Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningowe 2009

• Zamknięty Temat jest zamknięty
583 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kenzo

Kenzo

Weteran

• Members
  • 218 postów

Napisano 29 maj 2009 - 09:30

Witam wszystkich. Wczoraj ma wiśle 2 szczupaki 48 i 54cm (fotki są w telefonie ale kabela usb niema) 4 klenie takie w granicach 40cm nadal nie moge ustrzelić okonia... icon_neutral.gif Łowiłem na woblerki i blaszki obrotowe.

Jutro 14,40 wylot z Pyrzowic do Sztokholmu icon_biggrin.gif wedka i cała reszta sprzetu juz przygotowana noi aparat też!

#22 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 29 maj 2009 - 17:34

Dzisiaj krótki wypad nad wodę mimo zmieniającej się pogody. Ponieważ miałem info że klenie są zajęte sobą(tarło) to postanowiłem poćwiczyć zaniedbane przeze mnie w tym sezonie okonie icon_wink.gif Ryby brały dość chimerycznie i ważne było odpowiednie dobranie przynęty do łowiska. Najlepiej sprawdził się twister na główce 2,5g, inne nie pozwalały na prowadzenie, w którym okonie by atakowały. Wszystkie brania z opadu, miałem jedno branie "czegoś" co przywaliło z pierwszego opadu, wygięło kijek po korek i zostawiło z rozdziawioną gębą na brzegu... icon_wink.gif
Później spróbowałem jednak kleni i w trakcie deszczu(!!) miałem jedno wyjście do smużaka, a za drugim razem klenik połknął wobka, jednak hamulec odkręcony, żeby nie stracić bezcennej przynęty na sprzęcie okoniowym nie pozwolił na skuteczne zacięcie i klenik spadł....
Ogólnie w jakieś 2 godzinki łapania dopadłem 34okonki, z czego jeden taki nawet w miarę, pochodził w prądzie....Jednak na brzegu okazało się, że do "trzydziestki" brakło jakieś 2,5cm... icon_sad.gif
okonek.jpg

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#23 czarus81

czarus81

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 30 maj 2009 - 08:12

w czwartek złapałem ładnego okonia (zdj w galeri).ogólnie na odrze dużo się dzieje wczoraj (to jest 29maja) brat miał duuużego szczupaka ja kilka dni wcześniej też połowiłem...

#24 robaczywakorporacja333

robaczywakorporacja333

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 30 maj 2009 - 09:21

Dzisiaj na nocce nad Narwią, nad ranem bolek 60 cm na ukleje siudaka ,pływa dalej

Załączone miniatury

• SDC10942aaaaaaaaaaa.JPG
  • SDC10948aaaaa.jpg

#25 Gazdzior

Gazdzior

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 31 maj 2009 - 19:47

Dziś wypadzik na Wisłę w Warszawie.
Dwa Bolenie: 40 i 36cm. Dla większości to nic nadzwyczajnego ale prywatnie dla mnie to pierwsze w życiu, więc radocha ogromna. (zdjęć nie zamieszczam bo to tu biją podobno:). Pogoda: pochmurno, tuż po deszczu. Przynęta: coraz mniej już tajemnicza RH 8.
Ryby oczywiście pływają dalej

#26 zaba975

zaba975

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 31 maj 2009 - 21:01

Dzisiejszy połów w Bugu: Okoń 25 cm, Boleń 50 cm icon_cool.gif
Zdjęcie039.jpg
Zdjęcie044.jpg
Zdjęcie046.jpg

#27 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 31 maj 2009 - 22:57

Na otwarcie sezonu na sandacze icon_smile.gif

IMG_0043.jpg
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#28 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 19:58

Ja dzisiaj na Baryczy:
-21 okoni,
-1 sandallek (malutki)
- oraz przegrana walka ze szczupakiem ok. 55 cm, zakonczona utrata paprocha icon_wink.gif

#29 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 20:43

Dzis szczupak ok ~ 75 cm niestety przy podbieraniu zrobił efektowna swieczke i tyle go widziałem icon_eek.gif

#30 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 21:29

Ja na uropie w polsce. Na kanale gliwickim dzisiaj 10 okonkow w 2 rundach. Co ciekawe rano szly na horneta 3 "pstrag" a wieczorem tylko brazowy paprch z pieprzem. po za ta 10 duzo odporowadzen i i kilka spadlo z haka. jutro rano moze rusze za sandaczem ale nie wiem czy wstane icon_biggrin.gif
zdr
Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#31 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 22:03

Dzis troche okoniarstwa co ciekawe niektóre waliły w kopyta 8 cm przeznaczone na sandała icon_biggrin.gif

IMG_0046.jpg IMG_0050.jpg IMG_0052.jpg
IMG_0054.jpg IMG_0056.jpg

#32 Kenzo

Kenzo

Weteran

• Members
  • 218 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 09:26

Witam!
Byłem widziałem ...przegrałem
A wiec od poczatku,na mieszkaiu u przyjaciela na sztokholmskiej dzielnicy Tumba melduje sie w sobote około 17,00 cudowna pogoda zero chmurek i zar z nieba a podobno pogoda ich nie rozpieszczała ostatnio.Moj pomysł aby na chwilke wybrac sie na najblizsze jezioro zostal skwitowany przez wszystkich gromkim "chyba sobie jaja robisz" hehe wiec sobote odpuszczam gdyz grill i napije wysoko procentowe byly juz w urzyciu... Niedziela godzina okolo 6,00 biore sprzet i zaczynam sie zbierac nad jezioro dolancza do mnie koles z imprezy syn i jego nowy kolega mieszkajacy na stale w szwecji.Nad jeziorem jestesmy po okolo 30minutowym marszu(auta nikt nie dotykal nawet zewzgledu bolu glowy icon_cool.gif ) Mlodzierz do wody na plazy kumpel jakies piwko a ja na najblizszy pomoscik i rzucanko, cos fantastycznego 1 rzut i siedzi ale spadł, drugi rzut siedzi szczupak ale nic wielkiego cos kolo 50cm wolam mlodego mlody rzuca i uderzenie, powiem/napisze szczerze na ok 10 pierwszych rzutow 8 uderzen i wyjetych 5 szczupaków w przedziale 45-60cm ale licze na cos wiecej.Pozyczamy łódke od jakiejs szwedzkiej rodziny ktora mieszka doslownie 15m od jeziora,podplywamy pod trudno dostepne miejsca porosniete trzcina i tam porazka po raz pierwszy, mam plecionke 0,16 do 6kg urzywam duzych twisterow i sa obcinane bez najmniejszego problemu przez szczupaki,zmieniam kolowrotek i zakładam 0,25 plecionke efekt 2 szczupaki po okolo 60cm i nadal obcinana plecionka(stalki zostaly w walizce na mieszkaniu) Wypływamy na srodek jeziora i tam z dna probuje cos z opadu zapiac, nastepuje potezne uderzenie i okolo 30sekund walki i ...strzela mi kij!!! icon_eek.gif Na tym praktycznie koniec moich niedzielnych łowów,po powrocie rozmawiam z ojcem z zony kolegi i na 21,00 podrzuca mi kijka,mysle dobra i mucha jak wpada do brzucha icon_mrgreen.gif Wybieram sie nad blizsze jezioro tam 3 szczupaki takze niewielkie i około 50 okoni Poniedziałek zwiedzanie miasta a wtorek powrót. Sumujac kraj cudowny niezliczone jeziora mniejsze lub wieksze skały i lasy, w rozmowie z polakiem ktory takze wedkuje nasluchalem sie roznych rzeczy, o jeziorach i jeziorkach ukrytych gdzies w lasach gdzie ryba nigdy nie miala do czynienia ze sztuczna przynetą... Za miesiac powtorka tym razem przygotuje sie solidniej... puzniej wkleje kilka fotek ktore udale mi sie zrobic zanim zostalem pozbawiony "narzedzia pasji" ale niema sie czym chwalic icon_neutral.gif
PS.dodam ze smialo mozna lowic do 23,00 bo jest ...jasno icon_biggrin.gif

Załączone miniatury

• P5290215.JPG
  • P5290216.JPG
  • P5290240.JPG
  • P5290272.JPG
  • P5300338.JPG
  • P5300355.JPG
  • P5290282.JPG

Użytkownik Kenzo edytował ten post 03 czerwiec 2009 - 09:43

#33 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:55

Dzis tylko dwa strzały w kopyto z czego jeden wykorzystany icon_biggrin.gif

IMG_0059.jpg IMG_0061.jpg

#34 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:51

Greg, łowisz w Polsce?
pozdro_600

#35 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 03 czerwiec 2009 - 22:04

Odpowiem za niego. :
-Tak, tylko że w tym Opolu nikt więcej nie łowi i cała ryba jest dla mnie icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#36 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 22:11

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ śro, 03 cze 2009 - 23:04) Wyświetl post
Odpowiem za niego. :
-Tak, tylko że w tym Opolu nikt więcej nie łowi i cała ryba jest dla mnie icon_mrgreen.gif

Hehe nieno presja jest niepowiem icon_smile.gif ale jakos trzeba sobie rdzic icon_wink.gif

#37 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 04 czerwiec 2009 - 14:35

w takim razie wielkie gratulacje
pozdro_600

#38 marek1970

marek1970

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 18:04

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ czw, 04 cze 2009 - 01:04) Wyświetl post
Odpowiem za niego. :

hehe nie wszyscy z Opola się chwalą:P

#39 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 22:58

Jedno branie i taki 55 cm sandałek icon_smile.gif

IMG_0019.jpg

#40 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 00:11

Ja chwalę się dość rzadko, ale dzisiejsza frustracja zmusiła mnie do tego.
Wypad na pobliski staw na okonka. Trzy godziny biczowania wody i jak nigdy, tzn. zero. W jednym z ostatnich zaplanowanych rzutów uderzenie i czuję, że na kiju siedzi jakiś chyba z "40". Po ok. 10 min.(niestety zestaw okoniowy nie pozwolił mi na przesadne używanie siły) widzę szczupłego(na oko. 65-70cm !!!) grzecznie podjechałem z nim pod pomost i próba podebrania rybki(ręką), która wyglądała na ledwo żywą skończyła się "saltem" i odpłynięciem wraz z agrafką i black furry 1 icon_sad.gif.

Nigdy więcej na okonka bez podbieraka...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych