Skocz do zawartości

Zdjęcie

Casting

398 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 25 marzec 2009 - 13:34

Witam.
Postanowiłem założyć ten temat bo jak widzę coraz więcej wędkarzy interesuje się wędkarstwem castingowym. Wiem też, że jest nas kilku na forum(min. @nyny, @dekosz, @domen -jeśli kogoś pominąłem to przepraszam i również czekam na odzew icon_wink.gif ) Coraz częściej mówi się o multiplikatorach, i dziwnych wędkach z przelotkami "u góry" i śmiesznym "pazurem"....Mówi się, a także widzi, bo coraz więcej tego sprzętu w naszych sklepach, pojawiają się na ten temat artykuły w prasie wędkarskiej, powstają fora itd.
Jakie są Wasze doświadczenia z tym sposobem łowienia?
Jakim sprzętem łowicie?
Jak wyglądały Wasze początki, nauka obsługi zestawu(sami czy z pomocą??), pierwsze rzuty no i to co najważniejsze czyli RYBY na casting.
Wszelkie opinie, doświadczenia, spostrzeżenia, a także zdjęcia Waszego sprzętu jak i ryb na niego poławianych mile widziane icon_wink.gif
Tak więc zachęcam do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem icon_smile.gif
Pozdrawiam
Kamil

Użytkownik PasiastyIrokez:) edytował ten post 25 marzec 2009 - 13:37

#2 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 22:36

Calkiem przyjemny temacik.
Chociaz jestem dopiero na poczatku drogi bo bawie sie na powaznie castingiem od roku ale conieco juz moge o nim powiedziec.
Jak znajde chwile (teraz rozbiegany po zawodach splawikowych jestem) to cos skrobne i porobie foty mojego skromnego arsenalu.

pozdro

#3 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 08:38

Dzięki za odzew icon_smile.gif
Mam nadzieję, że nie będziesz jedynym, który pochwali się swoimi zabawkami icon_wink.gif
Sam też muszę pocykać jakieś zdjęcia...ale poczekam jeszcze na innych icon_smile.gif
Pozdro.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#4 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 16:41

Również porobię jakieś foto i wkleję może coś w plenerze się uda icon_mrgreen.gif

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 20:43

CYTAT(dekosz @ czw, 26 mar 2009 - 17:41) Wyświetl post
Również porobię jakieś foto i wkleję może coś w plenerze się uda icon_mrgreen.gif

Zdjęcia zdjęciami ale tekst też się przyda icon_wink.gif
Napisałbyś co i jak ....o początkach z castem itd(to co pisałem w pierwszym poście) icon_wink.gif
Pozdro
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#6 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, piłka ręczna, słucham dużo Rocka, ale i jeszcze więcej Metalu, oraz grywam na gitarze

Napisano 28 marzec 2009 - 07:03

ja lowie od roku, zaczynałem i dalej łowię wędką dragona mystery XT (1.95 metra) i multiplikatorem jaxona (casting expres) w moim przypadku to troszke cięzko sie zaczynalo plecionka mi sie platala, ale juz doszedlem do wprawy i zaczolem nawet jakies tam rybki lowic,
najlepiej mi sie lowi na slidera i to na niego zlowilem pierwszego szczupaczka na castinga, chociaz i tez na wahadlowki lowilem i nawet lepiej castingiem mi sie lowi niz zwykla spiningowka, daje mi duzo radosci, polecam castinga, pozdro
Catch & Release

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 10:15

Dzięki za odp icon_wink.gif
No to jest nas jeszcze więcej niż myślałem icon_wink.gif
A co to dokładnie za kijek? Jaki cw? Jaka jest jego cena? Jak wrażenia z multika? Jaki tam jest rodzaj hamulca rzutowego?
Pytam o to wszystko bo może ktoś się zainteresuje castingiem i będzie miał choć podstawowe informacje na temat pierwszego sprzętu icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#8 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, piłka ręczna, słucham dużo Rocka, ale i jeszcze więcej Metalu, oraz grywam na gitarze

Napisano 28 marzec 2009 - 15:50

no to jest to dobry kijek ze stajni dragona c.w. to 30 - 80 gram jego cena waha się między 150 - 170 zł, a multiplikatorem to tak jak pisalem wczesniej napoczatku bylo ciezej ale teraz mi sie fajnie rzuca, minusem jest to ze sie ekstra daleko nie rzuci jak np. okuma fina czy VS baitcasterem ale tez mi duzo radosci przyniosl kilka szczupaczkow po 50cm i kilkanascie okoni a co do hamulca rzutowego to do końca nie wiem wiem tylko tyle ze jest magnetyczny icon_smile.gif

Użytkownik trebs edytował ten post 28 marzec 2009 - 15:50

Catch & Release

#9 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 21:50

No właśnie nie byłem pewny czy ma magnetyczny (pokrętło) czy też odśrodkowy(bloczki w bocznym panelu) Pytam tak wnikliwie bo jednak jest to dość tani multik i pewnie wielu od niego zacznie a słyszałem o nim BARDZO rozbieżne opinie icon_wink.gif
a co do kijka. Rzucałeś nim w większym zakresie? od jakiego ciężaru zaczyna się ładować? jaki jest jego max? I jeszcze co do multika. Łowiłeś nim tylko z tym kijem? Czy próbowałeś z lżejszymi i do jakiej masy dało radę maxymalnie zejść?
Zaczynałeś od żyłki czy plecionki?
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#10 mati663

mati663

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 21:56

CYTAT(trebs @ sob, 28 mar 2009 - 10:03) Wyświetl post
ja lowie od roku, zaczynałem i dalej łowię wędką dragona mystery XT (1.95 metra) i multiplikatorem jaxona (casting expres) w moim przypadku to troszke cięzko sie zaczynalo plecionka mi sie platala,

z Jego wypowiedzi wynika że zaczynał na plecionce

#11 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 22:10

CYTAT(mati663 @ sob, 28 mar 2009 - 22:56) Wyświetl post
z Jego wypowiedzi wynika że zaczynał na plecionce

Mój błąd icon_wink.gif Przeoczenie...choć wydaję mi się że na plecionce powinno być łatwiej bo jest bardziej miękka...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#12 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 05:27

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ sob, 28 mar 2009 - 22:10) Wyświetl post
Mój błąd icon_wink.gif Przeoczenie...choć wydaję mi się że na plecionce powinno być łatwiej bo jest bardziej miękka...

na zylce tez probowalem jakos sie dalo lowic ale jak juz zacząłem sliderami 10 łowic to czesto pekala wiec zylkami zbytnio nie polecam, maksymalnie to rzucalem 70 gram ciezszych nie mialem jeszcze, na lzejszym zestawie jeszcze nie probowalem ale zawsze mozna icon_smile.gif
Catch & Release

#13 RobinJ

RobinJ

Weteran

• Members
  • 901 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 16:55

Pytanie będzie luźno związane z tematem icon_wink.gif
Czy Sliderem 7cm da się łowić na "zwykłym" spinie o c.w. do 30g?? Kiedyś, gdzieś chyba coś takie się przewijało, ale może macie jakieś doświadczenia bądź obserwacje?? Widzieliście takich eksperymentatorów lub sami próbowaliście?? icon_wink.gif

Użytkownik RobinJ edytował ten post 31 marzec 2009 - 16:57

#14 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 18:13

CYTAT(RobinJ @ wto, 31 mar 2009 - 17:55) Wyświetl post
Pytanie będzie luźno związane z tematem icon_wink.gif
Czy Sliderem 7cm da się łowić na "zwykłym" spinie o c.w. do 30g?? Kiedyś, gdzieś chyba coś takie się przewijało, ale może macie jakieś doświadczenia bądź obserwacje?? Widzieliście takich eksperymentatorów lub sami próbowaliście?? icon_wink.gif

da się tylko kij musi być długi maksymalnie do 2 metrow bo inaczej reka bedzie ci sie szybko meczyla
Catch & Release

#15 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 20:43

Jak kij jest sztywna pala to sie da bo miekkim nic nie zrobisz...

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:07

No Panowie co taka cisza?? icon_wink.gif
Czekam na zdjęcia Waszych zestawów...
Kupiłem w sobotę aparat, więc przy okazji wykonam jakieś foto mojego zestawu icon_wink.gif Ale to najprawdopodobniej po świętach...
Tak na rozgrzewkę wrzucam jedno foto mojego multika (real foto, niestety nie wykonane przeze mnie... )
207400222_o.jpg
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#17 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:21

No ja tez jakas mala namiastke:)

Do ciezszej orki jerkowka i przynetami pokroju popperow, sliderow, jerkow, ciezkich wahadel itd.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A ponizej do lajtowego lowienia przynetami od 2-3 gr typu male gumy na niezbyt ciezkich glowkach plus obrotowki itd.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wedeczki nastepnym razem:)
I w maju zrobi sie wypad nad wode to w terenie zrobie w akcji pare fotek:)

pozdro

#18 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 12:44

Panowie odrobinka czasu icon_wink.gif Już zacząłem powoli coś pisać w czwartek uzupełnię zdjęciami i opisem sprzętu icon_cool.gif

#19 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 13:51

moj zestawik castingowy sklada sie z multika Daiwa Procater 100hl i wedki Dragon Destiny 2,7m cw 7-28. Na samym poczatku jak sie uczylem rzucac myslelem ze z kijkiem bedzie porazka w lowieniu przez kilka godz. jednak nie jest az tak zle icon_wink.gif a takie pytanie na jakie odleglosci posylacie przynety? mi narazie idzie cos slabo :/ ale skupiam sie bardziej na celnosci niz na odleglosci icon_wink.gif
pozdro

#20 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:21

A latają naprawdę daleko icon_wink.gif
Ciężko mi tak jednoznacznie określić ile m , ale są to odległości w zupełności wystarczające...Sporo zależy od typu przynęty. Nieraz lżejsza przynęta, ale o lepszych właściwościach aerodynamicznych poleci dalej niż cięższa, ale mniej lotna.
@Domen na początek wydaje mi się że dobrym wyjściem będą gumy na ciężkich główkach(skupiona masa).
Moim zdaniem zestaw nie do końca spasowany...no ale to był Twój wybór.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych