Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojezierze Leszczyńskie

105 odpowiedzi w tym temacie

#41 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 01:32

dzieje się coś w okolicach leszna? warto gdzieś się wybrać? ruszył sie gdzieś leszczyk albo ładna płoć? pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

#42 gregor12

gregor12

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 19:33

4 dni temu żwirownie w Pępowie zarybiono karpiem i jesiotrem no i zaczęła się rzeź niewiniątek teraz przez najbliższy miesiąc będzie mięso mięso mięso mięso icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

Użytkownik gregor12 edytował ten post 05 kwiecień 2010 - 19:34

#43 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 14:43

powinni zrobić całkowity zakaz połowu przez miesiąc albo chociaż zakaz zabierania karpia z łowiska...

#44 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 14:55

CYTAT(LukaszLeszno @ wto, 06 kwi 2010 - 14:43) Wyświetl post
powinni zrobić całkowity zakaz połowu przez miesiąc albo chociaż zakaz zabierania karpia z łowiska...

Pod Koninem, na zbiorniku zaporowym Elektrowni Konin, został wpuszczony szczupak i inne gatunki drapieżne, i od dwóch lat jest zakaz łowienia drapieżnika. Trwać to będzie ponoć do końca obecnego roku, czyli łącznie 3 lata. I w takim przypadku rybki maja szansę...
Michał, 79', Okręg Konin

#45 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 15:27

jak tam panowie to warto juz sie wybrac na wody w okolicach osiecznej. jak tak to gdzie? bo mam troszke daleko i bez sensu jechac tyle kilometrow na marne

#46 gregor12

gregor12

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 17:59

CYTAT(LukaszLeszno @ wto, 06 kwi 2010 - 17:43) Wyświetl post

W innych latach łowisko było zamykane na miesiąc teraz zarybili po ty by zaraz wyłapać ,żeby mieć radochę jak dzieci małe jest limit jeden karp na dobę heh ale robi się tak jeden do południa drugi po ...a te miarki do mierzenia co uzywaja to każda pokazuje wymiar heheh

#47 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:09

brak słów...
kaktus52 jeżeli nie spróbujesz, to się nie przekonasz:) z płotkami i leszczykami już się możesz pobawić. w Grodzisku podobno bardzo dużo ludzi siedzi nad jeziorem, więc pewnie karaś się ruszył. Pozdr.

#48 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:24

wie ktos jak wygląda dostep z brzegu na jeziorze wojnowickim czy wogóle jest i gdzie

#49 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 12:42

Od strony Kanału Wojnowickigo miejsc jest bardzo mało. Od strony wsi jest trochę, ale nie jestem pewien dojazdu samochodem. Chociaż z leszczami na wiosnę jest tam fajna zabawa;) Pozdr.

#50 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 14:22

Witam!
No cóż - nowy sezon czas zacząć !!!
Na wstępie chciałbym okazać swą radość iż w końcu Osieczna dogadała się z Poznaniem i udostępniła jeziora a nie tak jak kiedyś - osobne pozwolenia.

Jeszcze nie byłem z wędką łowić, ale objechałem sobie Wonieść z Jezierzycami rowerkiem i jeszcze niewielu wędkarzy widać. Poziom wody wysoki i no cóż.... - wszystkie puszki butelki i worki od zanęt wypłynęły z trzcin i jest syf. I nikt nie wpadnie na pomysł aby choć jeden worek uzbierać i wziąć ze sobą mimo że to nie jego. Jakoś nad jeziorami w Poznaniu czy nawet w Śremie jest czysto - a u nas - burdel.

Mam nadzieję że w związku tego porozumienia "napłynie" więcej wędkarzy którzy przyjechali odpocząć na ryby niż po ryby zostawiając syf.

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu hehe icon_smile.gif

#51 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 18:16

dziękuje bardzo za odpowiedz jak mozecie to napiszcie jeszcze jak wyglada sytuacja na jeziorze łoniewskim albo wonieść z gory dziekuje za odpowiedz

#52 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:41

w Osiecznej, to zależy jakie ryby chcesz łowić;)

#53 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:51

chodzi mi raczej o leszcza i płoć bo chce sie pobawic odległościówka

#54 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 10:50

Leszcza w Osiecznej jest bardzo dużo, z tym, że bardzo małych rozmiarów. Za to krąpie osiągają "ogromne" rozmiary icon_biggrin.gif Płoć z gruntu czasami bardzo ładna weźmie. Ale na leszcza wg najlepsze są Wojnowice. Pozdr.

#55 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 16:56

CYTAT(Kyzak @ pią, 16 kwi 2010 - 15:22) Wyświetl post
Witam!
No cóż - nowy sezon czas zacząć !!!
Na wstępie chciałbym okazać swą radość iż w końcu Osieczna dogadała się z Poznaniem i udostępniła jeziora a nie tak jak kiedyś - osobne pozwolenia.

Czy jesteś w stanie powiedzieć w jaki sposób osieczna dogadała się z poznaniem ??? czy wszystkie jeziora wchodzące w skład gospodarstwa w osiecznej zostały udostępnione??? łowiłem kiedyś na jednym z tych jezior i chciałem to w tym roku powtórzyć, więc gdybyś mógł to proszę o więcej informacji

#56 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 18:36

Wejdź na poprzednią stronę tego tematu, jest w moim poście opisane wszystko icon_wink.gif

#57 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 18:48

No właśnie w tym linku jest ładnie opisane.
Zresztą co roku przy wykupieniu składek itp. taką książeczkę - "Poradnik Wędkarza polskiego związku wędkarskiego" gdzie dodatkowo wszystko jest opisane czyli - RAPR, jeziora dostępne, łowiska specjalne, fotografie ryb chronionych, zarybienia z zeszłego roku, telefony PSR, SSR, gospodarstw rybackich, opłaty, kalendarz brań.

Kiedyś dostałem także mapę z wykazem jezior dla całego okręgu icon_smile.gif

Książeczka gratis icon_smile.gif

Użytkownik Kyzak edytował ten post 18 kwiecień 2010 - 18:49

#58 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 08:06

Spoko icon_smile.gif dzięki za informacje icon_smile.gif poszperałem i sam znalazłem na stronie poznańskiego PZW icon_smile.gif (wody te należą do wód ogólnie dostępnych; czyli znalazłem dokładnie to samo co pokazałeś) icon_smile.gif

pozdrawiam

Użytkownik grych edytował ten post 19 kwiecień 2010 - 08:08

#59 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 09:01

LukaszLeszno a mozesz mi napisac gdzie na jeziorze wojnowickim sa jakies stanowiska bo z tego co wiem to jest ich niewiele

#60 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 11:40

CYTAT(Kyzak @ nie, 18 kwi 2010 - 19:48) Wyświetl post
Zresztą co roku przy wykupieniu składek itp. taką książeczkę - "Poradnik Wędkarza polskiego związku wędkarskiego" gdzie dodatkowo wszystko jest opisane czyli - RAPR, jeziora dostępne, łowiska specjalne, fotografie ryb chronionych, zarybienia z zeszłego roku, telefony PSR, SSR, gospodarstw rybackich, opłaty, kalendarz brań.

Kiedyś dostałem także mapę z wykazem jezior dla całego okręgu icon_smile.gif

Książeczka gratis icon_smile.gif

gdyby coś takiego u nas zrobili... pomarzyć można, jestem z okręgu kaliskiego, z poznańskim jest podpisane porozumienie icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych