Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy!

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 10 maj 2009 - 12:24

Witam was wszystkich posiadam cos takiego ale nie wiem do czego to słuzy,z tego co sie dowiedzialem jest to jakas stara metoda do tego nie legalna.Chciałbym sie dowiedziec do czego mialy sluzyc te elementy(1,2,3,4,5)?

http://www.fotosik.p...e5a59afb0f.html

Z gory dziekuje za odpowiedzi!

#2 Pogromca Okoni 3000

Pogromca Okoni 3000

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 10 maj 2009 - 18:39

Rzucasz i sciagasz, aż zahaczysz rybe....

#3 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 10 maj 2009 - 18:55

To jest systemik na martwą rybkę 1,3- kotwica, zachacza sie o rybkę, 2- drucik do owiniecia , 4- ciężarek 5-drut do usztywnienia rybki.

Użytkownik RaYden edytował ten post 10 maj 2009 - 18:57

#4 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 10 maj 2009 - 20:27

O.k ale gdzie montujemy martwa rybkena ta kotwice np;1 lub 3? po co ten drut? gdzie montujemy rzylke glowna?a 5 to po co jak to ma usztywnic rybke?

#5 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 11 maj 2009 - 06:26

Przecież napisał Ci wyżej. A żyłkę główna montuje się tak koło ciężarka z którego wystaje pętelka przynajmniej tak mi się wydaje.

#6 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 maj 2009 - 13:55

To tak zwany systemik Drachkovitch'a
I wcale nie jest zabroniony w Polsce. Pierwotnie montuję się do niego martwą rybkę(nielegalne u nas) lub można też przynętę gumową-jak najbardziej legalne w PL.
Drut(nr5) wkładamy do pyska ryby lub wciskamy w gumę, miedzianym drutem(nr2) owijamy w okolicach głowy, kotwicami uzbrajamy, wbijając po jednym grocie przy ogonie i przy głowie, a żyłkę dowiązujemy do oczka przegubowej główki(nr4)
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#7 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 11 maj 2009 - 19:00

I o to mi własnie chodzi wielkie dzieki PasiastyIrokezie widac tutaj doswiadczenie dzieki za twoja pomoc i super wytlumaczenie!
A czy moge zapytac tak przy okazji czy mozna na ten sprzet zolozyc taka stuczna rybke?
http://www.fotosik.p...c851a7c7a6.html

#8 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 11 maj 2009 - 19:52

CYTAT(opsi @ pon, 11 maj 2009 - 20:00) Wyświetl post
I o to mi własnie chodzi wielkie dzieki PasiastyIrokezie widac tutaj doswiadczenie dzieki za twoja pomoc i super wytlumaczenie!
A czy moge zapytac tak przy okazji czy mozna na ten sprzet zolozyc taka stuczna rybke?
http://www.fotosik.p...c851a7c7a6.html

Można

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#9 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 11 maj 2009 - 21:27

Nie widze sensu zakładania tego systemiku do gumy, przecież są specjalne głowki do gum które mozna dozbroić.

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 11 maj 2009 - 21:39

CYTAT(RaYden @ pon, 11 maj 2009 - 22:27) Wyświetl post
Nie widze sensu zakładania tego systemiku do gumy, przecież są specjalne głowki do gum które mozna dozbroić.

Na tym systemiku przynęta(guma) zachowuje się inaczej jak przy standardowym zbrojeniu. Szczególnie jeśli mówmy o dość dużych przynętach....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#11 Gelo99

Gelo99

Weteran

• Members
  • 386 postów

Napisano 14 maj 2009 - 18:43

Był na TVN Turbo program o tym systemiku. Łowili w Ebro na martwą rybkę piękne sandacze icon_biggrin.gif

- wesprzyj nas w walce o GÓRNIK

#12 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 14 maj 2009 - 19:26

W jednym z filmów "Wędkarstwo moje Hobby" też jest ładnie pokazane jak na to łowią w Czechach pstrągi,szczupak...

#13 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 18 maj 2009 - 22:10

zgadza sie!!Zawsze chcialem sprubowac na to polowic ale to chyba systen na glebsze wody

#14 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 maj 2009 - 22:22

CYTAT(karpik888 @ pon, 18 maj 2009 - 23:10) Wyświetl post
zgadza sie!!Zawsze chcialem sprubowac na to polowic ale to chyba systen na glebsze wody

niekoniecznie. możesz przecież użyć lżejszej główki.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#15 Tantael

Tantael

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 00:12

Od kiedy nielegalna jest martwa rybka ;|... Do nie dawna żywczyk był nielegalny ale martwa?

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 09:22

CYTAT(Tantael @ wto, 16 cze 2009 - 01:12) Wyświetl post
Od kiedy nielegalna jest martwa rybka ;|... Do nie dawna żywczyk był nielegalny ale martwa?

A czy spinning naturalną przynętą jest dozwolony??

Polecam lekturę RAPR.....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#17 mirgag

mirgag

Wędkarz

• Members
  • 70 postów
  • Zainteresowania:biznes, NLP, psychologia, wędkarstwo, fotografia, technika i inne

Napisano 17 czerwiec 2009 - 06:56

Uściślę wypowiedzi Kolegów.

Jest to systemik Drachkovitch'a (jak już wspomniał Kolega). W Polsce od kilku lat nielegalny w przdstawionej postaci od kiedy zaczął swoje brudne łapy wkładać w Regulamin Pan Kalinowski. Od tego czasu nie wolno łowić nocą z lodu (łowiska pozostawia się kłusownikom, a takie zimą nocą łowiłem lechole, a i karp się zdarzył nawet celowo - tak, tak).

Wracam do systemiku. Zagięty drut (ja stosowałem sprężynę i wkręcałem w martwą, zamrożoną rybkę np. ukleję) wpychasz w pysk rybki do łączenia z ołowiem.

Perwszą kotwicę np. nr 2 wbijasz w oś zwrotu, czyli 1/3 długości rybki (pod płetwę piersiową). Ta kotwica przeznaczona jest dla szczupaka, który bije w łeb ryby. Czasami zdarzał się bardzo duży boleń.

Drugą kotwicę np. nr 6-8 wbijasz jeden grot w ogon (to na sandacza i garbusa okonia, czyli drapieżniki "goniące" ofiarę).

Następnie drutem usztywniasz całość, czyli dwie stalki z kotwicami i rybkę "fastrygując" stalki i rybkę pod skrzelami, wbijając też w środek rybki przez skrzela, lub z góry przez kręgosłup.

Taką rybką można było łowić dość długo narażając ją na zaczepy. To system na podwodne kamienie. W razie zaczepu zostawiasz w wodzie dwie kotwice, które w Odrze gniją przez 3 - 5 dni (sprawdzone). Używasz kotwic tych czarnych, najtańszych (nie chromowanych, czy wanadowych).

Technika łowienia. Wyrzut, opad na dno, lekkie szarpnięcie szczytówką na 10 cm, opad itd. Czyli rybka leży na dnie 15 sek, podrywa się na ok, 0,5 metra, opad i leżenie.

Nie jest to metoda więc spinningowa (na zawodach spinningowych zabroniona), ale raczej "ruchomy grunt", choć używasz krótkiego 2,1 m wędziska spinningowego.

Dzisiaj można tej metody używać, ale z jedną kotwicą (przynęta naturalna). Jest bardzo dużo pustych zacięć, bo albo uderzy szczupak (ty zbroisz ogon sandacza), lub odwrotnie.

No cóż. W Polsce rządzący zamiast ułatwiać życie, to je komplikują (to taka tradycja polskich - tfu - rządzących).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych