Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie Do Was O Zmiany W "złowione Dzisiaj"

78 odpowiedzi w tym temacie

#21 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 04 maj 2009 - 18:36

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 26 październik 2009 - 17:58

#22 Dormammu

Dormammu

Weteran

• Members
  • 158 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, literatura, twórczość artystyczna (pisarstwo oraz rysunek).

Napisano 04 maj 2009 - 19:16

Dobrze więc Panowie i Panie...

Zastanówmy się teraz nad sensem "magazynowania" pomysłów wszelakich.

Zastanówmy się proszę Was, czy jest sens dalej dokładać i dokładać to nowych propozycji, skoro i tak nie zostaną wprowadzone w życie? Poczekajmy aż coś się ruszy z realizacją, a jeśli samo się nie ruszy to trzeba to popchnąć, a jeśli nawet nie da rady popchnąć, to nie róbta sobie problemów i niepotrzebnych dyskusji z których wynikną jedynie wnioski i brak możliwości ich realizacji. Problemem nie jest to, że brakuje pomysłów, ale nie ma kto ich realizować. W ogóle, co się dzieje z Administratorem tego forum? Widzę, że tutaj użytkownicy otwarci i chętni na zmiany, ale: "rzucacie wszystko pod zamknięte drzwi".

Chciałem się podzielić moim zdaniem na temat ciągle przychodzących pomysłów, dziękuje za uwagę.

Pozdrawiam, Dormammu.

"[...]Dotarliwszy do ziemi, kilka z trylionów ziaren, tworzących zbitą powierzchnie lądu Naszego Polskiego Narodu, osunęło się na boki pod piórkową siłą podmuchu, spowodowanego spokojnym osadzeniem się listka na reszcie pozostałych - należących do ojczyzny - ziarenek. Następnie spoczywający na ziemi już liść, o milimetr bądź dwa, zmniejszył swą wypukłość po ten stronie, którą pierwszą dotknął nasiąkniętej patriotyczną krwią poległych w walce za niepodległość, ziemi.[...]" - Daniel "Dormammu" G.
Z wyrazami szacunku.

#23 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 04 maj 2009 - 20:14

Z tym podzialem to ja bym miał nieco inną propozycję tzn. podział nie gatunkowy- moim zdaniem zbyt chaotyczny, ale rozdział ze względu na metodę połowu czyli: spławikowa, gruntowa, spinning jeśli to nie wystarczy to można oczywiście bardziej szczegółowo ze względu np na łowiska: np spining-rzeka, spining-woda stojąca, spining - morze lub inaczej spinning-lekki (kij do 25g), spinning-ciężki (kij powyżej 25 g)

Wydaje mi się, że każdy ma swoją ulubioną metodę lub kilka i będzie go interesował okoń złowiony na spina, ale nie bardzo na tyczkę. Podział taki nie będzie eliminował z przykładowego już spiningu np leszcza, świnki czy tołpygi jako swego rodzaju ciekawostki o której chętnie przeczyta fascynat tej metody.

I co .... teraz to dopiero namieszałem icon_lol.gif

Użytkownik Darczez edytował ten post 04 maj 2009 - 20:15

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#24 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 04 maj 2009 - 20:34

ja proponuje następujący podział:
1-drapieżne
2-biołoryb
3-karpie i amury
4-ryby morskie
i ewentualnie 5-drobnica

Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#25 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 04 maj 2009 - 20:42

myślę, że drobnice sobie na starcie odpuścimy. dosyć pisania "dwie płoteczki" "5 uklejek"
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#26 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 05 maj 2009 - 10:08

CYTAT(Homegeon @ pon, 04 maj 2009 - 21:42) Wyświetl post
myślę, że drobnice sobie na starcie odpuścimy. dosyć pisania "dwie płoteczki" "5 uklejek"

Dla mnie to też zbyteczne,ale chce wszystkim dogodzić icon_cool.gif

#27 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 05 maj 2009 - 10:32

z Tym, że apelowaliśmy już aby nie robić takich wpisów. Jak dla mnie nie ma czym się chwalić icon_wink.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#28 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 05 maj 2009 - 11:40

Ewentualnie proponuję podkleić po temacie złowione dzisiaj do każdego działu spławik, grunt, spin, wędkarstwo morskie i tyle. ewentualnie do pod forów.

Trzeba jasnej zasady fotka w poście od razu lub dla dania szansy wstawienia foty doba czasu, a później post znika bez informowania autora.

Takiej samej zasady oczekiwałem przy zakładaniu tematu kupione dzisiaj. Nie ma mowy że w ciągu doby w necie nie znajdziesz zdjęcia przedmiotu. Wystarczy poszukać w grafice google

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#29 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 05 maj 2009 - 11:58

CYTAT(jaguar56 @ wto, 05 maj 2009 - 14:40) Wyświetl post
Ewentualnie proponuję podkleić po temacie złowione dzisiaj do każdego działu spławik, grunt, spin, wędkarstwo morskie i tyle. ewentualnie do pod forów.

Trzeba jasnej zasady fotka w poście od razu lub dla dania szansy wstawienia foty doba czasu, a później post znika bez informowania autora.

Takiej samej zasady oczekiwałem przy zakładaniu tematu kupione dzisiaj. Nie ma mowy że w ciągu doby w necie nie znajdziesz zdjęcia przedmiotu. Wystarczy poszukać w grafice google

Ok, fotka ważna...
Dla mnie jednak, ze względu na wartość poznawczą, większe znaczenie ma dokładny opis metod połowu i warunków im towarzyszących - miejsce, czas, warunki atmosferyczne, metoda, przynęta, zanęta etc. Fajnie popatrzeć na zdjęcie kolejnego leszcza, z tym, że zdjęcie i podpis "leszcz 42 cm" to dla mnie słabe info.
Tak moim zdaniem...

Aha - oczywiście pomysł podziału jest jak najbardziej ok - chociaż spławik (grunt) i spin.

Użytkownik mikeus edytował ten post 05 maj 2009 - 12:00

Michał, 79', Okręg Konin

#30 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 05 maj 2009 - 23:22

Jestem jaknajbardziej za tym aby wprowadzic podział na Drapiezniki np 2009,karpiowate 2009,moerskie 2009

i jaknajbardziej juz bez wpisywania płotec zek ,jazgarzy ,byczków lub nieraz wpisywali ze nic niezłowili icon_eek.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#31 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 08 maj 2009 - 19:58

Moja popozycja minimalnych norm w kwestii długości:

amur- 40cm
boleń- 40cm
brzana- 40 cm
certa- 30 cm
głowacica- 70 cm
jaź- 25 cm
jelec 20 cm
karaś- 20 cm
karp- 30 cm
kleń- 25 cm
krąp- 20 cm
leszcz- 25 cm
lin- 25 cm
lipień- 30 cm
łosoś- 40 cm
miętus- 35 cm
okoń- 20 cm
płoć - 20 cm
pstrąg pot./żród./tęcz - 30 cm
sandacz- 50 cm
sum- 70 cm
świnka- 25 cm
szczupak- 50 cm
tołpyga- 40 cm
troć węd./jez.- 40 cm
węgorz- 45 cm
wzdręga- 20 cm

Ot,taka moja propozycja icon_wink.gif
nie uwzględniłem drobnicy(bo to bez sensu)i ryb morskich(bo tych nie znam).

Użytkownik Bluzer edytował ten post 09 maj 2009 - 07:58

#32 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 10 maj 2009 - 13:19

Może trochę za późno, ale też się odezwę. Jetsem ZA podziałem na biołoryb, karpie (i amury) oraz drapieżniki. I dla formalności dodam, że klenie/jazie złowione np. metodą spławikową wpisujemy do białorybu, a na spinning do drapieżników icon_smile.gif

#33 Bodzi3k

Bodzi3k

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 10 maj 2009 - 18:43

Moja propozycja, to każdorazowe załączenie zdjęcia do złowionej i podanej ryby, bo niewątpliwie są ludzie (czyt. dzieci)
którzy chcą podbudować swoje ego ilością postów icon_wink.gif

edit, nie zauważyłem, że ktoś już to podał, to w takim razie tylko się do tego dołączam icon_smile.gif

Użytkownik Bodzi3k edytował ten post 10 maj 2009 - 18:44

0_o

#34 StaryUżytkownik

StaryUżytkownik

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 13 maj 2009 - 21:16

Witam

Przydałby się jeszcze wątek "drobnica" - śmieszne, ale prawdziwe, krew mnie zalewa kiedy widzę w "złowione dzisiaj" fotki ryb malutkich, albo bardzo malutkich.
I żeby nie zrozumiano mnie źle, osobiście cieszy mnie każda ryba, ale myślę że każdy z nas dąży do tego by łowić, coraz lepiej, coraz bardziej świadomie no i oczywiście coraz większe ryby.
Nieporządek w w/w wątku panuje nie dlatego że wszystkie gatunki są w jednym worze, ale dlatego że w zdecydowanej większości są to wpisy typu "dziś - dwie ukleje i płoć 12 cm: - i na co to komu ??

Oczywiście pewien podział przydałby się na pewno, może nie odrębny dla każdego gatunku, ale np:

-Ryby złowione na przynęty sztuczne, czyli: spinning/mucha/trolling/Casting - et-cetera
-Ryby złowione na przynęty naturalne, Spławik (i metody bardziej ukierunkowane, czyli, bat, zestaw skrócony itd. itp.), oraz grunt we wszelkich swych odmianach.
-Osobny wątek należy się karpiarzą - cała ta dziedzina poszła w niesamowitą specjalizację, wiec i wątek osobny jest jak najbardziej wskazany.
i ewentualnie ryby morskie - dorsze, flądry i inne Belony.

Świadomie nie piszę nic na temat określonego wymiaru ryby której robimy fotkę i wrzucamy do wątki "złowione dzisiaj", bo jak już napisałem wczesniej każda ryba cieszy, jedyne co powinno być przestrzegane absolutnie przez wszystkich użytkowników forum to fakt aby ryby pokazane na zdjęciach nie były aktualnie w okresie ochronnym i aby spełniały wymiar według RAPR-u + osobiście dodałbym konieczność robienia zdjęcia na miejscu czyli nad wodą, a nie w domu czy na tle innego industrialu. No i koniec zdjęć ryb w wiadrze (Brrrrrrrrrrr) !!!
Rozumiem że może nie każdy ma aparat ze sobą, może nie wszyscy w ogóle go posiadają, ale raczej każdy z was ma telefon z aparatem (uwierzcie mi że nawet takim można pstryknąć dobrą fotkę - oczywiście gdy tylko się chce).

No i na koniec to co chyba najważniejsze,(ewentualne) wszystkie w/w wątki powinny być MODEROWANE a nie moderowane - gdyż bądą się cieszyć (jak i obecny wątek) dużym zainteresowaniem.

To chyba tyle z mojej strony....

Pozdrawiam

Użytkownik StaryUżytkownik edytował ten post 13 maj 2009 - 21:20

#35 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 14 maj 2009 - 12:38

ta drobnica to moze nie taki najgorszy pomysł- zapewne mało kto tam będzie zaglądał (jeśli w ogóle ktokolwiek), ale są użytkowniy którzy nagminnie wpisują "3 płoteczki, okonie, krapie- wszystko w granicach 15 cm".

Kogo wtedy krew zalewa ręka w górę icon_wink.gif

Użytkownik Bluzer edytował ten post 14 maj 2009 - 12:40

#36 c^666

c^666

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 14 maj 2009 - 12:48

z tematu złowione dzisiaj można się dowiedzieć co aktualnie bierze więc informacja że biorą małe okonki też coś wnosi choć niewiele, dobrze by było jeszcze pisać gdzie się złowiło oprócz tego co siadło

#37 StaryUżytkownik

StaryUżytkownik

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 14 maj 2009 - 12:53

CYTAT(c^666 @ czw, 14 maj 2009 - 13:48) Wyświetl post
z tematu złowione dzisiaj można się dowiedzieć co aktualnie bierze więc informacja że biorą małe okonki też coś wnosi choć niewiele, dobrze by było jeszcze pisać gdzie się złowiło oprócz tego co siadło

A co takiego ta informacja wnosi, małe okonki zazwyczaj biorą zawsze i wszędzie, więc wybacz - ale bezsens totalny.

Oczywiście, najlepszym uzupełnieniem do zdjęć byłaby krótka notka na co, i gdzie - chociaż z tym "gdzie" to różnie bywa, pokazanie zdjęcia z widocznym tłem dobrej miejscówki to w wielu wypadkach = samobój icon_sad.gif - smutne ale prawdziwe... więc ograniczyłbym się do dość lakoniczej wypowiedzi w tym wypadku.

Pozdrawiam

#38 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 14 maj 2009 - 22:44

CYTAT(StaryUżytkownik @ czw, 14 maj 2009 - 13:53) Wyświetl post
A co takiego ta informacja wnosi, małe okonki zazwyczaj biorą zawsze i wszędzie, więc wybacz - ale bezsens totalny.

Oczywiście, najlepszym uzupełnieniem do zdjęć byłaby krótka notka na co, i gdzie - chociaż z tym "gdzie" to różnie bywa, pokazanie zdjęcia z widocznym tłem dobrej miejscówki to w wielu wypadkach = samobój icon_sad.gif - smutne ale prawdziwe... więc ograniczyłbym się do dość lakoniczej wypowiedzi w tym wypadku.

Pozdrawiam

dokładnie,nikt nie chce by jego miejscówka stała się wędkarską mekką. Można takie wypowiedzi uogólniać do nazwy wody (np Wisła, Odra, j. Białe, zb. Kryspinów)albo jej charakterystyki ogólne(np mała rzeka nizinna w Krakowie,staw w Olsztynie).

#39 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 17 maj 2009 - 08:39

CYTAT(Bluzer @ czw, 14 maj 2009 - 23:44) Wyświetl post
dokładnie,nikt nie chce by jego miejscówka stała się wędkarską mekką. Można takie wypowiedzi uogólniać do nazwy wody (np Wisła, Odra, j. Białe, zb. Kryspinów)albo jej charakterystyki ogólne(np mała rzeka nizinna w Krakowie,staw w Olsztynie).

Zgadzam się w 100%. Wyżej postulowałem o szerszy opis w notkach zamieszczanych w "Złowione dzisiaj", ale nie chodziło mi o dokładne podanie miejscówki, a raczej lokalizację regionalną (Kraków, Poznań, Zachodnia Lubelszczyzna etc.), i o charakter wody - staw, duże jezioro, rzeka (Warta, Wisłą, mała rzeczka o szerokości 10m etc.).
Nie chodzi o to, żeby inni walili do takiej miejscówki już następnego dnia, ale żeby forumowicze mogli uzyskać informacje pomocne w planowaniu własnych wypraw.
Pozdrawiam!
Michał, 79', Okręg Konin

#40 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 20 maj 2009 - 20:48

no ale jeśli ktoś chce, to chyba może napisać, gdzie dokładnie łowił icon_mrgreen.gif no nie??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych