Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okoniowe Sztuczki......

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 groszek

groszek

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 20:27

Moim osobistym killerem na wybredne okonie jest cacko Firmy SpinMad
http://allegro.pl/it..._6.html#gallery
Ostatnio 28cm i 33cm Polecam

#22 SUMmaster

SUMmaster

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 10:37

Witam
Ja stosuję małe woblerki 2 cm z dużym garbem i inni stosują tutaj trok boczny. Ja mam dwa sposoby i prawie co każdy rzut na Mietkowie i siedzi okoń. Na wodach stojących jak i na rzece najpierw zakładam mały przelotowy 3 gramowy ciężarek na żyłkę główną mają one kształt takiej łezki z rureczką w środku. A następnie wiąże krętlik taki malutki 18 i wiąże z 17mm przypon (bo ja używam jako głównej 20) i na koniec wiąże agrafkę z krętlikiem i zakładam tego woblerka lub tak zwanego plemnika czyli mikrus nad mikrusami z paprochów. Drugi sposób to na rzece robie coś takiego jak tb i wiąże ołów na stałe na trójniku bocznym ale 2 cm to maks od trójnika i na głownym krętliku wiąże woblerka też tego mikrusa i również na przyponie 17mm. Teraz gdy prowadzę na rzece rzucam jak najdalej po ukosie aż pod drugi brzeg (u mnie nie trudno bo łowię na Bystrzycy dolnośląskiej) i pozwalam zestawowi opaść na dno tam powoli wlekę po dnie aż nie dojdę do głównego nurtu. Tam zostawiam na 1 minutę cały zestaw wtedy kusi inne okonie, które atakują (przynajmniej wtedy mam najwięcej brań) a ten który do tego czasu go wypatrywał lub bardzo rzadko był jego ochroniarzem teraz ma czas by zaatakować.

#23 maciejjo

maciejjo

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:19

Czesc. odrazu na wstępie chciałem powiedzieć że szukałem takiego działu i nie znalazłem odpowiedzi, przeczytalem wiekszosc poradników z forum. Artykul Pasiastego jest swietny i probowalem wszystkich sposobow na okonia zeby go skusić a on nic. Problem jest taki, że gosc obok łowił na splawik na żywca. I miał 2 male ,,przedszkolaki''. Jak skusić okonki do braniadodam że płyneły kry na rzece i to nie ułatwiało.Łowiłem na błystke i paprochy ( motor oli, elektryk, biel, zielen, czerwien itd. te znnane) kombinowalem z prowadzeniem i żadnego brania.A że w tą niedziele też sie wybieram to prosze o rady.

P.S. -- ważne!!! icon_biggrin.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif

#24 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:22

Czuję się wywołany do tablicy, skoro nic nie pomogło...Może kwestia pory roku. Woda bardzo zimna, ryba nie reaguje na sztuczne przynęty z taką agresywnością, jak na naturalne itd. Ja bym kombinował z jakimiś zapachami, może obrotówką...choć czasem bywa, że one i tak to wszystko mają......pod płetwą odbytową icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#25 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:28

Teraz o tej porze roku na spina złapać okonka nie jest łatwo...żyłka cieniutka była?Bo pamiętam kiedyś ktoś na forum mówił ,że mu okonki na paprocha nie biorą a miał 0.35:D
Co to za kolor "elektryk"?icon_razz.gif

#26 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:39

CYTAT(bobesku @ pon, 18 sty 2010 - 22:28) Wyświetl post
Co to za kolor "elektryk"?icon_razz.gif

Ja spotkałem się z tym określeniem co do fioletu icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#27 maciejjo

maciejjo

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:46

no fiolet icon_biggrin.gif a nastepnym razem od jakiego koloru proponujecie penetrowac koryto rzeki icon_razz.gif czytałem że biały na początek?? tak? icon_smile.gif

Użytkownik maciejjo edytował ten post 18 styczeń 2010 - 21:51

#28 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:50

Ciężko powiedzieć. Nigdy nie ma recepty co do skutecznego koloru. Musisz jak najwięcej kombinować. Może zdać egzamin np kawałek korpusu z ogonkiem na niewielkiej główce typu stand up i to wszystko wymoczone w zapaszku ochotkowym i tylko delikatnie przesuwane po dnie.....Patentów może być wiele...Albo czekaj do wiosny, aż im przejdzie brak apetytu icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#29 maciejjo

maciejjo

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 22:00

jeszcze pytanie czy teraz jak bedą roztopy to na dużej wodzie okoń bierze?? na co najczesciej biorą i jak chce polowic okonki wiosna w lecie to czy oplaca sie kupic wedke?? icon_mrgreen.gif jeszcze nie jestem doswiadczony bo splawik przewaza narazie. A ty pasiasty mozesz zdradzic na jakiego paprocha najczesciej lowisz i na jaka blystkę??

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 22:10

W marcu/kwietniu(zależy od temperatur) dałbym okoniom odetchnąć, bo one będą na zalanych terenach miały swoje "łaga-łaga" icon_mrgreen.gif Niech zrobią co do nich należy i można później im poprzeszkadzać icon_wink.gif Nie ma tak, że łowię tylko na jedną przynętę. Mam swoich faworytów, jednak na każdym łowisku innego, a i tak zastana sytuacja najczęściej zaskakuje icon_wink.gif W zeszłym sezonie okonki trochę zaniedbałem, jednak sprawdził się jak zwykle fiolet icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#31 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 23:03

Jesli wogle sa jakiekolwieg brania tojuz duzo wtedy jak tylko delikatnie tracaja nalezy załozyc najmniejsza z mozliwych przynet np mormyszka wolframowa z kawałkiem sztucznej ochotki albo sam ogonek od twisterka i robic minaturowe skoki w wolnym tepie.jesli to nic niedaje to juz raczej niebeda brały taki okres ze na spina cienko icon_wink.gif Co do kolorow na normalne pory to ja jestem za najwiekszym klasykiem czyli motoroil i jego wszelkie odmiany icon_wink.gif potem denaturat,perła,biel,seledyn,plexi,herbata itd...
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#32 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 07:49

O.o widze ,że kolega dobrze postąpił ,bo poszukał i znalazł ,a nie zakładał zaraz temat "Jak złowic okonia " - ja w tym roku nie zaniedbam okoni icon_wink.gif już im to obiecałem ;> Maciejjo musisz kombinowac różnymi kolorami i główkami ,technikami prowadzenia itp. i jak Ci nie biorą to często zmieniaj kolory aby trafic na ten jeden najlepszy ,lub na BT spróbuj. Pozdro

Użytkownik Mikros edytował ten post 19 styczeń 2010 - 07:52

"Wędkarstwo to sposób na życie "

#33 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 11:28

Mnie jakoś zaczęły wkręcać okonki i postanowiłem na nowy sezon kupić sobie "wykałaczkę" czyt.kijek do 4 max 5 gr wyrzutu coś z kongera Elvisa,Mikrosa..lub jak dostanę i fundusz pozwoli to Microbaita Zebco....narazie jadę na 8gr:)
Ale ostatnio bedą w sklepie kupiłem ten "aromat spinningowy dragona -okoń" ten taki co trzeba przynetę nasmarować lekko:) Nigdy w to nie wierzyłem bo według mnie dobrze poprowadzona przynęta nie ma sobie równego z jakimś tam zapaszkiem (jeżeli o drapieżniki chodzi) bo w białorybie zapach to podstawa:P
Ale postanowiłem spróbować z myślą,że jak może biorą bardzo chimerycznie albo praktycznie wcale to ten zapach je rozbudzi-Używacie tego panowie w sytuacjach jak nie chcą skubać?icon_razz.gif
draogn_aromacik.jpg

#34 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 14:08

Używałem kilku. Najlepszy jaki miałem, to amerykański Baitmaite nr bodajże 6. Ciężki niestety już do dostania u nas w kraju-trzeba szukać po Cabelasach BPS i ebayu. Dobre są też....dipy karpiowe-muszla, krewetka, homar-rak, itd icon_wink.gif

Co do wyboru kija. Elvis, a Mikros to zupełnie dwa światy. Niby podobne parametry, a zupełnie inne wędziska. Koniecznie "pomacaj" oba, żeby później nie być zawiedzionym icon_wink.gif

Pozdro
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#35 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 16:06

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pią, 16 lip 2010 - 15:08) Wyświetl post
Używałem kilku. Najlepszy jaki miałem, to amerykański Baitmaite nr bodajże 6. Ciężki niestety już do dostania u nas w kraju-trzeba szukać po Cabelasach BPS i ebayu. Dobre są też....dipy karpiowe-muszla, krewetka, homar-rak, itd icon_wink.gif

Co do wyboru kija. Elvis, a Mikros to zupełnie dwa światy. Niby podobne parametry, a zupełnie inne wędziska. Koniecznie "pomacaj" oba, żeby później nie być zawiedzionym icon_wink.gif
Pozdro
Kamil

Dzięki Pasiak,a kijaszki pomacam ,pomacam bez tego ani rusz:P No i popytam jeszcze przed kupnem co i jak z tymi kijkami:)
Narazie to tylko wiem,że podobno "Elvis" ma głębsze ugięcie:) Ale mam sporo czasu na decyzje:D
Chyba,że do jesieni nie wytrzymam i kupie w tym roku;P

Użytkownik bobesku edytował ten post 16 lipiec 2010 - 16:15

#36 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 17 lipiec 2010 - 20:20

Ja bym powiedział, że to Mikros jest bardziej "spolegliwy", choć z tych dwóch wymienionych, Elvisem machałem tylko w sklepie-Mikrosem też nad wodą icon_wink.gif Nie raz to mówiłem...Ale się powtórzę....Zaiste, zacna to "wykałaczka" icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#37 Filerbad

Filerbad

Wędkarz

• Members
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, gry planszowe, gry komputerowe, wspinaczka (głównie na ściankach, ale drzewa też lubię), kajakarstwo, strzelectwo (chyba tak się pisze :) ), "robótki ręczne" w warsztacie i survival. No, to chyba wszystko.

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:20

Witam, mam pytanko. Mam idealne łowisko okoni (są tam garbusy nawet do 40cm) ale tylko żywiec je budzi. Czy podane powyżej sposoby sprawdzą się na okoniach "żywcowych"? Prosił bym o rady i porady jak wywabić je spod pomostu albo w ogóle ożywić? icon_neutral.gif
Pamiętaj by nigdy się nie poddawać i wiedz, że gdy jesteś na dnie, możesz już tylko się odbić...
Traktuj ryby, jak równych sobie.

Catch&Release!! (złów i wypuść)

#38 klin2511

klin2511

Weteran

• Members
  • 174 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 14:01

Witam, Jak w temacie, okonie są, ale nie chcą brać,a tylko małe odprowadzają przynętę.
A więc na jeziorku malutkim ale rynnowym, na środku jest głębokoi stromy brzegu jak łowie to albo takie maluchy ok 15-20 cm okonki albo wogóle, pytanie moje jak złowić większego okonka? Jaka przynęta i jakie kolory? Sposób prowadzenia?
Bo starszy pan z łodzi, rzucał pod trzciny i bardzo powoli zwijał przynętę i złapał takiego 40+ cm icon_surprised.gif, a ja tym miejscu stałem godzinę i nic a on tylko chwilowo przepływał...
Używam i woblerków i obrotówek i małej blaszki i mnóstwa gum ostatnio nawet boczny trok ale nic..

#39 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 14:23

Z dużymi okoniami tak jak z dziewczynami-nigdy nie wiadomo o co im chodzi:P

#40 As_

As_

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 14:19

Powie może mi ktoś co ja robię źle ponieważ próbowałem wszystkich metod prowadzenia wielu kolorów i rozmiarów gumek obrotówki wahadłówki i nic mi nie bierze malowanie główek też nie działa i ja już nie wiem na co mogę próbować łowić te pasiaste. Żyłkę mam cienką nie stosuję przyponu.
"Nie kręć bezsensownie korbką - tchnij w przynętę życie"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych