Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżno - Pławniowice

248 odpowiedzi w tym temacie

#1 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 11:44

Co wy na to jak byśmy mieli jeden temat o zbiornikach w okolocach Gliwic. Będziemy pisać co i gdzie się łowi icon_biggrin.gif.
Był może ktoś na wpływie potoku toszeckiego do pławniowic icon_question.gif. Jest jakaś mozliwość żeby usiąść z DS. I najważniejsze czy moge tam liczyc na co kolwiek icon_question.gif. Zastanawiam się jeszcze nad wpływem dramy do dzierżna icon_idea.gif.

Użytkownik bercikZabrze edytował ten post 31 marzec 2009 - 08:25

#2 byju

byju

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 15:42

To by trza dopisać Czechowice i Dzierżno Małe icon_smile.gif Bo jak się nie mylę to do Dzierżna Małego wpływa Drama.
ps. są już u nas jeziorka bez lodu??

Użytkownik byju edytował ten post 05 marzec 2009 - 16:41

#3 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 17:39

CYTAT(byju @ czw, 05 mar 2009 - 18:42) Wyświetl post
Bo jak się nie mylę to do Dzierżna Małego wpływa Drama.
ps. są już u nas jeziorka bez lodu??

Kolego to chyba nie ciężko się domyślić o czym pisze icon_smile.gif. A po 2 piszemy na temat zbiorników i stawów w okolicach Gliwic...
Co do lodu to pewnie jeszcze jest, lecz na wpływach można już powalczyć...

Użytkownik bercikZabrze edytował ten post 05 marzec 2009 - 17:41

#4 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 18:01

Na wpływie do Pławniowic jest jeszcze lód , trzeba poczekać parę dni i będzie można popróbować . Czy przypadkiem Drama nie jest rzeką pstrągową?

#5 byju

byju

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 18:35

CYTAT(bercikZabrze @ czw, 05 mar 2009 - 17:39) Wyświetl post
Kolego to chyba nie ciężko się domyślić o czym pisze icon_smile.gif . A po 2 piszemy na temat zbiorników i stawów w okolicach Gliwic...
Co do lodu to pewnie jeszcze jest, lecz na wpływach można już powalczyć...

Taki mały offtop icon_smile.gif wybaczcie, odnośnie pytania w pierwszym poscie ja łowiłem na DM ale bez większych efektów na DS (stanowiska obok Łabędzia)

#6 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 19:16

Ta Drama to rzeka pstrągowa:D,
ale kłusownicy zrobili swoje i pstrąga zostało bardzo malutko.

Ja jestem ciekaw czy w tym roku w czasie tarła szczupaka, będzie jakaś kontrola na Słupsku, bo to co działo się w tamtym roku to jest SZOK.

Przy takiej pogodzie za tydz już lód całkiem powinien puścić, a potem na rybki:D

#7 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 19:59

Ja jutro z DS gdzieś się zaczaje tylko jeszcze niewiem gdzie icon_biggrin.gif. Jak coś złowie to pstryknę i wstawie... Byju bez efektów tzn ?? kompletne zero ?? icon_sad.gif. Kurcze troszke mnie podłamałeś... Powiedz mi tylko jak delikatnie łowiłeś i na jakie przynęty??
Pozdro icon_biggrin.gif

#8 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 22:31

CYTAT(Szymon Wędkom@ni@k @ czw, 05 mar 2009 - 22:16) Wyświetl post
Ta Drama to rzeka pstrągowa:D,
ale kłusownicy zrobili swoje i pstrąga zostało bardzo malutko.
Ja jestem ciekaw czy w tym roku w czasie tarła szczupaka, będzie jakaś kontrola na Słupsku, bo to co działo się w tamtym roku to jest SZOK.

Przy takiej pogodzie za tydz już lód całkiem powinien puścić, a potem na rybki:D

Wiesz,ciagle slysze historie o szczupakach ze Slupska,ze niby jest go tam mnustwo.Szczerze mowiac to nigdy za bardzo w to nie wierzylem,spedzilem tam kilkanascie godz.w poszukiwaniu tego drapieznika i nawet brania nie mialem.Mozesz opowiedziec cos wiecej?

#9 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 22:47

Witam icon_wink.gif
sezon powoli nadchodzi, a ja już planuje jakieś zasiadki za karpikiem na dzierżnie dużym z tym ze na oczy jeszcze nie widziałem tego zbiornika;) może ktoś kto tam czesto bywa i zna się na wodzie może mi podpowiedziec gdzie są dobre miejscówki i można by podjechac autem, jak z głebokosiami, dnem i roślinnoscią podwodną icon_wink.gif fajnie by było to przedstawione na mapce wiem ze dużo wymagam ale zapewne pojawią sie jeszcze takie pytania w temacie i nie jednemu sie to przyda...

pozdrawiam i z gory dzieki icon_wink.gif

#10 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 15:55

Dzisiaj z DS na Dzierżnie i marnie z efektami icon_neutral.gif. Całe bajoro jest wolne od lodu więc można już łowić icon_smile.gif. Wie może ktoś jak wygląda sprawa z Pławniowicami ?? jest lód jeszcze na wpływie i wypływie ??.

#11 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 16:58

CYTAT(daro22 @ czw, 05 mar 2009 - 23:31) Wyświetl post
Wiesz,ciagle slysze historie o szczupakach ze Slupska,ze niby jest go tam mnustwo.Szczerze mowiac to nigdy za bardzo w to nie wierzylem,spedzilem tam kilkanascie godz.w poszukiwaniu tego drapieznika i nawet brania nie mialem.Mozesz opowiedziec cos wiecej?

Ja też spędziłem wiele godzin i wyciągnołem tylko 1 55cm,
obfity w szczupaki to on nie jest.
Ale w czasie tarła na zaporze stali piep.. wieśniacy, którzy wyciągali masę szczupaków po 70-80cm, a bajtle biegali i zanosili je na wioskę.

W październiku koleś złapał przy mnie szczupaka 85cm,
a szłyszałem w zoologicznym że podobno wyciągneli tam chudzielca ok 120cm, ale bardzo mało ważył.
W tą historię nie chcę za bardzo wierzyć, ale kto wie.

Tam przed zalaniem było kilka małych rozlewisk, i szczupak już wtedy mógł tam być:D

#12 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 18:33

Wiesz,moj byly brygadzista,pokazywal mi mnostwo super szczupakow i twierdzil ze to ze Slupska.Nalezy do jakiegos klubu spinningowego i on jak i jego klubowi koledzy stawiaja Slubsko na 1 miejscu w okolicy jesli chodzi o spinning i szczupaki.Mam tez kilku kolegow ktorzy lowili tam piekne szczupaki zaraz po oddaniu wody pod PZW,widzialem ich zdjecia kilkunastu szczupakow,bylo kilka 90cm no i jeden okon 42cm.Wiec cos w tych wszystkich historiach musi byc,tym bardziej ze zdjecia widzialem.Cos mi sie zdaje ze ta woda ciagle kryje jakas tajemnice.Chyba za malo czasu poswiecilem tej wodzie.Problem z nia jest taki,zeby spokojnie tam powedkowac musialbym najpierw powyszczelac tych wszystkich KARASIOWYCH MORDERCOW.Pozdrawiam

#13 samum

samum

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 18:52

witam po przerwie. moze w czerwcu spotkanie na dzierznie lub slubsku?

#14 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 19:36

Gdzie ten Słupsk ?? coś już kiedyś słyszałem ale nie wiem gdzie to jest icon_neutral.gif co tam w ogóle pływa icon_question.gif

#15 byju

byju

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 22:07

http://maps.google.c...799624c1ce3fd8f

Użytkownik byju edytował ten post 06 marzec 2009 - 22:09

#16 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 11:09

CYTAT(daro22 @ pią, 06 mar 2009 - 19:33) Wyświetl post
Wiesz,moj byly brygadzista,pokazywal mi mnostwo super szczupakow i twierdzil ze to ze Slupska.Nalezy do jakiegos klubu spinningowego i on jak i jego klubowi koledzy stawiaja Slubsko na 1 miejscu w okolicy jesli chodzi o spinning i szczupaki.Mam tez kilku kolegow ktorzy lowili tam piekne szczupaki zaraz po oddaniu wody pod PZW,widzialem ich zdjecia kilkunastu szczupakow,bylo kilka 90cm no i jeden okon 42cm.Wiec cos w tych wszystkich historiach musi byc,tym bardziej ze zdjecia widzialem.Cos mi sie zdaje ze ta woda ciagle kryje jakas tajemnice.Chyba za malo czasu poswiecilem tej wodzie.Problem z nia jest taki,zeby spokojnie tam powedkowac musialbym najpierw powyszczelac tych wszystkich KARASIOWYCH MORDERCOW.Pozdrawiam

Dokładnie .. jak słysze ile tam kilogramów karasi po 25-30 cm złapali i wszystko do siatki
user posted image

#17 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 11:16

CYTAT(VooDoo @ sob, 07 mar 2009 - 12:09) Wyświetl post
Dokładnie .. jak słysze ile tam kilogramów karasi po 25-30 cm złapali i wszystko do siatki

Wiesz ja widzę jak po kilkadziesiąt kilogramów(nie przesadzam) te gnoje biorą do bagażników!!,
kiedyś przez 2 dni złapałem ok 300sztuk po 20-35cm, ale tyko 2 takie po 30cm zabrałem, bo raz na jakiś czas można coś zabrać.

Kiedyś usłyszałem, stanowisko obok jak wędkarze gadali ze sobą, i jeden mówił że on wszystko bierze(nawet jak ma wyrzucić), bo tu jest tego za dużo;/;/;/.

Lecz zauważyłem że zasada C&R jest co raz bardziej widoczna, tylko może być później po ptokach.

Ja ten rok praktycznie cały przespinninguje:D.

#18 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 16:06

Witam,od pewnego czasu zastanawiam sie nad jednym pytaniem,troszke odbiega od tematu ale co tam.Lowiac rybki wrzucam je do siatki,jednoczesnie trzeba je zapisac w rejestrze.Pod koniec wedkowania robie fotki i np,dwa karpiki wracaja do swojego wodnego domu.Pakuje powoli sprzet i w tym podchodzi kontrola,zerka w rejestr widzi dwa zapisane karpie ktorych nima.Czy moze mi ktos powiedziec co wtedy??????bardzo czesto wlasnie w ten sposob postepuje i zastanawiam sie co zrobi kontrola w takim przypadku...pozdrawiam

#19 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 17:50

wydaje mi się że Cię nie skarają za to ze Ci rybki uciekły:P bo przecież tak to można wytłumaczyc...a chyba lepsze to niż jak byś nie wpisał a zabrał do domu. ale pewnosci brak;)

#20 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 18:13

CYTAT(daro22 @ nie, 08 mar 2009 - 19:06) Wyświetl post
Lowiac rybki wrzucam je do siatki,jednoczesnie trzeba je zapisac w rejestrze.Pod koniec wedkowania robie fotki i np,dwa karpiki wracaja do swojego wodnego domu.Pakuje powoli sprzet i w tym podchodzi kontrola,zerka w rejestr widzi dwa zapisane karpie ktorych nima.

Powiem ci tyle że nie potrzebnie się znęcasz nad tymi rybami... Jak masz zamiar wypuścić rybe to czyń to odrazu!!!. Pstryknij foto i do wody icon_smile.gif.
Tak poza tym był ktoś dzisiaj na rybach ?? Jak tam na pławkach można już przcupnąć z DS icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych