Skocz do zawartości

Zbiornik Poraj

1491 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 06:23

Witam wszystkich.Moze ktoś wie dlaczego od początku sezonu na Poraju nie bierze sandacz.Przesiedziałem kilka nocy z martwą rybką,spiningowałem z łodzi i poza jednym niemiarowym sandałem nic nie złowiłem.Moze to za długa i cięzka zima ,albo zeszłoroczne spuszczenie wody ze zbiornika spowodowało taki stan rzeczy.Chętnie wysłucham Waszych komentarzy,bo przeciez musi byc jakies wyjasnienie.Chętnie tez pogadam ze starymi bywalcami na Poraju i wymienie doswiadczenia.

#22 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 01 lipiec 2006 - 21:32

Tak jak już wcześniej wspomniałem wybieram się na Poraj i mam mały dylemat, mianowicie chciałbym ściągnąc w łowisko jakieś karpiki i przygotowałem sobie 10kg kukurydzy icon_biggrin.gif Ale nie wiem czym wyrzuci ją na tą odległość icon_sad.gif Mam procę wędkarską ale nie daje nie rady wyrzucić kukurydzy dalej niż 25-30m icon_sad.gif Prosiłbym Was o podanie jakichś metod wyrzucania ww zanęty icon_smile.gif

#23 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 08:32

Witaj,ja łowiłem karpie na Poraju po wcześniejszym zaneceniu kukurydzą ,ale zanęte wywoziłem pontonem,wcześniej łowisko zaznaczałem butelką na sznurku.Zestaw zarzucałem z brzegu,choc było to niedaleko od brzegu to w nocy karpie podchodziły,takie kilo ,dwa.Próbowalem też sklejac kukurydze klejem do zanęty i strzelac z procy ,jest to mozliwe ,ale jest bardzo uciązlie i mozolne,nalezy sklejac tak po ok. 15szt. ziaren.Wiem ze wywuzka zanęt i przynęt w naszym okręgu jest nielegalne,ale chcac złowic cokolwiek innego niz leszcze czy płocie to niestety trzeba łamac prawo.Myśle ze takie zakazy są bez sensu poniewaz odbierają wędkarzowi mozliwosc złowienia naprawde grubych ryb.Oczywiście jest to moje zdanie i nikogo nie namawiam do łamania prawa.

#24 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 12:45

Witaj Gil.
Często jestem na zalewie, ale rzeczywiście w tym roku to bryndza. Tak zresztą jest na większości zbiorników w naszej okolicy. Przypuszczam, że powodem jest długa zima i opóźnione tarło. Jest tu koło mnie takie 2-hektarowe jeziorko, np. szczupak wpływał do rzeczki dopiero 6 maja - widziałem jak szły całym stadkiem. Myślę, że i na innych jeziorkach sytuacja była podobna, a w związku z tym wszystko się opóźnia o jakiś 1-1,5 miesiąca. Poczekamy, zobaczymy. Pozdrowienia.

#25 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 15:50

Witaj Jerry.To co napisałeś jest najbardziej prawdopodobne,zgadzam sie z Toba bo przecież zima była naprawde ostra i długa.Tak jak piszesz i jak również ja myśle w najbliższych dniach powinna sie nasza teoria potwierdzic.Sandacze myśle powinny z dnia na dzień lepjej żerować,jutro jade na Poraj na kilka dni ,to po powrocie będe wiedział czy nasza teoria jest prawdziwa i czy sandacze zaczeły brać.Pozdrowionka.

#26 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 08:16

Witaj Gil.
Teoria się chyba potwierdza. Byłem wczoraj na rybkach wieczorem nad jeziorkiem koło domu no i trafił się szczupaczek (82 cm i 4,35kg). Wziął na woblerka, żyłka 0,18 no to i zabawy na kilkanaście minut było. Ale niestety połknął głęboko i kotwice zaczepiły się za skrzela. Krwawił okropnie. Próbowałem reanimacji, wypuściłem do wody, ale po 10 minutach nawet nie drgnął i niestety musiałem zabrać do domu. I tu ciekawostka. To był samiec - niewytarty!!!!!! A TU 3 LIPCA!!!!!!!. Coś z tym tarłem w tym roku nie tak.

Załączone miniatury

• Photo0034.jpg

#27 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 06 lipiec 2006 - 13:38

Witaj Gil.
Daj znać po powrocie jak tam na Poraju? Planuję wyjazd w sobotę (8.07.) i nie mam pojęcia od jakiego miejsca zacząć. Miałeś jakieś efekty i gdzie? Jakieś słuchy chodzą o rybkach? Do mnie doszło, że coś tam skubie na karczach między kładką a wyspa, ale większość łowionych sandaczy to niewymiarki choć trafiaja się już 60-tki. Pozdrowienia

#28 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 07:11

Witaj .Byłem na Poraju dwie nocki .Lowiłem na ;piaskowni; z brzegu jedna wędka na sandacza z martwą rybką,druba na leszcza,popołudniami spining.Wyniki sandacz wogule nie brał zero nawet brania.Na spining dwa szczupaki takie ok.piędziesiąt cm. oba wruciły do wody.Leszczy złowiłem piętnascie sztuk wszystkie w nocy,ale zaden powyzej piedziesiąt cm. sie nie trafił.W dzien złowiłem ładnego karaśa taki kilodwadzieścia,no i troche ładnych płoci.Słuchy chodzą takie ze sandacz się ruszył,ale biora tylko mniejsze sztuki.Gratuluje ładnego szczupaka,to ze był nie wytarty potwierdza naszą teorie o przyczynie braku żerowania drapiezników.Jestem przekonany ze z dnia na dzien bedzie lepjej .Pozdrawiam wszystkich .

#29 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 08:16

Witaj. To tak jak już wspomniałem jadę na Poraj jutro. W poniedziałek dam znać czy są jakieś efekty. Kolega dał znać, że złowił w nocy sandacza 63 cm na trupka (jazgarz), na końcu betonów za przepompownią. Może rzeczywiście są przy karczach koło wyspy. Zobaczymy... Pozdrowienia

#30 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 11:30

GIL czy możesz powiedzieć na co łapałeś? co do sprężyny i na hak.

#31 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 08 lipiec 2006 - 07:34

Witam wszystkich.Co do mojego zestawu na leszcza ,żyłka głowna 20-stka ,przypon 14-stka,hak 8 lub10.koszyczek zanętowy na rurce antysplontaniowej.przypon długi 50cm.Przynęta w nocy sama pinka po kilka sztuk na haczyku,rano do pinki dokładam jedno ziarno kukurydzy z puszki(niewiem czemu ,ale się to sprawdza)Zaneta najtansza jaka jest w sklepie do niej pinka ,kukurydza i atraktor waniliowy,moze tez byc zamiast wanili n.p.czosnekMyśle ze jest to zestaw najprostrzy z możliwych ,a jednoczesnie jest łowny.Pozdroffionka.

#32 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 363 postów

Napisano 08 lipiec 2006 - 08:12

Poraj fajna woda duzo leszczyka krapika i karasia "^^ tak wywniskowalem z 3 wypadow o drapiezniku nic nie wiem lowilem tylko na paproszki okonki , wszytko bylo by ok ale za 1 razem dalem ciala naszykowalem sie na skrucony i tyle co polowilem icon_smile.gif plytko dopiero od 20m zaczyna robic sie sensowniej nastepne dwa wypady to juz piker i federek za 3 razem leszczyk 3.90 i duzo mniejszych kilka po 2kg woda na wakacje z wedka super

#33 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 10 lipiec 2006 - 14:31

Aloha!
Byłem w sobote 08.07 na pięć godzinek.
Zero totalne. Żadnej aktywności sandacza nawet jednego stukniecia nie miałem.
Do sierpnia robie przerwę a wtedy sandaczu strzeż się icon_smile.gif

#34 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWOOO !!!!!!!

Napisano 19 lipiec 2006 - 11:50

QUOTE(Xion)
Poraj fajna woda duzo leszczyka krapika i karasia \"^^ tak wywniskowalem z 3 wypadow o drapiezniku nic nie wiem lowilem tylko na paproszki okonki , wszytko bylo by ok ale za 1 razem dalem ciala naszykowalem sie na skrucony i tyle co polowilem icon_smile.gif plytko dopiero od 20m zaczyna robic sie sensowniej nastepne dwa wypady to juz piker i federek za 3 razem leszczyk 3.90 i duzo mniejszych kilka po 2kg woda na wakacje z wedka super

Osobiście mieszkam 20 km od Poraja i jestem tam dość często i jak do tąd nigdy nie widziałem tak dużych leszczy złowionych z brzegu. Możesz mi powiedzieć w którym miejscu łowiłeś i czy masz jakie s fotki tych ryb bo troche nie wierze. icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif

#35 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 19 lipiec 2006 - 12:33

Sandacz ja osobiście ostatnio widziałem jak koleś miał kilka leszczy coś a'la 55cm icon_biggrin.gif
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#36 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWOOO !!!!!!!

Napisano 19 lipiec 2006 - 13:05

Takie po 55 cm to ja też łowiłem ale leszcza 3,90 jeszcze na oczy nie widziałem. Jeśli ktoś złowi 55 cm to jest już duży a kolega napisał że złowił kilka mniejszych takich po 2kg. Moim zdaniem leszcz 2 kg ma właśnie długość około 50-55 cm a to już nie są małe leszcze w przeciwieństwie jak napisał kolega Xion. Osobiście nie wierze w ten połów. Pozdro Xion życze jeszcze większych leszczy.

Zapraszam na portal zawierający relacje z zawodów, receptury zanęt oraz techniki łowienia.

#37 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 19 lipiec 2006 - 17:00

Witam.Oczywiscie ze Xsion pisze bajki.Największe leszcze jakie łowiłem z brzegu na Poraju to 58cm taki leszcz ma ok 1,5kg,te 52-55cm mają ok.1,25.Pozdrawiam.

#38 rameau

rameau

Początkujący

• Members
  • 9 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 20 lipiec 2006 - 22:12

Witam , są łądne leszcze w Poraju , ostatnio byłem 2 razy to za pierwszym 4 leszcze , 55, 52, 50, 43 cm , najwiekszy wazył 1,7 kg , drugi raz były 2 , jeden 43 i 45 cm , na spławik z łódki,od jastrzębia strony. To taki leszcz 3,9 kg to musiał miec ok 70 cm. podstawa to jest miejsce i dobra zanęta.

#39 Gil

Gil

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 30 lipiec 2006 - 07:38

Witam wszystkich.MOze ktoś był ostatnio na Poraju i wie czy sandacze się ruszyły.Proszę o odpowiedz.

#40 dagamo

dagamo

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 30 lipiec 2006 - 13:15

witam , tym tygodniu wybieram się na Poraj pod namiot na minimum tydzień. mógłby ktoś wskazać mi miejsce jakieś ładne icon_wink.gif metody łowienia to będzie w dzień DS i spinning a w nocy DS i żywiec (lub trupek icon_razz.gif). mam już przygotowane 2 x 5kg traper -ryby karpiowate wody stojące , 3 kg leszcz Starfish , 3 kg karp strafish , zapach karmel Van Den Eynde breasem. zastanawiam się jeszcze nad kukurydzą , nęcić nią ? ugotować ją na twardo ? jakieś zapachy do niej ? może pęczak ,makaron albo jeszcze coś innego ?
gatunkami na jakie sie nastawiam to leszcz, płoć , karaś , może jakiś karpik , sandacz w nocy i na spinning okoń głównie i szczupak

z góry thx za pomoc

PS. mam numer WW 6.2006 , tam jest mapa Poraju dokładna i w miarę możliwości prosiłbym o wskazywanie miejsc na niej icon_wink.gif podać kwadrat i jakiś punkt charakterystyczny . w miarę możliwość możę zeskanuję ją i wstawię dla tych ,którzy jej nie mają icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych