Skocz do zawartości

Zbiornik Poraj

1491 odpowiedzi w tym temacie

#41 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWOOO !!!!!!!

Napisano 31 lipiec 2006 - 10:20

Ja nie mam a jak byś zeskanował to bym ci wskazał jakies ładne icon_smile.gif dobre icon_smile.gif miejsce icon_biggrin.gif

<'((((><

#42 dagamo

dagamo

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 31 lipiec 2006 - 13:35

mapa w wersji mini :

mapa w wersji dużej :
http://www.toya.net..../mapa_poraj.jpg

proszę o wskazanie miejsc wartych odwiedzenia icon_wink.gif
przypomnę że jadę tam na minimum tydzień , prosze jeszcze jeżeli ktoś wie i na mapie da się zaznaczyć o wskazanie miejsc sklepów wędkarskich w pobliżu zbiornika

PS. jutro lub w środę jadę więc zależy mi na czasie icon_wink.gif

#43 rameau

rameau

Początkujący

• Members
  • 9 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 31 lipiec 2006 - 22:48

Witam!! wielkie dzięki za tą mapę , jeśli planujesz zasiadkę z brzegu i wspominałeś o sandaczach , proponuje dalej to samo miejsce , czyli w pobliżu przewodów wys . napiecia , te miejsca są nawet zaznaczone jako najlepsze , biała ryba też tam jest ,a jeśli bedziecie w kilka osób to proponuje Ci tez wziąć łódkę bo jakieś 500 m dalej jest rybaczówka ( w prawo na mapie) gdzie dla wędkarzy 5 h kosztuje 5 zł. plus 6 zł jeśli nie masz pozwolenia z łódki (jednodniowe) i popływać tam pod tymi kablami ze spiningiem, tam łódki stoją regularnie. Ja łowiłem leszcze i od strony jastrzębia , tam jakby na wyjsciu z tej szyjki na mapie i od strony małonskie tez mniej wiecej od kabli jakies 300 m w strone tamy i tutaj i tutaj brały trzeba minimalnego zagłembienia poszukac tylko. tak wiec łódka i pływać albo z plazy i czekać. pozdrawiam

#44 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 12:47

Witajcie ponownie. Byłem na Poraju w tym tygodniu i wreszcie zaczęły stukać sandaczyki (na razie same krótkie, ale to już znak, że coś się dzieje). Kilkanaście maluchów wyciągnęliśmy z kumplem - takie po 40-44 cm. Jadę w sobotę, może wreszcie coś wymiarowego się trafi. Pozdrowienia

#45 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 23:05

Jerry no powiedz coś więcej icon_smile.gif

W który dzień dokładnie? Na spinning? Na jakich głębokościach? W jakich godzinach? Po stronie Poraja czy Masłońskich?
No nic nie napisał i zadowolony heheh icon_smile.gif

W sobote tez mam zamiar się zameldować na Porajku więc do zobaczenia icon_smile.gif

#46 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 10:07

Witaj Harry! Łowiłem w poniedziałek (31 lipca). Brania były w karczach między Wyspą Ptasią a betonami, na pograniczu starego koryta Warty na głębokości 3.20 m. tj. od rybaczówki jak płyniesz w stronę kładki. Dokładnie jakieś 100 m od brzegu na wysokości wystających głazów koło plaży za betonami. Łowiłem od godziny 7 do 15. Brania były od 8 do 12.30. Oczywiście spinning. Kopyta Relaxu, 7 cm, perłowe z czerwonym grzbietem i na żółte żarówiaste, główki 9 gram. Brania były z lekkiego opadu. Podrywałem na jakieś 50-70 cm i wolniutki opad. Brania dość agresywne. Myślę, że teraz już wszystko wyjaśniłem. Jak coś to proszę o pytanka. I do zobaczenia nad wodą. Jak będzie padać w sobotę to będę łowił dopiero po 11tej.

#47 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 11:12

Sorry że tak późno bo wyleciało mi z głowy. Jeśli zaierzasz łowić sandacza to proponuje połów w zaznaczonym miejscy koło otasiej wyspy. Tylko jest tam dość sporo zaczepów. A jeśli na leszcze, płocie to inne zaznaczone miejsca. Oczywiście w tych miejscach też możesz liczyc na sandacza ale koło ptasiej wyspy blisko jest koryto i karcze i właśnie tam miałem najlepsze efekty. Najlepszym moim zdaniem rejonem w którym najlepiej przynajmniej mi brały to rejon pola namiotowego które zaznaczyłem długim czerwonym pasem. Tylko że am nieraz to ciężko sie wogule wcisnąć tyle ludu.

Załączone miniatury

• y.JPG

#48 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 11:21

Dzięki Jerry w sobote chyba sie wybiore ale od strony Poraja bo tam mam dostęp do łódki. A nie wiesz może czy od strony Poraja tez coś łowią????

#49 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 12:11

Harry. Nic nie słyszałem o braniach w okolicy Poraja. Gośc z rybaczówki w Masłońskiem mówił, że bryndza totalna... co jakiś czas ktoś tam coś wytarga, jakiś sandaczyk do 5 kilo, jakiś sumik w granicach 80-90 cm. Ale to tylko zasłyszane, pewności nie ma. Kolega opowiadał, że ze dwa tygodnie temu jego znajomy połowił na "młynie" ładne okonie, takie po 32-37 cm. A łódkę przecież możesz z rybaczówki wypożyczyć w Masłońskim, 6 zeta za 5 godzinek.

#50 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 18:54

Aloha!
Jerry aż tyle nie potrzebowałem icon_smile.gif ale dzięki wielkie.
Ja jednak w niedziele dopiero zawitam bo nie skończyłem remontu łazienki na czas i w sobote musze nadrobic icon_smile.gif
Tamto to nie ja pytałem ale oczywiście nic się nie stało icon_smile.gif
Ja tez wypożyczam w Masłońskich łódeczki icon_smile.gif

#51 dagamo

dagamo

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 05 sierpień 2006 - 17:28

Właśnie wróciłem z Poraju , pogoda jest fatalna :/ wieje i pada , wysiedzieć się nie da ;( do tego ryby brały tylko w nocy :/ między 23 a 2 . pierwszej nocy złapałem z tatą 4 leszcze po 35 cm , drugiej tata złapał dwa po 46 cm (fota) i było branie na żywca (10 cm leszczyk icon_biggrin.gif nie miałem nic innego icon_razz.gif ) ale niestety nie wykorzystane , pływak się przewrócił i nie byo widać czy "jedzie" czy fala i wiatr wyciąga żyłkę więc jak już pół szpuli wyciągnęło to zaciąłem ale bez efektu (podejżewam że był to sandacz bo sum raczej nie miałby problemów z połknięciem rybki icon_wink.gif ) . Trzeciej nocy złapałem leszcza 47 cm (fota) i 39 cm i też było branie na żywca (tym razem mały bączek którego kupiłem w Poraju icon_wink.gif ) , "pojechało 2 do 3 metrów i wypluło :/

w dzień brały tylko leszcze do 10 cm i brały często ale to nie jest łapanie icon_wink.gif

Leszcze zginały stojącą pionowo DS w pałąk .

Jeszcze miałęm branie na granulat karpiowy o smaku ryby na włosie , ale podejżewam że też to był sandacz bo jak złpał to poczuł opór szczytówki to wypluł.

kiedy przyjechałem na łowisko bardzo mnie zasmuciły leżące na brzegu padnięte okonie od 30 cm w górę :/ naliczyłem ich chyba z osiem na dwóch stanowiskach.

mam nadzieję że jak się ochłodzi i wody przybędzie to leszcze będą brały w dzień bo ja tam jeszcze do nich przyjadę icon_biggrin.gif

Pozdr

Załączone miniatury

• 0805_111756X.jpg
  • 0804_173847X.jpg

#52 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 06 sierpień 2006 - 19:56

Witam.Zachęcony Waszymi kometarzami ze sandacze się ruszyły,byłem dziś z łodzią na Poraju.Niestety rezultaty mizerne,jeden krótki szczupaczek,to wszystko.Lowiłem w moich bankowych miejscach ,stosowałem rózne techniki i przynęty,ale bez kontaktu z rybą.Mysle ze moze ten tydzien będzie przelomowy i naprawde się sandacze ruszą.Pozdrawiam .

#53 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 07 sierpień 2006 - 13:08

Aloha!
Byłem w niedzielę na Porajku na parę godzinek i niestety zero.
Ale za to w wypożyczalni sie dowiedziałem, że w sobote połapali więc czekam aż Jerry sie z nami podzieli wynikami icon_smile.gif

#54 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 07 sierpień 2006 - 13:45

Witajcie. Byłem na Poraju w sobotę. Łowiłem od 13tej do 20tej. Złowiliśmy 12 sandaczy ale tylko jeden miał wymiar, całe 50 cm i pływa sobie dalej. A te maluchy to jeszcze mniejsze niż ostatnio, największy z małych miał 38 cm. Ale grunt, że brania były. Widziałem na brzegu u gościa dwa sandacze (55 i 62 cm) łowił na żywca z betonów przy ostatnich schodach. Mówił, że miał jeszcze 3 krótkie. Łowiliśmy na dwie łodzie. Ja z kumplem między Ptasią a betonami a reszta towarzystwa pod "wysokim". My tak jak wspomniałem a pod linią tylko 2 po ok. 32 cm. No to tyle. Jadę jeszcze w tygodniu jak się uda wyrwać z domu. Pozdrowienia

#55 Piotr Katowice

Piotr Katowice

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 09 sierpień 2006 - 13:22

Pogoda się pogorszyła /czytaj POLEPSZYŁA/ więc czas na PORAJ myśle że w sobotę Sandały będą KĄSAĆ. Zabieram żywce i jadę powalczyć.
Doniesienia z nad wody są wielce obiecujące piszecie że zaczęły podgryzać.

#56 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 14 sierpień 2006 - 21:09

Witam.Właśnie wrociłem z sandaczowania na Poraju,zero absolutne.Pozdrawiam.

#57 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 15 sierpień 2006 - 23:54

No byłem w poniedziałek 14.08 na Porajku.

Wyjąłem sandaczyka 46cm i miałem kilka pobić.
Chyba faktycznie biorą tylko koło wyspy bo tam własnie wyjąłem onego jedynego mimo że nigdy tam nie pływałem i nie mam tam żadnej miejscówki. Stawałem na pałe i szukałem jakiegoś ciekawszego dna. W końcu wysondowałem dołek i z niego wyjąłem. Później popłynąłem na swoje miejsca w okolicach środka zbiornika i lipa.
Niestety zapomniałem jak dokładnie Jerry mi opisał gdzie łapał i stałem nie po tej stronie wyspy co on ale to nic teraz juz sobie przypomniałem icon_smile.gif

Siemanko

#58 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 16 sierpień 2006 - 09:43

w poraju od paru lat nie ma ryb!! tylko jakies przypadkowe brania,mozna necic obojetnie czym i nic. Jak sie trafi to jedynie duze leszczycho,srednio sztuka na 3 wyprawy. Z drapieznikiem tez lipa

#59 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 16 sierpień 2006 - 13:45

<UFO> - drapieżników to jest dostatek na Poraju. Fakt, że nie biorą tak jak powinny ale to już inna sprawa. Po każdym spuszczeniu wody przy remontach tamy są później problemy z lokalizacją rybek, a ostatnimi laty robili to już dwa razy. Później trzeba czekać ze trzy latka aż wszystko wróci do normy albo szukać nowych miejsc. Wiele miejscówek zostaje zamulonych, ale odkrywają się inne, trzeba je tylko odszukać. Ale faktem jest, że przez ostatnie lata to raczej tu rekordy nie padają, choć można usłyszeć jak opowiadają o sandaczach do 8 kg, szczupakach po 7 kg, okoniach w granicach 40-45 cm i o sumach w granicach "dychy", ale osobiście mało z tego widziałem.

#60 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 19 sierpień 2006 - 18:48

Witam.Dzis w nocy bylem na nocce na Poraju w ok. piskowni.Lowiłem na fileciki ,tak delikatnie jak to tylko mozliwe,niestety bez brania.Kolega łowil na DS złowił 5szt. leszczy takich srednich.Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych