Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżno - Pławniowice

248 odpowiedzi w tym temacie

#41 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 20:38

Jak byłem w tym roku wypożyczyć łódkę i gospodarz pokazał mi je to od razu podziękowałem.
Syf Kiła i Mogiła, brudne, stare itd.
Na Siewierzu gdy się pobrudzi łódkę, to po wędkowaniu dostaję się szmatkę i Heja:D

#42 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 20:42

CYTAT(jimyzoo @ wto, 10 mar 2009 - 21:34) Wyświetl post
A ja pociagne temat, dlaczego uważasz karpia za prosiaka?? Temat o dzierżnie i pławniowicach wiec spytam dlaczego jest prosiakiem w sztucznych zbiornikach??

Ja do Karpia nic nie mam:D, ale denerwuje mnie to że 80% zarybień jest KARP, z którego po tyg w łowisku zostaje 25%, bo reszta już skwierczy na patelni;/, dlaczego działacze nie zarybiają częściej podrośniętym narybkiem gatunków rodzimych i Szlachetnych???

A nazwa Karpia prosiak do pewnie dlatego że Bardzo ryje pyskiem w dnie szukając pożywienia, a co za tym idzie bardzo zanieczyszcza wodę, i obok byczka jest największym wyjadaczem ikry innych ryb.

Coraz mniej ryb w jeziorach jest nie tylko dlatego że są Mięsiarze, lecz również dlatego że niektóre Wprowadzone gatunki ryb wyżerają ikrę i wyleg innych wodnych.

#43 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 21:13

Zapomniałem się pochwalić icon_smile.gif. Byłem dziś na pławniowicach efekt mizerny. Potem rekonesans nad kanałem Gliwickim icon_smile.gif. Na końcu zlądowałem na stawach mikulczyckich... Woda zimna a co z tym idzie ryba jeszcze odrętwiała po zejściu lodu... Musimy jeszcze poczekać troszkę icon_smile.gif

#44 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 21:24

CYTAT(Szymon Wędkom@ni@k @ wto, 10 mar 2009 - 23:38) Wyświetl post
Jak byłem w tym roku wypożyczyć łódkę i gospodarz pokazał mi je to od razu podziękowałem.
Syf Kiła i Mogiła, brudne, stare itd.
Na Siewierzu gdy się pobrudzi łódkę, to po wędkowaniu dostaję się szmatkę i Heja:D

Jakie łodzie taka woda icon_wink.gif. Dzierżno powoli zamienia się w pustynie icon_sad.gif smutne lecz prawdziwe... Dziwne że PZW Makoszowy wprowadziło na swoich wodach, że na dobe można złowić tylko 2 leszcze powyżej 50cm. Szkoda ze PZW Gliwice nic nie działa icon_sad.gif. Pogłowie sandacze spadło drastycznie o dużym leszczu nie wspomne icon_neutral.gif.

#45 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 13:57

to jak chce lapac na kanale gliwickim dokladniej blachownia to musze miec opolskie??

WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#46 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 14:26

CYTAT(pepol1989 @ śro, 11 mar 2009 - 16:57) Wyświetl post
to jak chce lapac na kanale gliwickim dokladniej blachownia to musze miec opolskie??

Tak!!! Nawet jak byś chciał łowić na Kanale w dzierżnie lub pławniowicach musisz mieć opłacone opolskie...

#47 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 15:06

dzieki wielkie bercik
WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#48 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 15:54

CYTAT(bercikZabrze @ wto, 10 mar 2009 - 22:13) Wyświetl post
Zapomniałem się pochwalić icon_smile.gif. Byłem dziś na pławniowicach efekt mizerny. Potem rekonesans nad kanałem Gliwickim icon_smile.gif. Na końcu zlądowałem na stawach mikulczyckich... Woda zimna a co z tym idzie ryba jeszcze odrętwiała po zejściu lodu... Musimy jeszcze poczekać troszkę icon_smile.gif

A na Kanale na co się nastawiałeś???,
i czy chociażby jedna rybka wzieła:D

Ja w sobotę planuję wybrać się porzucać na spinning za okonkiem, i pojadę chyba na Kanał.

#49 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 18:48

Witam,wlasnie z wycieczki wracam.Na Plawnowicach zero lodu,wedkarzy brak.Na Dzierznie lodu nima,wedkarzy tez nima,za to w kanale kolo lowiska specjalnego,az woda sie gotuje od ploci.Piekny widok,czarno od ryb.Fajnie,ze zakazali lowic w tym okresie,nikt juz ich nie bedzie niepokoil.....

#50 yankol

yankol

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 11:47

Witam. Wczoraj pierwszy wypad w tym roku - niestety bez efektów. Najpierw 1,5 godziny na Kanale Gliwickim za Pławniowicami - nawet pobicia. Potem godzinka na Pławkach od strony Niewiesza - również zero. Przynęta - paproszki. Wogóle zero wędkarzy i zero jakiegokolwiek kontaktu z rybą.
Loża szyderców...

#51 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 21:57

Jutro na Dzierżno icon_smile.gif jak coś złowie to się pochwale icon_smile.gif icon_razz.gif

#52 Kskksk

Kskksk

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 20:27

CYTAT(pepol1989 @ śro, 11 mar 2009 - 14:57) Wyświetl post

Opolska opłata konieczna, dzisiaj siedzę nad kanałem a tu motoróweczką podpływa opolska straż rybacka. dwójka kolegów po kijku nie miała opłaty i się zdziwili. nie było tłumaczenia

#53 yankol

yankol

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 21:36

CYTAT(Kskksk @ pon, 16 mar 2009 - 21:27) Wyświetl post
Opolska opłata konieczna, dzisiaj siedzę nad kanałem a tu motoróweczką podpływa opolska straż rybacka. dwójka kolegów po kijku nie miała opłaty i się zdziwili. nie było tłumaczenia

NIE! Przecież jak masz zrobioną opłatę na okręg Katowicki to można łapać na Kanale Gliwickim aż do ujścia do Odry na zasadzie porozumienia z okręgiem Opolskim. Nr łowiska to OP14.
Tyle w temacie Kanału.
Loża szyderców...

#54 GaCeK

GaCeK

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:sport muzyka akwarystyka wedkarstwo

Napisano 16 marzec 2009 - 21:46

kolego yankol jednak prawda jest z tym ze cały kanał od bramy dzierzna nalezy do opolskiego a rogi do katowickiego

#55 GaCeK

GaCeK

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:sport muzyka akwarystyka wedkarstwo

Napisano 16 marzec 2009 - 21:48

Dla Członków Okręgu PZW Katowice dopuszczone jest wędkowanie na wodach Okręgu PZW Opole rzeka Kłodnica i Kanał Gliwicki – OP 14 – rzeka Kłodnica od jazu w Pławniowicach do ujścia do Odry wraz z dopływami, Kanał Gliwicki od bramy dolnej śluzy Dzierżno Duże do ujścia do rzeki Odry wraz z dopływami, po wykupieniu pełnej (100%) członkowskiej składki okręgowej Opola. Ściągnięte ze strony okręgu czyli nie można, jeżeli nie wykupimy "znaczka" na Opole.

#56 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 22:19

CYTAT(yankol @ wto, 17 mar 2009 - 00:36) Wyświetl post
NIE! Przecież jak masz zrobioną opłatę na okręg Katowicki to można łapać na Kanale Gliwickim aż do ujścia do Odry na zasadzie porozumienia z okręgiem Opolskim. Nr łowiska to OP14.
Tyle w temacie Kanału.

E E icon_twisted.gif na kanale opłata Opolska...

#57 olgierd

olgierd

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 22:26

Cześć Gacek, ja tam w temacie kanału gliwickiego nie jestem, ale według mnie to ktoś tam na górze jest lekko nietego icon_smile.gif żebyśmy musieli łowiąc na kanale płacić opolskie składki, to chyba jakieś jaja ? to może daierżno i słupsko też podczepią pod opole i bedzie tyle. hehe

#58 Kskksk

Kskksk

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 09:02

Od tego roku porozumienie jest nieważne, panowie prezesi się nie dogadali. Łowisko Kanał Gliwicki od śluzy Dzierżno do ujścia kanały do ODRY należy do PZW OPOLE.

Użytkownik Kskksk edytował ten post 17 marzec 2009 - 09:25

#59 yankol

yankol

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 11:14

W sumie dziwna sprawa - figuruje w wykazie łowisk na rok 2009. I nie ma tam nic napisanego na temat dodatkowych opłat.
Wg. mnie w przypadku kontroli mogę się uprzeć i nic mi nie zrobią - w wykazie figuruje, jasno jest napisane, że dodatkowo nie trzeba nic opłacać. Dla mnie sprawa jest jasna i nie zamierzam rezygnować z łowienia w tamtym miejscu. A poza tym to co - ja niby mam się domyślać, że może to łowisko nie powinno być w wykazie itp. ?
Byłem przekonany, że można tam łapać 'legalnie' ale jeżeli jest tak, jak piszecie to dla mnie jest to następna paranoja...
Loża szyderców...

#60 Kskksk

Kskksk

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 12:19

W wykazie na ten rok już kanału nie ma, chyba dali ci w kole jakiś z ubiegłego roku. A widziałem jak straż rybacka z opola wychaczyła dwóch bez opłaty i nie było tłumaczania. Znaczka nie musisz mieć wystarczy zrobić przelew na konto PZW opole i potwierdzenie wpłaty mieć ze sobą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych