Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świecące Pilkery.

63 odpowiedzi w tym temacie

#21 slaughter

slaughter

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 20:59

CYTAT(tracjan @ czw, 12 mar 2009 - 19:15) Wyświetl post
Ja doskonale rozrozniam patent od wzoru uzytkowego, czy racjonalizatorskiego, dlatego pytam o zastrzezenia patentowe, ktore sa przeslanka wydania patentu!!!. Dodatkowo napisales iz, na swiecie wystepuje 6 zastrzezen patentowych- tego juz zupelnie nie rozumiem- zastrzezenie patentowe jest integralnym skladnikiem patentu, i mozna powiedzez ze warunkiem sine qua non wydania jego. Zazwyczaj przy jednym patencie wystepuje kilkadzisiat-kilkaset zastrzezen a ty teraz piszesz, ze jest ich 6 (zastrzezan)???- jak to ujales od Francji po Japonie- czyli mam rozumiec ze 6 roznych osob/pracowni/laboratoriow pracowalo nad jednym patentem w roznych dziediznach i kazda czastkowa jest zastrzezeniem patentowym??? a calosc patentem (!!??)- z calym szacunkiem ale to sie nie trzyma kupy.
serdecznie pozdrawiam

Witam !
odpowiadam
zastrzeżenie patentowe wg wzoru użytkowego to diody LED - to dotyczy mojego pilkera
najbardziej zbliżone do mojego wzoru wg zbadanej czystości patentowej to zastrzeżenia z USA - dwa, Francji , Japonii, Kanady razem z moim jest 6
jeśli zaś chodzi o ilość zastrzeżeń w jednym wzorze to może być ich dużo ale po co
wystarczy jeden ale konkretny
moja Pantera jest zastrzeżona tylko w jednym elemencie ale zapewniam, że nie da się go ominąć
zastrzeżenie patentowe dotyczące slaughtera udało się zrobić bo w USA prawie identyczny wzór zawiera diody laser a to nie to samo co LED, jest to zresztą opinia z UP RP - i nie jest to patent tylko wzór użytkowy
a czysty patent to moje mieszadło a w zasadzie wał ze wstęgami - jest na mojej stronie - i to jest patent
pozdrawiam

#22 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 21:19

Wczoraj testowałem moje świecidełka.Sprawę miałem utrudnioną bo dorsz w ogóle nie żerował,miałem 7 ryb,3 osoby po 6 sztuk reszta poniżej.Prawie wszystkie zahaczone za bok.Z moich 4 miały pilkera w pysku,czy to zasługa tych pilkerów czy fart nie wiem.Za tydzień jadę na Poszukiwacza potestuję znowu.

#23 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 02:09

CYTAT(slaughter @ pon, 16 mar 2009 - 20:59) Wyświetl post
Witam !
odpowiadam
zastrzeżenie patentowe wg wzoru użytkowego to diody LED - to dotyczy mojego pilkera
najbardziej zbliżone do mojego wzoru wg zbadanej czystości patentowej to zastrzeżenia z USA - dwa, Francji , Japonii, Kanady razem z moim jest 6
jeśli zaś chodzi o ilość zastrzeżeń w jednym wzorze to może być ich dużo ale po co
wystarczy jeden ale konkretny
moja Pantera jest zastrzeżona tylko w jednym elemencie ale zapewniam, że nie da się go ominąć
zastrzeżenie patentowe dotyczące slaughtera udało się zrobić bo w USA prawie identyczny wzór zawiera diody laser a to nie to samo co LED, jest to zresztą opinia z UP RP - i nie jest to patent tylko wzór użytkowy
a czysty patent to moje mieszadło a w zasadzie wał ze wstęgami - jest na mojej stronie - i to jest patent
pozdrawiam

No nareszcie sie zrozumielismy- Z twojego pierwszego postu mozna bylo wywnioskowac, iz 6 producentow na swiecie ma mozliwosc produkcji takich przynet.
Gratuluje wdrozenia mysli technicznej- (z tego co pamietam w Europei pod wzgledem wdrazania patentow zajmuje odlegle miejsce w 3 dziesiatce)

pozdrawiam

#24 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 07:20

panowie ten temat nie jest założony po to byście pisali pierdoły o patentach.załóżcie sobie nowy albo na flache się umówcie.Czemu moderator nie interweniuje.

#25 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 21:10

CYTAT(mariuchap @ wto, 17 mar 2009 - 07:20) Wyświetl post
panowie ten temat nie jest założony po to byście pisali pierdoły o patentach.załóżcie sobie nowy albo na flache się umówcie.Czemu moderator nie interweniuje.

Spokojnie kolego, odpowiedzialem ci merytorycznie w poscie wyzej. Dodatkowo Kolega jest - jak mozna wywnioskowac producentem takich przynet i powinno cie przynajmniej interesowac dlaczego zastosowal w nich chocaizby tzw. LED a nie zwykla diode- uwierz ze w tym przypadku robi to roznice, chociazby w widocznosci przynety pod woda. To, ze jestes autorem tego tematu nie upowaznia cie, azeby formulowac takie tezy.

#26 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 12:04

Polecam odwiedzić stronę http://www.escaglobal.com/
Nie jest to typowy pilker z flesherem lecz coś innego.
Zamierzam nabyć to cudo już niedługo...muszę się tylko zmobilizować i udać do sklepu...
cena ok 150nok czyli ok 75pln...
Znajomek opowiada, że daje efekty...
zobaczymy
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#27 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 23:05

CYTAT(pacokrak @ pią, 20 mar 2009 - 12:04) Wyświetl post
Polecam odwiedzić stronę http://www.escaglobal.com/
Nie jest to typowy pilker z flesherem lecz coś innego.
Zamierzam nabyć to cudo już niedługo...muszę się tylko zmobilizować i udać do sklepu...
cena ok 150nok czyli ok 75pln...
Znajomek opowiada, że daje efekty...
zobaczymy

Widzialem ostatnio te przynete, jednak szczerze mowiac nie przkonala mnie.. Zdaj relacje jakie efekty i czy rzeczywiscie znaczaco wzrasta liczba bran.

pozdrowienia

#28 beczka

beczka

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 09:21

My z ekipą próbowaliśmy pilkerów pomalowanych farba fluorescencyjną w Norwegii. Uważam że na większych głębokościach przynosiły one całkiem przyzwoite efekty. W kwietniu wybieram się do Kołobrzegu na dorsze, spróbuję wypróbować je na Bałtyku i po powrocie zdam relacje.

#29 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 15:16

CYTAT(beczka @ nie, 22 mar 2009 - 09:21) Wyświetl post
My z ekipą próbowaliśmy pilkerów pomalowanych farba fluorescencyjną w Norwegii. Uważam że na większych głębokościach przynosiły one całkiem przyzwoite efekty. W kwietniu wybieram się do Kołobrzegu na dorsze, spróbuję wypróbować je na Bałtyku i po powrocie zdam relacje.

Farb opalizujacych i gluorescencyjnych uzywam do wszystkich swoich woblerow- efekty sa ale czy znaczaco zwiekszaja ilosc atakow-bylaby ti zbyt smiala teza.

#30 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 20:12

W ubiegłą niedzielę po raz drugi testowałem świecące pilkery.Łowiłem na głębokości od 20 do 45 metrów.Tym razem nie zauważyłem bym miał więcej brań niż inni.Tak więc myślę podobnie jak Tracjan,może świecąca przynęta wpływa na brania ale czy znacząco to chyba nie.

#31 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 20:56

CYTAT(mariuchap @ czw, 26 mar 2009 - 20:12) Wyświetl post
W ubiegłą niedzielę po raz drugi testowałem świecące pilkery.Łowiłem na głębokości od 20 do 45 metrów.Tym razem nie zauważyłem bym miał więcej brań niż inni.Tak więc myślę podobnie jak Tracjan,może świecąca przynęta wpływa na brania ale czy znacząco to chyba nie.

Poczekamy jeszcze na Pacokraka- niech porzadnie przetrzebie fiordy i da znac, co z czym.

#32 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 21:02

CYTAT(tracjan @ czw, 26 mar 2009 - 23:56) Wyświetl post
Poczekamy jeszcze na Pacokraka- niech porzadnie przetrzebie fiordy i da znac, co z czym.

wywołany do odpowiedzi oświadczam, że czasowo nie mam wolnej chwili by połowić. Z drugiej strony niestety większość rybek ma tarło i nic się nie dzieje.
Jedynie co to w zeszłym tygodniu gość wyciągnął z fiordu rybkę Longa (molwa) o małej masie 45kg
pisali we wszystkich lokalnych gazetach o tym wyczynie.
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#33 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 01:09

CYTAT(pacokrak @ sob, 28 mar 2009 - 21:02) Wyświetl post
wywołany do odpowiedzi oświadczam, że czasowo nie mam wolnej chwili by połowić. Z drugiej strony niestety większość rybek ma tarło i nic się nie dzieje.
Jedynie co to w zeszłym tygodniu gość wyciągnął z fiordu rybkę Longa (molwa) o małej masie 45kg
pisali we wszystkich lokalnych gazetach o tym wyczynie.

No to gratulacje- naprawde to juz cos. Moze masz jakies linki, ewentualnie zdjecia skandynawskiego potwora???

pozdrawiam i jeszcze raz szczerze gratuluje

#34 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 01:56

CYTAT(mariuchap @ czw, 26 mar 2009 - 21:12) Wyświetl post

...być może, sprawdzają się na większych głębokościach... !?

#35 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 30 marzec 2009 - 20:04

Oto fotka morskiego potwora z fiordu....
http://www.bygdanytt...ticle814249.ece
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#36 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 01:23

CYTAT(pacokrak @ pon, 30 mar 2009 - 21:04) Wyświetl post
Oto fotka morskiego potwora z fiordu....
http://www.bygdanytt...ticle814249.ece

Alez ty opalony na tym zdjeciu icon_mrgreen.gif

#37 Marcin73

Marcin73

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 20:15

CYTAT(mariuchap @ nie, 08 mar 2009 - 17:36) Wyświetl post
Wpadłem na pomysł żeby na pilkery nakleić paski z taśmy fluorescencyjnej.Wybrałem do tego bory ze względu na ich gładkość i spłaszczony kształt. Po krótkim naświetleniu w ciemnej łazience dają wyrażne łuny w wannie. 15 marca jadę na dorsza kutrem Nikola z Kołobrzegu to zobaczę icon_eek.gif icon_eek.gif czy taki dającą poświatę pilker będzie skutecznie wabił ryby.Na forum nic nie znalazłem na ten temat więc nie wiem czego się spodziewać ale jestem pełen nadziei.Co o tym sądzicie ?

Wykonaliśmy wraz z kolegami w pracy pilkery z wydrążonym otworem na świetlik (zakładamy czerwone świetliki). Efekty jak na razie są lepsze niż na zwykłe pilkery, choć jest jeszcze za wcześnie na generalne wnioski. Być może dzieje się tak tylko w określonych warunkach. Tego jeszcze nie wiem. Jedno jest pewne: jak na razie łowiący tymi (typ parasolka) pilkerami wyciągają więcej, a jeśli wszyscy łowią to większe dorsze. Po kolejnych wyprawach napiszę coś więcej na ten temat. Pozdrawiam, Marcin

#38 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 00:39

CYTAT(Marcin73 @ wto, 31 mar 2009 - 21:15) Wyświetl post
Wykonaliśmy wraz z kolegami w pracy pilkery z wydrążonym otworem na świetlik (zakładamy czerwone świetliki). Efekty jak na razie są lepsze niż na zwykłe pilkery, choć jest jeszcze za wcześnie na generalne wnioski. Być może dzieje się tak tylko w określonych warunkach. Tego jeszcze nie wiem. Jedno jest pewne: jak na razie łowiący tymi (typ parasolka) pilkerami wyciągają więcej, a jeśli wszyscy łowią to większe dorsze. Po kolejnych wyprawach napiszę coś więcej na ten temat. Pozdrawiam, Marcin

Kiedys wykonalem podobny zestaw, tyle ze na slodka wode-efekt- widzialem w poswiacie, iz ryby podazaly za przyneta, jednak atak nie nastepowal.

#39 ramzess

ramzess

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 17 październik 2009 - 12:20

A czy ktoś z kolegów testował kiedyś coś takiego:
http://www.szczupak....p...nfo&id=3029
albo takiego:
http://www.szczupak....p...nfo&id=2738
?????
Myślicie, że to może się sprawdzać, czy to tylko kolejne gadźety??

Użytkownik ramzess edytował ten post 17 październik 2009 - 12:20

#40 szkwal66

szkwal66

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 17 październik 2009 - 15:11

CYTAT(ramzess @ sob, 17 paź 2009 - 15:20) Wyświetl post
A czy ktoś z kolegów testował kiedyś coś takiego:
http://www.szczupak....p...nfo&id=3029
albo takiego:
http://www.szczupak....p...nfo&id=2738
?????
Myślicie, że to może się sprawdzać, czy to tylko kolejne gadźety??

witam
posiadam w swojej kolekcji czerwoną przywieszkę mrugającam , żeby było ciekawiej to uzbroiłem w kotwiczkę i nałożyłem ośmiorniczkę, wizualnie wygląda świetnie ale tylko jeden raz udało mi się wyjąć dorsza około 3kg. podwieszałem różnie; jako przywieszkę i jako górną kotwice przy pilkerze, na kilkanaście wypraw marnie się sprawdza,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych