Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leszno Wlkp

102 odpowiedzi w tym temacie

#41 mariom

mariom

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 26 maj 2009 - 18:14

CYTAT(SławomirJ @ wto, 26 maj 2009 - 20:11) Wyświetl post
Witam

Stego co się orientuje to należy posiadać karte,bo żwirownia w Zaborowie należy do PZW,(ACZKOLWIEK TERAZ NIE JESTEM PEWIEN)ale tak było

Dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie: komu nalezy placic w Robczysku? czy jest nadal tak jak kiedys ze ktos zawsze chodzil jak sie lowilo i u niego sie placi??

#42 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 maj 2009 - 18:29

Jest tak jak dawniej Stachu jeżdzi rowerem i kasuje 10zł icon_smile.gifw Robczysku a w Pawłowicach Jasiu kasuje .A na cały sezon jest 120zł za Robczysko duży i mały staw,Pawłowice koński i pośrednik.I jest jeszcze ten z wyspą,ale na tym z wyspą wolno tylko czlonkom klubu i tylko w soboty ,niedziele i świeta.Ja sobie załatwiłem z Jasiem (skarbnikiem) że mi podbił na ten z wyspą.

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 26 maj 2009 - 18:30

#43 mariom

mariom

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 26 maj 2009 - 18:47

CYTAT(SławomirJ @ wto, 26 maj 2009 - 21:29) Wyświetl post
Jest tak jak dawniej Stachu jeżdzi rowerem i kasuje 10zł icon_smile.gifw Robczysku a w Pawłowicach Jasiu kasuje .A na cały sezon jest 120zł za Robczysko duży i mały staw,Pawłowice koński i pośrednik.I jest jeszcze ten z wyspą,ale na tym z wyspą wolno tylko czlonkom klubu i tylko w soboty ,niedziele i świeta.Ja sobie załatwiłem z Jasiem (skarbnikiem) że mi podbił na ten z wyspą.

Wielkie dzieki za odpowiedz icon_smile.gif
A gdzie lepiej lowic w Pawlowicach czy Robczysku?icon_smile.gif
Pozdrawiam

#44 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 maj 2009 - 18:52

W Robczysku nie mialem za dobrych wyników 3 amury i pare karpi.W Pawłowicach na pośredniku też pare karpi ale większe niż w Robczysku,bo łapałem na kulki proteinowe,karpiki takie po 6-9 kilo.Tylko musisz sobie podnęcić pare dni

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 26 maj 2009 - 18:54

#45 mariom

mariom

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 26 maj 2009 - 18:58

CYTAT(SławomirJ @ wto, 26 maj 2009 - 21:52) Wyświetl post
W Robczysku nie mialem za dobrych wyników 3 amury i pare karpi.W Pawłowicach na pośredniku też pare karpi ale większe niż w Robczysku,bo łapałem na kulki proteinowe,karpiki takie po 6-9 kilo.Tylko musisz sobie podnęcić pare dni

A na tych stawach mozna cos jeszcze zlapac oprocz karpi amurow i karasi?icon_smile.gif
Aha i ktory to jest ten staw posrednik?icon_smile.gif

#46 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 maj 2009 - 19:11

Pośrednik to jest ten przy blokach,ja tam tylko na karpia i amura.A koński to ten przy rondzie i zanim jest ten z wyspą co jest zamknięty.

Załączone miniatury

• 230520091287.jpg
  • 230520091288.jpg
  • 230520091289.jpg
  • 230520091291.jpg

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 26 maj 2009 - 19:16

#47 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 26 maj 2009 - 20:09

CYTAT(SławomirJ @ wto, 26 maj 2009 - 22:11) Wyświetl post
Pośrednik to jest ten przy blokach,ja tam tylko na karpia i amura.A koński to ten przy rondzie i zanim jest ten z wyspą co jest zamknięty.

Witam Sławku odpisałem ci na prv wiadomość ale coś nei widzę abym ci ją wysłał,potwierdź czy doszła odpowiedź

#48 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 maj 2009 - 20:18

CYTAT(IWC... @ wto, 26 maj 2009 - 23:09) Wyświetl post
Witam Sławku odpisałem ci na prv wiadomość ale coś nei widzę abym ci ją wysłał,potwierdź czy doszła odpowiedź

Tak doszła, dzięki wielkie w sobote sprubuje zrobic

#49 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 26 maj 2009 - 22:02

Witam! Ja właśnie przed chwilką wróciłem z Zaborowa. Obowiązuje tam składka na wody nizinne PZW Leszno. Od dziś zacząłem nęcenie kulkami, ale niestety już się przekonałem, że owe miejsce ma stałych bywalców... Kulki rzucałem ok 10 metrów na lewo od łowiska, więc, gdy zobaczyłem, że moja upatrzona miejscówka jest zajęta, wskoczyłem do wody po szyje i wziąłem się do roboty i po 10 minutach z nożycami w ręku stanowisko było gotowe icon_biggrin.gif Niestety połowy nie były udane... Łowiłem ze znajomym, razem na 4 wędki. Ja jedną na kulkę, a druga z gruntu na kukurydzę truskawkową. Tylko na kuku lekkie drgnięcia były... Kolega łowił z gruntu też na kuku (bez brań) i na spławik na czerwonego robaka (1 lin ok. 25 cm). Ogólnie słabo, ale ta cisza, tylko śpiew ptaków, ciepły wiosenny wieczór...niezastąpione:) Pozdrawiam!

#50 janek1627

janek1627

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 28 maj 2009 - 13:36

Witam !!! Ja też z okolic Leszna byłem ostatnio w Dobczynie piękne łowisko opłaty 2zl/godz. złapałem 3 karpie po 3kg oraz niestety żyłka 4 nie wytrzymała a był naprawdę duży. Polecam także zalew w jeżewie niestety karta PZW obowiązkowa a ja w trakcie jej wyrabiania icon_smile.gif naprawdę bardzo ładne leszcze wzdręgi oraz oczywiście karpie. Był ktoś z was teraz na Warcie ???

Użytkownik janek1627 edytował ten post 28 maj 2009 - 13:38

#51 airybartosz

airybartosz

Weteran

• Members
  • 145 postów
  • Zainteresowania:CARPPASSION sport: (speedway, piłka nożna, sporty walki, siłownia) muzyka akwarystyka

Napisano 28 maj 2009 - 18:15

co do łowiska Dzięczyna mocno przereklamowanego
1. staw a kwadrat
zarasta i jest ciężkim łowiskiem teraz niema sensu wogule tam łowić do puki nie wyjdzie zielsko całkowicie wtedy można dopiero połapać rzucając w oczka.

2. b duży praktycznie całe dno zarośnięte jakimiś glonami
a wogule to ludzie zrobili sobie z tego łowiska jakieś staw hodowlany myślą ze przyjadą do Dzieczyny i zaraz 5 karpi złapią a jak nie złapią karpia to foch

3. A tak po za tym jest tam niewiele osób które potrafią złapać karpia na zawołanie podstawą jest karmienie ale zaraz będziecie wytykani ze ryby pasiecie i nikomu nie będą brały przez miesiąc wiocha.

4. a co do zarybiania to wierzcie mi ze niewiele tych karpi jescze tam pływa co w puścili

osobiscie łowi tam tylko z jednego powodu ze mam blisko ale i tak łowie tam ostatni sezon może ktoś zna jakieś jeziorko na karpie w okolicach Leszna

połamania kiji

Załączone miniatury

• forum.JPG

Użytkownik airybartosz edytował ten post 28 maj 2009 - 18:19

#52 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 29 maj 2009 - 11:24

w okolicach Leszna, to Osieczna - karp i amur oraz Krzycko, chociaż tam ciężko jest o rybę... Problemem jest nęcenie, bo kto ma czas co dziennie jezdzić i karmić:/ Ale uważam, że do Krzycka warto by jechać na kilkudniową zasiadkę pod namiot. Pozdr.

#53 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 13:12

Jutro jedziemy chyba do Jezierzyc trochę połapać icon_wink.gif

#54 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 14:35

CYTAT(kwasozlop1990 @ pon, 01 cze 2009 - 16:12) Wyświetl post
Jutro jedziemy chyba do Jezierzyc trochę połapać icon_wink.gif

Witam

Gdzie są te Jezierzyce koło Osieczny,jest to jezioro czy staw

#55 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:31

To jest jezioro Jezierzyckie ono łączy się z jeziorem Wonieskim. My jedziemy na Stare Bojanowo, następnie w Karminie skręcamy w lewo na Wonieść, bo w prawo jedzie się na Drzeczkowo, a Osieczna jest 3km od Drzeczkowa. Od nas czyli od Śmigla jest 15km a do Drzeczkowa nie wiem z 25km nawet. Kilka lat temu karpiki takie 30cm wpuszczali tam. Zobaczymy co będzie jest tam leszcz, ładny karaś, lin, karp, szczupak, sandał no i drobnica, węgorza też podobno można złapać. Miejsca dosyć ładne, drzew nie ma prawie wcale. Jak byś jechał z Leszna to myślę ,że przez Osieczną i Drzeczkowo możesz jechać, później masz Popowo Wonieskie i jak będziesz w Karminie to prosto jedź na Wonieść lub w prawo na Chełkowo (bliżej ale gorsza droga). Od ulicy będziesz po lewej stronie widział jezioro z 50m od drogi i taki budynek, jakaś obora czy coś jest po prawej stronie jak skręcisz. Wcześniej jest jezioro Wonieskie tylko nie wiem gdzie tam się łapie bo jest podobno mało miejsc i nie wszędzie można autem wjechać bo las jest..

Pozdrawiam

#56 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:34

Witam

Bo kiedys kupowałem Karpmaxa i tam facet ciągnoł ładne karpie, bylo jego foto z karpiami właśnie w Jezierzycach.A gdzie Karmin jest to wiem bo mój ojciec z tamtąd pochodził.A Jezierzyce to jest PZW.

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 01 czerwiec 2009 - 18:38

#57 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:55

O tym nie wiedziałem, a teraz aby łapać w Osiecznej chyba jakieś inne zezwolenie musi być nie ?

tu jeszcze masz mapkę jakby co:

#58 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 19:09

To teraz jestem w domu hehe to jest jezioro Dębiec Nowy i Stary tylko Jezierzyce są z drugiej strony,to tam możesz na karpia sie zasadzić,pływaja takie od 8-15kg .To ja z Leszna mam 18 km na Dębiec Nowy icon_razz.gif

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 01 czerwiec 2009 - 19:10

#59 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:10

No kulaski już zrobione, teraz pozostaje już tylko zanęcić i zobaczymy jakie efekty będą na kulaskach z wlasnej produkcji icon_mrgreen.gif

#60 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 20:16

I jak tam na Jezierzycach hehe icon_smile.gif

Sam tam jeżdżę od paru latek, ostatni sezon bardzo udany , w tym na razie mało razy byłem.

A słyszeliście może o tych 2 stawach co otwarli w Zglińcu? Jest to hmm od południa Jezierzyc za 1 dzień 10 zł cały rok 50, ALE NIE POLECAM !!!

Dlaczego ?
Dopiero w tym roku otwarte, na dzień dobry wpuścili 2,5 tony karasia ~30 cm i ludzie ciągnęli masowo - niektórzy po 50 KILOGRAMÓW (naprawdę nie zmyślam, kto tam pojedzie usłyszy to samo) !!
Efekt ? po 2 tygodniach otwarcia nikomu nic nie brało ( Same wiejskie dziadki tam siedzą), ja byłem tam pierwszy raz w straszny upał i "tylko" 5 sztuk. Są tam "potwory" słyszałem od świadka połowu że koleś obok niego "złowił" karpia 12,5 kg ale, no właśnie trzeba po karpia było wejść do wody.

Ogólnie fajnie wyglądający duży staw dość płytki 2,5m przy korzeniach do 1,5m przy brzegu bez korzeni (mierzone markerem), 1 cały brzeg w korzeniach, ale gdyby nie ci ludzie ech szkoda gadać, więcej tam nie zawitam.

Wracając do Jezierzyc - tam aż takich patologii nie ma, (bogu dzięki icon_biggrin.gif ) ale jak zarybią właśnie tymi karpikami, to się zaraza pojawia. Czasami widzę auta na leszczyńskich blachach, głównie czerwonego golfa/polo.

Być może pojadę jutro jak pogoda mnie nie zniechęci icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych