Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Z Kołowrotkiem....

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz1992

Mateusz1992

Weteran

• Members
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:15

Witam serdecznie !!!
Posiadam kołowrotek MITCHELL MC 2000 (kołowrotek już nie jest produkowany) i mam taki problem tylko nie wiem jak Wam to powiedzieć, może tak ma on jakiś taki luz na korbce. Pokaże Wam na przykładzie jakiegoś dowolnego kołowrotka ( pierwszy lepszy z internetu)
Jeżeli ręką przytrzymam szpule kabłąk i tą resztę jak na rysunku (na czerwono) to drugą ręką jak wezme za korbke to jest luz wystepuje w strone tak jak zwijamy żyłke. Co to jest i co z tym zrobić??? Pomóżcie
Liczę na waszą wyrozumiałość...dzięki

Załączone miniatury

• okuma_epix_pro_baitfeeder.jpg

#2 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:58

Witam

Według mnie to są tylko dwie możliwości takiego luzu na łożysku w pokrywie obudowy lub na osi sześciokątnej korbki.Ja już też coś takiego mialem i zrobiłem tak ,odkręciłem cztery śrubki od bocznej osłony korpusu kołowrotka,ściągnołem ją wytarłem gniazdo łożyska i posmarowałem delikatnie gniazdo łożyska szybka sknącym klejem wypełniającym (POXIPOL) 10 minut schnie ,na to dałem cienką warstwe smaru żeby łożysko się nie przykleiło i łożysko też przesmarowałem smarem i jak klej już zaczoł twardnieć wcisnołem łożysko w obudowę i przykręcilem.Zniknoł wtedy luz pomiędzy kołem zębatym a ślimakowym przekładni,po prostu koła zębate bardziej się docisnoły do siebie.
JA TAK ZROBIŁEM Z JAXONEM MACHINE BO TEŻ MIAŁ DELIKATNY LUZ ,PO TYM ZABIEGU LUZ ZNIKNOŁ A KRĘCIOŁ PRACYJE TERAZ JAK NALEŻY LEKKO I BEZ ŻADNEGO LUZU.

MOŻE TEŻ BYĆ LUZ NA OŚI KORBKI NA PRĘCIE SZEŚCIOKĄTNYM, MOŻNA TEŻ PRZESMAROWAĆ DELIKATNIE KLEJEM NA TO CIENKO SMAREM I TO GNIAZDO GDZIE SIĘ KORBKE WKŁADA TEŻ DELIKATNIE SMAREM PRZESMAROWAĆ I JAK KLEJ JUŻ ZACZNIE TWARDNIEĆ WCISNĄĆ KORBKE W GNIAZDO MOCOWANIA ,A SMARUJESZ PO TO ŻEBY SIĘ NIE PRZYKLEIŁO

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 23 lipiec 2009 - 16:16

#3 drunkymoonky

drunkymoonky

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 12:27

ojej ^_^ powazna sprawa
Kazdy kołowrotek nowy czy uzywany ma jakies luzy, jedne maja wieksze drugie mniej wyczowalne. Nasze kolowrotki wiekszosc robia z grafitu jak inni wola plastiku. Rozciagliwosc materialow sie klania na temeperatury . Pomysl jakby kazdy kolowrotek niemial luzow to w zimie nieobrucil bys korbka . Te luzy moga sie powiekszac w miare uzytkowania poniewz plastik sie wyciera co swiadczy o tym ze cos moze byc nietak z głownym łozyskiem podtrzymujacym prowadnice szpuli + slimak. Jak niema luzow na łozysku to wszystko jest ok , tak samo dopasowanie przekladni slimak + kolo zebate z korbki powinno miec jakis luz ( minimalny ) bo inaczej podczas holu tez bys korbka nieobrucil. Jak kolowrotek ma juz 10 lat lub wiecej to napewno cos sie wytarlo i nalezalo by to wymienic lub dorobic u kogos kto sie zajmuje CNC. Mozesz zrobic tak jak Sławek Ci doradzil ale to wtedy jak jest luz na łozysku po jego zewnetrznej stronie

#4 Kyniu-łożyska

Kyniu-łożyska

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 10:47

Witam serdecznie , posiadam wszelkie rozmiary łożysk miniaturowych do kołowrotków wędkarski :) sami najlepsi producenci , Japońskie EZO i Niemieckie GRW w wersji nierdzewnej (rolka kabłąka ) i stalowe .
​Posiadam również podkładki dystansowe :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych