Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leszno Wlkp

102 odpowiedzi w tym temacie

#21 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 06 maj 2009 - 19:25

CYTAT(SławomirJ @ pon, 04 maj 2009 - 21:14) Wyświetl post
Witam

Narazie mam pecha dwa karpie zerwane przy zacięciu.Ale łapie na nową wędke Mikado lexus match 420cm 5-25g jeszcze jej nie wyczułem chyba zamocno zacinałem,na forum ktoś ją opisywał że jest fajna ale bardzo delikatna na mniejsze ryby,ale musze ją wyprubować czy da rade z karpiem powalczyć,kupiłem nowe żyłki 0,20 STROFT GTM są niesamowicie mocne ,nawet na zaczepie z trzcinami myślałem ze pęknie ale nie, a ciągłem z całej siły na wyprostowanym kiju hehe i odchaczyło się polecam tą żyłeczke.Poza tym pare ładnych karasi ale wruciły do wody.W czerwcu przejade się chyba do Dzięczynny na nockę,od czerwca do sierpnia można łapać drugą i ostatnią sobote miesiąca,a w lipcu sprubuje zapolować na suma w Dzięczynie.

No i udało się złapać pierwszego karpia 2,6kg wędka dała radę i był jeszcze zapas mocy

#22 Pyrus90

Pyrus90

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 06 maj 2009 - 19:45

Witam,
Z Dzięczyną coś jest chyba nie tak, byłem już kilkanaście razy i nic porządnego haczyka pociągnąć nie chciało icon_smile.gif Złapałem kilkanaście leszczy z których największy miał 21 cm oraz kilka płotek i wzdręg(6-8 cm), po wiosennym zarybieniu karpiem nie ma śladu. Podobno niektórzy wyciągnęli już karpia w tym roku, jednak podczas mojej oraz moich znajomych obecności na łowisku nikt nie wyciągał żadnej dużej ryby.

Pozdrawiam

#23 adam5445

adam5445

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 07 maj 2009 - 12:56

Witam
Panowie czy był ktoś z was może kiedyś w Bieżyniu na tym prywatnym jeziorku??

#24 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 07 maj 2009 - 14:14

CYTAT(Pyrus90 @ śro, 06 maj 2009 - 22:45) Wyświetl post
Witam,
Z Dzięczyną coś jest chyba nie tak, byłem już kilkanaście razy i nic porządnego haczyka pociągnąć nie chciało icon_smile.gif Złapałem kilkanaście leszczy z których największy miał 21 cm oraz kilka płotek i wzdręg(6-8 cm), po wiosennym zarybieniu karpiem nie ma śladu. Podobno niektórzy wyciągnęli już karpia w tym roku, jednak podczas mojej oraz moich znajomych obecności na łowisku nikt nie wyciągał żadnej dużej ryby.

Pozdrawiam

Witam

Dwa lata temu jak zarybili karpiem w Robczysku to też przestały brać nie wiem czym to jest spowodowane ,czy ten nowy karp jest przepłoszony a te stare za nim idą że nie chcą brać.

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 02 listopad 2009 - 22:28

#25 Wojtas_Wędkarz

Wojtas_Wędkarz

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 07 maj 2009 - 15:15

A znacie w okolicach Leszna jakies dobre łowiska? icon_biggrin.gif
Pozdro

#26 Pyrus90

Pyrus90

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 07 maj 2009 - 16:43

Witam,
Najlepszym łowiskiem według mnie są Wojnowice, co jak co ale tam ryby zawsze biorą icon_smile.gif

Edit:
Tak przy okazji, widzieliście może w leszczyńskich wędkarskich rollery? Bo chcę sobie na wakacje porobić trochę kulek i nie wiem czy kupować przez neta czy na miejscu.

Użytkownik Pyrus90 edytował ten post 07 maj 2009 - 16:45

#27 airybartosz

airybartosz

Weteran

• Members
  • 145 postów
  • Zainteresowania:CARPPASSION sport: (speedway, piłka nożna, sporty walki, siłownia) muzyka akwarystyka

Napisano 07 maj 2009 - 18:31

CYTAT(Pyrus90 @ czw, 07 maj 2009 - 19:43) Wyświetl post
Witam,
Najlepszym łowiskiem według mnie są Wojnowice, co jak co ale tam ryby zawsze biorą icon_smile.gif

Edit:
Tak przy okazji, widzieliście może w leszczyńskich wędkarskich rollery? Bo chcę sobie na wakacje porobić trochę kulek i nie wiem czy kupować przez neta czy na miejscu.

na jana pawła ma roleery w albercie w sport fanie tez sa ale proponuje ci tak zakup przez neta

#28 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 07 maj 2009 - 18:31

Witam,

Edit:

U nas nie widziałem ale można po pytać,na allegro widziałem robinsona 18mm po 22zł + przesyłka 12zł =34zł podaje link ,teraz wszystkie sprzedane ale wystawia raz po raz od nowa aukcje z maszynkami do kulek

http://www.allegro.p...m_robinson.html

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 02 listopad 2009 - 22:31

#29 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 07 maj 2009 - 18:34

A co do dobrych lowisk niewiem jak teraz ale 20 lat temu to Ziemnice było dosyć dobre łowisko ,ładny węgorz szczupak karp lin leszcz płoć

#30 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 10 maj 2009 - 18:14

CYTAT(Pyrus90 @ śro, 06 maj 2009 - 22:45) Wyświetl post
Witam,

Pozdrawiam

Witam i jak tam w Dzięczynie coś się ruszyło bierze coś wogle

#31 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 16 maj 2009 - 15:54

Witam

jutro przejade się na rybki ,dzisiaj padało to po deszczu mogą brać pozdrawiam

#32 Pyrus90

Pyrus90

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 17 maj 2009 - 11:05

CYTAT(SławomirJ @ nie, 10 maj 2009 - 19:14) Wyświetl post
Witam i jak tam w Dzięczynie coś się ruszyło bierze coś wogle

Przepraszam za tak późną odpowiedź ale ostatnimi czasy ciężko u mnie z wolnym czasem.
Ostatni wypad na Dzięczyne zaliczyłem 9 maja, łowiłem na kwadracie od 10-16, złapałem tylko 2 leszczyki po około 15 cm. Przynęta biały, czerwony i kukurydza, próbowałem różnych kombinacji ale o rybkę ciężko. Najbliższy wyjazd na Dzięczyne będzie się wiązał z zmianą stawu na trójką lub duży, bo kwadrat cały zarasta. Jak starczy czasu to w najbliższy piątek po południu i/lub sobota od 4-5 rano, zobaczę też co z pogodą.
Znajomemu w wtorek lub środę rano po 2 minutowym holu i ostrym odjeździe coś zerwało nowiuteńką żyłkę 0,30 od Trabucco. Więc chyba coś się ruszyło bo poza zerwaniem wyciągnął 3 karpie 20-30 cm i jednego 43 cm.

#33 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 19 maj 2009 - 10:54

Witam,

Edit:

Możesz coś więcej napisać o jeziorze Wojnowickim mam zamiar sie tam wybrac w weekend i nie wiem czego mogę sie spodziewać

#34 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 19 maj 2009 - 13:57

Witam

Wojnowicach można złapac: leszcza,płoć,krąp,karaś,lin,szczupak,sandacz,karp,sum,węgorz,ukleja,wzdręga

#35 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 19 maj 2009 - 14:25

CYTAT(SławomirJ @ wto, 19 maj 2009 - 16:57) Wyświetl post
Witam

Wojnowicach można złapac: leszcza,płoć,krąp,karaś,lin,szczupak,sandacz,karp,sum,węgorz,ukleja,wzdręga

dziękuję za odpowiedz. Rozumiem że warto tam jechać z odległościówka? Chyba że w pobliżu są jakieś ciekawsze miejsca?

#36 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 19 maj 2009 - 18:56

Jezior w okolicy Leszna jest dużo,ale jak to z rybą raz bierze raz nie

#37 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 24 maj 2009 - 08:37

Witam

Byłem wczoraj tak no oko zobaczyć w Dzięczynie,faktycznie staw A (kwadrat)zarasta moczarką ciężko tam już będzie połapać.Najlepiej na stawie B (dużym) było paru wędkarzy ale efekty mieli marne.Niewiem ale jedni nawet tam pod namiotami są,chyba zrobili sobie zasiadke karpiową,tylko szkoda że nie można w nocy łapać.

#38 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 26 maj 2009 - 11:36

co do wojnowic, to występuje tam dość szeroki pas trzcin. najlepiej łowić na sprężynę i białego robaka, około 30 metrów od brzegu. Leszczyk raczej gwarantowany:) a co do zaborowa i karpi, to od dziś zaczynam nęcić kulkami i w weekend spróbuję szczęścia z karpikami:) Pozdrawiam:)

#39 mariom

mariom

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 26 maj 2009 - 14:45

Witam,

Mam pytanie czy aby lowic na zwirowni z Zaborowie nalezy posiadac karte czy mozna tak jak np w Robczysku wykupic sobie dniowke?

Pozdrawiam

#40 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 maj 2009 - 17:11

CYTAT(mariom @ wto, 26 maj 2009 - 17:45) Wyświetl post
Witam,

Mam pytanie czy aby lowic na zwirowni z Zaborowie nalezy posiadac karte czy mozna tak jak np w Robczysku wykupic sobie dniowke?

Pozdrawiam

Witam

Stego co się orientuje to należy posiadać karte,bo żwirownia w Zaborowie należy do PZW,(ACZKOLWIEK TERAZ NIE JESTEM PEWIEN)ale tak było

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych