Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojezierze Leszczyńskie

105 odpowiedzi w tym temacie

#1 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 23:34

Witam! Postanowiłem założyć taki temat, ponieważ w moim regionie jest duża ilość jezior i innych zbiorników wodnych, a o wielu wiem niewiele... Jeżeli ktoś wędkuje na wodach PZW Leszno i Osieczna, zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń:) Ja osobiście łowię najczęściej na żwirowni w Lesznie, Krzycku, a w planach mam także odwiedzenie mniejszych zbiorników wodnych, ponoć obficie zarybionych, takich jak staw w Racocie. Łowił ktoś tam?icon_wink.gif Pozdrawiam

#2 matacz

matacz

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 13:30

witaj. ja jeżdżę od czasu do czasu na jezioro do Brenna i czasem trafiają się fajne rybki icon_smile.gif poza tym lubię łowić na kanałach między jeziorami (trasa kajakowego szlaku konwaliowego). byłem też nad jeziorem w miejscowości Lgiń i też było sympatycznie icon_smile.gif

#3 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 15:52

a wiesz coś może o stawach w okolicach Wschowy - Olbrachcice i Łęgoń? Pzdr

#4 matacz

matacz

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 21:10

nie, niestety tam nie łowiłem. ja w ogóle nie jestem z tamtych rejonów, jedynie czasem wpadam nad jakieś jezioro na kilka dni icon_smile.gif więc skoro Ty jesteś "tubylcem" to może polecisz jakieś fajne (czyt. rybne) łowisko icon_smile.gif pozdrawiam

#5 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 21:14

polecam żwirownię w Lesznie;) ale b. dobre miejsce to np. Osieczna i jezioro Łoniewskie, z dobrą bazą noclegową:)

#6 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 17:29

W zeszłym roku jeździłem na jezioro drzeczkowskie, to jest ok 3 km od Osiecznej.. Największą rybą był karaś 1,45 kg. Ogólnie to drobnicy nałapiesz ale jeżeli chodzi o większe ryby to cienko...No i dojazd takie dziury, że ledwo idzie dojechać. Kilka razy byłem na jeziorze przemęckim, tam już szło ładnego leszczyka i karasia częściej złapać.

W tym roku wykupuję wszystkie jeziora.

Co powiecie na jeziora: wonieskie, jezierzyckie, wojnowickie..

A ta żwirownia w Lesznie gdzie jest mniej więcej, to takie dzikie łowisko dla każdego czy jak?

a to właśnie Leszcze z drzeczkowa na początku ubiegłego roku, później niestety rzadko kiedy szło takie złapać. i to na bata brały wtedy na pinke.

Załączone miniatury

• Leszcze_Drzeczkowo..JPG

Użytkownik kwasozlop1990 edytował ten post 07 kwiecień 2009 - 17:32

#7 airybartosz

airybartosz

Weteran

• Members
  • 145 postów
  • Zainteresowania:CARPPASSION sport: (speedway, piłka nożna, sporty walki, siłownia) muzyka akwarystyka

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:02

witam
jak wygląda z karpiami w krzycku ciężko o karpia bo planuje w tym roku jechac do krzycka na zasiadke

Załączone miniatury

• forum.JPG

#8 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:30

żwirownia jest w dzielnicy Zaborowo (droga na Górę Śląską). Użytkownikiem żwirowni jest PZW Leszno (wystarczy składka na wody nizinne) Dzisiaj byłem w Osiecznej na rybkach i ktoś mówił o żwirowni, że na echo sondzie było widać ogromne karpie... W Dżeczkowie byłem ostatnio przejazdem jak wracałem z ryb, ładne jeziorko, dość ciężko dostępne z brzegu, ale nikt akurat nie łowił. Do Krzycka w tym roku też napewno wybiorę się na karpie, ale tam coś złowić...jak twierdzą stali bywalcy, jest to bardzo himeryczne jezioro i dużo kłusowników... Pozdrawiam

#9 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:36

A w tej Osiecznej to gdzie najlepiej łapać tu od strony drogi od razu? Słyszałem ,że ładne karasie tam są. Na co najlepiej się tu nastawić?

Zaborowo aha a wielkie to jest? tzn. ta żwirownia

Pozdrawiam

#10 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 09:19

Witam, ja się wtrącę delikatnie icon_wink.gif W zeszlym roku spędziłem urlop nad jeziorem Wieleńskim - mogę powiedzieć że okolica fajna icon_smile.gificon_smile.gif ale wędkarsko jak dla mnie totalna bryndza icon_neutral.gif nie nastawialem się na jakąś wielką rybę... ale łowione "sztuki" przekonały mnie o tym, że albo ja nie umiem lowić (nie mówię że nie;)) albo nie ma tam ryb, albo trzeba mieć łódkę i wyplywać gdzieś... (myślę że chyba raczej to trzecie i to z echosondą) próbowalem wszystkiego i za którymś razem w końcu zanętę przerobiłem tak, żeby weszły mi ukleje, bo chociaż z nimi byla zabawa icon_smile.gif Ktoś mi wcześniej opowiadał o tej wodzie, że takie ryby tam ciągnie, dopiero później okazało się, że ciągnie tam dokładnie to co mi się udało złapać, czyli trochę leszczyków, uklei, troszkę płoci...

Chciałbym się wybrać znowu w te rejony na wakacje, poradźcie gdzie najlepiej icon_smile.gif Jadąc z Ostrowa mijam kierunkowskaz na Sławno (o ile dobrze pamiętam nazwę) - podobno niezłe łowisko, może jezioro Wolszyńskie, gdzie slyszę (lub nawet czytam w WW) że jest ryba; nie chodzi mi o to, żeby od razu lowić jakieś wielkie okazy, chodzi mi raczej o to, żeby być choć trochę usatysfakcjonowanym icon_smile.gif Może bliżej Osiecznej... a może ktoś chciałby się tam ze mną umowić na wspolne łowienie i pokazać mi gdzie najlepiej łowić icon_smile.gif (oczywiście nie we wakacje, tylko szybciej) Chetnie przyjadę icon_smile.gif Pozdrawiam icon_smile.gif

#11 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 11:17

W Osiecznej od strony miasta jest dość dużo stanowisk, ale ja preferuje łowienie na "Stanisławówce" (od strony lasu - cisza i spokój). Wczoraj mi ktoś wspominał o ładnym karasiu, złowionym przedwczoraj od strony miasta. Osieczna, to głównie karpie i amury. A co do żwirowni w Lesznie, to ma ona powierzchnię ok. 8 ha i głębokość nawet do 30m.

Na wakacje najlepsze jest Boszkowo:) w okolicy jest kilka ciekawych jeziorek. Pozdrawiam

#12 airybartosz

airybartosz

Weteran

• Members
  • 145 postów
  • Zainteresowania:CARPPASSION sport: (speedway, piłka nożna, sporty walki, siłownia) muzyka akwarystyka

Napisano 08 kwiecień 2009 - 17:03

a jeśli chodzi o karpie i amury w osiecznej to trudno jest tam coś złowić nigdy tam nie prubowałem zasiuadki pozdrawiam i jakie czeba tam miec zezwolenie pzw na wody nizinne czy czeba miec jakies specjalne

#13 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 20:06

CYTAT(airybartosz @ śro, 08 kwi 2009 - 20:03) Wyświetl post
a jeśli chodzi o karpie i amury w osiecznej to trudno jest tam coś złowić nigdy tam nie prubowałem zasiuadki pozdrawiam i jakie czeba tam miec zezwolenie pzw na wody nizinne czy czeba miec jakies specjalne

Witam

Karp i Amur w Osiecznie jest ładny tylko tam jak łapią to z łodzi,najpierw podkarmiają np:wiadro kukurydzy codziennie przez tydzień a potem ładne amurki ciągną ,ale tam od strony Świerczyny.Ja do Osiecznej jeżdziłem z 15 lat temu węgorza czesto tam się wyciągało.Polecam też Ziemnice, tam jest ładny lin, karp ,szczupak i węgorz.

#14 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 13:27

Osieczna należy do Gospodarstwa Rybackiego Osieczna, wraz z większością jezior Poj. Leszczyńskiego. Opłata z brzegu wynosi 200 zł za rok na wszystkie jeziora dla członków PZW Leszno, a dla PZW Poznań 140 zł. A jeżeli chodzi o Ziemnice to tak do końca nie wiadomo do kogo te jeziorko należy...kiedyś użytkownikiem było PZW Leszno, ale ostatnio niby woda przeszła na własność gminy i wystarczy mieć tylko składki w kole opłacone. Pozdrawiam
Ja właśnie jadę na wieczorną zasiadkę do Krzywinia:)

#15 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 19:46

a jednak mój wybór padł dzisiaj znów na Osieczną, tym razem jednak od strony miasta... ogólnie nic ciekawego. pełno żuli na ławkach, hałas itd:/

#16 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:51

dzisiaj byłem "wybadać" Jezioro Wojnowickie i powiem, że było ciekawie... kilka ładnych leszczy. Następnym razem pojadę lepiej przygotowany i zobaczę jak będzie:) ale polecam to jeziorko. pierwszy wypad i "sukcesy" były:)

#17 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:51

dzisiaj byłem "wybadać" Jezioro Wojnowickie i powiem, że było ciekawie... kilka ładnych leszczy. Następnym razem pojadę lepiej przygotowany i zobaczę jak będzie:) ale polecam to jeziorko. pierwszy wypad i "sukcesy" były:)

#18 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:10

Witam

Ja dzisiaj bylem w Robczysku ale pogoda nie dopisała ,ale karp chodził ładnie,bombliło się ładnie czyli karpie żerują, łowisko podkarmiłem kukurydzą pojade jutro rano może coś się złapie pozdrawiam Leszczyńskich wędkarzy

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 23 kwiecień 2009 - 20:12

#19 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 08:04

mi pogoda wczoraj też nie dopisała...a raczej opóźniła wyjazd o parę godzin. Ja w Robczysku nie byłem już parę ładnych lat. Napisz jak było, może się też wybiorę:) Pozdrawiam!

#20 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 21:49

Witam! postanowiłem odświerzyć trochę temat... i zachęcić wszystkich wędkarzy z okolic Leszna, do "debaty" w tym temacie:) Pojawiły się tematy o jez. Dominickie, jest temat Leszno WLKP... może by tak wszystko wrzucić do "jednego wora"? icon_smile.gif Pozdrawiam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych