Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzator Gumowy

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mini

Mini

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 10:36

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif
Na wiosnę planuję zakup amortyzatora gumowego którego zamontuję do bata 6m bo w tamtym roku wyciągnąłem 2 linki i karpia na tym bacie i dlatego chcę zamontować ten amortyzator i chciałbym was prosić o porady jak go zamontować icon_biggrin.gif

#2 Bacik

Bacik

Weteran

• Members
  • 631 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 11:09

Najlepiej gumowy amortyzatoe zamontować w dwóch szczytowych częściach wędziska. Najpierw musimy obciąć końcówkę szczytówki odpowiednio do wielkosci gumy i teflonowego zakonczenia,które montujemy na kleju na szczytówce.Szczytówkę najlepięj dociąć za pomocą pilnika aby uniknąć uszkodzenia włókien węglowych;] Następnie montuhemy w dróhim segmencie korek do którego wcześniej przywiązujemy gumę. NAstępnie przeciągamy gumę przez 2 sekcje wędziska i przywiązujemy koniec gumy do łącznika stonfo guma-żyłka.Ważne aby odpowiednio naciągnąć gumę aby nie była zbyt lużna i zbyt napięta.

#3 Mini

Mini

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 11:18

Dzięki właśnie oto mi chodziło tylko ja mam to szczytówkę przy końcu obciąć tam gdzie żyłkę przyczepiam?? icon_smile.gif

#4 Bacik

Bacik

Weteran

• Members
  • 631 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 12:57

tak mniej więcej na takiej średnicy jakiej srednicy masz teflonową tulejkę.

#5 pikeangler

pikeangler

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 16:01

http://www.gofishing...-...&R=EPI-4859

Użytkownik pikeangler edytował ten post 29 styczeń 2009 - 16:03

#6 wedkarz-wielun

wedkarz-wielun

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 15 luty 2009 - 15:57

w pierwszym wydaniu z 2009 roku Moje hobby wędkarstwo wszystko jest ładnie opisane icon_wink.gif

#7 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 15 luty 2009 - 16:05

Zestaw przywiązany do bata ma taką długość jak bat dodajcie do tego 2 m gumy (w dwóch składach chcecie montować) i nie wyjmiecie żadnej ryby bo nawet podbieraka wam braknie jak rybka wyciągnie gumę.
Jak chwycicie zawad to dopiero będziecie mieli jazdę z urwaniem zestawu.

Ale to wasz bat i wasza ryba, powodzenia
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#8 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 00:21

Hmm nigdy nie próbowałem tego gumowego amortyzatora montować, może warto spróbować icon_idea.gif

#9 Piskorz

Piskorz

Weteran

• Members
  • 178 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:29

Jak już koniecznie chesz gume zamontuj tylko w jednej sekcji wędki. Jeżeli zamontujesz w dwóch to podczas składania guma może zakleszczyć się i wtedy musiś jedną część przeznaczyć na straty. Czy do 6 metrowego abta opłaca się montować gumę? raczej nie gdyż taki bat służy raczej do średnich rybek i sama budowa kija pozwala na amortyzację zrywów. Cudów nie ma na bata 6 metrów nawet z gumą cięzko wyciągnąc 4kg karpia (choć zdaża się). Kolejna rzecz to zaczep. Jeżeli zaczepisz o jakiś konar itp a żyłke masz bardziej wytrzymałą niż guma to cięzko odchaczyć taki zestaw gdyż guma przeażnie pęka.
Jeżeli jednak uparłeś się na gume to nie wklejaj rurki teflonowej gdyż ulega ona także zużyciu i potem trzeba ciąc sztytówke. Najlepiej kupić teflon a potem przycinać tak, żeby nachodził z lekkim oporem. Musisz kupić korek (najlepiej ten co do środka wchodzi ) gumę, i końcówke na gume. Rozmiar gumy zależy od tego gdzie łapiesz i na jakie zestawy.

To moje skromne zdanko:)

#10 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 11:18

normalnie smiech na sali mam z was.Jak chceci zamontowac gume do bata??Takiego 6 m gdzie tam prawie we wszystkich jest szczytowka przez ktora igla nie przejdzie??

#11 Piskorz

Piskorz

Weteran

• Members
  • 178 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 15:19

dlatego się przycina szczytówke?icon_biggrin.gif Nie każdy ma takie pojęcie jak ty klego więc nie trzeba odrazu się wyśmiewać.icon_smile.gif

#12 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 07:22

także w 3 numerze WMH jest to ładnie opisane, tak, że nawet ja mniej więcej wiem o co chodzi, chociaż batem nie łowię.
PS: Aktualnie w kioskach jest 4 numer WMH więc może uda wam się jeszcze dostać poprzedni icon_smile.gif

#13 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 18 maj 2009 - 22:16

jak wyciagacie takie olbrzymy an bata to czemu nie kupicie sobie jakiejs tyczki>?Ja tam mam bata i mi guma nie potrzebna.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych