalały jak na trzy dni spędzone nad woda :/
łącznie z wody wy jolem 2 okonie po 30 cm ( jeden miał 31 icon_biggrin.gif)
4 od 20 d0 25
i kilka mniejszych wszystko na ryżowa obrotówkę
i dwa szczupaki
jeden mial 63 cm
a drugi podobny icon_sad.gif niestety w ostatniej fazie się odpiol dosłownie metr od brzegu na płyciźnie ale cóż niema co żałować walczył dobrze podejrzewam tez coś kolo 60 cm

pozdrawia koledzy i połamania kija

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych