Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leszno Wlkp

102 odpowiedzi w tym temacie

#1 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 17:47

Witam

Czy jest ktoś z Leszna wlkp.

Załączone miniatury

• 230520091287.jpg
  • DSC00187.JPG
  • 230520091291.jpg
  • 230520091295.jpg

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 20 październik 2009 - 19:01

#2 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 18:08

Nie ma w Lesznie wędkarzy icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Załączone miniatury

• 230520091287.jpg
  • 230520091294.jpg

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 10 październik 2009 - 23:07

#3 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 19:10

ja próbuję:) ale dopiero się uczę tej sztuki:)

#4 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 19:25

Witam

A był pan kiedyś w Robczysku czy Pawłowicach na karpiach i amurach

#5 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 19:32

Poprostu Łukasz jestem icon_wink.gif już dawno tam nie łowiłem, ale z tego co pamiętam, to wyniki miałem niezbyt dobre. ogólnie to łowiłem same karasie. może się tam wybiorę niedługo, to będę mógł coś więcej powiedzieć. słyszałem natomiast niedawno opinie, że nie jest ostatnio tam zaciekawie... Pozdrawiam!

#6 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 07:27

Witam

Ja tylko tam jeżdżę ostatnio nałapałem karasi 20-25cm i jedno ładne branie niestety przypon 0,20 nie wytrzymał.W zeszłym roku mało byłem bo mi na to czas nie pozwolił,ale dwa trzy lata temu to parę ładnych amurów złapałem i parę ładnych karpi na kulki proteinowe jednego dnia 5 karpi od 5-9 kg. Jest blisko Leszna to tam jeżdżę a że ryby nie jadam to nie zabieram jej do domu raz po raz sporadycznie jak karpia złapie to jednego bratu biorę.Wędkowanie traktuje jako zabawę no i jak coś na haku się uwiesi ładnego to adrenalina tak skacze i ręce się trzęsą hehe.A to że nie za ciekawie to tak jak wszędzie jest, raz ryba bierze raz nie, nie zawsze się coś ciekawego złapie ale jak pisałem traktuje to jako zabawę czy coś złapie czy nie.Ale można tam ładną rybkę złapać jak się podkarmi kulkami na kulki już większe sztuki biorą, bo na kuku to takie po 2-3kg zależy jaki jest dzień..........

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 10 październik 2009 - 23:14

#7 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 07:39

A jak wygląda tam z opłatami? Nadal jest 10 zł za cały dzień? Tych małych karasi tam jest bardzo dużo... Ja rybek też nie zabieram, chyba, że mój tata bardzo nalega:) Gratuluję karpi i amurów! Muszę się też tam wybrać. Pozdrawiam!

#8 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 10:01

Tak z opłatami jak dawniej 10zł za dzień na zarybianie albo na cały rok 120zł.Tylko jak się wykupi na cały rok to w soboty i w niedziele wolno łapać na tym zamkniętym z wyspą obok parku pałacowego za tym pierwszym stawem końskim.Ale ja przeważnie jak na kulki to łapałem na tym stawie przy osiedlu blokowym ,a na kuku to Robczysko duży i mały staw,na małym to wczesną wiosną łapie bo tam jest płytko i woda się szybko nagrzewa,w tym roku jeszcze karpia nie złapałem tylko jeden mi się zerwał, przypon 0,20mm nie dał rady.Raz miałem takie branie na kulkę ze rozłożyłem pierwsza wędkę założyłem kulkę na włos wyrzuciłem i rozkładam drugą wędkę i jak pociągnęło to nie zdążyłem wędki złapać żeby zaciąć a nie zablokowałem blokady kołowrotka i karp poszedł w trzcinę i nie dało rady go wyciągnąć żyłka 0,30 pękła na trzcinie ale czekałem chyba z 2 godz myślałem ze może wyjdzie z tej trzciny ale nic z tego nie chciał najszybsze branie w moim życiu karpia po 1-2 minutach od wyrzucenia wędki,tylko tam podkarmiałem kulkami i gościu z Pawłowic tez podkarmiał codziennie kulkami z własnej produkcji.

pozdrawiam Sławek

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 10 październik 2009 - 23:18

#9 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 13:29

Ja z tego co pamiętam, to łowiłem na stawie, który przecina droga i na stawie w jakimś lesie. Pewnie wkrótce się tam wybiorę:) Pozdrawiam!

#10 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 15:30

Witam

Ten staw co przecina droga to jest Robczysko są tam dwa stawy duży i mały ja właśnie jade jutro na mały staw.

#11 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 15:48

to czekam na relację z połowów:) Powdzenia, pozdrawiam!

#12 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 16:33

mozecie zawsze dojechac dalej do srody czy tez do roszkowa a tak juz o wiele dalej to w okolicach kalisza sa 2 ciekawe lowiska karpiowe,zarybiane co roku

#13 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 19:03

W Pawłowicach i Robczysku też zarybiają co roku już od 35 lat,nigdy wszystkich małych karpi nie wyłapią.Dwa lata temu pojechałem sobie po pracy tak o 16 godz, wyrzuciłem sobie na sprężynę dwie wędki i tak sobie siedzę jak tu nagle coś wyskoczyło jak chlupnęło tak jak by człowiek z pomostu na główkę skakał a skok by mu nie wyszedł i na tak zwaną dechę spadł nie wiem co to było ale najprawdopodobniej amur .Od tamtejszych wędkarzy słyszałem jak jeszcze były PGR to stawy czyścili siecią z 2 stron brzegu jechały ciągniki i na całej szerokości stawu przeciągali sieć a na środku dwiema łódkami asekurowali nie wiem jak to dokładnie się odbywało i tak oczyszczali staw z mułu to takie amury po 15-20 kilo były.Zawsze co roku coś wpuszczą a że nigdy wszystkiego nie wyłapią to i okaza można złapać ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś takiego tam wyciągnął moje największe to 2 amury 75cm 4-6kg i karp 9 kg.A do tych ładnych sztuk by trzeba podejść odpowiednio podkarmić ale nie mam na to za bardzo czasu żeby codziennie podkarmiać,no i z pontonem jest zakaz i nocek też nie wolno,tylko od wschodu do zachodu słońca.

Zna ktoś może prosty przepis na kulki proteinowe żeby w miarę wyszły,wiem wiem że każdy karpiarz ma swoje tajemnice ale mi chodzi o najprostszy składnik na kulki żeby wyszły i nie wyrzucać kasy w błoto.Może ktoś będzie szczery i się podzieli najprostszym składnikiem do kulek. Pozdrawiam

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 10 październik 2009 - 23:25

#14 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 11:01

z naszego forum:)
Przykładowy przepis:

500g mąka pszenna
300g kasza manna
100g maka kukurydziana
3-5 op.słodzonego kisielu
owocowego(np.truskawka)
barwnik i aromat(taki jak kisiel)
jaja/ ok. 1 jako na 100gram mixu

Wszystkie suche składniki mieszamy razem, jajka osobno rozbijamy dodając barwnik i aromaty. Dodajemy jaja do mixu, ugniatamy ciasto, i rolujemy kulki, najlepiej w rollerze, przydaje się do tego pistolet do ciast z przycięta odpowiednio końcówką, (Np.: jeśli mamy roller 18mm to końcówkę przycinamy tak samo do 18mm). Zrobione kulki gotujemy ok. 2min. Po wypłynięciu. Następnie kulki suszymy, suszenie może trwać od 24h do 5dni. Wysuszone kulki wkładamy do woreczka z zamknięciem strunowym i mrozimy. Można suszyć, wtedy przydaje się suszarka do owoców i warzyw.

Dodając kulki do zanęty pamiętajmy żeby część z nich złamać, szybciej wtedy uwalniają aromat…

składniki bez problemu do kupienia w sklepie (wszystko znalazłem w kauflandzie:D). ciężko tylko o aromat truskawkowy i barwnik...w sklepie wędkarskim bardzo drogie:/ Ja dodałem aromatu waniliowego oraz glukozy i wyszły nawet ładne kuleczki:) dosyć dużo roboty jest z "kulaniem" kuleczek, ale nie jest to trudne:) Pozdrawiam!

dodałem także mleko przy rozrabianiu ciasta, aby uzyskać lepszą konsystencję:)

Użytkownik LukaszLeszno edytował ten post 28 kwiecień 2009 - 11:03

#15 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 14:12

Witam

Dzięki za przepis,byłem dzisiaj w Robczysku wiało jak na morzu nic konkretnego tylko pare karasi ale ładne po 20-25cm do konca tygodnia mam wolne to może w czwartek pojadę ,może cos lepiej będzie brało a raczej coś konkretnego pozdro

#16 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:47

no ten wiatr trochę zniechęca...ja myślę, że póki co zajmę się nęceniem i po paru dniach dopiero gdzieś uderzę:) Pozdrawiam!
P.S.
Napisz jak wyszły kuleczki, jak zdecydujesz się na ich zrobienie:)

#17 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 18:07

Witam

Kulki będe robił pod koniec maja,tak na czerwiec zeby były ,musze jeszcze kupić roller na allegro są po 22zł 18mm firmy Robinson jest to tem mały ale mi starczy.Napisze jak wyszly oile wogle wyjdą hehe pozdro icon_smile.gif

Zawsze kupywałem 18mm TB wanilia lub wanilia-śmietanka po 16-18zł teraz sprubuje samemu zrobić, zaczne może od 2-3 kilo i zobacze jak wyjdą zrobie zapach kuku kupiłem już atraktor

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 29 kwiecień 2009 - 10:38

#18 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:22

ja kupiłem truskawkowe tandem baits, na które będę łowił, a kulki własnej produkcji pójdą na nęcenie:) Na pewno Ci wyjdą kuleczki:)

#19 pluto19

pluto19

Weteran

• Members
  • 391 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:29

Ja robię kulki na mixie TB i super wychodzą a mam ten roller co ty 18mm po 3walki można kulać śmiało.Ja jeszcze zawsze ciasto wsadzam do lodówki na 24 h icon_smile.gif A jak chce łowić na swoje kulki to dodatkowo daje więcej zapachu. ale nie ma co przesadzać
Stosuje zasadę Złów i Wypuść, ty też ją stosuj.

www.carphunterteam.pl

#20 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 04 maj 2009 - 18:14

Witam

Narazie mam pecha dwa karpie zerwane przy zacięciu.Ale łapie na nową wędke Mikado lexus match 420cm 5-25g jeszcze jej nie wyczułem chyba zamocno zacinałem,na forum ktoś ją opisywał że jest fajna ale bardzo delikatna na mniejsze ryby,ale musze ją wyprubować czy da rade z karpiem powalczyć,kupiłem nowe żyłki 0,20 STROFT GTM są niesamowicie mocne ,nawet na zaczepie z trzcinami myślałem ze pęknie ale nie, a ciągłem z całej siły na wyprostowanym kiju hehe i odchaczyło się polecam tą żyłeczke.Poza tym pare ładnych karasi ale wruciły do wody.W czerwcu przejade się chyba do Dzięczynny na nockę,od czerwca do sierpnia można łapać drugą i ostatnią sobote miesiąca,a w lipcu sprubuje zapolować na suma w Dzięczynie pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych