Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojezierze Leszczyńskie

105 odpowiedzi w tym temacie

#21 anton

anton

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:20

Witam.Takze wedkuje w okolicach Leszna z tym ze glownie na spinning czesto na woniesciu,cichowie,ziemnicach,czasami odra.A jak u was z drapieznikami ?

#22 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 14:27

Witam

A co tam w Ziemnicach słychać ,dawno tam nie byłem ale od strony Wojnowic ładne liny się wyciagało raz poraz karpik się trafił i węgorz

#23 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 14:41

Ja wykupię teraz od 2 połowy wszystkie jeziora i wyruszam na ich podbój icon_smile.gif mam zamiar łapać w Drzeczkowie, Osiecznej, Jezierzycach,Wonieściu,Wojnowicach i jeszcze w innych miejscach icon_wink.gif

#24 anton

anton

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 21:56

Wiec tak dzisiaj bylem w Ziemnicach ale fatalnie tak jak wszedzie ostatnio,chyba przez te skoki cisnienia ja lowiem na spinning i trafilo sie kilka malych okonkow(moze z lodki byloby lepiej)kilka osob lowisko na splawik ale chyba tez nedza bo szybko sie zwineli a slyszalem jak jeden z kims rozmawial i mowil ze totalne bezrybie icon_neutral.gif Widze ze tutaj wszyscy raczej splawikowcy.

#25 gregor12

gregor12

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 20:06

mam pytanie łowi ktoś na spining na żwirowni w zaborowie chcę się tam wybrać ale nie wiem czy warto jakie dno czy są zaczepy?,czym tam najlepiej spiningować ,guma , wobler....?

#26 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 16 lipiec 2009 - 16:26

Witam

Więc woda jest bardzo przezroczysta, dno od samego brzegu schodzi gwałtownie w dół ,maksymalna głebokość dochodzi do 30metrów.

Teraz raczej bym sobie odpuścił tam z wędkowaniem,jest tam dużo ludzi kapiących się,hałas itd.

Załączone miniatury

• LGIM0009.jpg
  • LGIM0010.jpg
  • LGIM0011.jpg

#27 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 10:28

dno w sumie już się trochę wyrównało... teraz na echosondzie niby najgłębsze miejsce ma 22 metry. na spining najlepiej wieczorem jak ludzi nie ma. zaczepów trochę jest... ale to już trzeba poznać zbiornik, stracić parę blach, gum icon_biggrin.gif

#28 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 09:31

Witam chce się wybać w weekend na nocke na jakieś jziorko w okolicach Leszna. Jest jakieś jezioro godne polecenia interesuje mnie przede wszystkim leszcz. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

#29 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 14:37

Do jezierzyc nie jedź, pełno wiary tam na nockach siedzi nawet z Krzywinia jeżdżą, walą na grunt wszyscy a ciągną leszczyki do 30cm...przynajmniej w weekend tak było. Myślałem ,że spokój tam na nocce będzie.

#30 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 16:08

To jakie jezioro byś mi polecił. Ja myślałem o Wonieściu.

#31 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 16:13

Dokładnie. Na Jezierzycach jest masakra - ludzi full ale o 7 rano już nikogo nie ma i tak codziennie 7 dni w tygodniu. Jeszcze nie byłem na nocce ale te leszczyki to prawda.
Żal mi tego jeziora bo od 6 lat tam łowię - kiedyś to było klasy A - specjalne 2x droższe składki, a od tego roku pozwolili łowić w nocy. Tylko czekać aż zrobią jako ogólnodostępne...

#32 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 16:44

Rozumiem że ty byś na moim miejscu wybrał Wonieść tak? jak możesz to powiedz mi jeszcze jak jest tam z miejscami i czy jest gdzieś możliwość kupna pozwolena w sobote wieczorna porą. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

#33 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 23:06

Jeśli chodzi o pozwolenia to tak:

1 możliwość to chyba ( nigdy tam nie kupowałem, ale na 95 % da się )
Leśniczówka gryżyna ( na mapie w Targeo) to jest przystań rybacka/wędkarska na gryżynce/nowym dębcu. Tylko żebyś nie pomylił bo jest jeszcze żeglarska, ale ona jest zamknięta.

2. Na nowym dębcu był sklep wędkarski (nie wiem czy jeszcze istnieje). Jest on na skrzyżowaniu tej drogi gruntowej (co prowadzi do przystani powyżej) a asfaltu w nowym dębcu (gdzie się zaczyna podjazd w kierunku Niedźwiedzia). I na tej krzyżówce powinieneś mieć tabliczkę, i ścieżką do góry(pieszo)

3. możliwość to wszędzie gdzie sprzedają zezwolenia np. sklepy wędkarskie.

Jeśli chodzi o miejscówkę to tak:
Ogólnie na obu zbiornikach jest full wody, ok metr więcej niż w ubiegłych latach co wiąże się z tym że jest mniej stanowisk, bo się po prostu nie da dojść. Zatłoczone zawsze jest w Jezierzycach między lasem a oborą i to jest praktycznie wszystko gdzie mógłbyś łowić. Gdyby nie ta wysoka woda do doszedłbyś na łączenie Wonieścia i Jezierzyc a także na południową część Jezierzyc. Teraz tam raczej nie dojdziesz, chyba że masz strój szambonurka i będziesz łowił na łące icon_smile.gif

Możesz iść na 2 stronę Jezierzyc od strony Starego Dębca, a tam są naprawdę ładne pomosty z ławeczkami, w trzcinie full kultura tylko po pierwsze - możesz nie dojść, chyba że masz wodery/spodniobuty, po drugie nie radzę bo rzekomo są one prywatne i chodzą słuchy o poprzebijanych oponach, rysach na aucie. Mnie to osobiście nie spotkało ale hmm... Jak widać z 2 strony jeziora nikt na nich nie łowi.

Jeśli chodzi o Wonieść to od strony Wonieścia masz wał kamienny na który autem nie można wjeżdżać - ładny brzeg często są tam zawody. Od strony Nowego dębca jest ciężko, bo w każdej wolnej dziurze z trzcin parkują łódki, ale może coś znajdziesz.

#34 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 07:13

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy oprócz woniescia i jezierzyc sa jakies jeziora godne polecenia

#35 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 12:36

Może ktoś mi napisać czy warto jechac na nocke na jezioro wojnowickie na nocke i jaki tam jest dostep z brzegu

#36 mallina

mallina

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 13:32

Witam.
Wie może ktoś coś na temat jeziora Białe?

#37 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 14:38

w wojnowicach jest nawet sporo większego leszcza. dużo stanowisk jest od strony wsi. podobno w krzycku ostatnio leszcze ładne ciągną:)

#38 kaktus52

kaktus52

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 17:06

no to w takim razie wybiore sie chyba na wojnowickie zobaczymy jak bedzie. Obym sie nie zawiódł hihihi i nie usnął

#39 gregor12

gregor12

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 19:25

Czy ktoś może łowił na zbiorniku retencyjnym w Pakosławiu ,jeśli tak niech się podzieli co i jak tam bierze itd.Chce się tam wybrać a zawsze warto jechać mając już jakieś wartiościowe info.

Ok.Właśnie byłem dziś zobaczyć zbiornik i wypytać miejscowych nie wiem czy mnie ściemniali ale twierdzą ,że ryba się już tam kończy bo nie zarybiają a były ponoć ładne amury i nawet wczoraj ktoś złowił 84 cm.

Użytkownik gregor12 edytował ten post 24 sierpień 2009 - 16:58

#40 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 22:22

Z początkiem roku 2010 zostały zlikwidowane zezwolenia na jeziora Gospodarstwa Rybackiego w Osiecznej. Na mocy podpisanej umowy PZW Okręg Poznań GR w Osiecznej, a PZW Okręg Leszno wędkowanie jest możliwe po uiszczeniu składki okręgowej na wody nizinne. Zyskujemy tym samym możliwość wędkowania na jeziorach należących do GR w Osiecznej na zasadach określonych regulaminem PZW. Umożliwia to m.in. wędkowanie całoroczne z łodzi oraz wędkowanie w nocy za jedną opłatę.

W sobotę jak pójdę zapłacić to będę znał więcej informacji icon_wink.gif

Tutaj zamieszczam link z wykazem wód za 96 zł na cały rok.

Wody ogólnodostępne PZW Poznań

Użytkownik kwasozlop1990 edytował ten post 21 marzec 2010 - 15:10

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych