Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie Do Was O Zmiany W "złowione Dzisiaj"

78 odpowiedzi w tym temacie

#61 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 21 maj 2009 - 20:58

Na ilosc stawiam tylko wtedy gdy ide łowić na przepływanke, choć i tam łapie się ładne ryby. Bo chyba chodzenie za okoniami na spin, nie jest dla ciebie polowem ilosiowym? Uwielbiam lowic okonie- chyba najbardziej z wszystkich ryb. A, ze nie sa to zawsze jakies ladne okazy nie moja wina!.

#62 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 21 maj 2009 - 21:03

CYTAT(młodszy @ czw, 21 maj 2009 - 21:58) Wyświetl post
Na ilosc stawiam tylko wtedy gdy ide łowić na przepływanke, choć i tam łapie się ładne ryby. Bo chyba chodzenie za okoniami na spin, nie jest dla ciebie polowem ilosiowym? Uwielbiam lowic okonie- chyba najbardziej z wszystkich ryb. A, ze nie sa to zawsze jakies ladne okazy nie moja wina!.

ja nie mowie ze Twoja wina. ale idac na okonie to nawet jak zlowie 100sztuk ale wszystko maluchy to nie ma o czym piac z zachwytu bo to mimo wszystko nada drobnica....a jak biora tylko male to trzeba szukac sposobu na wieksze...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#63 StaryUżytkownik

StaryUżytkownik

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 21 maj 2009 - 21:05

Mogę powiedzieć tylko "w końcu: icon_smile.gif

Oczywiście gratuluję i dziękuję właścicielowi i moderatorom forum splawik.com.pl za fakt że regulamin zamieszczania zdjęć wszedł w życie, myślę że będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.

Wąskiej grupie użytkowników (szczególnie Pasiastemu i Bluzerowi) dziękuje za walkę z nudnymi(np:ryby nie wymiarowe) i nieciekawymi zdjęciami(ryby martwe) i mam wielkę nadzieje iż ten fakt zdopinguje i zmobilizuje wielu młodych (i nie tylko) adeptów wędkowania do poszukiwania sposobów, ulepszania technik, brzydko mówiąć kombinowania i wielu innych by dopiąć swego i łowić w sposób przemyślany, regularny i z ogromną premedytacją coraz to większych ryb...a potem fotka, buzi i do wody icon_smile.gif

Z własnego doświadczenie wiem że w tej dziedzinie nigdy nie można spocząć na laurach, trzeba uczyć się cały czas i zawsze, po prostu trzeba chcieć.

Jeszcze sprawa do młodszego, na wszystko przyjdzie czas, chesz mieć zdjęcie małego sumka, oki - pomęcz go zrób mu fotkę, ale zostaw ją dla siebie, uwierz mi że fotka sumowego podrostka w galerii, nie zrobi na nikim wrażenia. Jeśli nie o to chodzi to po co ma być w galerii ?? Zostaw ją dla siebie, rodziny czy też znajomych.

Naprawdę nie ma potrzeby wrzucać zdjęcia każdej ryby na forum czy też galerii, np: wczoraj byłem z kumplem na nocce, wyniki były rewelacyjne, złowiliśmy około 30 leszczy i jednego pięknego lina, fotek nie mam, również nie zamieściłem inf.w złowione dzisiaj - bo po co ??!! Jeszcze zdąże, a może będą większe, w sumie też jestem człowiekiem i jeśli coś mi wyjdzie to lubie się pochwalić, pokazać zdjęcia, ale nie można tego robić notorycznie bo traci się całą przyjemność, no i oczywiście trzeba się mieć czym pochwalić - a tak jak napisałem wyżej zdjęcie sumka 40 czy 50 cm na nikim nie zrobi wrażenia - przecież to sama głowa i ogon. Oczywiście gdy złowie na spinin suma tej wielkość to cieszę się jak małe dziecko, bo frajda, bo rzadkość itd. ale po co mi jego zdjęcie ? icon_smile.gif

Pozdrawiam

#64 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 21 maj 2009 - 21:33

Widzisz: punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia icon_wink.gif
W sobote nocka na Odrze w Ścinawie. Oby podeszło coś większego icon_wink.gif

#65 StaryUżytkownik

StaryUżytkownik

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 21 maj 2009 - 21:45

CYTAT(młodszy @ czw, 21 maj 2009 - 22:33) Wyświetl post
Widzisz: punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia icon_wink.gif
W sobote nocka na Odrze w Ścinawie. Oby podeszło coś większego icon_wink.gif

Tak, tak...oczywiście, ale w tym wypadku sam się tym oszukujesz, ale nie ma co...
...życzę wielu ryb godnych sfotografowania podczas nocnej zasiadki ! icon_smile.gif

Pozdrawiam

#66 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 22 maj 2009 - 12:56

Dzieki, dzieki icon_wink.gif Ostatnio zerwalem ladnego leszcza/krapia. Mysle, ze cos ladnego usiadzie icon_wink.gif Jestem pozytywnie nastawiony!

#67 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo<br />Grzybobranie<br />Fotografia

Napisano 22 maj 2009 - 13:48

CYTAT(Homegeon @ śro, 20 maj 2009 - 22:14) Wyświetl post
wymiary obowiązują do wstawiania zdjęć, nie wpisów.

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ śro, 20 maj 2009 - 22:16) Wyświetl post
Pochwalic sie mozesz. nikt Ci nie broni. Ale zdjec nie bedziesz mogl zamiescic. bo ryba niewymiarowa powinna byc natychmiast wypuszczona.... A co lowienia...czy nie przyjemniej oglada sie ladnych przedstawicieli poszczegolnych gatunkow a nie ich narybek??
piszesz posty na ilosc??

Ja osobiście uważam, że jeżeli już jest wprowadzony wymiar to raz, że nie dodajemy takiego wpisu jak i zjdecia (po za wyjątkami tj. sum, głowacica) i każdy post powinien być z załączonym zdjęciem (większa wiarygodność czy ktoś nie nabija postów).

#68 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 22 maj 2009 - 21:14

CYTAT(Rufii @ pią, 22 maj 2009 - 14:48) Wyświetl post
Ja osobiście uważam, że jeżeli już jest wprowadzony wymiar to raz, że nie dodajemy takiego wpisu jak i zjdecia (po za wyjątkami tj. sum, głowacica) i każdy post powinien być z załączonym zdjęciem (większa wiarygodność czy ktoś nie nabija postów).

Co do tego też można różnie podchodzić. Wg mnie np zależy jak jest fotka zrobiona. I nie dziwię się, że ktoś czasem nie chce pokazać zdjęcia, lub usuwa z tła charakterystyczne punkty....Nikt nie chce mieć później stada mięsiarzy na rybnej miejscówce.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#69 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 23 maj 2009 - 23:05

Bez celu te zmiany w "Złowione Dzisiaj" tzn. ten podział na te działy, przynajmniej wiadomo było czy ryba bierze itp. teraz niż znajdę temat odnośnie złowionych ryb odechce mi się o tym pisać. Tak jakby nie wiem ile wpisów było w starym "Złowione Dzisiaj" góra 2 strony na dzień, które moderatorzy powinni spokojnie ogarnąć.. Jest tyle niepotrzebnych tematów na forum ,że się w pale nie mieści heh

#70 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 24 maj 2009 - 10:08

to polecam opcje raportuj, skoro znajdujesz tyle niepotrzebnych tematów
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#71 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 24 maj 2009 - 22:06

CYTAT(kwasozlop1990 @ nie, 24 maj 2009 - 00:05) Wyświetl post
Bez celu te zmiany w "Złowione Dzisiaj" tzn. ten podział na te działy, przynajmniej wiadomo było czy ryba bierze \

Naprawde sugerujesz sie tym planując łowienie?
Ja ide wędkować jak mam czas i pogoda pozwala-to jedyne wutyczne icon_wink.gif
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#72 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 24 maj 2009 - 22:11

CYTAT(kwasozlop1990 @ nie, 24 maj 2009 - 00:05) Wyświetl post
Bez celu te zmiany w "Złowione Dzisiaj" tzn. ten podział na te działy, przynajmniej wiadomo było czy ryba bierze itp. teraz niż znajdę temat odnośnie złowionych ryb odechce mi się o tym pisać. Tak jakby nie wiem ile wpisów było w starym "Złowione Dzisiaj" góra 2 strony na dzień, które moderatorzy powinni spokojnie ogarnąć.. Jest tyle niepotrzebnych tematów na forum ,że się w pale nie mieści heh

A tak przynajmniej nie trzeba przekopywać się przez 3 strony o płoteczkach po 15cm, żeby sprawdzić czy ktoś np nie połapał kleni czy boleni...Każdy znajdzie coś dla siebie w odpowiednim temacie.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#73 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 25 maj 2009 - 18:15

pozwolę sobie zacytować wypowiedź muszkarza z tematu białoryb 2009

CYTAT(Muszkarz @ pon, 25 maj 2009 - 17:28) Wyświetl post
No to się porobiło icon_confused.gif Zaraz będzie ustalane jakiego koloru ma być tło...
Regulamin OK - ale skąd te wymiary? Powinno być wg regulaminu PZW, a nie wg uznania 2 użytkowników. Ale dobra.

Po pierwsze nie wypowiedziałeś się w temacie ani razu, więc nie powinieneś mieć pretensji.
Po drugie zmiany mają na celu usystematyzowanie oraz selekcje wpisów. Uświadomienie, że warto szarpnąć się i dążyć do łowienia coraz większych ryb, którymi naprawdę można się pochwalić zamiast chwalić się N ilością , powiedzmy sobie wprost drobnicy. 20cm okonek czy 25cm linek chyba na nikim nie robi wrażenia. Jeżeli ktoś chce to niech robię takie fotki ale zachowuje dla siebie, i trzyma u siebie na dysku.
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#74 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 25 maj 2009 - 18:54

CYTAT(Homegeon @ pon, 25 maj 2009 - 19:15) Wyświetl post
pozwolę sobie zacytować wypowiedź muszkarza z tematu białoryb 2009
Po pierwsze nie wypowiedziałeś się w temacie ani razu, więc nie powinieneś mieć pretensji.
Po drugie zmiany mają na celu usystematyzowanie oraz selekcje wpisów. Uświadomienie, że warto szarpnąć się i dążyć do łowienia coraz większych ryb, którymi naprawdę można się pochwalić zamiast chwalić się N ilością , powiedzmy sobie wprost drobnicy. 20cm okonek czy 25cm linek chyba na nikim nie robi wrażenia. Jeżeli ktoś chce to niech robię takie fotki ale zachowuje dla siebie, i trzyma u siebie na dysku.

Racja !!Poco masz dawac zdjęć małych ryb skoro nie zrobią wrażenia . Napisać owszem mozesz że złapałeś np. 27cm ale zdjęć juz nie wrzucaj .
YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#75 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 25 maj 2009 - 19:38

Panowie po co wracać do punktu wyjścia?? Temat o zmianach był otwarty kawał czasu....Była cisza i nagle po fakcie pretensje. icon_neutral.gif
To tak jak z C&R...Na początku było ciężko....Czy naprawdę 3 okonie po 15cm i leszczyk(przeźroczysta żyletka) długości 20cm to powód do wypisywania postów?? Czy to powód do robienia albumu zdjęć i wrzucania do galerii?? Przecież każdemu z nas mocniej bije serce przeglądając okazy złowione przez innych czy to w internecie czy w prasie wędkarskiej. Wiadomo, że codziennie łowienie to nie tylko okazy...i tak było i będzie. Ale czy nie przyjemniej się ogląda zdjęcia ryb może jeszcze nie okazowych, ale ładnych w danym gatunku?
Przecież szczupak 45cm(zgodnie z RAPR) to przecież chudy pistolet....i tak jest z innymi rybami. Czy jeśli już chcecie się pochwalić fotką, ale łowicie za małe ryby....czy wreszcie po przekroczeniu tej granicy nie ma większej satysfakcji?? Że na forum nie lądują pierwsze lepsze ryby tylko wybrane??

Polecam przemyśleć sprawę. Regulamin moim zdaniem jest dobry. Nie jest zbyt surowy i jasno określa nam zasady.
Pozdrawiam i taaakich sztuk życzę.
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#76 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 25 maj 2009 - 19:51

Podział na grupy jest dobrym roziązaniem. Z wymiarami to niewiem czy jest to dobry pomysł jeśli ryba jest wymiarowa to powinno byc ok, wiadomo drobnicą niema się co chwalic ale dla niekturych szczegulnie młodych wędkarzy taki 45cm szczupak jest już takim trofeum co dla niekturych 60cm kleń i niepowinno się im zabraniac zamieszczania takich zdjęc

#77 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 26 maj 2009 - 00:21

CYTAT(Bluzer @ nie, 24 maj 2009 - 23:06) Wyświetl post
Naprawde sugerujesz sie tym planując łowienie?
Ja ide wędkować jak mam czas i pogoda pozwala-to jedyne wutyczne icon_wink.gif

A czy Ty myślisz ,że ja na to zwracam uwagę ? Jak mam natchnienie pomoczyć kije i jest ładna pogoda to idę na ryby icon_wink.gif Chodzi mi o to ,że było wiadomo czy w danym dniu w innych miastach, łowiskach ryba brała..a nie ,że wchodzę na forum patrzę "2 płotki 5cm i leszcz 12cm" i nie idę na ryby bo nie ma po co, to takie trudne do zrozumienia? Wiedziałem czy tylko ja w danym dniu miałem pecha i nic nie mogłem ciekawszego złapać czy inni wędkarze też.

OK zrobiliście zmiany i niech tak jest, czym to było spowodowane? wszystko za sprawą pana K. pewnie od niego się zaczęło..

Racja przynajmniej mniej postów a więcej konkretów będzie icon_razz.gif

No i w moim przypadku nie będę musiał przeskakiwać tych spinningowych zdobyczy, gdyż w tej chwili poświęcam się metodom spławikowym i gruntowym głównie. No i spokojnie wiara.

Pozdrawiam

#78 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 26 maj 2009 - 09:20

Witam
Według mnie zmiany wyjdą na dobre. Niektórzy pisali np" Dzisiaj całkiem całkiem dwie płoteczki i ukleja" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif . JA rozumiem że ktoś jest początkujący i każda ryba cieszy ale to jest przesada.
Co do zdjęć to mam nadzieje zmiany wyjdą na dobre. Wnerwiały mnie fotki z trupami w łazience. Rozumiem że można zabierać ryby w celach kulinarnych ale nie lubie zdjęć z trupami. A jak napisało się takiemu delikwentowi że nie powinniem wrzucać na forum takich fotek to w odpowiedzi otrzymywało się tekst
"zazdrościsz że sam takich ryb nie łapiesz". Bardzo trudno zmienić mentalność ludzi i ich tok rozumowania.
Albo pamiętam taka fotkę ze szczupaczkiem ledwo 30cm cały uwalony w piachu a szczęśliwy łowca chwali się że go wypuścił. To pozostawiam bez komentarza
Podsumowując mam nadzieje że zmiany wyjdą na dobre
Pozdrawiam

#79 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 08:21

Zaczęły się pojawiać głosy niezadowolenia ze strony niektórych uzytkowników. Dziwne....temat o zmianach w temacie o złowionych rybach był otwarty 3 tygodnie- wtedy można było swój (uzasadniony) sprzeciw zgłosić.

Pretensje są też do zdjęcia złowionego przez Gazdziora bolenia. W tym temacie się nie wypowiem bo sprawy nie znam
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych